λογικη-παρανοια μονολογος
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 38
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    με θεα την τραμπαλα
    Posts
    2,503

    λογικη-παρανοια μονολογος


  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    με θεα την τραμπαλα
    Posts
    2,503
    οκ οπως βλεπεις ολα λειτουργουν κανονικα κ παλι...Μπορω κ παλι να πληγωνομαι απο κανεναν αλλον...εκτος απο τον εαυτο μου .ξερει τοσο καλα να με πουλαει κ να με πνιγει...να ισοπεδωνει την οποια αυτοεκτιμηση μου...θα το παλεψω...κ μονο τοτε θα βγω κ παλι απο την τη σπηλια που ζουσα εδω και ενα χρονο>ισως κ να παω ακομα πιο βαθεια προσπερνωντας τη γραμμη.Αυριο εχω ραντεβου με τον ψυχιατρο μου.Εχω αποφασισει να τον απαλλαξω απο το καθηκον του να με σωσει...Ολα εχουν να κανουν με τον αιωνιο εχθρο μου κ αυτος ειμαι εγω....30 χρονια συνυπαρχουμε στο ιδιο σωμα!ΕΝΑΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΔΥΟ πρεπει να την κανει..ζηταω περιοδο χαριτος... απο το φαντασνμα του εαυτου μου.κουραστηκα να τον φοβαμαι...ειναι ΑΡΡΩΣΤΟΣ.Τόσο καιρο ειχα χαθει απο τους πάντες για να τον εξοντώσω...κ αυτος???κοβω ενα κεφαλι και βγαζει 1000...ΛΕΡΝΑΙΑ ΥΔΡΑ!!!ομως εγω δεν ειμαι ημιθεος...Δεν ειμαι Ηρακλης..Αυτος ηταν μυθολογια!!!να προσεχεις τον εαυτο σου!!!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    με θεα την τραμπαλα
    Posts
    2,503
    δεν ξερω κατα ποσο μου κανει αυτο το forum αλλα εχω κολλησει..να ειναι απο την αυτοκαταστροφη μου????

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    με θεα την τραμπαλα
    Posts
    2,503
    κατι που πιθανολογω οτι λεγεται καπως τελος παντων με κανει να ανοιγω post αναζητωντας λυση!Ανοιξα θεμα για την κατασταση μου οτι ειμαι μεταιχμιακη που εμεινα μονη μου με ενα παιδι γιατι ο αντρας μου..απεβιωσε..(τι παραξενο οσο και να το λεω, να το γραφω,να το σκεφτομαι νιωθω εδω κ εναμιση χρονο οτι θα ξυπνησω απο αυτον τον εφιαλτη...ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ ΟΤΙ ΠΕΘΑΝΕ Ο ΘΑΝΑΣΗΣ ΜΟΥ!!!)και το post καταληγει στο αν κ πως πεθαινει κανεις απο ακινετον...Κανω post για το οτι κολλαω σε καθε ειδους απορριψη κ φτανει η κουβεντα οπου να ειναι.Εχω διαβασει πολλα post κ η συζητηση συνεχιζεται normal>Να ακομα μια φορα που η λογικη και η παρανοια μου μεσα μου ισοφαριζουν....

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    με θεα την τραμπαλα
    Posts
    2,503
    κ αντε σε αυτο το μονολογο μου αλλα αλλου.....???

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    larissa
    Posts
    211
    πρεπει να ειναι τρομερο αυτο που ζεις.και σιγουρα ειναι πολυ δυσκολο να ξαναβρεις τις δυναμεις σου.αλλα εχεις ενα παιδι,ζησε για αυτο,για να μεγαλωσει σωστα και ο πονος καποια στιγμη θα φυγει.ειλικρινα δεν ξερω τι να πω για να ε βοηθησω.30 χρονών εισαι?αν ναι εισαι πολυ νεα.θα ερθουν και καλυτερες μερες.μερικες φορες σκεφτομαι ποσο χειροτερα μπορουμε να γινουμε?καποια στιγμη θα αρχισουμε να ανεβαινουμε..
    υπομονη και εμεις θα ειμαστε εδω να βοηθησουμε αν και οσο μπορουμε..

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    με θεα την τραμπαλα
    Posts
    2,503
    Σέυχαριστω πολυ..30 ειμαι και νιωθω εντελως ανωριμη κ υπερσυναισθηματικη..ΑΛΛΑ Η ΠΡΟΣΠΑΘΙΑ ΜΕΤΡΑΕΙ κ γω προσπαθω....κλαιω,παραννοω χτυπιεμαι,αλλα...ΕΠΙβΙΩΝΩ!!!� �ε νυχια και με δοντια μεν αλλα εκειΣτισ δυνατες μου στιγμες με πιανει κατι σαν να θελω να φερθω στη ζωη οπως μου φερθηκε...χαστουκι αυτη?κλωτσια εγω...τι καλα να κρατουσαν αυτες οι δυνατες στιγμες λιγο περισσοτερο?παντως πραγματικα σε ευχαριστω..ειναι σα να χανεσαι κα καποιος να σε φωναζει πισω..

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    133
    30??
    pragmatika se thaumazo interappted, ego eimai 18 k niotho oti einai to teleutaio mou kalokairi, k elpizo etsi na nai auti ti fora.
    aksizei na prospathiseis, exeis ena paidi k auto leei polla.
    panta iparxoun k xeirotera.
    opos ego. :)

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,416
    Originally posted by shannyn
    niotho oti einai to teleutaio mou kalokairi, k elpizo etsi na nai auti ti fora.
    Τι εννοείς???

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    133
    ta panta kai tipota

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,416
    Εγώ πάντως σου εύχομαι να είναι το τελευταίο καλοκαίρι που δεν είσαι καλά.Και όλα τα υπόλοιπα καλοκαίρια να σε βρουν πολύ καλύτερα.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    133
    seuxaristo poli.
    :P

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    με θεα την τραμπαλα
    Posts
    2,503
    δεν εφτασα κ τοσο ευκολα στα 30....
    κι ουτε επιβιωνω τοσο ευκολα
    μαθαινεις ομως να βρισκεις τροπους να συνεχιζεις..
    απο ενστικτο πολλες φορες
    γιατι κι εγω στα 18 μου δεν ειχα παιδι
    αλλα η ζωη θελει @@@ κι εγω θελω να θεωρουμαι οτι τα χω
    η οτι δεν κατεθεσα τα οπλα ετσι..
    well keep on tryin
    Tread that fine line
    till the end of time..

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    133
    Κάθε μέρα είναι σαν να φτάνω στα όρια μου. Καθάρα από ένστικτο ζω ακόμα κι ακριβώς επείδη μου αρέσει ( ή ίσως άρεσε) να νιώθω δυνατή κι ότι δεν τα παράτησα απλώς..
    Έλπιζω να συνεχίσεις δυνατή, και με το καιρό να φτιάξουν όλα..

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Originally posted by shannyn
    Κάθε μέρα είναι σαν να φτάνω στα όρια μου. Καθάρα από ένστικτο ζω ακόμα κι ακριβώς επείδη μου αρέσει ( ή ίσως άρεσε) να νιώθω δυνατή κι ότι δεν τα παράτησα απλώς..
    Έλπιζω να συνεχίσεις δυνατή, και με το καιρό να φτιάξουν όλα..
    Μην τα παρατάς ούτε και τώρα..Τι τελευταίο καλοκαίρι και βλακείες;Δηλαδή θα δεχτείς να αποδείξεις ότι οι άλλοι ήταν δυνατότεροι και καλύτεροί σου και σε νίκησαν και σε καταπάτησαν;Ποτέ....Θα πεθάνω πολεμώντας...Κάνεις αγωγή με χάπια;Γιατί έχει πολλή κατάθλιψη το μήνυμά σου και οφείλω να στο πω......

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •