συναισθήματα...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 10 of 10
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    369

    Question συναισθήματα...

    καλησπέρα. κ χρόνια πολλά..έχουν περάσει μόνο 2 μήνες κ κάτι μέρες από την μέρα που έφυγε κ εμένα μου έχουν φανεί 2 χρόνια. πίστεψα ότι θα ήταν όπως κ στο προηγούμενο ταξίδι (εύκολο) αλλά τελικά έπεσα έξω. κάθε στιγμή που περνάει μου λείπει όλο κ πιο πολύ. υπάρχουν βράδια που δυσκολεύομαι πολύ να κοιμηθώ γιατί νιώθω πολύ έντονη την παρουσία του. υπάρχουν στιγμές που όταν με παίρνει τηλέφωνο είναι κάπως πιο βαριεστημένος από ότι συνήθως. ακόμα υπάρχουν μέρες που δεν μου λέει ότι μ αγαπάει ή ότι του λείπω κ στεναχωριέμαι κ βάζω διάφορα με το μυαλό μου, αλλά ευτυχώς μου φεύγουν γρήγορα.από τη μια μπορεί να φταίει ότι αυτή τη φορά δεν είναι μόνο 6 μήνες αλλά 9, ίσως πάλι φταίει το γεγονός ότι τελείωσαν τα "ψέματα" από εδώ κ πέρα είμαστε στην πραγματικότητα, δηλαδή θα λείπει 6 μήνες θα μένει το πολύ 4. ίσως πάλι φταίει το γεγονός ότι στο πρώτο ταξίδι ήμασταν μόνο 3,5 μήνες μαζί ενώ τώρα είμαστε 3 χρόνια. μπορεί να μου λείπει τρελά, μπορεί να πιάνω τον εαυτό μου να ζηλεύει άλλα ζευγάρια που είναι μαζί κ δεν τους χωρίζουν παρά μόνο μερικά στενά ή μερικές στάσεις λεωφορείου ή μετρό, μπορεί να τον έχω ανάγκη, αλλά δεν σκέφτηκα ποτέ ούτε για μια στιγμή να φύγω, να πάω να βρω κάποιον που θα είναι εδώ κ δεν θα λείπει. δεν ξέρω αν φταίει η αγάπη που του έχω ή το γεγονός ότι είμαι ακόμα τρελά ερωτευμένη μαζί του αλλά πάντως κανείς δεν είναι αυτός. σε κανενός τα μάτια δεν βλέπω αυτό που βλέπω στα δικά του. αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι : υπάρχει καμία κοπέλα που να έχει σχέση με ναυτικό? κάποιος που να ζει κάτι παρόμοιο, έστω κ σαν τρίτος? αυτό που θέλω είναι να μου πει πως το βιώνει εκείνος-η.ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας...!!!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Καλημερα Μινα.. θυμαμαι κ τα αλλα θεματα που ειχες ανοιξει σχετικα με το παιδι αυτο.. σχεση με ναυτικο οχι δν εχω κανει, αρα οτι πω θα ειναι απλα κ μονο σαν εξωτερικος παρατηρητης.. οτι τον αγαπας κ τρεφεις εντονα αισθηματα γι αυτον κ εισαι ερωτευμενη μαζι του κ γενικα ρομαντικος τυπος ειναι πασιφανες νομιζω κ δν μπορει να σου το αμφισβητησει κανεις.. δεν ειναι κακο, ισα ισα ειναι πολυ σπανιο να βρισκεις στις μερες μας κοπελες με τοσο μεγαλη αγαπη κ αφοσιωση στο συντροφο τους, αλλα σκεψου μηπως αυτη η υπερβολικη ευαισθησια κ ο ρομαντισμος σε φθειρει εσενα λιγακι σαν ατομο κ σε κανει πιο ευαλωτη στο να πληγωθεις? κατα τ αλλα εαν ταξιδευει σε υπερατλαντικα ταξιδια κ γενικα μακρια κ κανετε μηνες να ιδωθειτε, ειναι λιγο λογικο να ειναι αποκρυωμενος καπως.. εχεις προσπαθησει να του μιλησεις κ να του δειξεις επακριβως πως αισθανεσαι για εκεινον? :)
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  3. #3
    Δύναμη είσαι ! http://youtu.be/INSdc67UE_Y

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Β612
    Posts
    183
    Το πώς το βιώνει κάθε άνθρωπος είναι εντελώς
    υποκειμενικό...γιατί κάθε άνθρωπος έχει τη δική
    του ιδιοσυγκρασία.....Τώρα...απλά πράγματα, από
    τη στιγμή που ξέρεις ότι αυτή είναι η δουλειά του
    απλά το αποδέχεσαι...αν όχι ..........
    Είχα ένα φίλος που ταξίδευε αρκετά ενώ η γυναίκα
    του ήταν εδώ....κάνανε ένα παιδάκι όποτε είχε κάτι δικό
    του...και το βίωνε
    Να το μυστικό μου είπε η αλεπού.....μόνο με την καρδιά κανείς
    μπορεί να δει καθαρά...

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,699
    να σε αφησει κ σενα κατι δικο του να ασχολεισαι να περνσει η ωρα σου
    καμια πιπα ναυτικη ασ πουμε
    μινα οσο κλαιγεσαι θα μαι δω να γραφω μαλακιεσ
    βρεσ μια δουλεια κ τελειωνε να περναει η ωρα σου
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    369
    κατάλαβα ούτε εδώ μπορώ να μιλάω.....καλή συνέχεια σε όλους δεν θα ξαναδείτε κανένα δικό μου κείμενο αφού είμαι τόσο ενοχλητική...!!!!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,699
    Από πέρσι δεν έχεις κάνει καμία πρόοδο στο θέμα σου γίνεται αυτό; ασε που εγώ σ εχω για τρόλ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Παντελη κ καθε Παντελη ελεος πια με τη λεξη "τρολ", μαθατε κατι κ το λετε συνεχεια κ το κοτσαρετε παντου χωρις να σκεφτειτε αν ταιριαζει, αλλα απλα κ μονο επειδη ειναι ''τρεντυ'' κ ειναι ''της μοδας''.. πιο γραφικοι κ απο το μπραφ καταντατε..

    Μινα να γραφεις οποτε θες, ο,τι θες, κ οποιος εχει κατι να σ πει θα σ απανταει, για τους υπολοιπους εχει αλλα θεματα να απαντανε.. εγω σ ειπα εισαι υπερ-ρομαντικη κ υπερ-ευαισθητη σε σημειο π πληγωνεσαι πολυ ευκολα κ κανεις κακο στον εαυτο σου.. επισης οπως ειπε καποιος η δουλεια του ειναι αυτη, απο κει κ περα αποδεχεσαι κ κανονιζεις την πορεια σου..
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Β612
    Posts
    183
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Από πέρσι δεν έχεις κάνει καμία πρόοδο στο θέμα σου γίνεται αυτό; ασε που εγώ σ εχω για τρόλ
    Πραγματικά ρε φίλε το τρολ εδώ μέσα
    μάλλον είσαι εσύ...Σορυ που το λέω
    αλλά διαβάζω τα ποσταρισματα σου και
    τα βρίσκω ανούσια και ειρωνικά.....
    Δε ξέρεις o καθένας εδώ μέσα τι έχει
    και πόσο ευαίσθητος είναι όποτε ας προσέχουμε
    τι λέμε και πώς το λέμε... Επιτέλους ένας
    moderator δεν υπάρχει να σβήνει κάποια ποστ;;;
    Να το μυστικό μου είπε η αλεπού.....μόνο με την καρδιά κανείς
    μπορεί να δει καθαρά...

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,699
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

Similar Threads

  1. Αρνητικά συναισθήματα
    By deladrian in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 7
    Last Post: 06-03-2013, 06:05
  2. διαβητικά συναισθήματα
    By vintzi in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 1
    Last Post: 31-10-2011, 12:11
  3. Συναισθηματα...
    By keep_walking in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 8
    Last Post: 02-01-2011, 00:20
  4. αρνητικά συναισθήματα
    By Sofaki in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 3
    Last Post: 30-08-2009, 19:13
  5. ντρεπομαι για τα συναισθηματα μου
    By Arsi in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 41
    Last Post: 10-09-2008, 18:41

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •