Δε μπορώ να ξεπεράσω το χωρισμό μου - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 26 of 26
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    στον κοσμο μου
    Posts
    422
    Γίνεται να το δεις σα τρίτος? Κ τις αναμνήσεις τι τις έκανες?? Έκανες σα να ηταν της φιλης σου?
    Το χατίρι? Να με λυπάται? Όχι αυτό σε καμιά περίπτωση δε το θέλω
    Every morning we are born again

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Τι του στελνεις δηλαδη? Κ τι απανταει? απο κοντα συναντιεστε?

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    στον κοσμο μου
    Posts
    422
    Καλημερα!
    Του εχω πει καμποσες φορες να βρεθουμε, εχω κατσει ακομα κ κατω απ το σπιτι του, κ γενικως τουλεω οτι δε πρεπει ν αφησουμε τον εγωισμο να μας νικησει, κ οτι προσπαθω κτλ.
    Αλλα αυτος προφανως εχει ηδη νικηθει απ τον εγωισμο του.
    Every morning we are born again

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    132
    το καλύτερο που έχεις να κάνεις κατα την άποψή μου είναι να σταματήσεις να του στέλνεις και γενικότερα να μην πιέζεις καταστάσεις γτ μόνο χειρότερα μπορείς να τα κάνεις τα πράγματα. Η πίεση δεν οδηγεί πουθεν΄αντίθετα δεν τον αφήνεις να σκεφτεί ήρεμα και καθαρά . Απλά άφησέ του ένα παραθυράκι ότι μπορεί και θέλεις να γυρίσει σε σένα . Σου έχει ξεκαθαρίσει ότι δεν θέλει να ξαναγίνει κάτι μεταξύ σας ;

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Δε φταιει ο εγωισμος. ΚΑτι αλλο πηγε στραβα. Ουτε και το οτι δεν του ανηκει το σπιτι φταιει. Για προσπαθησε πιο ηρεμα να αξιολογησεις τα πραγματα, μηπως κ καταλαβεις τα πραγματικα γενεσιουργα αιτια.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    188
    Quote Originally Posted by astimatnam View Post
    Γίνεται να το δεις σα τρίτος? Κ τις αναμνήσεις τι τις έκανες?? Έκανες σα να ηταν της φιλης σου?
    Το χατίρι? Να με λυπάται? Όχι αυτό σε καμιά περίπτωση δε το θέλω
    Οι αναμνησεις ειναι φωτογραφιες του μυαλου σου. Τι σημαινει δηλαδη? Εχεις μια ψηφιακη φωτογραφικη, τραβας φωτο και μετα τι κανεις? τις εμφανιζεις και χαμογελας που ειχες την τιμη να εισαι εκει. Αν παλι η φωτογραφικη σου μηχανη χαλασει τι κανεις? την πετας και παιρνεις αλλη. Η προσπαθεις με καθε κοστος να την επισκευασεις. Εσυ με τον καλο σου ακολουθεις το δευτερο κομματι... Τωρα πια θεωρεις οτι αν φτιαξει θα ειναι η ιδια μηχανη με πρωτα? θα αντεξει στο χρονο η θα χαλασει παλι? μεχρι τοτε, αναρωτηθηκες ποσες φωτογραφιες δεν τραβηξες μεχρι να φτιαξεις την παλια μηχανη σου..?? Ε οχι. Αρκετα. Παρε αλλη. :rolleyes:

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    206
    Γιαυτό λένε..κράτα κάτι και για σένα μη τα δίνεις όλα σε μια σχέση γιατί μπορεί να πληγωθεις. Σκέψου ότι, κάθε εμπόδιο για καλό και κράτα την αξιοπρέπεια σου. Αξίζεις και μη κολλάς στο παρελθόν. Η σχέση είναι και συνήθεια, και η συνήθεια είναι μεγάλη υπόθεση. Κάνε υπομονή μέχρι να επαναδιοργανωθείς να πάρεις τα πάνω σου προσπάθησε να το ξεπεράσεις ασχολούμενη με κάτι άλλο

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    στον κοσμο μου
    Posts
    422
    blackswan δεν εχει ξεκαθαρισει οτι δεν θελει, αλλα ουτε κ οτι θελει ομως.
    Every morning we are born again

  9. #24
    Banned
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,515
    Αφού δεν έχει ξεκαθαρίσει, άσε χώρο και χρόνο. Αν είναι όντως θέμα εγωισμού, δεν θα μπορέσει να το ξεκαθαρίσει στο μυαλό του όσο εσύ είσαι εκεί. Από την άλλη, μπορεί να μην έχει νικηθεί από τον εγωισμό όπως λες, αλλά να έχει αποφασίσει ότι δεν ταιριάζετε, ότι θέλει κάτι άλλο στη ζωή του, ότι για χ λόγους δεν θέλει μια κοινή πορεία μαζί σου.

    Εσύ για ποιο λόγο επιθυμείς τόσο πολύ αυτή την επανασύνδεση?

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    στον κοσμο μου
    Posts
    422
    Quote Originally Posted by marina38 View Post
    Αφού δεν έχει ξεκαθαρίσει, άσε χώρο και χρόνο. Αν είναι όντως θέμα εγωισμού, δεν θα μπορέσει να το ξεκαθαρίσει στο μυαλό του όσο εσύ είσαι εκεί. Από την άλλη, μπορεί να μην έχει νικηθεί από τον εγωισμό όπως λες, αλλά να έχει αποφασίσει ότι δεν ταιριάζετε, ότι θέλει κάτι άλλο στη ζωή του, ότι για χ λόγους δεν θέλει μια κοινή πορεία μαζί σου.

    Εσύ για ποιο λόγο επιθυμείς τόσο πολύ αυτή την επανασύνδεση?

    Γιατι δε θεωρω οτι ειναι λογος αυτος για να χαθουν τρια χρονια... Θεωρω οτι ειναι αδικο.
    Μετα ειναι η αγαπη που νοιωθω, κ γενικως αυτος ειναι ο ανθρωπος μου. Τωρα αν εχει παψει νατο νοιωθει ο ιδιος... Τι να πω...
    Every morning we are born again

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    May 2014
    Posts
    175
    καλησπερα, τα ιδια περναω κι εγω...10 μηνες ημασταν μαζι...αλλα η ζηλεια μου κι ολα αυτα με αναγκασαν να την χωρισω..και τωρα;;; την ζηταω σαν τρελος...αλλα που;;;...δεν θελει....υπαρχει περιπτωση με τον χρονο...δηλαδη 1 2 μηνες...να γυρισει;;;;;;αλλα μου ειπε δεν υπαρχει καμια ελπιδα...εκτος κι αν ειναι ακομα θυμωμενη....τι λετε;;;;;

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Θέλω να ξεπεράσω το χωρισμό και δεν μπορώ!
    By anniw in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 34
    Last Post: 30-06-2018, 00:48
  2. ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΞΕΠΕΡΑΣΩ ΜΟΝΗ?
    By Greca in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 27-07-2012, 14:05
  3. Δε μπορω να ξεπερασω το παρελθον του.
    By persefoni78 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 67
    Last Post: 24-05-2012, 11:17
  4. Δε μπορώ να ξεπεράσω την κοροϊδία της.. Η ιστορία μου..
    By 12345 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 10
    Last Post: 10-11-2011, 21:08
  5. Συμβουλες για να ξεπερασω εναν χωρισμο..
    By alexloukoumaki in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 38
    Last Post: 26-01-2009, 21:52

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •