ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΣΤΟΝ ΓΑΜΟ ΜΟΥ!!!! - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 51
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    RIGEL
    Posts
    826
    χώρισε τον και βρες κανα νέο γκόμενο

  2. #17
    Προκατειλημμένη μέχρι αηδίας. Συγνώμη κιόλας αλλά αυτό μου βγάζεις. Λες δεν το ότι το τελευταίο που σε νοιάζει είναι η μόρφωση του αλλά είναι το πρώτο που αναγράφεις σαν πρόβλημα. Δεν γεννήθηκαν όλοι επιστήμονες, ούτε έχουν όλοι τις συνθήκες για σπουδές. Το ότι είναι αναλφάβητος τι σε κάνει εσένα καλύτερο άνθρωπο; Μπα δε νομίζω αν οι καλύτεροι άνθρωποι ήταν και οι πιο μορφωμένοι όπως εσύ νομίζεις ζήτω που καήκαμε. Τι σημαίνει ότι είσαι από καλό περιβάλλον και αυτός όχι; Θες να το θέσω αλλιώς; Τι ξέρεις εσύ από τις κακουχίες τις ζωής σε σχέση με αυτά που ξέρει αυτός; Τίποτα. Επειδή είναι χωρισμένοι οι γονείς του δεν σημαίνει τίποτα. Δεν είναι ούτε ο πατέρας του ούτε η μάνα του είναι ο εαυτός του και ο κάθε άνθρωπος πλάθει την δίκη του προσωπικότητα. Αν ήθελες να τον αλλάξεις να μην τον παντρευόσουν. Τον ρώτησες ποτέ αν θέλει να γίνει σαν εσένα; Αν όχι να τον δεχτείς όπως είναι. Αν πάλι δεν το αντέχεις χώρισε τον αλλά να το ξέρεις εσύ φταις όχι αυτός. Και κάτι τελευταίο δεν υπάρχουν πρίγκιπες τον παραμυθιών να τους πλάσετε όπως θέλετε.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Quote Originally Posted by Θεοφανία View Post
    Ανναρωτιέμαι τι οδηγεί μια γυναίκα με τόσα προσόντα να παντρευτεί τον πρώτο άντρα που έκανε σχέση, ξέροντας μάλιστα πόσο ακατάλληλος είναι..........
    Προφανώς το χειρότερο ελάττωμα όλων των άλλων, η βλακεία.

  4. #19
    Quote Originally Posted by marian_m View Post
    Προφανώς το χειρότερο ελάττωμα όλων των άλλων, η βλακεία.
    χαχαχα! Όντως, αν είναι αληθινό το θέμα, μόνο έτσι εξηγείται....

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,644
    Quote Originally Posted by ΝΙΚΙ View Post
    κάλησπερα θα ηθελα τις συμβουλες σας!!!Εχω προβληματα με τον συζυγο μου και δεν ξερω πως να τα αντιμετωπισω.
    Ημαστε παντρεμενοι σχεδον ενα χρονο και εχουμε ηδη πολλους καυγαδες!!
    Βεβαια και πριν ειχαμε αλλα τωρα που μενουμε μαζι εχουν γινει εντονοτεροι!! Απο την αρχη ημουν επιφυλακτικη με αυτον τον γαμο καθως εβλεπα πολλες καταστασεις π0υ δεν μ'αρεσαν αλλα πιστευα οτι με τον γαμο θα διορθωθούν και σιγα-σγα θα αλλαξει και αυτός.
    Για να γινω πιο συγκεκριμενη, το προβληματα ειναι οτι δεν μπορουμε να ταιριαζουμε λογο οτι αυτος δεν εχει σπουδασει και δεν μπορει να με καταλαβει, ειναι σχεδον αναλφαβητος αλλα αυτο απο την αρχη δεν πειραζε, καθως πιστευα οτι με τον χρονο θα τον φερω με το περιβαλλον μου και θα τον αλλαξω αλλα αυτος εχει βγαλει μια ανάρμοστη συμπεριφορα, με βλεπει ανταγωνιστικα, και αρχισει και ζηλευει τα παντα.
    Επισης, αξιζει να σας σημειωσω οτι δεν εχει ζησει και στο ιδανικοτερο περιβαλλον οι γονεις του ειναι χωρισμενοι αλλα το προβλημα οτι δεν του εχουν μεταφερει τα καλυτερα παραδειγματα, ειναι δυο εντελως αδιαφοροι γονεις, στερηθηκαν πολλα στην παιδικη τους ηλικα και δεν ειχαν ουτε την ικανοτητα να συμβουλεψουν τα παιδια τους, και επειδη ζουμε σε μια πολυ κλειστη κοινωνια, δυστυχως οι οικογενεια του εχει αφησει ενα πολυ ασχημο ονομα!!Εγω εχω ζησει σε ενα πολυ υγιές περιβαλλον, εχω πολυ καλη σχεση με τους γονεις και ειδικοτερα με την μητερα μου, , εχω παρει πολυ αγαπη και δεν μας ελειψε ποτε τιποτα ουτε αγαπη, ουτε υλικα αγαθα και δυστυχως ζηλευει και αυτο, και την οικογενεια μου.Οι γονεις μου του εχουν φερθει αψογα, τον εχουν βοηθησει πολυ, ενω οι δικοι του δεν εχουν κουνησει ουτε το δαχτυλακι τους, και δεν αναγνωριζει τιποτα, ουτε ενα ευχαριστω δεν τους εχει πει και το μονο που κανει ειναι να μην τους σεβεται. Ζηλευει την σχεση που εχω αυτην την σχεση με την μητερα μου, και προσπαθει να με απομακρυνει, ενω μενουμε πολυ κοντα τους βλεπω καθε 2 φορες το μηνα. Φοιτητρια τους εβλεπα πιο συχνα...
    Ειναι πολυ εγωιστης, αλλα αγαπη και εγωισμος δεν μπορουν να συμβαδισουν...
    Επισης, αξιζει να σας σημειωσω οτι δεν με υποστηριζει ποτε....Πολλες φορες με πληγωνει η αδερφη του και οχι μονο αυτη και ποτε δεν με εχει υποστηριξει αλλα με μειωνει και ο ιδιος μαζι τους...
    Δεν μπορω να προσαρμοστω με το περιβαλλον του, και δεν μπορει να το καταλαβει....Δεν υπαρχει περιπτωση να τον απομακρυνω γτ αυτη ειναι οικογενεια του και δεν μπορει να αλλαξει αλλα απο εμενα δεν μπορει να απαιτει να κανω πραγματα που δεν θελω.....
    Εγω ημουνα ενα κοριτσι που ειχαμ μεγαλωσει με ολην την αγαπη νω γονιων μου, σπουδασα και παντρευτηκα με τον πρωτο αντρα μου που εκανα σχεση..Δεν ειχα αλλες εμπειριες ηταν ο πρωτος μου αντρας μου και παρολα αυτα δεν με σεβεται ουτε αναγνωριζει τιποτα!!
    Κατα βαθος μάγαπει και το ξερω, αλλα δυστυχως δεν αγαπαει σωστα!!!!!!
    Δεν λεω πως εγω δεν κανω λαθη, αλλα τουλαχιστον τα αναγνωριζω αλλα αυτος ποτε δεν μου εχει πει ενα συγνωμη, αλλα προσπαθει παντα να βγαινει απο πανω και εγω να βρισκομαι στα χαμηλοτερα.
    Αντιμετωπίζουμε πολλα προβληματα αλλα σας αναφερω τα σοβαροτερα που εχω πιστευω οτι ειναι..
    Πειτε μου τι να κανω...........
    ΝΙΚΙ καλησπερα :)
    μας αναφερεις ενα βουνο προβληματα στην σχεση σας και στην συμπεριφορα του, και δεν ειναι καν ολα, αλλα τα πιο σημαντικα οπως λες...
    αναρωτιεμαι, με τοσα αρνητικα, ποια ειναι τα θετικα που σε οδηγησαν σε σχεση μαζι του και ακομα περισσοτερο σε γαμο! υπαρχουν????
    μεγαλη εντυπωση ακομα, μου κανει το σχολιο σου οτι ΠΑΡΟΛΟ που ηταν ο πρωτος σου ανδρας, δεν σε σεβεται. κανω λαθος, η εχεις την αποψη οτι καποιος οφειλει να σεβεται το γεγονος οτι ηταν ο πρωτος σου?
    μηπως τελικα ο μονος λογος που εισαι μαζι του ειναι το οτι ηταν ο πρωτος σου? το θεωρεις προβλημα να προχωρησεις σε αλλη γνωριμια αν "ο πρωτος σου" , βγει αταιριαστος?

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    158
    το μήνυμα έχει διαγραφεί.
    Last edited by ΝΙΚΙ; 03-03-2013 at 19:37.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    158
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ΝΙΚΙ καλησπερα :)
    μας αναφερεις ενα βουνο προβληματα στην σχεση σας και στην συμπεριφορα του, και δεν ειναι καν ολα, αλλα τα πιο σημαντικα οπως λες...
    αναρωτιεμαι, με τοσα αρνητικα, ποια ειναι τα θετικα που σε οδηγησαν σε σχεση μαζι του και ακομα περισσοτερο σε γαμο! υπαρχουν????
    μεγαλη εντυπωση ακομα, μου κανει το σχολιο σου οτι ΠΑΡΟΛΟ που ηταν ο πρωτος σου ανδρας, δεν σε σεβεται. κανω λαθος, η εχεις την αποψη οτι καποιος οφειλει να σεβεται το γεγονος οτι ηταν ο πρωτος σου?
    μηπως τελικα ο μονος λογος που εισαι μαζι του ειναι το οτι ηταν ο πρωτος σου? το θεωρεις προβλημα να προχωρησεις σε αλλη γνωριμια αν "ο πρωτος σου" , βγει αταιριαστος?
    Απαντησα παρακατω για τον λογο που ειμαι μαζι του κυριως!!!!Αλλα πιστευω οτι ο λογος που τον παντρευτηκα ηταν και αυτος!!Γενικα ειμαι ανθρωπος που αγαπαει την σταθεροτητα και φοβαμαι της αλλαγες!!!!Δεν ρισκαρω ποτε, προτιμω να ειμαι στο σιγουρο ακομα και αν αυτο δεν αξιζει ή δεν με κανει ευτιχισμενη!!!

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    158
    Quote Originally Posted by marian_m View Post
    Προφανώς το χειρότερο ελάττωμα όλων των άλλων, η βλακεία.
    Δικη μου βλακεια δεν ηταν, βλακεια των αλλων ηταν που μεσολαβησαν σε αυτην την σχεση και με αναγκασαν να ειμαι με αυτον τον ανθρωπο μονο και μονο επειδη ηξεραν απο την αρχη οτι θα με παντρευτει γιατι βλεπεις παλια μυαλα!!!!!!

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,644
    Quote Originally Posted by ΝΙΚΙ View Post
    Απαντησα παρακατω για τον λογο που ειμαι μαζι του κυριως!!!!Αλλα πιστευω οτι ο λογος που τον παντρευτηκα ηταν και αυτος!!Γενικα ειμαι ανθρωπος που αγαπαει την σταθεροτητα και φοβαμαι της αλλαγες!!!!Δεν ρισκαρω ποτε, προτιμω να ειμαι στο σιγουρο ακομα και αν αυτο δεν αξιζει ή δεν με κανει ευτιχισμενη!!!
    ειναι τραγικο για εσενα, αν λειτουργεις ετσι ΝΙΚΙ.
    και να σε συμβουλεψω οπως μας ζητας, δεν νομιζω να σε βοηθησω σε κατι, υπαρχει χασμα μεγαλο στον τροπο που σκεφτομαστε.
    εγω θα σου πω επιγραμματικα, ετσι για το "μηπως και"...
    οπως ηδη σου ειπαν, δεν μπορεις να αλλαξεις κανεναν ,παρα μονο τον εαυτο σου. κι οχι μονο γιατι δεν εχεις δικαιωμα, αλλα γιατι απλα ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ.
    ο καθενας μονος του αλλαζει (αν αλλαζει).
    αν αρχισεις να ζεις με τα δικα σου θελω και δεν λειτουργεις με οσα θελουν οι αλλοι για εσενα, θα εισαι σε καλο δρομο.
    για τον γαμο σου, πιστευω οτι πρεπει να χωρισεις.

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Quote Originally Posted by ΝΙΚΙ View Post
    Επειδη πρεπει να το πω, εγω δεν ηθελα να τον παντρευτω ουτε να κανω σχεση μαζι του αλλα με αναγκασαν καποια συγκεκριμενα ατομα. Αρρβωνιαστηκα μαζι του με το ζορι οταν ειμαι 1ο ετος μονο και μονο γιατι με αυτον τον τροπο θα μπορουσαν να με ελεγχουν, και για να μην κανω αλλη σχεση και μου βγει το ονομα και ετσι θα περιοριζομουν στις βραδινες εξοδους και παρεες με φιλες!!!!Δυστυχως ειναι πολλα στην μεση!!!Δεν μπορω να πω οτι δεν τον αγαπησα στην πορεια, τον αγαπησα αλλα δεν ηταν αυτο που πραγματικα ηθελα στην ζωη μου!!!!!!
    Ποιοι σε ανάγκασαν; Δε φαντάζομαι οι γονείς σου, για τους οποίους μας λες τα καλύτερα! Αυτοί οι φυσιολογικοί και καλοί άνθρωποι σε αντίθεση με τους δικούς του τους εγωιστές που κοιτάνε μόνο την πάρτη τους. Και αν όχι οι γονείς σου, ποιος άλλος μπορεί να σε εξαναγκάσει να παντρευτείς για να σε ελέγχει;
    Κάπου δεν μας τα λες καλά...

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    158
    το μήνυμα έχει διαγραφεί.
    Last edited by ΝΙΚΙ; 03-03-2013 at 19:23.

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Quote Originally Posted by ΝΙΚΙ View Post
    ..το μήνυμα έχει διαγραφεί...
    Το ότι σε ακυρώνουν οι δικοί του μάλλον ευθύνεσαι, γιατί με κάποιο τρόπο.. το έχεις επιτρέψει και σίγουρα επειδή υστερούν/υστερεί δεν θα άφηναν να χαθεί μια τέτοια γι' αυτούς ευκαιρία.
    Εννοείται, ότι από το περιβάλλον του αποστασιοποιείσαι, από τη στιγμή που εισπράττεις κακεντρέχειες και δεν περνάς καλά!


    Quote Originally Posted by ΝΙΚΙ View Post
    το μήνυμα έχει διαγραφεί.!
    Καλά έκανες και συγχώρεσες τη μητέρα σου. Από κει και πέρα όμως, αυτό που ίσως θα μπορούσε να βοηθήσει - κι αν βέβαια το θέλεις να προσπαθήσεις γι' αυτό το γάμο! - είναι ν' απευθυνθείτε σε κάποιο ειδικό κι αν δεν
    θέλει ο ίδιος ν' ακολουθήσει να το κάνεις εσύ για σένα, γιατί έτσι θα μπορέσεις να δώσεις απαντήσεις σ' όσα σ' απασχολούν, να δεις αντικειμενικά την κατάσταση και να προχωρήσεις..
    Άσε τη ζωή που κάνεις... και ψάξε για τη ζωή που χάνεις

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    158
    Θελω να προσπαθησω για αυτον τον γαμο γτ δεν μπορω να πω οτι δεν εχω συναισθηματα για αυτον....Καμια φορα η συνηθεια ειναι πολυ χειροτερη απο την αγαπη...
    Το οτι με ακυρωνουν οι δικοι και με τον τροπο τους και θελουν να βγουν απο πανω ευθυνομαι εγω το ξερω!!!Γτ δυστυχως, ειμαι πολυ αδυναμος χαρακτηρας, και οταν ακουω κατι που με πληγωνει αντι να υποστηριξω το εαυτο μου, εκεινη την στιγμη μπλοκαρω και ειμαι ετοιμη να ξεσπασω σε κλαματα και καθε φορα συγκρατιέμαι!!
    Οσον αφορα για ειδικο???Εδω γελαμε!!Ο αντρας μου με τις ιδεες που εχει δεν νομιζω οτι θα το εκανε!!!Αλλα εγω θα το ηθελα πολυ!!!!!!!!
    Γιατι μπορει και εγω ισως να ευθυνομαι σε καποια πραγματα, μπορει να μην μεταχειριζομαι σωστά την κατασταση!!!

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Quote Originally Posted by ΝΙΚΙ View Post
    .. το μήνυμα έχει διαγραφεί....
    Μήπως τη σχέση σου με τη μητέρα σου δεν τη ζηλεύει μόνο, αλλά και τη θεωρεί απειλητική για το γάμο σας, επειδή κατά κύριο λόγο εκείνη ευθύνεται, που προχωρήσατε βιαστικά,
    και χωρίς νάταν τελικά μάλλον δική του απόφαση κι επιθυμία? Αν είν' έτσι η μητέρα σου του είναι παντελώς ανεπιθύμητη, γι' αυτό και προσπαθεί να σ' απομακρύνει.

    Quote Originally Posted by ΝΙΚΙ View Post
    το μήνυμα έχει διαγραφεί.!!!
    Τότε ν' απευθυνθείς εσύ οπωσδήποτε σε κάποιον ειδικό και να ζητήσεις βοήθεια, γιατί η σχέση σου σίγουρα αντιμετωπίζει σοβαρό πρόβλημα κι είναι κρίμα για σένα να υποφέρεις.
    Μετά κι όταν σε δει ότι αλλάζεις συμπεριφορές, μαθαίνεις πως να χειρίζεσαι σωστά πλέον τις καταστάσεις, είσαι πιο συνειδητοποιημένη και σίγουρη για σένα, με περισσότερη αυτοεκτίμηση,
    τότε ή θ' αλλάξει κι αυτός, αν πράγματι ενδιαφέρεται για σένα ή θα μπορέσεις τουλάχιστον να φύγεις και γιατί θάχεις κάνει ό,τι μπορείς για να σώσεις το γάμο σου και γιατί θάχεις δυναμώσει
    για να μπορέσεις να σταθείς στα πόδια σου και να πάρεις αποφάσεις για την ίδια σου τη ζωή πλέον, χωρίς άρρωστες συνήθειες που τώρα τις ερμηνεύεις ως συναισθήματα και αγάπη.
    Άσε τη ζωή που κάνεις... και ψάξε για τη ζωή που χάνεις

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    158
    το μήνυμα έχει διαγραφεί.

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. Δυσκολια προσαρμογης στο γαμο
    By Parilaos in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 18
    Last Post: 02-04-2015, 13:27
  2. Με αφησε ενω ετοιμαζομασταν για Γαμο
    By alfapark2001 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 131
    Last Post: 17-02-2012, 19:07
  3. θελω να σωσω τον γαμο μου
    By κωστας1983 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 17-02-2012, 18:07
  4. αμφιφυλοφιλια στον γαμο
    By MAGGIE in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 272
    Last Post: 09-06-2011, 16:57
  5. προβληματα στον χωρο εργασιας...
    By nama in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 11
    Last Post: 01-12-2010, 12:13

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •