about life
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 30

Thread: about life

  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    ath
    Posts
    20

    about life

    Katarxhn pisteyw oti to nohma ths zwhs gia tin ka8ena den einai idio giati o ka8enas vlepei diaforetika thn zwh mesa apo thn zwh t.
    Pisteyw oti to vlepei o ka8enas diaforetika giati eixe exei 8a exei alles katastaseis sthn zwh t kai synh8ws prepei na ton exei tarakounisei kati dynato wste na katsei na skeftei to nohma ths zwhs px gia to ti einai zwntanos akoma.
    Loipon gia emena to nohma ths zwhs einai 7 lekseis 1=aneksarthsia,2=kleidh,3=agaph an kai spanio,4=apolaysh,5=dynamh,6=of8almon anti of8almou,7=anekshghta.
    Gia emena h ka8e leksh exei megalh shmasia giati einai apo thn ka8hmrinh m zwh.
    Alla gia emena h kyrioterh leksh pou exei kati parapanw shmasia gia emena einai
    o palios nomos : of8almon anti of8almou mas afhnei olous tyflous.
    Oi an8rwpoi gyrw m einai toso periergoi kai tous 8ewrw gia emena ena anekshgto eidos giati polloi aprovleptoi kai den mporeis na katalaveis polla pragmata gia aytous.Tous an8rwpous 8a tous xarakthriza me 1 symvwlw kai mia leksh 1=? kai 1=zwgrafia.Giati den mporw na ktlv tous an8rwpous einai toso periergh edw mporw na ktlv anekshgta pragmata kai egw pou eimai an8rwpos den mporw na tous ktlv.
    Alla pros to paron den 8elw na ma8w akoma kati gia emas tous an8rwpous giati eimai sygourh oti den 8a vrw kai ta kalytera pragmata alla pisteyw oti kapou mesa se olous tous an8rwpous 8a kryvetai kati kalo,kati pou akoma den to exei vrei kanenas.
    H zwh einai mia trela kai prepei na th zhsw kai ayto exe skopo na kanw na zhsw thn trela ths zwhs oso kai aprovlepth einai giati h trela exei pollwn idwn shmasiwn kai 8a tous anakalypsw oso megalwnw.Latreyw h trela ths zwhs

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Location
    Athens
    Posts
    516
    ΖΗΤΩ Η ΤΡΕΛΑ ΒΕΒΑΙΩΣ ,ΒΕΒΑΙΩΣ!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    380
    Τρέλλα είπες για κάτσε λίγο να σου φάμε τη δουλειά...

    13 τρόποι για να διατηρήσετε την τρέλα σας σε υγιή επίπεδα...

    Την ώρα του μεσημεριανού γεύματος, καθίστε σε ένα σταματημένο αυτοκίνητο με γυαλιά ηλίου και στοχεύετε διερχόμενα αυτοκίνητα με ένα στεγνωτήρα μαλλιών. Παρακολουθήστε εάν ελαττώνουν ταχύτητα.

    Κάθε φορά ποu κάποιος σας ζητάει κάτι, ρωτήστε τον άμα θέλει και τηγανητές πατάτες με αυτό.

    Tοποθετήστε το καλάθι τον αχρήστων πάνω στο γραφείο σας και βάλτε ετικέτα που να λέει εισερχόμενα.

    Βάλτε καφέ χωρίς καφεΐνη στην καφετιέρα για 3 εβδομάδες. Όταν όλοι ξεπεράσουν την εξάρτησή τοuς στην καφεΐνη, αλλάξτε τον με espresso.

    Τελειώνετε όλες σας τις προτάσεις με την φράση \"... Σύμφωνα με την προφητεία\"

    Αντί να περπατάτε, προτιμάτε να πηδάτε, όσο πιο συχνά μπορείτε

    Ρωτάτε όλους, τι φύλο είναι. Άμα σας απαντήσουν γελάστε υστερικά.

    Τραγοuδάτε μαζί με τους καλλιτέχνες στην όπερα.

    Βάλτε κουνουπιέρα γύρω από το γραφείο σας και παίζετε τροπικούς ήχους όλη μέρα

    Πείτε στοuς συναδέλφους σας να σας φωνάζουν με το όνομα που σας φωνάζουν στην πάλη, \"σκληρός βράχος\"

    Όταν το μηχάνημα ΑΤΜ βγάλει τα λεφτά, φωνάξτε δυνατά, κέρδισα! κέρδισα!

    Όταν φεύγετε από τον ζωολογικό κήπο, αρχίστε να τρέχετε και να φωνάζετε υστερικά, \"Τρέξτε να σωθείτε! Είναι όλα ελεύθερα!

    Κατά την διάρκεια του δείπνου πείτε στα παιδιά σας ότι επειδή η οικονομία έχει τα χάλια της, πρέπει να δώσετε ένα από τα παιδιά σας

    Στείλτε αυτό το μήνυμα σε κάποιον για να τον κάνετε να χαμογελάσει. Αυτό ονομάζεται θεραπεία...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Originally posted by Alkmeon
    ΖΗΤΩ Η ΤΡΕΛΑ ΒΕΒΑΙΩΣ ,ΒΕΒΑΙΩΣ!

    Ο σοβαρός ψυχίατρος δίνει την δική του νότα..Βρε το παιδί υποφέρει..Αυτή είναι η λέξη συμπαράστασής του;;
    Λάλησε και ο ψυχίατρος λέει.....
    Εκτός αν φυσικά τα λες όλα από υπερβάλλοντα ζήλο για την δουλειά...!!!!!!!!!!!!!!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Originally posted by ex_hus
    Τρέλλα είπες για κάτσε λίγο να σου φάμε τη δουλειά...

    13 τρόποι για να διατηρήσετε την τρέλα σας σε υγιή επίπεδα...

    Την ώρα του μεσημεριανού γεύματος, καθίστε σε ένα σταματημένο αυτοκίνητο με γυαλιά ηλίου και στοχεύετε διερχόμενα αυτοκίνητα με ένα στεγνωτήρα μαλλιών. Παρακολουθήστε εάν ελαττώνουν ταχύτητα.

    Κάθε φορά ποu κάποιος σας ζητάει κάτι, ρωτήστε τον άμα θέλει και τηγανητές πατάτες με αυτό.

    Tοποθετήστε το καλάθι τον αχρήστων πάνω στο γραφείο σας και βάλτε ετικέτα που να λέει εισερχόμενα.

    Βάλτε καφέ χωρίς καφεΐνη στην καφετιέρα για 3 εβδομάδες. Όταν όλοι ξεπεράσουν την εξάρτησή τοuς στην καφεΐνη, αλλάξτε τον με espresso.

    Τελειώνετε όλες σας τις προτάσεις με την φράση \"... Σύμφωνα με την προφητεία\"

    Αντί να περπατάτε, προτιμάτε να πηδάτε, όσο πιο συχνά μπορείτε

    Ρωτάτε όλους, τι φύλο είναι. Άμα σας απαντήσουν γελάστε υστερικά.

    Τραγοuδάτε μαζί με τους καλλιτέχνες στην όπερα.

    Βάλτε κουνουπιέρα γύρω από το γραφείο σας και παίζετε τροπικούς ήχους όλη μέρα

    Πείτε στοuς συναδέλφους σας να σας φωνάζουν με το όνομα που σας φωνάζουν στην πάλη, \"σκληρός βράχος\"

    Όταν το μηχάνημα ΑΤΜ βγάλει τα λεφτά, φωνάξτε δυνατά, κέρδισα! κέρδισα!

    Όταν φεύγετε από τον ζωολογικό κήπο, αρχίστε να τρέχετε και να φωνάζετε υστερικά, \"Τρέξτε να σωθείτε! Είναι όλα ελεύθερα!

    Κατά την διάρκεια του δείπνου πείτε στα παιδιά σας ότι επειδή η οικονομία έχει τα χάλια της, πρέπει να δώσετε ένα από τα παιδιά σας

    Στείλτε αυτό το μήνυμα σε κάποιον για να τον κάνετε να χαμογελάσει. Αυτό ονομάζεται θεραπεία...
    Ex δεν ξέρω αν έτσι διατηρούμε την τρέλα μας σε λογικά επίπεδα αλλά το γέλιο-χιούμορ είναι λίαν θεραπευτικό και δεν μπορώ χωρίς αυτό....
    Επίσης το τι είναι θεραπευτικό για τον ψυχίατρο διαφέρει με την άποψη του ασθενή....Είναι θεραπευτικό να σου πατάμε τα ευαίσθητα σημεία για να στα αναλύσουμε και να σε κάνουμε να σκέφτεσαι την ψυχοθεραπεία ολημερίς....Είναι θεραπευτικό εκεί που όλα πάνε καλά να σου ζητάμε να κάνεις άλλο ένα τεστ όταν έχεις συνυφάσει την ύπαρξή σου στα ψυχιατρεία με τα ψυχομετρικά.Είναι θεραπευτικό να σου ζητάμε να μπεις σε ομαδική θεραπεία όταν οι διαπροσωπικές σχέσεις είναι το ευαίσθητο σημείο μου κι αυτό είναι μείον μου κι αυτό είναι μείον μου...Όταν δεν μπορείς τις πολύ κοντινές συναισθηματικές προσεγγίσεις που σε κάνουν να θες να βγάλεις σπυράκια,να το βάλεις στα πόδια,να φωνάξεις υστερικά, να πλακώσεις τον άλλο στα χαστούκια,να τον φέρεις σβούρα απ\'τα μαλλιά και να τον κάνεις σφουγγαρίστρα...Λέω στην ψυχίατρο \"Είναι δικαίωμά μου να θέλω την ελευθερία μου και να μπορώ να φεύγω όταν τα βλέπω σκούρα...\" \"Είναι δικαίωμά σου\" μου απαντάει,\"μα δεν είναι θεραπευτικό\" και σε κερδίζει 3-0...

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Location
    Athens
    Posts
    516
    ....βολλευ παιζατε;

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    380
    Εγώ προσωπικά να ζητήσω συγνώμη από τον allien αλλά δυστυχώς (και προσπάθησα πολύ) πάνω από 2 προτάσεις με γρικισ δεν κατάφερα να διαβάσω και να θυμάμαι τι έλεγαν οι προηγούμενες. Οπότε είμαι στη δυσάρεστη θέση να δηλώσω ότι δεν έχω διαβάσει τι γράφει.
    Ανώριμο εκ μέρους μου και γιαυτό τη ζητάω τη συγνώμη γιατί το γύρισα στη πλάκα.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Originally posted by Alkmeon
    ....βολλευ παιζατε;
    έχεις απίστευτο γέλιο.Πραγμαστικά σε διαβάζω και μου φτιάχνεις το κέφι...

    Μόνο αυτό δεν έχουμε κάνει ακόμα....

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Originally posted by ex_hus
    Εγώ προσωπικά να ζητήσω συγνώμη από τον allien αλλά δυστυχώς (και προσπάθησα πολύ) πάνω από 2 προτάσεις με γρικισ δεν κατάφερα να διαβάσω και να θυμάμαι τι έλεγαν οι προηγούμενες. Οπότε είμαι στη δυσάρεστη θέση να δηλώσω ότι δεν έχω διαβάσει τι γράφει.
    Ανώριμο εκ μέρους μου και γιαυτό τη ζητάω τη συγνώμη γιατί το γύρισα στη πλάκα.
    Μια σοβαρότις ρε Ex δείξε.....Το παιδί προβληματίζεται..Η αλήθεια είναι ότι στο μήνυμα εκτός από greeklish είδα και πολλή κωδικοποίηση....που μου θύμισε έναν τύπο που κάθε λέξη είχε και έναν αριθμό και κάπως σχετιζόταν με άλλες...Ξαναδιαβάζω μήνυμα γιατί το χαντακώσαμε το παιδί στα ξεκινήματά του...

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Originally posted by alien
    Katarxhn pisteyw oti to nohma ths zwhs gia tin ka8ena den einai idio giati o ka8enas vlepei diaforetika thn zwh mesa apo thn zwh t.
    Pisteyw oti to vlepei o ka8enas diaforetika giati eixe exei 8a exei alles katastaseis sthn zwh t kai synh8ws prepei na ton exei tarakounisei kati dynato wste na katsei na skeftei to nohma ths zwhs px gia to ti einai zwntanos akoma.
    Loipon gia emena to nohma ths zwhs einai 7 lekseis 1=aneksarthsia,2=kleidh,3=agaph an kai spanio,4=apolaysh,5=dynamh,6=of8almon anti of8almou,7=anekshghta.
    Gia emena h ka8e leksh exei megalh shmasia giati einai apo thn ka8hmrinh m zwh.
    Alla gia emena h kyrioterh leksh pou exei kati parapanw shmasia gia emena einai
    o palios nomos : of8almon anti of8almou mas afhnei olous tyflous.
    Oi an8rwpoi gyrw m einai toso periergoi kai tous 8ewrw gia emena ena anekshgto eidos giati polloi aprovleptoi kai den mporeis na katalaveis polla pragmata gia aytous.Tous an8rwpous 8a tous xarakthriza me 1 symvwlw kai mia leksh 1=? kai 1=zwgrafia.Giati den mporw na ktlv tous an8rwpous einai toso periergh edw mporw na ktlv anekshgta pragmata kai egw pou eimai an8rwpos den mporw na tous ktlv.
    Alla pros to paron den 8elw na ma8w akoma kati gia emas tous an8rwpous giati eimai sygourh oti den 8a vrw kai ta kalytera pragmata alla pisteyw oti kapou mesa se olous tous an8rwpous 8a kryvetai kati kalo,kati pou akoma den to exei vrei kanenas.
    H zwh einai mia trela kai prepei na th zhsw kai ayto exe skopo na kanw na zhsw thn trela ths zwhs oso kai aprovlepth einai giati h trela exei pollwn idwn shmasiwn kai 8a tous anakalypsw oso megalwnw.Latreyw h trela ths zwhs
    Κάνω μια αποσυμφώρηση και μεταφράζω σε ελληνικά..

    \"Κατ\'αρχήν πιστεύω ότι το νόημα της ζωής για τον καθένα δεν είναι ίδιο γιατί ο καθένας βλέπει διαφορετικά την ζωή μέσα από τη ζωή του...(Σημ:Μέχρι εδώ καλά;Για όλους η ζωή δεν έχει ίδιο νόημα)
    Πιστεύω ότι το βλέπει ο καθένας διαφορετικά γιατί είχε, έχει, θα έχει άλλες καταστάσεις στην ζωή του και συνήθως πρέπει να τον έχει ταρακουνήσει κάτι δυνατό ώστε να κάτσει να σκεφτεί το νόημα της ζωής π.χ για το τι είναι ζωντανός ακόμα.Λοιπόν για εμένα το νόημα της ζωής είναι 7 λέξεις.
    1=ανεξαρτησία 2=κλειδί 3=αγάπη αν και σπάνιο,4=απόλαυση 5=δύναμη 6=οφθαλμόν αντί οφθαλμού 7=ανεξήγητα.
    Για εμένα η κάθε λέξη έχει μεγάλη σημασία γιατί είναι από την καθημερινή μου ζωή.Αλλά για εμένα η λέξη που έχει κάποια παραπάνω σημασία είναι ο παλιός ο νόμος:Οφθαλμός αντί οφθαλμού.
    Οι άνθρωποι γύρω μου είναι τόσο περίεργοι και τους θεωρώ για εμένα ένα ανεξήγητο είδος γιατί είναι πολύ απρόβλεπτοι και δεν μπορείς να καταλάβεις πολλά πράγματα για αυτούς.Τους ανθρώπους θα τους χαρακτήριζα με ένα σύμβολο και μια λέξη.1=? και 1=ζωγραφιά.
    Γιατί δεν μπορώ να καταλάβω τους ανθρώπους;Είναι τόσο περίεργοι.Εδώ μπορώ να καταλάβω ανεξήγητα πράγματα και εγώ που είμαι άνθρωπος δεν μπορώ να τους καταλάβω.Αλλά προς το παρόν δεν θέλω να μάθω ακόμα κάτι για εμάς γιατί είμαι σίγουρη ότι δεν θα βρω και τα καλύτερα πράγματα αλλά πιστεύω ότι μέσα σε όλους τους ανθρώπους θα κρύβεται κάτι καλό,κάτι που ακόμα δεν το έχει βρει κανένας.
    Η ζωή είναι μια τρέλα και πρέπει να τη ζήσω και αυτό έχω σκοπό να κάνω.Να ζήσω την τρέλα της ζωής όσο απρόβλεπτη κι αν είναι γιατί η τρέλα έχει πολλών ειδών σημασίες και θα τις ανακαλύψω όσο μεγαλώνω.Λατρεύω την τρέλα της ζωής.\"

    Σημ:Γενικά δεν έχει την καλύτερη άποψη για το ανθρώπινο είδος..

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    380
    Originally posted by kassi_21
    Originally posted by ex_hus
    Εγώ προσωπικά να ζητήσω συγνώμη από τον allien αλλά δυστυχώς (και προσπάθησα πολύ) πάνω από 2 προτάσεις με γρικισ δεν κατάφερα να διαβάσω και να θυμάμαι τι έλεγαν οι προηγούμενες. Οπότε είμαι στη δυσάρεστη θέση να δηλώσω ότι δεν έχω διαβάσει τι γράφει.
    Ανώριμο εκ μέρους μου και γιαυτό τη ζητάω τη συγνώμη γιατί το γύρισα στη πλάκα.
    Μια σοβαρότις ρε Ex δείξε.....Το παιδί προβληματίζεται..Η αλήθεια είναι ότι στο μήνυμα εκτός από greeklish είδα και πολλή κωδικοποίηση....που μου θύμισε έναν τύπο που κάθε λέξη είχε και έναν αριθμό και κάπως σχετιζόταν με άλλες...Ξαναδιαβάζω μήνυμα γιατί το χαντακώσαμε το παιδί στα ξεκινήματά του...
    Σοβαρά τη ζητούσα τη συγνώμη. Ακόμα και τώρα που το μετάφρασες είναι πολύ περίεργο κειμενάκι και το τύπωσα. Είναι το πρώτο μύνημα που τυπώνω. I will be back soon with another sxolio

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    ath
    Posts
    20
    ex_hus καλησπερα τι ακριβως δεν καταλαβες για να στο εκσηγηςω,εδω επιτρεπετε να γραφουν ανηληκοι?

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    380
    Γεια σου allien,
    Ξεκινώντας από το τέλος δεν ξέρω αν επιτρέπεται να γράφουν ανήλικοι αλλά ότι μπορούν μπορούν.

    Όσο για το τι δε κατάλαβα (αν και αυτό που είπα είναι ότι μου φάνηκε περίεργο μυνηματάκι) είναι πως μπορείς τη ζωή να την κλείσεις σε 7 λέξεις?
    ΕΔΙΤ ή τους ανθρώπους με ένα σύμβολο και μία λέξη?

    Βεβαίως με την τελευταία σου πρόταση

    \"Η ζωή είναι μια τρέλα και πρέπει να τη ζήσω και αυτό έχω σκοπό να κάνω.Να ζήσω την τρέλα της ζωής όσο απρόβλεπτη κι αν είναι γιατί η τρέλα έχει πολλών ειδών σημασίες και θα τις ανακαλύψω όσο μεγαλώνω.Λατρεύω την τρέλα της ζωής.\"
    Συμφωνώ και είναι ωραία άποψη.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Εμένα alien μου φάνηκε ενδιαφέρουσα η κωδικοποίησή σου.....Απλά δεν κατάλαβα τι εννοείς ότι το νούμερο δύο του νοήματος της ζωής είναι το κλειδί;Ποιό κλειδί;;;

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Βασικά το όλο σκηνικό μου θυμίζει την ταινία Οιωνός και τα αγρογλυφικά με τα κλειδιά και τα περίεργα σχήματα...

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •