Γιατι το κανει αυτο?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 25
  1. #1

    Γιατι το κανει αυτο?

    Καλησπερα παιδια. Ειχα γραψει και παλιοτερα για τον χωρισμο μου με μια κοπελα και ποσο με ειχε επιρεασει ψυχολογικα. Ημουν πολυ χαλια και εκανα πανω απο χρονο να το ξεπερασω. Πλεον η ζωη μου εχει μπει σε μια ταξη. Εχω τα χομπι μου, του φιλους μου και νιωθω καλα με τον εαυτο μου. Δεν εχω κανει καποια σχεση απο τοτε γιατι απλα δεν εχω την αναγκη για σχεση, πλην 2 περιαστασιακων που απλα δεν σημαιναν τιποτα και για μενα και εγιναν γιατι απλα ηθελα να περασω καλα. Ο χωρισμος με την κοπελα αυτη που λεω στην αρχη εγινε πριν 2 χρονια. Ειχα σχεση 3 χρονια και περασα υπεροχες στιγμες, ωστοσο ολα αυτα μου φενονται πολυ παρελθον. Επειδη συχναζουμε στα ιδια μερη την βλεπω αρκετες φορες. Εχει και μια σχεση και πραγματικα θελω να ειναι καλα. Δεν εχω νιωσει ολο αυτον τον καιρο καποιο αισθημα ζηλειας. Το προβλημα ειναι η αντιδραση της. Πριν εναν μηνα μου εστειλε μυνημα απο το οποιο ζητουσε καποιες εξηγησεις. Δεν περιμενα κατι τετοιο καθως ειχε σχεση και εχει περασει πολυ μεγαλο διαστημα, παρολα αυτα της απαντησα με ομορφο τροπο σε αυτα που με ρωτησε για να της λυσω τις "ανωρυμες" αποριες της. Ολα καλα λοιπον. Προχθες ειχα βγει για ποτο και ηρθε και εκατσε διπλα με το αγορι της. Δεν ειχα καποιο προβλημα. Αλλα ξαφνικα γυριζω με βλεπει και αρπαει τον φιλο τους και αρχισε να τον φιλαει. Δεν μιλαω για ενα απλο φιλι αλλα αρκετα προκλιτικα. Επιπλεον την ακουσα να με σχολιαζει με τις φιλες της μια φορα σε μια καφετερια ενω δεν ειχε παρει ειδηση οτι ημουν απο πισω της. Ολα αυτα με εχουν προβληματισει λιγο. Τι ειναι αυτο τωρα? μετα απο 2 χρονια γιατι αντιδραει ετσι? Ειναι φυσιολογικο η εγω το βλεπω ετσι?

  2. #2
    3 χρόνια περασες υπεροχες στιγμες μαζι της, το ίδιο φανταζομε θα πέρασε κι αυτη, κι όλα αυτα δεν ξεχνιουνται. Απ ότι καταλαβαινω η ψυχικη συνδεση δε χαθηκε.
    Και στην καφετερια που λες ότι σε σχολίαζε χωρις να παρει ειδηση ότι ησουν πίσω της εγω σου λέω σίγουρα ότι ήξερε ότι ήσουν πίσω της γι αυτο και σε σχολίασε. Το ερωτημα ειναι, ακόμα σε ποθει, προσπαθει να σε κανει να ζηλέψεις, να σε κανει να την ξαναδιεκδικησεις και να επιστρεψεις πίσω (ισως τον φιλο της τον εχει για προσωρινο χωρις τη βαθυτερη συνδεση μεταξυ τους) ή τρεφει καποια αντιπαθεια, απωθημενο κλπ προς εσενα και θελει να σε κανει να ζηλεψεις και σε εκδικειτε με αυτο τον τροπο ( αν πχ χωρισατε μετα απο καυγαδες, την αφησες εσυ, ζηλειες και προβληματα στη σχεση)? Το ζητημα ειναι αν εσυ την ποθεις πως θα ρθεις κοντα της ξανα. Με σενα φαινεται πως συνδεθηκε ψυχικα ενω με το φιλο της εχει απλα μια επιφανειακη σχεση.
    γιάννης

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Νομιζω πως η μονη καταλληλη λεξη για να περιγραψει κανεις την συμπεριφορα της ειναι :καραγκιοζιλικια .
    Θα σου προτεινα να μην ασχολησε , η κοπελα ειναι μαλλον κομπλεξικη και ανωριμη .

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    απο τη στιγμη που λες με βλεπει και αρπαει αυτο σημαινει οτι το εκανε για να σε τσιγκλισει και να σε κανει να ζηλεψεις για να σε σχολιαζει σημαινει οτι σε ψιλοσκεφτεται.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,663
    Το κορίτσι έχει πρόβλημα. Μακρυά!

  6. #6
    Να αισθανεται κατι ερωτικο και να το κανει για να ζηλεψω το αποκλυω. Εκτος του οτι περασαν 2 χρονια ηταν και δικη της επιλογη να χωρισουμε. Νιωθω οτι κατα καποιο τροπο με αντιπαθει ακομα και στον τροπο που κοιταει ενω θα μπορουσε να συμβαινει ακριβως το αντιθετο απο μερος μου. Εγω ομως πραγαμτικα μονο τα καλα εχω κρατησει. Τελος παντων θα κανω αυτο μου λετε, θα μεινω μακρια. Καποια στιγμη θα καταλαβει.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,663
    Quote Originally Posted by jet View Post
    Να αισθανεται κατι ερωτικο και να το κανει για να ζηλεψω το αποκλυω.
    Μην το αποκλείεις καθόλου. Η συμπεριφορά αυτή δηλώνει ζήλια αλλά και θυμό για εσένα ίσως και φθόνο. Γιατί άραγε?
    Γιατί να θέλει να σε πληγώσει κι άλλο εφόσον - όπως λες - σε έχει πληγώσει πολύ στο παρελθόν?

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,781
    τζετ να σε ρωτηξω τι εγινε τοτε με την κοπελα αυτη? Για ποιο λογο χωρισατε? Τι πηγε στραβα? Συγκεκριμενα πες ομως, οχι αερολογιες. Και τι εγινε, τι επακολουθησε, πως αντιδρασε κ αυτη κ συ. Και να σε πω μετα τη δικη μου οπτικη στα τρεχοντα.

  9. #9
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    τζετ να σε ρωτηξω τι εγινε τοτε με την κοπελα αυτη? Για ποιο λογο χωρισατε? Τι πηγε στραβα? Συγκεκριμενα πες ομως, οχι αερολογιες. Και τι εγινε, τι επακολουθησε, πως αντιδρασε κ αυτη κ συ. Και να σε πω μετα τη δικη μου οπτικη στα τρεχοντα.
    Δεν υπηρχε καποιο συγκεκριμενος λογος χωρισμου. Υπηρξε ενας κορεσμος λογω χρονου και σε αυτο επαιξε ρολο και η συγκατικηση. Ωστοσο εγω δεν ηθελα να την χασω. Ειχαμε πει να μεινουμε λιγο διαστημα χωρια ο καθενας στο σπιτι του. Σε αυτο το διαστημα μου ελειπε παρα πολυ αλλα μια μερα ηρθε και μου ειπε πως γνωρισε ενα παιδι και ειναι ερωτευμενη μαζι του. Εγω δεν το κρυβω τσατιστηκα παρα πολυ γιατι δεν ειχα ματια για καμια αλλη αυτο το διαστημα και απορεσα πως μπορεσε να με ξεχασει τοσο γρηγορα. Της ειπα οτι δεν θελω καμια επικοινωνια και απο τοτε χαθηκαμε οριστικα απο επιλογη μου γιατι ηθελα να την ξεπερασω. Εκοψα καθε επαφη με κοινους γνωστους και ενα γεια που ειχαμε χαθηκε και αυτο. Γενικα η επιλογη να μεινω τελειως μακρια της ηταν δικη μου και πολλοι θα μπορουσαν να πουν οτι αυτο δεν ηταν σωστο, ωστοσο εμενα με βοηθησε να ξεφυγω.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    188
    Quote Originally Posted by jet View Post
    Δεν υπηρχε καποιο συγκεκριμενος λογος χωρισμου. Υπηρξε ενας κορεσμος λογω χρονου και σε αυτο επαιξε ρολο και η συγκατικηση. Ωστοσο εγω δεν ηθελα να την χασω. Ειχαμε πει να μεινουμε λιγο διαστημα χωρια ο καθενας στο σπιτι του. Σε αυτο το διαστημα μου ελειπε παρα πολυ αλλα μια μερα ηρθε και μου ειπε πως γνωρισε ενα παιδι και ειναι ερωτευμενη μαζι του. Εγω δεν το κρυβω τσατιστηκα παρα πολυ γιατι δεν ειχα ματια για καμια αλλη αυτο το διαστημα και απορεσα πως μπορεσε να με ξεχασει τοσο γρηγορα. Της ειπα οτι δεν θελω καμια επικοινωνια και απο τοτε χαθηκαμε οριστικα απο επιλογη μου γιατι ηθελα να την ξεπερασω. Εκοψα καθε επαφη με κοινους γνωστους και ενα γεια που ειχαμε χαθηκε και αυτο. Γενικα η επιλογη να μεινω τελειως μακρια της ηταν δικη μου και πολλοι θα μπορουσαν να πουν οτι αυτο δεν ηταν σωστο, ωστοσο εμενα με βοηθησε να ξεφυγω.
    Καλησπερα. Μερικες φορες εμεις οι γυναικες θελουμε και την πιτα ολοκληρη και τον σκυλο χορτατο. Δυστηχως πολλες απο εμας δεν ξεχωρίζουμε την αγαπη απο το μισος. Η κοπελια κατα περιπτωση μισει που σε βλεπει χαλαρο και ανετο. θα ηθελε να ηταν και εκεινη στην θεση σου ομως έχει πολλα υπαρξιακα προβληματα πιθανον απο την παιδικη της ηλικια και εσυ ησουν ο μονος που εκατσες τοσο πολυ καιρο μαζι της και ανεχτηκες τυχον ξεσπασματα της που πανω στην καψουρα και στα μελια δεν εβλεπες τον πραγματικο της εαυτο. Μακρια αν θες την γνωμη μου. Θα χαρει πολυ να σε δει στα πατωματα για εκεινη και μετα απλα θα σε χωρισει... σορρυ που μιλαω ετσι για την κοπελια χωρις να την ξερω... σιγουρα εχει και θετικες πλευρες!

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,781
    Παλι δε σε πιανω στο τι πηγε στραβα τοτε, μου φαινοντε λιγο αοριστα αυτα που περιγραφεις.

  12. #12
    Quote Originally Posted by Anna M. View Post
    Καλησπερα. Μερικες φορες εμεις οι γυναικες θελουμε και την πιτα ολοκληρη και τον σκυλο χορτατο. Δυστηχως πολλες απο εμας δεν ξεχωρίζουμε την αγαπη απο το μισος. Η κοπελια κατα περιπτωση μισει που σε βλεπει χαλαρο και ανετο. θα ηθελε να ηταν και εκεινη στην θεση σου ομως έχει πολλα υπαρξιακα προβληματα πιθανον απο την παιδικη της ηλικια και εσυ ησουν ο μονος που εκατσες τοσο πολυ καιρο μαζι της και ανεχτηκες τυχον ξεσπασματα της που πανω στην καψουρα και στα μελια δεν εβλεπες τον πραγματικο της εαυτο. Μακρια αν θες την γνωμη μου. Θα χαρει πολυ να σε δει στα πατωματα για εκεινη και μετα απλα θα σε χωρισει... σορρυ που μιλαω ετσι για την κοπελια χωρις να την ξερω... σιγουρα εχει και θετικες πλευρες!
    Η κοπελα που γνωρισα ειχε πολλα θετικα. Γνωρισα εναν υπεροχο ανρθωπο και το λεω τωρα που δεν ειμαι ουτε ενθουσιασμενος ουτε ερωτευμενος. Αν εχει σκοπο οπως λες να με δει χαλια, να πεφτω στα πατωματα λυπαμαι αλλα περασα πολλα για να κανω το ιδιο λαθος. Παρολα αυτα οτι και να κανει δεν προκειτε να θυμωσω, απλα απογοητευομαι. Ποτε μα ποτε δεν θα την σχολιασω αρνητικα ουτε θα πω ασχημη κουβεντα για εκεινη γιατι απλα αν το κανω τιμωρω τον ιδιο μου τον εαυτο. Ο θυμος, το μισος και οποιοδηποτε αλλο αρνητικο συναισθημα ειναι αδυναμια του ιδιου μας του εαυτου.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    188
    Quote Originally Posted by jet View Post
    Η κοπελα που γνωρισα ειχε πολλα θετικα. Γνωρισα εναν υπεροχο ανρθωπο και το λεω τωρα που δεν ειμαι ουτε ενθουσιασμενος ουτε ερωτευμενος. Αν εχει σκοπο οπως λες να με δει χαλια, να πεφτω στα πατωματα λυπαμαι αλλα περασα πολλα για να κανω το ιδιο λαθος. Παρολα αυτα οτι και να κανει δεν προκειτε να θυμωσω, απλα απογοητευομαι. Ποτε μα ποτε δεν θα την σχολιασω αρνητικα ουτε θα πω ασχημη κουβεντα για εκεινη γιατι απλα αν το κανω τιμωρω τον ιδιο μου τον εαυτο. Ο θυμος, το μισος και οποιοδηποτε αλλο αρνητικο συναισθημα ειναι αδυναμια του ιδιου μας του εαυτου.
    Κρατα λοιπον αυτη την ομορφη εικονα, δειξε κατανοηση. Εσυ εισαι εκεινος που την γνωρισες καλα. Συγουρα θα ξερεις προσωπικα της προβληματα πχ με γονεις. Καταλαβαινω οτι θα μπορουσες να μεινεις πολυ περισσοτερο μαζι της, ομως την βοηθεια που χρειαζετε να αντιμετοπησει τα προβληματα της δεν μπορεις πλεον εσυ να της την δωσεις. Ειχες την "ευκαιρια" σου να την στηριξεις, ομως εκεινη (πιθανον λογο των ψυχολογικων παλαιοτερων πηγών της) να ηθελε ΚΙΑΛΛΗ προσοχη. ΑΣΤΑΜΑΤΗΤΑ χαδια. περισσοτερα λογια αγαπης, για να σβησει αυτα που την τρωνε. Καταλαβαινεις τι θελω να πω? Με τιποτα δεν θα ειναι ευχαριστιμενη, αν δεν βρει τι πραγματικα της λειπει. Εσυ τωρα οτι τελειο της προσεφερες ανηκει πια στο παρελθον... ΓΙΑΤΙ ΡΕ? θα σκεφτεται...αντε να της εξηγησεις οτι το προβλημα ειναι μεσα της. Ισως μια μερα το καταλαβει. Αν ποτε τυχει και συναντηθειτε εκεινη την μερα τοτε σιγουρα θα ειναι και η τυχερη της μερα!!
    Εχεις πολυ καλη καρδια.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,701
    Αδερφέ έχετε μεγάλη διαφορά ηλικίας ;η αννα καλά τα λέει +φωνώ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  15. #15
    Ευχριστω πολυ για τα καλα λογια. Οχι ειμαστε σχεδον συνομιλικοι. Ειμαι 2 χρονια μεγαλυτερος

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. γιατί μου το έκανε αυτό?????
    By mina@@ in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 5
    Last Post: 08-07-2012, 22:42
  2. Τώρα γιατί έγινε αυτό???
    By vegga in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 13
    Last Post: 02-07-2012, 12:10
  3. Γιατί συμβαίνει αυτό??????
    By STORM LORD in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 07-05-2012, 22:51
  4. γιατι τα κανει ολα αυτα..?? δεν μπορω να τον καταλαβω,.!!!!
    By Maria99 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 21-01-2012, 18:45
  5. ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΑΥΤΟ???
    By amarylis in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 11
    Last Post: 14-12-2009, 13:37

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •