KATAPIESTIKOI GONEIS
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    2

    KATAPIESTIKOI GONEIS

    GEIA SAS.

    ME LENE MARIO ,EIMAI 25 XRONON KAI EXO ENA PROVLIMA ME TOUS KATAPIESTIKOUS GONEIS MOU.
    OLI MOU TIN ZOI EKANA OTI MOU LEGANE, SPOUDASA AFTO POU THELANE (OIKONOMIKA) , DEN PIGA STIN EPARXIA ENO ITHELA NA PIGAINA GIA PARAPANO AFTONOMIA (MPOROUSANE KANONIKA) EPEIDI APLA ME THELANE SPITI TOUS, PIRA PTYXIO STIN ORA MOU (SXEDON) KAI TORA EIMAI AKOMA ENAS ANERGOS SE AFTI TIN XORA.
    OS EDO KALA.
    TO PROBLIMA KSEKINAEI OTAN META APO APEIRES AITISEIS BIOGRAFIKON POU EXO STEILEI SE ELLADA KAI EKSOTERIKO, BRIKA PROSFATA MIA THETIKI APANTISI POU AKOLOUTHISE APO MIA EPITIXIMENI SYNENTEFKSI MESO TOU SKYPE, APO MIA POLYETHNIKI KAI AKSIOPISI LOGISTIKI ETAIREIA STIN BOULGARIA, KAI PIO SYGKEKRIMENA STIN PROTEVOUSA TIS (SOFIA).
    OTAN ANAKOINOSA STOUS DIKOUS MOU AFTI MOU TIN APOFASI KAI MIA MIKRI BOITHEIA GIA NA KANO TO PROTO MOU KSEKINIMA EKEI , EGINE XAMOS KAI TSAKOTHIKAME. ARXISAN TA RATSISTIKA TOUS OTI DEN EINAI KALA EKEI , OTI NA KSANADOKIMASO EDO, OTI OI MISTHOI EKEI EINAI POLY XAMILOI KAI DEN AKSIZEI.
    GIA TO TELEFTAIO EIDIKA EPEIDI EPSAKSA LIGO TO THEMA ME TOUS MISTHOUS , AN KAI KALO THA ITAN AMA GNORIZEI KAPOIOS APO EDO KALYTERA NA PEI KAI AFTOS TIN GNOMI TOU, EINAI POS STIN SOFIA OI MISTHOI SE SXESI ME TIN ELLADA EINAI MEN XAMILOTEROI, ALLA EINAI EPISIS POLY XAMILOTERO KAI TO KOSTOS ZOIS OPOTE MPOREIS POLY EFKOLA NA ZISEIS KATI PARAPANO APO AKSIOPREPOS SE EKEINI TIN POLI AKOMA KAI ME ENAN METRIO MISTHO (O DIKOS MOU THA EINAI SXETIKA YPSILOS GIA TA DEDOMENA TOUS, ALLA OXI GIA TIN ELLADA).
    OPOS KAI NA EXEI AFTO OI DIKOI MOU DEN TO KATALABAINOUN KAI TSAKONOMASTE OLI MERA.

    KSERO THA MOU PEITE OTI EIMAI ENA GAIDOURI POU MENO KAI AKOUO TOUS DIKOUS MOU SE AFTI TIN ILIKIA, ALLA DEN KSERO AN AKSIZEI NA TSAKOTHO ORISTIKA MAZI TOUS GIA NA AKOLOUTHISO TO ONEIRO MOU/KARIERA MOU, ESTO ENA NA KANO ENA DYNAMIKO KSEKINIMA.

    EIMAI SE DILIMA TORA.
    HEEEELP!!!


    EFXARISTO POU ME DIAVASATE KAI SYGNOMI AN SAS KOURASA.

  2. #2
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Οντως ισχυει αυτο για την Βουλγαρια,ναι μεν χαμηλοι μισθοι,αλλα μηδαμινο κοστος ζωης!Αυτου του ειδους οι γονεις κατι μου θυμιζουν..Τους δικους μου!!Λοιπον επειδη εδω ευκαιρια δεν θα βρεις,εδω παμε για φουντο κανε φασαρια μεχρι να περασει το δικο σου..!Ή βρες καποιον φιλο,γνωστο,συγγενη να σε βοηθησει και του το ανταποδιδεις αργοτερα!
    Ξερεις κατι μην παθαινεις τα ενοχικα του τυπου δεν θα μου ξαναμιλησουν,θα τσακωθω οριστικα κτλ..Θα τα ξαναβρειτε!!Ενα τελευταιο θα σου πω..Εισαι 25 χρονων και εισαι στον αερα σε αυτη την χωρα,επαγγελματικα στην πιο παραγωγικη ηλικια..Θα πας 30 και ουτε που θα το καταλαβεις ψαχνοντας δουλεια απο εδω και απο εκει και το κερασακι στην τουρτα?ή καποια στιγμη θα σε πουν και τεμπελη η θα σε κοιταζουν σαν κακομοιρη 30αρη ανεργο!Αυτα και πολυ φιλικα.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Ελλάδα
    Posts
    384
    Δηλαδή ο μπαμπάς σου σε θέλει στην Ελλάδα και άνεργο????????? Γιατί και με τα οικονομικά που έχεις σπουδάσει δεν ξέρω ειλικρινά τι επιλογές έχεις εδώ!!! Κοιτά να μαζέψεις ακλόνητα στοιχεία πως έχεις δίκιο και να φύγεις με όποιον τρόπο μπορείς έστω και με δανεικά απο φίλους. Αν το όνειρο σου είναι στην Βουλγαρία να πας και να το παλέψεις μέχρι τέλους....
    Ας ξεκλειδώσουμε την σκέψη μας.... http://www.tokleidi.com/

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    158
    Mάριε ακολουθησε τα ονειρα σου και αυτο που πραγματικα θελεις να κανεις την ζωη σου!!!Μπορεις να ακουσεις τις συμβουλες τους, αλλα το τι θα κανεις ειναι δικη σου επιλογη!!!!Οι γονεις σου πρεπει να βαλουν στην ακρη τον εγωισμος τους και να κοιταξουν εσενα και την ευτυχια σου!!!Εσυ πρεπει να διαλεξεις τον δρομο της ζωης σου....Μην αφησεις να σου καθορισουν τηην ζωη σου γιατι ειναι σημαντικο να κανεις καποιον ευτιχισμενο και αυτος ειναι ο εαυτος σου!!!!!!!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    1,342
    PARE PROTOVOULIES



    ΠΑΡΕ ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΕΣ

  6. #6
    Εγώ πάντως σε συμβουλεύω να κάνεις αυτό που εσύ θεωρείς καλύτερο για τον εαυτό σου.
    Οι γονείς σου έφτιαξαν τη ζωή τους πάνω σε άλλα δεδομένα τα οποία δεν ισχύουν πλέον
    Το μέλλον είναι προς τα εκεί τώρα
    Προς τα εκεί είναι πλέον οι νέες επενδύσεις και αγορές
    Εγώ πάντως επειδή είχα το γιό μου και σπούδαζε στο εξωτερικό ποτέ μου δεν κατάλαβα το είδος της αγάπης του να σε κρατώ από το χέρι για να σε αγαπάω
    μια χαρά το αγαπούσα το παιδί μου και από απόσταση
    εξάλλου που ζουν οι δικοί σου?
    στην εποχή της αλληλογραφίας?
    εγώ είχα βαρεθεί να βλέπω όλη μέρα τη φάτσα του στο skype
    μερικές φορές έκανα ότι απουσίαζα κιόλας
    τέλος πάντων για μένα η χαρά μου ήταν να είναι το παιδί μου καλά και ευτυχισμένο
    για τα υπόλοιπα είχα τον άντρα μου
    ο γιός μου είναι ο γιός μου
    εκτός κι αν το μόνο κοινό σημείο των γονιών σου για να συνυπάρχουν είσαι εσύ
    δεν μπορώ να σκεφτώ για ποιόν άλλο λόγο σε χρειάζονται τόσο
    λέω τώρα εγώ
    μπορεί να κάνω και λάθος

Similar Threads

  1. skliroi goneis
    By xamomilaki1983 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 23
    Last Post: 16-09-2013, 12:23

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •