έτσι θα είναι η ζωή μου από εδώ κ πέρα? - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 40 of 40
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    118
    μην τους δινεις σημασια εστω και αν ειναι γονεις σου.κοιτα την δικη σου επιβιωση πρωτα. φροντιζε να τρως καλα προσεχε την υγεια σου πηγαινε σε γιατρο για τον λαιμο σου. ανελαβε εσυ τον εαυτο σου.

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Ελλάδα
    Posts
    384
    τα πράγματα είναι δύσκολα έτσι πως τα λες ... αλλά αν θεωρήσουμε πως αυτή η κατάσταση είναι δεδομένη εσύ τι κάνεις για εσένα ??? Για τον εαυτό σου και μόνο.
    Ας ξεκλειδώσουμε την σκέψη μας.... http://www.tokleidi.com/

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    369
    για τον εαυτό μου ας πούμε σήμερα σηκώθηκα κ πήγα να φτιάξω κάτι να φάω (έκανα τον διπλάσιο χρόνο βέβαια γιατί ζαλιζόμουν) έκανα ένα ντουζάκι άλλαξα τα σεντόνια μου κ ξάπλωσα. αυτά...!!!!

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    206
    Κάθε άνθρωπος έχει την δική του αξία και υπόσταση. Σε καμμία περίπτωση οι συγκρίσεις και οι ηττοπάθειες δεν είναι καλές. Μπορει να είσαι καλή στη μαγειρική, να είσαι περισσότερο ευαισθητη κι αυτό καλό είναι (για τους άλλους) να τους καταλαβαίνεις κτλ. Κάτι βρήκε αυτος σε σένα που δε το είχε η άλλη είδες?


    Όσο για τη μαμά του θάλεγα να έχεις λίγα μαζί της, να είσαι τυπικη να της δείχνεις εσύ ότι αγαπάς το γιό της κι άστη να λέει


    Για τους δικούς σου μπορεί να ειναι άσχημο που δε σε στηρίζουν αλλά έχουν κι εκείνοι τα δικά τους ή απλά σε εμπιστεύονται ότι μπορεις ή θέλουν να τα καταφέρνεις μονη στη ζωή σου.

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Ελλάδα
    Posts
    384
    Κοιτά να σε αγαπάς και άσε τους άλλους να κουρεύονται. Κάνε ότι καλύτερο για τον εαυτό σου και μη θεωρείς δεδομένο πως επειδή κάποιος είναι γονιός σου πρέπει υποχρεωτικά να σε νοιάζεται . Σκληρό αλλά ισχύει. Κανενός η αγάπη δεν είναι δεδομένη. Έχεις εσένα και φρόντισε να περιβάλλεσαι από θετικούς ανθρώπους που θα σε ωθήσουν προς το καλύτερο. Εξάλειψε όσους προσπαθούν να σε απομακρύνουν από αυτό....
    Last edited by Κλειδί Σκέψης; 12-04-2013 at 21:54.
    Ας ξεκλειδώσουμε την σκέψη μας.... http://www.tokleidi.com/

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    118
    το ''κλειδι'' τα ειπε ολα σε λιγες γραμμες. σιγουρα το ενδιαφερον και η τρυφεροτητα απο τους γυρω μας ειναι κατι το ζητουμενο,αλλα οσο μπορεις μην στηριζεσαι σε αυτο. συγγενεις δεν εχεις που να μπορεις να τους μιλησεις? καποια ξαδερφη?

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    369
    Quote Originally Posted by ΜΙΝΑ View Post
    το ''κλειδι'' τα ειπε ολα σε λιγες γραμμες. σιγουρα το ενδιαφερον και η τρυφεροτητα απο τους γυρω μας ειναι κατι το ζητουμενο,αλλα οσο μπορεις μην στηριζεσαι σε αυτο. συγγενεις δεν εχεις που να μπορεις να τους μιλησεις? καποια ξαδερφη?
    με πόνεσε η αδιαφορία του μπαμπά γιατί υποτίθεται πως μου έχει κ αδυναμία. δυστυχώς δεν έχω κανέναν συγγενή είμαι μοναχοπαίδι από όλες τις απόψεις. τα ξαδέρφια μου το μεγαλύτερο είναι 7 χρονών. άστα να πάνε...!!!!

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    118
    κάνε κουράγιο κοριτσακι μου. τι αλλο να πω. απευθυνσου σε κεντρο ψυχικης υγειας που ειναι δωρεαν οι υπηρεσιες. υπαρχουν και τηλεφωνικες γραμμες για ψυχολογικη υποστηριξη. παρε ενα τηλεφωνο εκει θα σε ακουσουν. μιας και εχεις ιντερνετ ψαξτο. και μονο που θα μιλησεις με καποιον θα σε κανει να νιωσεις καλυτερα. πιστεψε με και εγω το εκανα.

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    369
    επισκέπτομαι ψυχολόγο μια φορά την εβδομάδα. ευτυχώς με δέχεται δωρεάν. γενικά νιώθω καλύτερα αλλά είναι η αλήθεια ότι τις τελευταίες μέρες νιώθω πολύ άσχημα κ τίποτα δεν μου φτιάχνει την διάθεση. μου λείπει κ ο σύντροφος μου αφάνταστα πολύ. μου κάνει εντύπωση που νιώθω έτσι σε αυτό το ταξίδι. στο προηγούμενο δεν μου έλειπε τόσο πολύ. δεν ένιωθα έτσι. ήμουν πιο χαλαρή.

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,697
    είσαι τοσο attention hore και drama queen που όντως έχεις θέμα αυτό να δουλέψεις με το ψυχολόγο φιλικα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Similar Threads

  1. ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ Η ΓΝΩΣΙΑΚΗ ????????
    By Lacrymosa in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 28
    Last Post: 09-05-2016, 15:26
  2. Μια έτσι..Μια αλλιώς.. τι να κάνω για να μην μου φέρεται έτσι..???
    By rafailia90 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 47
    Last Post: 18-03-2013, 21:00
  3. Πέρα απ τα όρια είναι δρόμος χωρίς επιστροφή.... :(
    By Lacrymosa in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 15
    Last Post: 24-08-2011, 11:39
  4. Πώς τα βγάζετε πέρα;;
    By sampaul in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 27
    Last Post: 29-06-2011, 16:29
  5. εχω βαρεθει να ειναι ετσι η ζωη μου..
    By gonoli in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 26
    Last Post: 23-08-2010, 21:14

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •