ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΣΤΟΝ ΓΑΜΟ ΜΟΥ!!!! - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 51
  1. #31
    Member
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    home sweet home
    Posts
    74
    βρε κοριτσι μου τι νομιζεις πως θα σου κανει ο ειδικος....τζαμπα θα πεταξεις τα λεφτακια σου.ελπιζω να ωριμασει τοσο η σκεψη σου και να χωρισεις.οχι τιποτ αλλο να καταλαβεις και ευτυχια δηλαδη γιατι εισαι πολυ μικρη κ ειναι κριμα.τωρα ποιοι μπηκαν στη σχεση...δε θ ασχοληθω...αλλη ανωριμοτητα απο κει.κριμα να σαι δυστυχισμενη παντως.αλλα σορρυ που στο λεω...εσυ το επιτρεπεις

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Quote Originally Posted by LIA1975 View Post
    βρε κοριτσι μου τι νομιζεις πως θα σου κανει ο ειδικος....τζαμπα θα πεταξεις τα λεφτακια σου.ελπιζω να ωριμασει τοσο η σκεψη σου και να χωρισεις.οχι τιποτ αλλο να καταλαβεις και ευτυχια δηλαδη γιατι εισαι πολυ μικρη κ ειναι κριμα.τωρα ποιοι μπηκαν στη σχεση...δε θ ασχοληθω...αλλη ανωριμοτητα απο κει.κριμα να σαι δυστυχισμενη παντως.αλλα σορρυ που στο λεω...εσυ το επιτρεπεις
    Το να ωριμάσει.. ίσως όμως της πάρει και μια ζωή χωρίς καθοδήγηση, ακριβώς επειδή όπως λες, είναι και μικρή και εγκλωβισμένη, αλλά από την άλλη όχι και τόσο έτοιμη για άμεσες αποφάσεις..
    Ο ειδικός ίσως βοηθήσει, εκτός των άλλων.. και στο να καταλάβει, γιατί επέλεξε και τον συγκεκριμένο για σύντροφο.. μ' αποτέλεσμα αν χωρίσει να αποφύγει μια ανάλογη επιλογή στο μέλλον.
    Άσε τη ζωή που κάνεις... και ψάξε για τη ζωή που χάνεις

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    158
    Δυστυχως εγω ευθυνομαι και το γνωριζω και αυτο οφειλεται στον αδυναμο χαρακτηρα μου!!!!
    Καλυτερα να το κανω τωρα που ειναι νωρις!!!!Γιατι καποια στιγμη θα ξεσπασω και οταν το κανω θα πληγωσω ατομα που δεν θα φταινε σε τιποτα!!!!!!
    Απλως φοβαμαι την αντιμετωπιση των δικων μου ανθρωπων, δεν θελω να τους πληγωσω!!

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    188
    Quote Originally Posted by ΝΙΚΙ View Post
    Δυστυχως εγω ευθυνομαι και το γνωριζω και αυτο οφειλεται στον αδυναμο χαρακτηρα μου!!!!
    Καλυτερα να το κανω τωρα που ειναι νωρις!!!!Γιατι καποια στιγμη θα ξεσπασω και οταν το κανω θα πληγωσω ατομα που δεν θα φταινε σε τιποτα!!!!!!
    Απλως φοβαμαι την αντιμετωπιση των δικων μου ανθρωπων, δεν θελω να τους πληγωσω!!
    Εχετε μεγαλη διαφορα ηλικιας? αν ναι μπορει για αυτο να μην μπορεις να τον ακολουθησεις. Γιατι αυτο που λαμβανω ειναι οτι εσυ εισαι ναι μεν μορφωμενη και μπραβο σου, αλλα ο αντρας σου εχει βγαλει πτυχιο απο την σχολη της ζωης οπως φαινεται. Μην Βιαζεσε να σε καταλαβει. Φυσικο ειναι να θεωρει μικροπραγματα τα δικα σου θεματα οταν αυτος απο την ζωη του εχει φαει σκατα. Εισαι απο πουπουλενια οικογενεια, σεβαστο.
    Εκεινος ομως με τις εμπειριες του μπορει να σε προφυλαξει. Ισως να δεις για αρχη τον κοσμο μεσα απο τα ματια του πριν τον αφησεις, και πανω απο ολα συζητηση μαζι του με επικεντρο την ζωη του για να τον γνωρισεις καλυτερα. Μετα αποφασιζεις.

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Ελλάδα
    Posts
    384
    Δεν υπάρχει σωστή και λάθος αγάπη. Η αγάπη είναι μία αν και έχει αρκετές μορφές. Κακώς είχες την ελπίδα της αλλαγής. Οι σχέσεις είναι καταδικασμένες εξ αρχής αν ο ένας θέλει να αλλάξει τον άλλον. προσωπική μου άποψη είναι να εκφράσεις ανοιχτά τις ανάγκες σου και τα θέλω σου και να ζητήσεις και απο τον σύζυγο σου να κάνει το ίδιο. Εκεί θα δεις αν η ευτυχία η δική σου είναι δυστυχία για εκείνον και το αντίστροφο. Επικοινώνησε μαζί του αληθινά και με αγάπη και μετά πάρε τον δρόμο που σου δείχνει η ψυχή σου ..
    Ας ξεκλειδώσουμε την σκέψη μας.... http://www.tokleidi.com/

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    158
    Σάς ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον σας και για τις απαντησεις!!!!
    Μεσα απο τα μηνυματα μου, ισως σας δινεται εντυπωση πως ειμαι ενα κοριτσι κακαμαθημενο, που τα ειχε ολα ετοιμα απο την μάμα και τον μπαμπα και τους κοιταζω ολους απο ψηλα!!!
    Οχι δεν ειμαι τετοιος χαρακτηρας!!!!
    Απλως, σε αυτο που θελω να καταληξω, ειναι οτι αντρας μου ναι εχει παρει πτυχιο ζωής γιατι απο μικρος εχει παρει την ζωη στα χερια, εχει ζησει δυσκολες καταστασεις στο σπιτι του, που εγω δεν τις εχω ζησει,ουτε εχω τις δικες του εμπειριες και μονο για ολα αυτα επρεπε να ηταν και καλυτερος ανθρωπος και πιο προσγειωμένος!!!!!Επειδη, εχει ζήσει κακουχιες και σε αντίξοες συνθηκες, πρεπει να συχωρησω καθε λαθος που κανει?Να επιτρεπω να με προσβαλει, να ανεχτω την ζηλια του και τον ανταγωνισμο του, να απομακρυνει απο το περιβαλλον μου μονο και μονο επειδη αισθανεται μειονεκτικά και προσπαθει με καθε τροπο να με φερει με το περιβαλλον το δικο του επειδη εκει ειναι για αυτον ευκολο να προσαρμοστει?? Γιατι δυστυχως αυτη η ανταγωνιστικοτητα, η ανασφαλεια, ο εγωισμος πηγαζουν απο την κομπλεξικοτητα του με αποτελεσμα να εξωτερικευει προς εμενα εναν ασχημο χαρακτηρα και συμπεριφορα!!
    Αν ήταν σιγουρος για τον εαυτο του, και πιο δυναμικος δεν θα συμπεριφεροταν κατα αυτον τον τροπο!!!!!!!Οταν με μειωνουν οι δικοι του, οταν μου συμπεριφερονται ασχημα το βλεπω οτι ικανοποιείται και παντα για οτι οτιδηποτε συμβει δεν περνει ποτε θεση μονο εκει που τον συμφερει!!!!Τα εχουμε συζητήσει και του λέω οτι με πληγώνει, και αυτο που θα πει ειναι να δικαιολογει τους παντες και οτι εγω ειμαι η υπερβολικη!!Καποιες φορες μου λεει οτι εχω και δίκιο αλλα δεν κανει ποτε τιποτα για αυτο, με αποτελεσμα να επαναλαμβανει τα ιδια λαθη!!!
    Last edited by ΝΙΚΙ; 04-03-2013 at 16:55.

  7. #37
    Λες οτι αρραβωνιάστηκες στα 19, οτι δεν ήσουν σίγουρη γι'αυτό το γάμο αλλά προχώρησες... Γιατί προχώρησες? Κι ενώ βλέπεις ότι δε σου κάνει καλό αυτός ο γάμος γιατί μένεις...?? Είσαι ευτυχισμένη σ'αυτό το γάμο? Τον αγαπάς?

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    158
    το μήνυμα έχει διαγραφεί.

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    188
    Αφησες το μηνυμα στον αντρα σου οτι εισαι παθητικος χαρακτηρας και πας οπου σε πανε. Τωρα που κατασταλαξε ο ερωτας και ζεις την πραγματικοτητα ειναι σαν να μολις ξυπνησες απο ονειρο. Ο αντας σου αυτο δεν το αντιλαμβανετε σαφως και λειτουργει το ιδιο με πρωτα θεωρωντας οτι εισαι το ιδιο παθητικη με πρωτα.Οποτε και κανει οτι εκανε και πριν Δηλαδη σε προστατευει με τον τροπο του.
    Τωρα αν εσυ δεν εισαι καλυμενη απο αυτην την προστασια, ειναι λογικο να ψαχνεις να βρεις δυναμη μεσα απο εδω. Το θεμα μου ειναι το εξης: Θελεις δυναμη να προχωρησεις μαζι του ή να παρεις την ζωη στα χερια σου και να γινεις πλεον εσυ ο κυριαρχος της?
    Αναλογα λοιπον την απαντηση σου,αν θες να προχωρησεις μαζι του θα πρεπει να τον γνωρισεις και να τον κατανοησεις, αν παλι θες να παρεις δυναμη να γινεις εσυ ο κυριαρχος, δεν χαθηκε ο κοσμος επειδη παντρευτικες. Εξαλλου εχεις και την υποστηρηξη των γονιων σου. Ακουσε τα θελω σου και αναλογα προχωρα. Αυτο που καταλαβαινω ειναι οτι δεν μπορεις να εκφρασεις τις επιθυμιες σου ουτε καν στον ιδιο σου τον εαυτο. Αυτος ειναι ο ανθρωπος που καλως η κακως παντρευτικες. Εσυ τι θες απο εδω και περα..?

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,781
    Να σε πηδαγε κιολας καλα θα τανε. Ουτε αυτο δεν κανει. Δωστον ενα ακυρο πανηγυρικο, εκτος αν παιρνει κανενα μισθο καλο. Αλλιως τι τον κρατας? Να σου κανει το χρυσο αυγο? Αλλα εισαι και συ καλο χαιβανι, παντρευτηκες νωρις νωρις μη χασεις, και επειδη το ειπε η μαμα. Παντως δε χρειαζεται να χωρισεις και να σε κατηγοραει ο κοσμος, να στεναχωρηθει και η μαμα, ειναι και καλο παιδι και που να βρισκεις αλλο κοροιδο. Βρες γκομενο να σε πηδαει, να ξεδινεις, να σου φευγουν τα νευρα και θα ζησετε εσεις καλα και μεις καλυτερα....αν δε το κανεις, θα σε προλαβει η φυση.....!

  11. #41
    NIKI Δε θα σου πώ να μ'ακούσεις, άλλωστε έχω κάνει τόσο σκατά τη δική μου ζωή που δε με παίρνει να δίνω και συμβουλές αλλά τέλος πάντων. Καταλαβαίνω πως ζεις σε κλειστή κοινωνία και σκέφτεσαι λίγο και το τί θα πει ο κόσμος. Πιστεύω πως πρέπει να φύγεις. Αν μας έλεγες πως ήσουν μόνη και δε θα είχες που να πας θα ήταν αλλιώς τα πράγματα αλλά μας λες πως η μαμά σου σε παροτρύνει κιόλας να φύγεις. Το ένστικτό μου μου λέει πως εαν φύγεις και ανοίξεις ένα καινούριο κεφάλαιο στη ζωή σου θα σου βγει σε καλό. Σου φέρεται τόσο άσχημα, σ'έχει τόσο περιορισμένη, δε κάνεις τίποτα και απ'ότι κατάλαβα κοινωνική και σεξουαλική ζωή μηδέν. Δε σε ρώτησα, εργάζεσαι??

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    158
    Quote Originally Posted by Αγάπη23 View Post
    NIKI Δε θα σου πώ να μ'ακούσεις, άλλωστε έχω κάνει τόσο σκατά τη δική μου ζωή που δε με παίρνει να δίνω και συμβουλές αλλά τέλος πάντων. Καταλαβαίνω πως ζεις σε κλειστή κοινωνία και σκέφτεσαι λίγο και το τί θα πει ο κόσμος. Πιστεύω πως πρέπει να φύγεις. Αν μας έλεγες πως ήσουν μόνη και δε θα είχες που να πας θα ήταν αλλιώς τα πράγματα αλλά μας λες πως η μαμά σου σε παροτρύνει κιόλας να φύγεις. Το ένστικτό μου μου λέει πως εαν φύγεις και ανοίξεις ένα καινούριο κεφάλαιο στη ζωή σου θα σου βγει σε καλό. Σου φέρεται τόσο άσχημα, σ'έχει τόσο περιορισμένη, δε κάνεις τίποτα και απ'ότι κατάλαβα κοινωνική και σεξουαλική ζωή μηδέν. Δε σε ρώτησα, εργάζεσαι??
    το μήνυμα έχει διαγραφεί.
    Last edited by ΝΙΚΙ; 05-03-2013 at 12:00.

  13. #43
    Σκεφτομαι την αποδοκιμασια του κοσμου, και τις αντιδρασεις των δικων μου ανθρωπων αν σηκωθω να φυγω!!!!!Αυτο με τρομαζει πολυ!!!!!!!

    Αυτό τα λέει όλα κορίτσι μου. Μένεις για να μη σου προσάψει κανείς τίποτα, για να μη λέει ο κόσμος. Ο κόσμος πάντα θα λέει είτε είσαι σωστή είτε είσαι λάθος. Κοίταξέ τον εαυτό σου, πήγαινε να δουλέψεις, βάλε κάποια λεφτά στην άκρη, στάσου στα πόδια σου. Είμαι σίγουρη πως όλοι οι άνθρωποι κρύβουμε μια δύναμη μέσα μας, χρησιμοποίησέ την και ζήσε τη ζωή σου, είσαι νέα ακόμη. Φύγε όσο είναι νωρίς γιατί αν έρθει ένα παιδί τότε είναι που δε θα φύγεις ποτέ....

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    158
    Quote Originally Posted by Αγάπη23 View Post
    Σκεφτομαι την αποδοκιμασια του κοσμου, και τις αντιδρασεις των δικων μου ανθρωπων αν σηκωθω να φυγω!!!!!Αυτο με τρομαζει πολυ!!!!!!!

    Αυτό τα λέει όλα κορίτσι μου. Μένεις για να μη σου προσάψει κανείς τίποτα, για να μη λέει ο κόσμος. Ο κόσμος πάντα θα λέει είτε είσαι σωστή είτε είσαι λάθος. Κοίταξέ τον εαυτό σου, πήγαινε να δουλέψεις, βάλε κάποια λεφτά στην άκρη, στάσου στα πόδια σου. Είμαι σίγουρη πως όλοι οι άνθρωποι κρύβουμε μια δύναμη μέσα μας, χρησιμοποίησέ την και ζήσε τη ζωή σου, είσαι νέα ακόμη. Φύγε όσο είναι νωρίς γιατί αν έρθει ένα παιδί τότε είναι που δε θα φύγεις ποτέ....
    Μεχρι τωρα δεν ειχα αφησει ουτε ενα αρνητικο σχολιο να μου προσαψει κανεις!!!Με αγαπουσαν απο μικρουλα, γιατι παντα ημουν ενα κοριτσι που δεν ξεφευγα, που αγαπουσα και αγαπω τους γονεις μου, δεν τους στενοχωρουσα ποτε, και κοιτουσα το διαβασμα μου και το σπιτι μου!!!!!!Δεν ημουν καταπιεσμενη, εβγαινα διασκεδαζα εκανα τις εφηβικες μου βλακειες, μιλαμε τωρα για αθωα πραγματα, αλλα ποτε δεν εχανα την σεμνοτητα και την αξιοπρεπεια μου!!!!Κυκλοφοραω με το κεφαλι ψηλα και δεν ντρεπομαι για τιποτα, και ολοι θα πουν καλα λογια για μενα!!!Μπορει αυτην την στιγμη καποιοι να με λενε προκαταλημενη, αλλα αν καποιοσ δεν ζει σε κλειστη κοινωνια δεν μπορει να το καταλαβει!!!
    Αν σηκωθω να φυγω αυτο θα αλλαξει τελειως, θα συμβει εντελως το αντιθετο!!Θα το αντεξω??????Δεν ξερω!!!Μονο αν σηκωθω και φυγω απο εδω και παω καπου οπου δεν με γνωριζει κανεις!!!!

  15. #45
    Quote Originally Posted by ΝΙΚΙ View Post
    Μεχρι τωρα δεν ειχα αφησει ουτε ενα αρνητικο σχολιο να μου προσαψει κανεις!!!Με αγαπουσαν απο μικρουλα, γιατι παντα ημουν ενα κοριτσι που δεν ξεφευγα, που αγαπουσα και αγαπω τους γονεις μου, δεν τους στενοχωρουσα ποτε, και κοιτουσα το διαβασμα μου και το σπιτι μου!!!!!!Δεν ημουν καταπιεσμενη, εβγαινα διασκεδαζα εκανα τις εφηβικες μου βλακειες, μιλαμε τωρα για αθωα πραγματα, αλλα ποτε δεν εχανα την σεμνοτητα και την αξιοπρεπεια μου!!!!Κυκλοφοραω με το κεφαλι ψηλα και δεν ντρεπομαι για τιποτα, και ολοι θα πουν καλα λογια για μενα!!!Μπορει αυτην την στιγμη καποιοι να με λενε προκαταλημενη, αλλα αν καποιοσ δεν ζει σε κλειστη κοινωνια δεν μπορει να το καταλαβει!!!
    Αν σηκωθω να φυγω αυτο θα αλλαξει τελειως, θα συμβει εντελως το αντιθετο!!Θα το αντεξω??????Δεν ξερω!!!Μονο αν σηκωθω και φυγω απο εδω και παω καπου οπου δεν με γνωριζει κανεις!!!!
    η μαμά σου θα'ναι όμως δίπλα σου κι εγώ σε κλειστή κοινωνία μεγάλωσα και σε καταλαβαίνω, γι'αυτό και ήθελα να σπουδάσωσ σε μια μεγάλη πόλη για να φύγω απ'όλο αυτό.
    Με τις φίλες σου έχεις επαφές...???

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. Δυσκολια προσαρμογης στο γαμο
    By Parilaos in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 18
    Last Post: 02-04-2015, 13:27
  2. Με αφησε ενω ετοιμαζομασταν για Γαμο
    By alfapark2001 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 131
    Last Post: 17-02-2012, 19:07
  3. θελω να σωσω τον γαμο μου
    By κωστας1983 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 17-02-2012, 18:07
  4. αμφιφυλοφιλια στον γαμο
    By MAGGIE in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 272
    Last Post: 09-06-2011, 16:57
  5. προβληματα στον χωρο εργασιας...
    By nama in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 11
    Last Post: 01-12-2010, 12:13

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •