πως θα το σωσω αραγε?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 12 of 12
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    6

    πως θα το σωσω αραγε?

    καλησπερα και απο μενα. ειμαι 3 χρονια με τι γυναικα μου και παντρευτηκαμε πρωτα με πολιτικο γαμο (συγνωμη για την ορθογραφια) και μετα με θρησκευτικο μαζι με τημ βαφτιση του γιου μας. γνωριστηκαμε υπο παραξενες συνθηκες αγαπηθηκαμε παραφορα εφυγα εγω απο το σπιτι μου και συγκατηκουσαμε μαζι. ηρθε το παιδι μετα απο 4 μηνες σχεσεις φυσικα εις γνωσεις μας .απο κει και μετα αρχισαν τα προβληματα. μια δε ξερω αν σε αγαπαω μια σε αγαπαω μια κρυο μια ζεστο. η αληθεια ειναι πωσ ειμαι πολυ ανασφαλης και τρομερα ευαισθητος.περασαμε απιστευτες δυσκολιες για να καταφερουμε να ειμαστε μαζι λογω οτι εγω ειμαι απο νησι και εκεινη απο αλβανια και οι γονεις μου δεν ηταν σιγουροι απο την επιλογη μου και περασα 40 κυματα και ακομα οι γονεις μου δεν εχουν τι συμπεριφορα που θα επρεπε απεναντι της. στησαμε το γαμο μας μονοι μας χωρις καμια βοηθεια οικονομικη.την αγαπαω τοσο πολυ που σε φαση να ερχοταν ενας δολοφονος και να μας ελεγε καποιον απο τους 2 σας πρεπει να σκοτωσω ενοειται θα ελεγα εμενα. αγαπαμε πολυ το παιδι μας και θελαμε να κανουμε και αλλο αλλα παλι αλαξε γνωμη σε ενα μηνα οπως συνηθως κανει απο τοτε που γνωριστηκαμε. εχει περασει πολυ δυσκολα παιδικα χρονια και μαζι μου μονο εχει ηρεμισει η ζωη της. παρ ολα αυτα ομως ερχονται μερες που μου λεει πως βιαστηκαμε και μετα απο 10 μερες ειμαστε μεσα στα μελια.την τελευταια εβδομαδα ομως μου ειπε πως εχει παγωσει μαζι μου και στο sex και γενικως. επειδη εχω κουραστει απ ολο αυτο δε ξερω τι πρεπει να κανω εκτος απ το να προσεξω τον ευατο μου γιατι μπορει να εχει ξενερωσει και απ αυτο.την αγαπαω απιστευτα , δε θελω να χασω το παιδι μου, και και και και.. οποιαδηποτε απαντηση δεκτη. ευχαριστω

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,699
    Quote Originally Posted by cherouvim View Post
    τι πρεπει να κανω εκτος απ το να προσεξω τον ευατο μου
    εδω τα λεσ ολα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Τι εννοεις να προσεξεις τον εαυτο σου? Χοντρυνες?

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    6
    ναι . μολις τωρα ηλθε απο τη δουλεια μου και συζητησαμε και μου απαντησε να την αφησω να το ξεπερασει μονη της και οτι εχει ξενερωσει με εμενα...

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Νομιζω το καλυτερο ειναι αυτο. Ενα θα σε πω...σε αυτες τις περιπτωσεις πρεπει να κανεις οτι λενε στις οδηγιες για ενα σεισμο. Μην πανικοβαλεσαι ειναι το πρωτο. Ασε τις συζητησεις και πες της εχεις δικιο και κοιτα να χωρισετε τα τσανακια σας προσωρινα. Επισης εφοσον χοντρυνες καλα κανει και ξενερωσε, αλλα υποψιαζομαι οτι δεν ειναι αυτος ο λογος. Εσυ γιατι το ριξες στη μασα? Και ανυπαντρος να σου να δεν πρεπει να ξεφευγεις τοσο πολυ. Εσενα θα σ αρεσε η γκομενα σου να τα νε φακλανα? Πολυ καλα σε λεει λοιπον η συζυγος. Μη της λες τιποτα παρα μονο συμφωνα και αστηνα.

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    6
    δε ξερω για τη μασα απλα εκατσε της ειπα πως αν δεν θελει πια ας χωρισουμε ομορφα και ωραια εκεινη λεει για το μωρο και δε θελει να χωρισουμε. την ρωτησα αν παιζει καποιος χωρις να την φωναξω (της το ειχα πει εξ αρχης οτι αν γινει κατι τετοιο να μου τα ελεγε πρωτα χωρις να κανει κατι και τηα το δεχομουν θα της ελεγα και ευχαριστω) μου ειπε καμια σχεση με γκομενους και τετοια. δε μπορω να γυριζω σπιτι και να μη μηλαμε ας πουμε δε ξερω τι να κανω....

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Κατσε γτ καπου χαθηκα. Οκ σου ειπε οτι ξενερωσε, αλλα πρακτικα δε θελει να χωρισει? Τι θελει να κανει στην πραξη απο δω κ περα πλεον?

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    6
    σημαντικη πληροφορια ειμαι 28 και ειναι 22. μου ειπε ασε το χρονο να κοιλισει ασε να το ξεπερασω μονη μου. εγω θα την ξαναρωτησω με ομορφο τροπο αν παιζει καποιος αλλος χωρις φωνες και τετοια και αν μου πει παλι οχι (πιστευω να ειναι ειλικρινης αφου της ειπα και να χωρισουμε αφου εχει ξενερωσει οπως λεει) θα την αφησω χαλαρη και θα δουμε. δηλαδη την βγαζω απο τη δυσκολη θεση και της προτεινω ο ιδιος να χωρισουμε και εκεινη λεει οχι. εχο μπερδευτει εντελως. πειτε μου τι νομιζετε ειλικρινα το εχω αναγκη

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    6
    καμια λυση?

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Τι εννοεις να προσεξεις τον εαυτο σου? Χοντρυνες?
    ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ΜΑΛΑΚΑ ΞΕΡΝΑΩ ΑΙΜΑ ΑΠΟ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΧΑΧΑΧΑΧΑ

    Μ ΑΡΕΣΕΙ Π ΛΕΕΙ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ''ΝΑΙ'' ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΧΑΧΑΧΑΧΑ

    ΑΡΑ ΦΙΛΕ Η ΛΥΣΗ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΙΤΑ Κ ΠΡΩΙΝΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ

    ΕΙΣΑΙ ΜΑΛΑΚΑΣ ΡΕ ΚΕΡΑΣΗ ΑΛΛΑ ΠΕΤΑΣ Κ ΤΗΝ ΑΤΑΚΑ ΣΟΥ ΚΑΠΟΥ ΚΑΠΟΥ Κ ΛΙΩΝΟΥΜΕ

    ΕΠΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΕΚΛΑ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΟ ΓΕΛΙΟ ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ :p
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    22
    απο αυτα που λες εγω καταλαβαινω, πως ναι μεν δεν σε θελει αλλα δεν θελει να χωρισετε κιολας..αλλα δεν βλεπω το γιατι να θελει να μεινει σε ενα τετοιο γαμο.
    εγω θα σου προτεινα να κρατησεις μια αποσταση, να κανετε ενα ''διαλειμμα'' προσωρινο και να την απεφευγες..πιστευω πως με αυτο τον τροπο θα ηρεμησει και θα καταλαβει τι νιωθει
    καθως αν εχει ακομα συναισθηματα για εσενα και αυτο που περνατε ειναι μια κριση δεν θα αντεξει για πολυ και μεσα σε μερικες μερες θα σου πει απο μονη της να τα βρειτε, αν ομως δεν σε θελει καθολου πλεον θα βολευτει με την κατασταση και τοτε θα καταλαβεις και ο ιδιος τι παιζει.

    ομως φροντισε να τηρησεις την αποφαση σου και να την κρατας σε αποσταση εαν το κανεις αυτο, γιατι αν τη μια μερα της πεις ετσι και μετα απο λιγο την αρχισεις στο μπλα μπλα το εχασες το παιχνιδι.

    αυτη ειναι η γνωμη μου..

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    6
    πολυ δυσκολο αυτο που λες αννα αλλα αναγκαστικα θα το κανω.επισης να πω οτι σημερα βεβαιωθηκα οτι δε παιζει καπιος αλλος και αποφασισα να κανω αυτο που ειπες. εχω κουραστει πολυ παντως

Similar Threads

  1. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΣΩΣΩ ΤΗ ΣΧΕΣΗ ΜΟΥ...
    By voli in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 14
    Last Post: 14-12-2012, 20:33
  2. θελω να σωσω τον γαμο μου
    By κωστας1983 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 17-02-2012, 18:07
  3. τι μου συμβαίνει άραγε???
    By Eva1995 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 41
    Last Post: 03-10-2011, 18:12
  4. Δεν μπορω να σωσω τον κοσμο...
    By keep_walking in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 27
    Last Post: 02-04-2009, 11:10
  5. ΑΡΑΓΕ ΓΙΑΤΙ ??
    By tourleader in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 9
    Last Post: 17-06-2006, 20:26

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •