καταφερα να φυγω....10 μερες μετα.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 11 of 11
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    129

    καταφερα να φυγω....10 μερες μετα.

    Οσοι εχετε διαβασει και ολα τα προηγουμενα θεματα μετα απο πριν...
    Καταφερα να φυγω απο μια σχεση 4 χρονων. Ειμασταν μαζι και συζουσαμε.
    του ειπα να χωρησουμε και καποιες μερες μετα εκανα σεξ με καποιον αλλον και το εμαθε.
    Με εδιωξε απο το σπιτι, και απο την δουλεια(δουλευαμε μαζι).
    Ηθελα να φυγω και επρεπε. Hταν πολυ σκληρο το πως εγινε.
    Βιωνω τρελο αγχος....εχω συχνα κρισειςς πανικου. δεν βγαινει ανασα.
    δεν τον κατηγορω για το οτι εκανε.
    Εμαθα οτι μιλαει πλεον με ολες του τις πρωην....πηγε και με μια....
    μου λεει οτι μ'αγαπαει αλλα οτι δεν θα μπορουμε να ξανα ειμαστε μαζι. Μου λεει οτι θα μπορουσε να μου δωσει δουλεια αλλα δεν το κανει.

    εχω τοσο αγχος και δεν ξερω γιατι. Νιωθω να σπαω...ποναει ο λαιμος μου απο την στεναχωρια.
    Δεν ξερω γιατι νιωθω ετσι. ειμαι πολυ ερωτευμενη με το παιδι που ειμαι τωρα, οταν ειμαι μαζι του ολα ειναι καλα.
    Οταν μενω μονη μου ομως δεν μπορω να κοιμηθω. Οι σκεψεις του οτι ο πρωην μου με λεει ******* επειδη εκανα σεξ αφου ειχα χωρησει, και αυτος πουτανιαζει οσο δεν παει....με τρελαινει.
    με τρελαινει το οτι μπορει να κανει σεξ με αλλη στο κρεβατι που εγω κοιμωμουν. Το οτι εφερε αλλη στο σπιτι που ζουσαμε μαζι.
    νιωθω αηδια για αυτον τον ανθρωπο. το οτι ζουσα ενα ψεμα τοσα χρονια.
    Για εμενα ειναι ολα καινουργια....το σπιτι που ζω τωρα, με μια φιλη μου, οι καταστασεις και οι ανθρωποι.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Αθήνα
    Posts
    415
    Ώπα, αφού και οι δύο πήγατε με άλλους, τότε κανένα πρόβλημα.
    Ούτε αυτός έχει το δικαίωμα να σε λέει *******, αλλά και συ δεν μπορείς
    να τρελαίνεσαι με το ότι "κάνει σεξ με άλλη στο κρεβάτι όπου κοιμόσουνα".

    Τάλε κουάλε, αφού χωρίσατε όλα είναι μέσα στο παιχνίδι και δίκαια...

    Καταλαβαίνω ότι ως άνθρωπος που είσαι, δεν μπορείς παρά να νιώθεις κάποια
    πικρία για τον τρόπο που έγινε αλλά αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι τι περί-
    μενες απ'αυτόν. Καλά αυτός θα σε βρίσει και θα έχει άδικο (αφού είχατε χωρίσει)
    αλλά δεν πιστεύω να περίμενες να σε κρατήσει και στη δουλειά και στο σπίτι αφού
    έμαθε ότι πήγες με άλλον; Αυτό δεν θα το έκανε ούτε ο Βούδας!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    129
    αυτο που με ενοχλει ειναι οτι μιλαει πλεον με κοπελες που οταν ειμασταν σε σχεση μου ελεγε δεν τρεχει τπτ.
    τον ειχε ενοχλησει η πρωην του 3 μηνες πριν....και ειχα νευριασει εκεινη την μερα γτ πως ειχε βρει το τηλ του?
    και οταν χωρησαμε ετρεξε σε αυτη...
    εγω απο την αλλη βρηκα καποιον καινουργιο. δεν επαιζα παιχνιδι πισω απο την πλατη του οπως κανει αυτος οτι δηθεν δεν παιζει κατι με τον ταδε...ο ταδε ειναι φιλος μου.
    και μονη μου να ημουν δεν εχω τοσα αποθυμενα να τα βγαλω πηδωντας οτι δεν ειχα καταφερει 4 χρονια

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,781
    Γεια σου λαιμ. Θυμισε μου για ποιο λογο ειχες ζητησει στον τοτε φιλο να χωρισετε?

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    129
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Γεια σου λαιμ. Θυμισε μου για ποιο λογο ειχες ζητησει στον τοτε φιλο να χωρισετε?
    πολλοι λογοι στο κεφαλι μου.
    η σχεση ειχε φτασει στο απροχωρητο με το ποσο αδιαφορος ηταν.
    εγω οταν του ειπα τελος ειχε προηγειθει περιστατηκο με μια κοπελα που του μιλαγε για να βρεθουμε με επαγγελματικο προσχυμα και αυτος ειπε να ερθει σε ωρες που δεν θα ειμαι εγω στο μαγαζι και αυτη απαντησε πως δεν φταει αυτη που εγω ζηλευω και αν ειναι θα ερθει και θα πει οτι δεν τον ξερει.
    τα ειδα αυτα, σε μνμτ στο φειςμπουκ.
    αυτος συμφωνησε να ερθει κ να με κοροιδεψει. εγινε μεγαλη φασαρια εκεινη την μερα.
    καποιες μερες μετα του ζητησα να μεινω μονη μου. εννοωντας να χωρησουμε για να ειμαι ηρεμη.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Αθήνα
    Posts
    415
    Ρε συ να σου πω, εσύ η ίδια λες ότι όλο αυτό ήταν ένα ψέμα. Οκ, τι σε νοιάζει τώρα
    αν σου τα έκρυβε ή αν είναι ο χίτλερ ο ίδιος. Αφού έφυγες και βρήκες και ωραίο παιδί
    τώρα και είσαστε μαζί, δεν είναι μαλακία να κάθεσαι να σκέφτεσαι το πως και το γιατί
    και το αν σε απατούσε κτλ; Κάνε εσύ την ζωή σου και μην δίνεις σημασία στο τι κάνουν
    άλλοι πιο ανώριμοι από σένα. Δεν έχεις πιστεύω ακόμα αισθήματα γι'αυτόν!;

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    129
    Quote Originally Posted by masterridley View Post
    Ρε συ να σου πω, εσύ η ίδια λες ότι όλο αυτό ήταν ένα ψέμα. Οκ, τι σε νοιάζει τώρα
    αν σου τα έκρυβε ή αν είναι ο χίτλερ ο ίδιος. Αφού έφυγες και βρήκες και ωραίο παιδί
    τώρα και είσαστε μαζί, δεν είναι μαλακία να κάθεσαι να σκέφτεσαι το πως και το γιατί
    και το αν σε απατούσε κτλ; Κάνε εσύ την ζωή σου και μην δίνεις σημασία στο τι κάνουν
    άλλοι πιο ανώριμοι από σένα. Δεν έχεις πιστεύω ακόμα αισθήματα γι'αυτόν!;
    το τεσταρω αυτο...φανταζομαι πως θα ενιωθα αν παθαινε κατι.
    δεν νιωθω τιποτα.
    σκεφτομαι το προσωπο του και παλι δεν νιωθω κατι.

    Αλλα μετα σκεφτομαι την ψευδαισθηση οτι με αγαπουσε.
    και θα ηθελα τοσο να ηταν αληθεια....και να μην υπηρχαν τα κακως κειμενα. Και να μην ειχαμε ξοδεψει σε καυγαδες κατι ομορφο.

    Βασικα καταλαβαινω τωρα οτι τον αγαπουσα τοσο...Πηγαινα σε ψυχολογο για να με "διωρθοσω". Να γινω δυνατη.
    Να μην ειμαι ζηλειαρα. οσο ειμασταν μαζι δεν πηρα κιλο.προσεχα τον εαυτο μου.
    Προσπαθουσα τοσο να με θελει.
    Και τωρα καταλαβαινω οτι ολη η προσπαθεια μου, ηταν ματαια.
    οτι και να εκανα αυτος δεν αλλαζε.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Αθήνα
    Posts
    415
    Αχ, αυτός ο Ντίσνευ καταστρέφει ζωές!
    Αυτό το να θέλουν όλοι/ες να αλλάξουν το έταιρο ήμισυ δεν μπορώ να το καταλάβω.
    Αφού εδώ το παλεύουμε εμείς και δεν μπορούμε να αλλάξουμε τον εαυτό μας!
    Τεσπα.

    Οκ, ξόδεψες σε λάθος άτομο την ενέργεια σου, δεν έγινε και τίποτα. Καλό είναι όμως
    να μην δίνεσαι τόσο ολοκληρωτικά σε μια σχέση. Και αυτό που λες για το την ψευδαί-
    σθηση και πόσο θα ήθελες να είναι αλήθεια, νομίζω ότι το σκέφτεσαι γιατί πιστεύεις
    ότι υπάρχει μία στο τόσο να είχαν γίνει αλλιώς τα πράγματα ή ότι μπορεί να έκανες
    κάπου λάθος... εγώ νομίζω ότι αυτό θα γινόταν έτσι κι αλλιώς (βάσει αυτών που μας
    λες για την άλλη κοπελα) και γι'αυτό καλώς πήρες την απόφαση να φύγεις. Εξάλλου
    σου βγήκε σε καλό! Μην το σκέφτεσαι λοιπόν και προχώρα.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,781
    λαιμ δε σε πολυκαταλαβα. Αν εξαιρεσουμε το περιστατικο με την κοπελα πριν απ αυτο, τι αλλο σου πηγαινε στραβα? Ενα που λες ειναι οτι ηταν αδιαφορος. Τι εννοεις? Γτ καταλαβα οτι το θεμα με την κοπελα ηταν η σταγονα που ξεχειλισε το ποτηρι, κατι αλλο σ ενοχλουσε απο πιο πριν. Γινε λιγο πιο συγκεκριμενη και θα ρθουμε και στο τωρα.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    129
    Quote Originally Posted by masterridley View Post
    Αχ, αυτός ο Ντίσνευ καταστρέφει ζωές!
    Αυτό το να θέλουν όλοι/ες να αλλάξουν το έταιρο ήμισυ δεν μπορώ να το καταλάβω.
    Αφού εδώ το παλεύουμε εμείς και δεν μπορούμε να αλλάξουμε τον εαυτό μας!
    Τεσπα.

    Οκ, ξόδεψες σε λάθος άτομο την ενέργεια σου, δεν έγινε και τίποτα. Καλό είναι όμως
    να μην δίνεσαι τόσο ολοκληρωτικά σε μια σχέση. Και αυτό που λες για το την ψευδαί-
    σθηση και πόσο θα ήθελες να είναι αλήθεια, νομίζω ότι το σκέφτεσαι γιατί πιστεύεις
    ότι υπάρχει μία στο τόσο να είχαν γίνει αλλιώς τα πράγματα ή ότι μπορεί να έκανες
    κάπου λάθος... εγώ νομίζω ότι αυτό θα γινόταν έτσι κι αλλιώς (βάσει αυτών που μας
    λες για την άλλη κοπελα) και γι'αυτό καλώς πήρες την απόφαση να φύγεις. Εξάλλου
    σου βγήκε σε καλό! Μην το σκέφτεσαι λοιπόν και προχώρα.
    δεν ηθελα να τον αλλαξω.
    4 χρονια με καποιον σαφως σε αγγιζει σαν ατομο. σε αλλαζει με καποιους τροπους.
    εκεινος με αλλαξε θετικα σε καποιους τομεις.
    εγω παλι κοιτωντας τον να ειναι στο ιδιο σημειο οπως πριν τα φτιαξουμε νιωθω οτι απετυχα. οτι 4 χρονια ΠΟΥ ΣΤΟ ΠΟΥΤΣΟ ΗΜΟΥΝ?

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    129
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    λαιμ δε σε πολυκαταλαβα. Αν εξαιρεσουμε το περιστατικο με την κοπελα πριν απ αυτο, τι αλλο σου πηγαινε στραβα? Ενα που λες ειναι οτι ηταν αδιαφορος. Τι εννοεις? Γτ καταλαβα οτι το θεμα με την κοπελα ηταν η σταγονα που ξεχειλισε το ποτηρι, κατι αλλο σ ενοχλουσε απο πιο πριν. Γινε λιγο πιο συγκεκριμενη και θα ρθουμε και στο τωρα.
    ηταν πολλα.
    με εβλεπε να κλαιω και μου ελεγε οτι δεν νιωθει τπτ και τετοια.
    του ελεγα οτι του την πεφτουν κοπελες συγκεκριμενες δλδ και μου ελεγε δεν ισχυει και εγω εκλαιγα και στεναχωριομουν

Similar Threads

  1. Κι εκει που ελεγα οτι τα καταφερα...
    By ΜΑΡΙΤΑ7689 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 12
    Last Post: 21-01-2012, 07:08
  2. ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑ!!!
    By vegga in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 22
    Last Post: 20-05-2010, 02:24
  3. Αν φύγω τι θα μου κάνουν?
    By Gothly in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 21
    Last Post: 10-02-2010, 14:18
  4. δυο μερες μετα....
    By SILIA in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 07-08-2009, 08:44
  5. Λεωφορειο και τι καταφερα...
    By sunset in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 10
    Last Post: 25-07-2009, 17:15

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •