μπροσ γκρεμος και πισω ρεμα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 10 of 10
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    3

    μπροσ γκρεμος και πισω ρεμα

    Καλησπέρα, είμαι 22 ετών και έχω μια σχέση εδώ και 2 χρόνια περίπου . Η σχέση αυτή δεν ειναι και η καλύτερη, καθώς απο τον δεκεμβρι περίπου προσπαθώ να χωρίσω γιατι δεν νίωθω ερωτισμό πλέον για αυτόν τον άνθρωπο για την ακρίβεια τον τελευταίο καιρό δεν άντεχω ούτε να τον βλέπω. εχω προσπαυθήσει να χωρίσω λέγοντασ του το ευθέως αλλα εκείνος μου έλεγε να μείνω και με κάποιο μαγικό παντα με έπειθε να μείνω ( προφανώς λόγο του αδύναμου χαρακτήρα ). για να μην τα πολυλλογο ο φιλοσ ειναι απιστευτα νευρικος σε σημειο που την κυρικακή χωρίς λογο (ξυπνισε με νευρα) μετα απο ενα τσακωμο που εκεινος προκαλεσε εσπασε ολο το σπιτι του, εγω εφοσον ανεχτηκα τισ διακιμανσεις της ψυχολογιας του την ωρα του τσακωμου ,εφοσον δεν με αφηνε να φυγω γιατι μου πηρε τα κλειδια ,εφυγα και δεν ξαναγυρισα. ωστοσο με παρακαλαγε με αξιολυπιτα μηνυματα και συγνωμες καθως και με ορκουσ αλλαγεις. εκλεισε ενα ραντεβου σε μια ψυχειατρο στην οποια αναγκαστηκα να παω μαζι του γιατι δεν μπορουσα να τον αφησω μονο του (μπορει να μην ειμαι ερωτευμενη αλλα τον αγαπαω σαν ανθρωοπο και δεν μπορουσα να του στερισω την στηριξη μου σε μια αποφαση που του ζηταγα να παρει 8 μηνεσ πριν ). η γιατρος του εγραψε 3 συνταγεσ για νευρα αυπνιες και καταθλιψη.ωστοσο εγω πηγα σαν φιλη του και οχι σαν σχεση του εκεινοσ ομωσ δεν το βλεπει ετσι και θελει να κανουμε μια προσπαθεια. εγω δεν θελω ειμαι πολυ καταπιεσμνη απο αυτη την σχεση και εχω αναγκη να μεινω μοβη μου. θελω να τον βοηθω . μου ζητησε μια τελευταια προσπαθια στην οποια υποσχεται να με κανει να τον ξανα ερωτευτω. εγω ομως ξερω πωσ δεν γινεται και δεν θελω. δεν ξερω ομωσ αν πρεπει να φυγω τωρα που αρχιζει η θεραπεια του με την γιατρο και τα χαπια ή να φυγω σε λιγεσ εβδομαδες οταν αρχιζει να δρα η θεραπεια του. φοβαμαι πωσ αν φυγω τωρα τωρα θα τα παρατησει και θα εχω τυψεις και πως αν μεινω για λιγο μετα δεν θα με αφηνει να φυγω ή θα του δημιουργισω προβλημα στην θεραπεια του. στον γιατρο πηγε χθεσ και με επισε να δεχτω την προταση του να μεινουμε δοκιμαστηκα μαζι και δεν ξερω αν εκανα καλα... τι να κανω?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    1,342
    Quote Originally Posted by παπί View Post
    τι να κανω?
    Eιλικρινα υπαρχει καποια αλλη σχεση στη ζωη σου αυτη τη στιγμη;;;;
    Η απλα θελεις να χωρισεις;

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    3
    Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον, οχι καμια σχέση και καμία όρεξη για νέα σχέση. θελώ να χωρίσω γιατι δεν μπορω να ειμαι με ανδρα που δεν θελω ουτε σεξ να κανω μαζι του, εχω περασει πολυ ωραιεςσ στιγμες μαζι του αλλα και τις ποιο απαισιες και καταπιεστηκες ωρες. θελω να μεινω ελευθερη πλεον κανω ονειρα αποκλειστικα για τον ευατο μου ενω εκεινος κανει κοινα. δεν ειμαι ωραιο αυτο με βλεπει σαν σχεση ζωης ενω εγω πλεον οχι. θελω να φυγω αλλα δεν ξερω ποτε ωστε να τον βοηθησω πρωτα...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    1,342
    Quote Originally Posted by παπί View Post
    Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον, οχι καμια σχέση και καμία όρεξη για νέα σχέση. θελώ να χωρίσω γιατι δεν μπορω να ειμαι με ανδρα που δεν θελω ουτε σεξ να κανω μαζι του, εχω περασει πολυ ωραιεςσ στιγμες μαζι του αλλα και τις ποιο απαισιες και καταπιεστηκες ωρες. θελω να μεινω ελευθερη πλεον κανω ονειρα αποκλειστικα για τον ευατο μου ενω εκεινος κανει κοινα. δεν ειμαι ωραιο αυτο με βλεπει σαν σχεση ζωης ενω εγω πλεον οχι. θελω να φυγω αλλα δεν ξερω ποτε ωστε να τον βοηθησω πρωτα...
    Ποσων χρονων ειναι αυτος;;;

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    3
    Ειναι 32 ετων.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Β612
    Posts
    183
    Quote Originally Posted by παπί View Post
    Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον, οχι καμια σχέση και καμία όρεξη για νέα σχέση. θελώ να χωρίσω γιατι δεν μπορω να ειμαι με ανδρα που δεν θελω ουτε σεξ να κανω μαζι του, εχω περασει πολυ ωραιεςσ στιγμες μαζι του αλλα και τις ποιο απαισιες και καταπιεστηκες ωρες. θελω να μεινω ελευθερη πλεον κανω ονειρα αποκλειστικα για τον ευατο μου ενω εκεινος κανει κοινα. δεν ειμαι ωραιο αυτο με βλεπει σαν σχεση ζωης ενω εγω πλεον οχι. θελω να φυγω αλλα δεν ξερω ποτε ωστε να τον βοηθησω πρωτα...
    Τι δεν καταλαβαίνεις;;;; Η σχέση έφτασε στο τέλος
    του σκέψου καλά τι θέλεις....και απλά πες του το...
    Και αφού σε πείθει κάθε φορά χώρισε με SMS...Για να
    γλιτώσεις από τις άμεσες αντιδράσεις
    Να το μυστικό μου είπε η αλεπού.....μόνο με την καρδιά κανείς
    μπορεί να δει καθαρά...

  7. #7
    Member
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    London/Thessaloniki
    Posts
    57
    pantws an pige sto psyxiatrio gia na kratisei tin sxesi niazetai paaaaara poly!!! egw kathe fora pou i proin mou ekane ypenigmous apla dn akouga kai gelousa.
    etsi opws ta les sigoura dn se afineis na ton afisei. otan kapoios thelei na afisei kapoion, eksafanizetai allazei tilefwno...
    You don't need to be jewish or gay to make it in Hollywood , just bipolar! :cool:

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    1,342
    Quote Originally Posted by παπί View Post
    Ειναι 32 ετων.
    Κανεις δε μπορει να σου δωσει μια "σωστη" απαντηση...

    Δεν υπαρχει καν σωστη απαντηση...
    Σωστη απτη πλευρα σου ειναι να εξαφανιστεις γιατι αναλωνεσαι χωρις να περνας καλα...

    Απτη πλευρα του ομως ειναι να μεινεις στη σχεση αυτη γιατι σε εχει αναγκη και η φαση π περναει ειναι δυσκολη αφου οπως λες εχει και καταθλιψη....

    Σκεψου το καλα και βαλε προτεραιοτητες... :-)

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Πως και εφτασες σ αυτο το σημειο φθορας στη σχεση? Πως και εφυγε το ερωτικο εκ μερους σου?

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Ελλάδα
    Posts
    384
    Αν είσαι βέβαιη πως όλα έχουν τελειώσει μεταξύ σας... χώρισε. Αν και αυτό που θα σου πω είναι έξω από τις συνήθειες των Ελλήνων είναι σημαντικό να πάτε μαζί σε ένα ειδικό (αφού το άλλο άτομο έχει κάποια προβλήματα) για να σας βοηθήσει αν όντως ο χωρισμός είναι αναπόφευκτος να είναι όσο το δυνατόν λιγότερο οδυνηρός και για τους δύο.
    Ας ξεκλειδώσουμε την σκέψη μας.... http://www.tokleidi.com/

Similar Threads

  1. Ταξιδι πισω στο χρονο!!!
    By deleted-member30-03 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 36
    Last Post: 29-10-2011, 22:59
  2. Τι κρυβεται πισω απο την οθονη...
    By ImLost in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 9
    Last Post: 02-09-2011, 21:41
  3. IT 'S NEVER TOO LATE..... ( TON ΘΕΛΩ ΠΙΣΩ...)
    By Lacrymosa in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 50
    Last Post: 02-08-2011, 02:11
  4. θέλω την ζωή μου πίσω..
    By apostoloss in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 38
    Last Post: 16-02-2011, 17:17
  5. Σκέφτομαι να γυρίσω πίσω
    By aimilia in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 07-02-2009, 13:04

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •