πως ειναι ευκολη η σχεση με ψυχωσικο ατομο που βρισκετε σε αγωγη?τι ακριβως βοη8αει?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21
  1. #1

    πως ειναι ευκολη η σχεση με ψυχωσικο ατομο που βρισκετε σε αγωγη?τι ακριβως βοη8αει?

    εχω σχεση με αντρα 40 ετων εδω κ 3 χρονια.περισυ περασε ενα επεισοδειο ψυχωσικο κ λαμβανει αγωγη ....νιω8ω πωσ ειναι καποιος αλλος αλλα ειναι παντα ο αντρας που λατρευω....δειχνει κενοσ συναισ8ηματων κ με απατα πολυ συχνα...βοη8ηστε με να καταλαβω τι συμβαινει κ πως να το χειρηστω!!!παλιοτερα εχω περασει η ιδια μειζον κατα8λιψη κ νιω8ω οτι δεν μπορω να τον εγκαταλειψω...πριν ηταν ολα μια χαρα....εχει να κανει με τη νοσο ολο αυτο?????
    Last edited by μαυρη πεταλουδα; 15-04-2013 at 23:51. Reason: ορ8ογραφεια

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    1,406
    για να καταλαβω πριν το επεισοδειο δεν σε απατουσε?κ μετα τη κριση κ παιρνοντας φαρμακα αρχισε να σε απαταει?
    Η αγνοια δεν μπορει να πεισει τη γνωση,οσο κι αν επαναλαμβανει την αμαθεια της.

  3. #3
    αρχισε μολις αρχισαν τα σημαδια τησ ασ8ενειας........οταν ξεκινησε την αγωγη σχετικα γρηγορα υποχωρησαν κ τα συμπτωματα...ομως μεχρι κ σημερα δειχνει κενος συναισ8ηματων κ συνεχως βρισκει παρτενερ....φυσικα ζηταει συγνωμη κ πως δεν 8α ξαναγινει....δειχνει μετανιωμενοσ αλλα επαναλαμβανει........εχω απελπιστει

  4. #4
    αρχισε μολις αρχισαν τα σημαδια τησ ασ8ενειας........οταν ξεκινησε την αγωγη σχετικα γρηγορα υποχωρησαν κ τα συμπτωματα...ομως μεχρι κ σημερα δειχνει κενος συναισ8ηματων κ συνεχως βρισκει παρτενερ....φυσικα ζηταει συγνωμη κ πως δεν 8α ξαναγινει....δειχνει μετανιωμενοσ αλλα επαναλαμβανει........εχω απελπιστει

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Tι ειδους επεισοδιο ηταν αυτο? Εγινε κατι, υπηρξε καποια αφορμη?

  6. #6
    πασχει απο παραλληρητικη διαταραχη......ειχε νοσηλευτει πριν 15 χρονια.....απο τοτε ηταν μια χαρα κ χωρισ αγωγη.....τα οικονομικα του κατερευσαν οποτε πυροδςτη8ηκε η κατασταση....ψυχωσικο επεισοδειο ......εμενα με εμπιστευοταν....μονο εμενα ομως....δε χρειαστηκε νοσηλεια....ολα καλα λοιπον.....αλλα αυτο με την μανια ενναλαγης συντροφων δεν το αντεχω.....βοη8ηστε με να καταλαβω

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Ωραια μας ειπες το ιστορικο του. Το προσφατο επεισοδιο, σε τι αφορουσε? Δηλαδη επηρεαστηκε απ το οικονομικο και τι εκανε? Απεκτησε ξανα τις παραληρητικες ιδεες που ειχε τοτε? Πως αντεδρασε?

  8. #8
    αφορουσε την εργασια του(εχει δικη του δουλεια)κ τον κυνδυνο να χασει το σπιτι του απο υπο8ηκες......ναι ειχε τισ ιδιες ιδεες με τοτε.....απειλουταν η ζωη του κ συνομοσιες απο μυστικεσ υπηρεσιες.....κλειστηκε σπιτι δεν μιλουσε σε κανεναν δεν ετρωγε κ δεν κοιμοταν....φοβοταν πολυ.......του εδωσα φαρμακα εν αγνοια του...κατοπιν τον επεισα να δουμε γιατρο....ποτε δε πει8αρχησε στη 8εραπεια αλλα παντα βρησκς τροπουσ να τον πει8ω.......

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Πως τις γνωριζει αυτες με τις οποιες σε κερατωνει?

  10. #10
    καποιες ειναι παλιες σχεσης του......καποιες απο την εργασια του....καποιες δε γνωριζω.......καποιεσ απο αυτες γνωριζουν κ την υπαρξη μου......απολα εχει ο μπαξες!!!!!!!!

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Τον εχεις ρωτησει γιατι σε απαταει?

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,699
    ηθικό δίδαγμα η ψύχωση είναι καϋλωτικη δεν του λες να μας κάνει καμία πάσα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  13. #13
    λυπαμαι για τον τροπο που απαντας ελις....κερασι...ναι τον εχω ρωτησει....δεν μ απανταει....επικαλειτε πωσ δε ξερει γιατι......ελπιζα να βρω εστω μια διαφορετικη οπτικη στο προβλημα μου......εκφρασης σαν του ελις μονο στεναχωρια μ προκαλουν....

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,699
    εγώ να δεις πόσο θα λυπηθω αμα μου πεις τι φάρμακο του δίνεις κ πόσο για να σ αποδείξω ότι δεν μπορεί να το κάνει θα λυπηθω πιο πολύ από ότι νομίζεις γιατί θα ήθελα να λες αλήθεια περιμένω να μ πεις τι του δίνεις κ τι παρενέργειες έχει κ μετά αν λες αλήθεια θα σ ζητήσω χίλια συγνώμη για όλη την λύπη π σ προκάλεσα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    μαυρη μπατερφλαι, εσυ τι πιστευεις οτι συμβαινει? Και να σε πω μετα τι θελω να σε πω. Και πως το χειριζεσαι ως τωρα? Μενετε μαζι? Οταν μιλατε τι του λες?

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. σχεση με οροθετικο ατομο
    By ΧΑΝΙΩΤΗΣ81 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 5
    Last Post: 24-08-2012, 22:26
  2. Κρίσεις φοβίας ή πανικού, δεν ξέρω πως ακριβώς είναι ο σωστός όρος...
    By Κύκνος in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 20-01-2012, 14:28
  3. 11/09/2012.. περιγραψτε μου πως ακριβως ευχεστε να ειναι η ζωη σας τοτε?
    By msor in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 42
    Last Post: 14-09-2011, 21:53
  4. σχεση με ατομο με ψυχολογικα
    By rouva in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 21
    Last Post: 30-06-2011, 13:42
  5. ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ..
    By SpyrosGR21 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 13
    Last Post: 13-12-2007, 20:06

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •