μπερδεμενη...πολυ.....
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 8 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 107
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    25

    μπερδεμενη...πολυ.....

    καλισπερα..μπαινω εδω και καιρο εδω μεσα και διαβαζω πολλα και μου αρεσουν γενικα ΟΛΑ τα θεματα....αποφασισα να κανω εγγραφι επειδη θελω πολυ να ακουσω ...ασ πουμε τισ συμβουλεσ σασ....
    ειμαι πατρεμενη εδω και 13 χρονια..απο τα 19 μου...με 2 παιδια 11 και 9 χρονων με τον ανδρα μου τα παμε γενικα καλα με αγαπα αλλα και εγω τον αγαπω ...αλλα εχουμε και εμεις τα προβλιματα μας ...πριν απο λιγο καιρο γνωρισα 1 ανδρα 37 χρον. μιλισαμε και με εχει κερδισει..σαν ανθροπος ...δεν ειναι πατρεμενος...αλλα με καταλαβενει , μα προσεχει, με σεβεται πολυ,και μετα απο αυτο καναμε για προτι φορα εροτα....
    απο τοτε δεν ξερω τι μου συμβενει....
    τον σκευτομαι συχνα..και αυτος..μιλαμε καθε μερα στο ΜΣΝ...ομωσ το ξερουμε και οι 2 οτι ι σχεση αυτι δεν εχει ΜΕΛΛΟΝ...γιατι ΠΟΤΕ δεν θα χορισα απο τον ανδρα μου...θα μου πειτε γιατι το εκανα...? επειδι ειχα χασει το παθος μου ...και να σας πω και κατι αλλο..ειναι η πρωτη φορα που απατισα τον ανδρα μου και νιοθω ενοχη ...αλλα μου αρεσε ειδα οτι ειμαι ακομα ζοντανη...κατι που δεν ηξερα...η μαλλον ειχα ξεχασει...
    εσεις τι λετε??? τι να κανω ???? θελω πολυ να σας ακουω...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    248
    ....και γιατί είχες ξεχασει οτι είσαι ακόμη ζωντανή; Δεν μπορώ να ακούω τετοια, τσατίζομαι ρε γμτ! Εννοώ το κλασικό ελληνικό: τα πάμε καλά αλλά ζω σα νεκρή! Αποψή μου είναι ότι το να χανεις το παθος σου -για τη ζωή, οχι για γκομενο- είναι κάτι τραγικό που χρειαζεται μεγαλύτερο προβληματισμό και λύσεις ριζικότερες από το \"γνωρίζω κάποιο καινουργιο προσωπο και γεμιζω μπαταριες\". Τώρα, στη δική σου περίπτωση, και αφού ποτέ δε θα χώριζες, έχεις δυο επιλογές: ή το χαίρεσαι όσο κρατήσει χωρίς ενοχες -γιατι τοτε δεν το χαιρεσαι-, ή το σταματάς το συντομώτερο ώστε να αποφύγεις περαιτερω αποσυντονισμό. Καλή τύχη!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    133
    epeidi exo prosopiki empeiria, frontise ta paidia sou na mi mathoun pote gia auto pou ekanes.
    k idios stin ilikia pou vriskontai mporei na nai i arxi tou telous.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    354
    Originally posted by margarita32
    αλλα εχουμε και εμεις τα προβλιματα μας ...
    Δηλαδή?

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    25
    Originally posted by Μιχάλης
    Originally posted by margarita32
    αλλα εχουμε και εμεις τα προβλιματα μας ...
    Δηλαδή?
    εχουμε χασει την επικοινονια μας...δεν μιλαμε οπως παλια...ειναι κουρασμενος , λεει οταν προσπαθω να του μιλησω ...δεν βρισκει πια καιρο για μενα...ειναι ολη μερα δουλεια...και μετα σπιτι ξεκουραση, και μετα ασχολιτε λιγο με τα παιδια οταν μπορει....ενω το βραδι με θελει...αλλα εγω δεν μπορω να ξεχσαω τοσο ευκολα..και εκει προσπαθω να του μιλησω αλλα δεν γινετε ΤΙΠΟΤΑ...μου λεει οτι λεω βλακιεσ και ολεσ οι γυναικες το περνουν αυτο...

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    354
    Αφού δεν υπάρχει επικοινωνία, γιατί αναφέρεις ότι δεν θα χώριζες ποτέ με τον άντρα σου?

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    25
    γιατι δεν θελω να χορισω και ουτε αυτος δεν θα ηθελε ..καποτε που μιλησαμε για χορισμω μου ειπε το εξης....αν θες να με δεις ΠΕΘΑΜΕΝΟ χορισε με......
    και δεν θελω να τα παιδια να βιοσουν το χορισμο...
    και παντα προσπαθω τα παιδια να μη μαθουν τα προβλιματα μασ...
    και το εχω καταφερει ...

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    354
    Ο φίλος σου πως βλέπει την κατάσταση?

  9. #9
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by margarita32
    εχουμε χασει την επικοινονια μας...δεν μιλαμε οπως παλια...ειναι κουρασμενος , λεει οταν προσπαθω να του μιλησω ...δεν βρισκει πια καιρο για μενα...ειναι ολη μερα δουλεια...και μετα σπιτι ξεκουραση, και μετα ασχολιτε λιγο με τα παιδια οταν μπορει....ενω το βραδι με θελει...αλλα εγω δεν μπορω να ξεχσαω τοσο ευκολα..και εκει προσπαθω να του μιλησω αλλα δεν γινετε ΤΙΠΟΤΑ...μου λεει οτι λεω βλακιεσ και ολεσ οι γυναικες το περνουν αυτο... [/quote]


    δεν μπορω να καταλαβω που λοιπον βασιζεται η σχεση που εχετε, ολα ειναι τελειως στον αερα, απλα ζειτε κατοπιν συμβασης, επειδη ετσι ειθιστε οχι γιατι σας δενουν (πλεον) πραγματα μαζι.
    Εκτος αν τα παιδια ειναι αφορμη για αυτο.
    Ξερω πολλες περιπτωσεις ζευγαριων που εμειναν \"φυλακισμενοι\" για τα παιδια τους.






    Originally posted by margarita32
    γιατι δεν θελω να χορισω και ουτε αυτος δεν θα ηθελε ..καποτε που μιλησαμε για χορισμω μου ειπε το εξης....αν θες να με δεις ΠΕΘΑΜΕΝΟ χορισε με......
    και δεν θελω να τα παιδια να βιοσουν το χορισμο...
    και παντα προσπαθω τα παιδια να μη μαθουν τα προβλιματα μασ...
    και το εχω καταφερει ...
    Κατ εμε, η απαντηση που του πρεπει, ειναι οι ζωντανοι με τους ζωντανους και οι πεθαμενοι με τους πεθαμενους.

    Το οτι βρηκαμε την βολη μας (που να τρεχουμε να βρουμε αλλη γυναικα, αφου τα βρηκαμε ολα οκ εδω??)

    Απιστευτη υποκρισια, αυτο υπαρχει σε αυτη την υποθεση!!!
    Το αν περνατε καλα, αν εχετε επικοινωνια, ζητηματα θεμελιωδη σε μια σχεση εγιναν ζητηματα δευτερευων και ανευ ουσιας....
    Το ζητημα ομως δεν ειναι ακριβως αυτο, αλλα και το οτι δεν υπαρχει η θεληση για να επανακτηθει το χαμενο εδαφος...


    Με συγχωρεις αλλα.....
    τι ακριβως κανεις στη ζωη σου??? αποφασισες οτι τερματισε???
    εαν ναι, τοτε ναι εισαι συνεπης με τις πραξεις σου.
    Η επιλογη του τι θα κανεις ειναι αυστηρα δικη σου, αρκει να ξερεις πραγματικα τι θες να κανεις.

    Το χειροτερο ολων, θα ηταν να κρυβεστε πισω απο το δαχτυλο σας (κατι που ο αντρας σου το εχει κανει επιστημη) και να βρειτε δικαιολογιες για πιο λογο πρεπει σωνει και καλα να φτασετε ως τα βαθια γεραματα με το στανιο!
    Τα παιδια ειναι μια πολυ καλη δικαιολογια για αυτο.


    Καλησπερα και υπομονη με την ζεστη...

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    248
    Originally posted by margarita32
    Originally posted by Μιχάλης
    Originally posted by margarita32
    αλλα εχουμε και εμεις τα προβλιματα μας ...
    Δηλαδή?
    εχουμε χασει την επικοινονια μας...δεν μιλαμε οπως παλια...ειναι κουρασμενος , λεει οταν προσπαθω να του μιλησω ...δεν βρισκει πια καιρο για μενα...ειναι ολη μερα δουλεια...και μετα σπιτι ξεκουραση, και μετα ασχολιτε λιγο με τα παιδια οταν μπορει....ενω το βραδι με θελει...αλλα εγω δεν μπορω να ξεχσαω τοσο ευκολα..και εκει προσπαθω να του μιλησω αλλα δεν γινετε ΤΙΠΟΤΑ...μου λεει οτι λεω βλακιεσ και ολεσ οι γυναικες το περνουν αυτο...
    Ωραιότατα! και βρε καλή μου, λύσε μου μια απορία: ενοχές γιατί νοιώθεις;;;;

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    25
    Originally posted by anitak
    Originally posted by margarita32
    Originally posted by Μιχάλης
    Originally posted by margarita32
    αλλα εχουμε και εμεις τα προβλιματα μας ...
    Δηλαδή?
    εχουμε χασει την επικοινονια μας...δεν μιλαμε οπως παλια...ειναι κουρασμενος , λεει οταν προσπαθω να του μιλησω ...δεν βρισκει πια καιρο για μενα...ειναι ολη μερα δουλεια...και μετα σπιτι ξεκουραση, και μετα ασχολιτε λιγο με τα παιδια οταν μπορει....ενω το βραδι με θελει...αλλα εγω δεν μπορω να ξεχσαω τοσο ευκολα..και εκει προσπαθω να του μιλησω αλλα δεν γινετε ΤΙΠΟΤΑ...μου λεει οτι λεω βλακιεσ και ολεσ οι γυναικες το περνουν αυτο...
    Ωραιότατα! και βρε καλή μου, λύσε μου μια απορία: ενοχές γιατί νοιώθεις;;;;
    επειδη δεν πιστευα ΠΟΤΕ οτι θα εφτανα σε αυτο το σημειο...παντα μεσα μου νομιζα οτι τα πραγματα μεταξη μας θα γινονταν καλυτερα...ελπιζα.....μεχρη την μερα που γνωρισα τον αλλον...

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    133
    Vasika ego tha prospathousa gia kapoio kairo na stamatiso na tou milao gia na do pos tha antidraso, an tha antekso.
    An evlepa oti den antexa oti ksespaga stin oikogeneia mou k oti ta pragmata odeuan se xeiroteri katastasi tote tha frontiza na eksigiso ston sizigo me kapoio tropo oti kalitera na teleiosoume. efoson vevaia eniotha oti o allos pragmatika to aksizei 100000%.
    Alloste mia zoi tin exoume... Den tha sai i proti oute i teleutaia...

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    πώς ήλπιζες? θα άλλαζαν ολα δια μαγείας? εσύ προσπάθησες, μα παραιτήθηκες...ο άντρας σου επίσης παραιτήθηκε.... και να θέλεις (δεν ξέρω αν θέλεις τελικα) να μεινετε μαζί, αντε να το καταλάβω, άλλα έτσι οπως ειστε τώρα? δεν θέλεις αυτο τουλάχιστον να αποτελεσει μια αφορμή για να δεις: τί πήγε στραβά κ τον απάτησες? γιατί έτσι ξαφνικα μια ωραια πρωία αυτα δεν γίνονται...γιατί ουσιαστικα η σχέση σας τελειωσε πρίν τον απατήσεις...ίσως το \"κέρατο\" να ταν το επιστέγασμα του θανάτου της σχέσης σας....

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    25
    Σοφια...φισικα δεν περιμενα να αλλαζαν ολα δια μαγειασ....προσπαθησα ...(δεν ξερω ομως αν ιταν αρκετο)μαλλον δεν ιταν αφου εφτασα μεχρι εδω....
    η σχέση σας τελειωσε πρίν τον απατήσεις).....οντως ετσι ειναι....αλλα δεν θελω να βαλω ενα τελος στο γαμο μου....οχι μονο για μενα....αλλα για τα παιδια πρωτα..για μενα ..και για τον ανδρα μου..
    πρεπει να τον κρατησω και να γινομαστε οπως παλια...
    θα μου πειτε αφου θεσ γιατι τον απατησα;
    ειναι δυσκολο αλλα μεσα μου ηθελα...μαλλον να αποδιξω στον εαυτο μου οτι εχω ακομα παθοσ για ερωτα....για να με ακουνε.... για να με προσεχουν....

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    248
    επιμένω: αφού ασπαζεσαι την ιδεα του κλασικου συμβατικου γαμου ως τυπικου σχηματος που παρεχει ασφαλεια στα μελη του, και αφου γνωριζεις οτι αυτο δε σχετιζεται καθολου με τις προσωπικες σου αναγκες να νοιωθεις αγαπημενη/ποθητη/ πολυτιμη, γιατι νοιωθεις ασχημα; ετερον εκατερον που λεει και ο λαος... Εκτος κι αν θεωρεις αμαρτωλο να εχεις τετοιες αναγκες..

Page 1 of 8 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •