Οι κολλητοί του
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 36
  1. #1
    Member
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    86

    Οι κολλητοί του

    Δε γουστάρω τους κολλητούς του, δεν θέλω ούτε να τους βλέπω. Κάθε φορά που βγαίνει μαζί τους γυρίζει μεθυσμένος. Με το που θα ξαπλώσει στο κρεβάτι και θα μου μυρίσει το τι έχει πιει εε μου τη βαράει και μένα και αρχίζουμε να μαλώνουμε. Ξέρω ότι δε μπορώ να του πω να μη τους βλέπει. Τι σκατά να κάνω?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    greece
    Posts
    415
    οταν λες οτι γυριζει μεθυσμενος εννοεις οτι απλα πινει 5 ποτα αντι για 3,και σαν μεθυσι οριζεις το αρωμα του αλκοολ?
    η γυριζει τρεκλιζοντας,πεφτει στα επιπλα,μουρμουραει,ξερναει ,βριζει,την επομενη δε θυμαται τιποτα,κλπ?
    ποσο συχνα γινεται αυτο? 1-2 φορες τη μερα,η 1 φορα καθε σαββατο η καθε φορα που βγαινουν να δουν champions league?
    αλλο να πινει λιγο παραπανω απο οσο θεωρεις εσυ κανονικο και αλλο να ειναι αλκοολικος.

  3. #3
    Member
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    86
    Θα το κανει αυτο καθε φορα που θα βγει μαζι τους. Και ναι παραπαταει πεφτει πανω στα επιπλα λεει και κανει πραγματα που το πρωι τα θυμαται αλλα τα μετανιωνει.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,781
    Μα δε φταινε οι κολητοι του για το αν μεθαει.

  5. #5
    Member
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    86
    Γιατι οταν βγαινει μαζι μου δεν πινει? Γιατι οταν θα βγει μαζι τους καθε φορα θα γυρισει πιτα ? Ποιος φταιει?

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,781
    Δωστου ξυδια οταν ξαναβγειτε να δεις αν θα πιει. Ελα ρε ελεανα, σε λιγο θα μας πεις οτι ειναι κανενα νιανιαρο κ το αποπλανουνε καθε φορα. Αμα δε θες να πιεις δεν πινεις, τελος.

  7. #7
    Member
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    86
    Δεν λεω ρε συ οτι ειναι νιανιαρο. Αλλα δε μπορεις να παρασυρθεις? Αμα οι αλλοι πινουν συνεχεια εσυ τι θα κανεις θα καθεσαι και θα τους κοιτας? Και αμα ειχαν και αυτοι γκομενα σιγα μη γυρνουσαν σ αυτη τη κατασταση. Αλλα ελα που ειμαι τυχερη και ειναι μπακουρια.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    greece
    Posts
    415
    Ισχυει οτι η παρεα ειναι μια καποια επιρροη,αλλα προσεξε κατι. Εγω πινω γενικα. Αν βγω με τον ξαδερφο μου τον αθλητη που θα πιει χυμο,ενα ποτο θα πιω.
    Αν βγω με τον γκομενο μου τον νεροφιδα,θα πιουμε απο 10 ποτα κ 10 σφηνακια. αλλα εγω,ΠΙΝΩ ΟΥΤΩΣ Η ΑΛΛΩΣ !!!
    Ενας ανθρωπος που δεν πινει ποτε,που δεν του αρεσει το αλκοολ και τα μεθυσια,δεν πινει δεν πα να βγει με την Παρις Χιλτον.
    Δε μπορω να δεχτω οτι φταινε οι φιλοι του που γινεται λιαρδα. Μπορω να δεχτω μονο οτι συμβαλλουν στο να γινονται τα 5 ποτα 7.
    Αλλα απο κει και περα,αυτος το επιτρεπει,το θελει,και το επιδιωκει. Αλλιως,αν δεν του αρεσε η κατασταση,θα αλλαζε παρεες !
    Δε νομιζω να τον αναγκαζει κανεις να πιει !

    Τωρα για το τι να κανεις,δε μπορω ακομα να σου πω γιατι δεν εχω καταλαβει βασικες λεπτομερειες....
    Οταν πινει τι κανει? αλλο να γυριζει σπιτι κ να κοιμαται σαν το βοιδι,κ αλλο να γυριζει,να ριχνει καντηλια μεχρι το πρωι κ μετα να σε ξυλοφορτωνει κιολας!

    και τελικα,το προβλημα ειναι οτι : 1) πινει 2)οι κολλητοι του δε σ'αρεσουν 3)δεν παει καλα η σχεση σας επειδη πινει,κ αυτο εχει ως αποτελεσμα διαφορες περιεργες συμπεριφορες (ξυλο,τσακωμους,λεκτικη βια κ οτιδηποτε)

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,781
    Δεν υπαρχει με παρασυρανε. Δηλαδη πρεπει να πιεις το βοσπορο οταν βγαινεις με τους κολητους? Ανεξαρτητα αν εχεις γκομενα ή οχι. Πρεπει να γυρνας πιτα στο σπιτι?
    Για κανονισε να τους βρεις τιποτα φιλες σου τοτε, κριμα ειναι τα παιδια να ναι μπακουρια κ να μπεκροπινουνε κ να παρασυρουν τον δικο σου...και υπαρχει κ η αλλη λυση, να τον περιμενεις με πλαστη πισω απ την πορτα ή πολυ απλα να μη μπορει να μπει μεσα στο σπιτι. Βαλε το κλειδι στην κλειδαρια να μην ανοιγει κ πες του την επομενη να πηγαινει να κοιμαται σε κανα φιλο του να ξεχαρμανιζει κ μετα να ρχεται σε σενα. Ετσι δε θ ακους κ τα πουστηρλικια.

  10. #10
    Member
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    86
    Quote Originally Posted by kokkinoskoufitsa View Post
    Ισχυει οτι η παρεα ειναι μια καποια επιρροη,αλλα προσεξε κατι. Εγω πινω γενικα. Αν βγω με τον ξαδερφο μου τον αθλητη που θα πιει χυμο,ενα ποτο θα πιω.
    Αν βγω με τον γκομενο μου τον νεροφιδα,θα πιουμε απο 10 ποτα κ 10 σφηνακια. αλλα εγω,ΠΙΝΩ ΟΥΤΩΣ Η ΑΛΛΩΣ !!!
    Ενας ανθρωπος που δεν πινει ποτε,που δεν του αρεσει το αλκοολ και τα μεθυσια,δεν πινει δεν πα να βγει με την Παρις Χιλτον.
    Δε μπορω να δεχτω οτι φταινε οι φιλοι του που γινεται λιαρδα. Μπορω να δεχτω μονο οτι συμβαλλουν στο να γινονται τα 5 ποτα 7.
    Αλλα απο κει και περα,αυτος το επιτρεπει,το θελει,και το επιδιωκει. Αλλιως,αν δεν του αρεσε η κατασταση,θα αλλαζε παρεες !
    Δε νομιζω να τον αναγκαζει κανεις να πιει !

    Τωρα για το τι να κανεις,δε μπορω ακομα να σου πω γιατι δεν εχω καταλαβει βασικες λεπτομερειες....
    Οταν πινει τι κανει? αλλο να γυριζει σπιτι κ να κοιμαται σαν το βοιδι,κ αλλο να γυριζει,να ριχνει καντηλια μεχρι το πρωι κ μετα να σε ξυλοφορτωνει κιολας!

    και τελικα,το προβλημα ειναι οτι : 1) πινει 2)οι κολλητοι του δε σ'αρεσουν 3)δεν παει καλα η σχεση σας επειδη πινει,κ αυτο εχει ως αποτελεσμα διαφορες περιεργες συμπεριφορες (ξυλο,τσακωμους,λεκτικη βια κ οτιδηποτε)
    Δε ξερω ρε συ. Εχει τυχει να πιει και εχει τυχει να με χτυπησει. Μια φορα εγινε αυτο. Στην αρχη σκεφτηκα οτι ισως φταιω και εγω οτι του ειπα κατι και τον εκανα τουρμπο. Του εχω ζητησει πως αν ειναι να βγει και να πιει να πηγαινει να κοιμαται σπιτι του. Καθε φορα που ερχεται ετσι σπιτι ( καθε σαββατο δηλαδη) μαλωνουμε χερι δεν εχει σηκωσει ξανα βεβαια. Αλλα δε γουσταρω να τον βλεπω ετσι. Και δε γουσταρω να μου λεει μαλακιες καθε φορα που ειναι ετσι. Γιατι καμια φορα τα λογια πονανε πιο πολυ απο το ξυλο.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    greece
    Posts
    415
    ειτε ειναι λεκτικη,ειτε σωματικη,ειτε σεξουαλικη,δεν παυει να ειναι βια,και δεν εχει δικαιωμα να την ασκει πανω σου κανενας,οτι και να πεις,οσο τουρμπο και να τον κανεις.
    εμενα οποτε ο πατερας μου γυριζε πιωμενος κ τον τσιτωνε η μανα μου,αν νευριαζε εφευγε,πηγαινε να κοιμηθει στο αμαξι κ ανεβαινε οταν ξεμεθαγε. δε χτυπησε ποτε καμια
    μας επειδη του τη λεγαμε,ουτε καν μας εχει βρισει ποτε !

    λοιπον,οποτε ειναι να βγει,απλως τον ενημερωνεις απο πριν οτι θα παει για υπνο σπιτι του,βαζεις και κλειδακι πισω απο την πορτα,και ασ'τον να βαραει κουδουνια μολις ερθει.
    καποια στιγμη θα κουραστει και θα παει σπιτι του,η θα τη βγαλει στο welcome.

  12. #12
    Ωραία γιατί βλέπω κάποια μηνύματα μου την σπάνε οι φίλοι του και από κάποιους άλλους ας τον έξω από το σπίτι. Για δικό σου καλό σταμάτα τις όποιες μαλακίες σκέφτεσαι. Δεν σου αρέσει το καταλαβαίνω αλλά κάθε φορά να κάνεις πρόβλημα καταντάει ενοχλητικό. Και όπως εσύ δεν γουστάρεις τους παρέες του μπορεί και αυτοί το ίδιο. Οπότε μην τραβάς το σχοινί γιατί αν είναι να ξεκόψει κάποιον να είσαι σίγουρη ότι θα ξεκόψει από σένα. Σε αντίθεση με εσάς τις γυναίκες οι άντρες έχουν την φιλία πολύ ψηλά. Παρόλα αυτά είμαι κατά της βίας και δεν το δικαιολογώ απλά από μόνη σου κάτσε και αναλογίσου αν γίνεσαι ενοχλητική ή όχι και τι του είπες εκείνο το μοιραίο βράδυ. Και κάτι ακόμα πρόσεχε άντρας που βαράει μια φόρα δεν θα διστάσει να το ξανακάνει.

  13. #13
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Βρε γκρινιαρα γυναικα :P πινει καθε μερα??Αν ναι τοτε φερτου και την κατσαρολα στο κεφαλι..!Αν βγαινει μια φορα με τους κολλητους του αστον να ξεχαρμανιαζει τον ανθρωπο!!Τι ειδους βια δεχτηκες ακριβως?Σιγουρα δεν δικαιολογειται οτι και αν ηταν,αλλα αλλο μια σπρωξια πχ αν εκανες γκρινια ΤΡΕΛΗ και αλλο να σε χαστουκισει!

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    greece
    Posts
    415
    Αρη μου της κοπελας της λεμε να τον αφησει εξω απ'το σπιτι για το καλο της. Εσενα μαλακια σου φαινεται αυτο? Εμενα δε μου φαινεται μαλακια να προσεχω μη φαω ξυλο η να μη θελω να ακουω τα γ@μοσταυριδια του καθενος που γινεται ντεφι και εχει ορεξουλες ! Ως αντρας φυσικα δεν καταλαβαινεις,και δε νομιζω να ειχες ποτε σου γκομενα που σε εδερνε η σε μπινελικωνε οταν γυριζε απο μπεκρες με τις φιλεναδες της. Οτι και να του λεει του κυριου,οπως και να το λεει και οσο τραβηγμενο και να ειναι,ο κυριος δεν εχει κανενα δικαιωμα ουτε να της γ@μ@ει την ψυχολογια,ουτε να απλωνει χερι ! Στην τελικη,αν του αρεσει το ξυλο,ας πιει με τα φιλαρακια του,ας κοψει και καμια ξαναστροφη σ'αυτους να ξεσπασει,και μετα να γυρισει ηρεμα και ομορφα σπιτακι του! Δεν της ειπαμε ουτε να τον ξεκοψει απο τους φιλους του,ουτε να του κοψει το ποτο. Αλλα οταν το ποτο συνδυαζεται με τετοια συμπεριφορα, δεν υπαρχει κατι αλλο που μπορει να γινει. Η να συμμορφωθει αυτος,η να τον χωρισει.

  15. #15
    Quote Originally Posted by kokkinoskoufitsa View Post
    Αρη μου της κοπελας της λεμε να τον αφησει εξω απ'το σπιτι για το καλο της. Εσενα μαλακια σου φαινεται αυτο? Εμενα δε μου φαινεται μαλακια να προσεχω μη φαω ξυλο η να μη θελω να ακουω τα γ@μοσταυριδια του καθενος που γινεται ντεφι και εχει ορεξουλες ! Ως αντρας φυσικα δεν καταλαβαινεις,και δε νομιζω να ειχες ποτε σου γκομενα που σε εδερνε η σε μπινελικωνε οταν γυριζε απο μπεκρες με τις φιλεναδες της. Οτι και να του λεει του κυριου,οπως και να το λεει και οσο τραβηγμενο και να ειναι,ο κυριος δεν εχει κανενα δικαιωμα ουτε να της γ@μ@ει την ψυχολογια,ουτε να απλωνει χερι ! Στην τελικη,αν του αρεσει το ξυλο,ας πιει με τα φιλαρακια του,ας κοψει και καμια ξαναστροφη σ'αυτους να ξεσπασει,και μετα να γυρισει ηρεμα και ομορφα σπιτακι του! Δεν της ειπαμε ουτε να τον ξεκοψει απο τους φιλους του,ουτε να του κοψει το ποτο. Αλλα οταν το ποτο συνδυαζεται με τετοια συμπεριφορα, δεν υπαρχει κατι αλλο που μπορει να γινει. Η να συμμορφωθει αυτος,η να τον χωρισει.
    Εσένα εύκολο σου φαίνεται να τον χωρίσει. Ρώτα όμως και την άλλη αν το θέλει. Αν το ήθελε θα το έκανε και δεν θα περίμενε τον κάθε ένα να της το πει. Και όσο αν το θεωρώ μαλακία δεν μιλούσα για το συγκεκριμένο αλλά για το σκεπτικό που έχει. Αλλά μιας και το έθιξες και αυτό μαλακία είναι γιατί ένας σουρομένος δεν ξέρεις ποτέ πως θα αντιδράσει. Μια τέτοια ενέργεια μπορεί να τον κάνει τούρμπο πάνω στην σούρα του και να γίνουν τα πράγματα πολύ χειρότερα. Έχω κάνει αρκετά "αντρικά" μεθύσια και έχω δει και ξέρω πολύ καλά τι γίνεται. Και αυτά περί δεν είχα γκόμενα να με βαράει και τέτοια οι άντρες είναι αλήθεια ότι χρησιμοποιούν σωματική κυρίως βια αλλά η γυναίκες χρησιμοποιούν ψυχολογική βία. Αυτό είναι μια άλλη κουβέντα που καλό είναι να μην γίνει τώρα. Εγώ είπα την άποψη μου να χαλαρώσει μια φορά την βδομάδα βγαίνει αν δεν ασχολείται ο άλλος θα ψοφάει σαν το μοσχάρι.

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •