Στρατος και κιλα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 35
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796

    Στρατος και κιλα

    Παιδια να ρωτησω κατι? Που το ειχα κ το εχω απορια.. μιλουσα τις προαλλες με εναν φιλο μ π πριν λιγους μηνες απολυθηκε απο τη στρατιωτικη θητεια κ απ ο,τι μ ειπε υπηρετησε στο πεζικο στους οπλιτες, θελω να πω οτι δν ηταν ρε παιδι μ σε καποια ειδικη Ι κατηγορια να καθαριζει ολη μερα πατατες η να πλενει τις καλλιοπες (οπως λενε τις τουαλετες).. παιδια τον θυμαμαι καρφιτσα κ μολις τον ειδα ηταν αλλος ανθρωπος, ειχε κανει μια μπυροκοιλια, κατι προγουλια, σε σημειο π τρομαξα να τον γνωρισω.. φυσικα εφοσον το θεμα ηταν εμφανες δν τον ρωτησα "γιατι παχυνες, τι σας ταιζανε κτλ" για να μην θεωρηθει αδιακρισια.. κ εδω ειχα διαβασει καπου ενας ειχε παει στο στρατο γυρω στα 80-90 μπηκε, κ βγηκε 155 καπου τοσο, δν θυμαμαι ακριβως.. κ αυτο π μ κανει εντυπωση ειναι το εξης (σορρυ αν ακουστουν μπουρδες αλλα ειναι ευλογες αποριες χαζης ποντιας ξανθιας, π δν εχει παει στρατο για να ξερει την κατασταση ιδιοις ομμασι, ουτε κ προκειται :P) Εφοσον 9 μηνες οπως λεει κ το τραγουδι "ελα μανα να με δεις τωρα μου μαι λοκατζης, το πρωι με την αυγη κανουμε γυμναστικη", ξυπνατε χαραματα για να κανετε ασκησεις, καψονια, γυμναστικη, κ μαλιστα κατι καψονια του τυπου να τρεχετε με τα αρβυλα κ τον εξοπλισμο στην αμμο, η να ερπεστε στην αμμο, η να κανετε εκεινες τις περιφημες αναρριχησεις με τα σκοινια, τις καμψεις κτλ, πως γινεται ρε σεις να βαζετε 20-30 κιλα μεσα σε 9 μηνες, το οποιο ακομα κ σε νορμαλ συνθηκες ΔΕΝ ειναι φυσιολογικο να μπαινουν τοσα κιλα σε τοσους μηνες, πως με τοσο ασκηση κ καψωνι παχαινετε? Εγω αν εμπαινα στρατο ΣΤΑΝΤΑΡ θα εβγαινα 20 κιλα λιγοτερη, ΟΧΙ περισσοτερα! Κ αντε πες οτι μετα απο την κουραση της ημερας εισαι τοσο εξαντλημενος π τρως το καταπετασμα, την επομενη μερα εφοσον λογικα θα κανεις το ιδιο προγραμμα θα καψεις ο,τι εφαγες! Ετσι δν ειναι? Κ αλλωστε ο στρατος απ ο,τι γνωριζω τουλαχιστον δεν φημιζεται για το γκουρμε μενου του! Ποσες θερμιδες θα παρεις δλδ απο τις πατατες κ τις κονσερβες? Εκτος αν εχουν αλλαξει τα πραγματα κ σας φερνουν catering! Κ υστερα βγαινει λοιπον ο τυπος π σας ελεγα παραπανω ο οποιος εχει γινει τοφαλος παρολο π υπηρετησε στο πεζικο η στα λοκ η στα ουκ κ μολις τον βλεπουν οι φιλοι του αρχιζουν "Ελα ρε κομαντο"! Χαχαχαχα! Ρε ετσι ηταν ο Κομμαντο? Ο,τι να ναι!

    Επισης πρεπει στανταρ να υπαρχει καποια ψυχολογικη συνδεση μεταξυ του στρατου κ της διαθεσης, της ψυχολογιας κ της επιρροης στο φαγητο! Κατα τ αλλα εσεις οι "αντρες" μη χεσω π το παιζετε ορισμενοι οι σκληροι ξερεις, οι οχι συναισθηματικοι, οι δυνατοι κ κατηγορειτε τις "γκομενιτσες" που τις πιανουν τα "ψυχολογικα" τους οπως λετε, αλλα σας βλεπουμε κ εσας π με το που μπαινετε ενω 9 μηνες θα κατσετε (παλια καθοντουσαν 2 χρονια), που σας πιανουν κ εσας τα ψυχολογικα σας, κ τα κλαματα σας, κ τα βουτυρομπεμπεκιστικα σας, κ σας λειπει η μανουλα σας κ μολις παρετε αδεια ορματε στην αγκαλια της κ στα ταπερακια με τα κεφτεδακια, η σας λειπει η κοπελα σας κ καθεστε κ μετρατε μερες "τοσες κ σημερα. μετα απολελε κ τρελελε" το οποιο το θεωρω απλα σαχλο! σιγα ρε να πουμε βουτυρομπεμπεδες! π εξω το παιζετε σκληροι κ μολις μπειτε σας πιανει το ενα σας κ το αλλο σας κ κοιτατε οι περισσοτεροι να παρετε το περιβοητο τρελοχαρτο (Ι5), κ το χετε κ για καμαρι μαλιστα, θαρρεις κ αν μεινετε μεσα 9 μηνες θα σας πεσει ο κωλος η θα νιωθετε στο κωσταλεξι!

    Ολοκληρη αναλυση εκανα παλι! Ας μου απαντησει καποιος πανω σ αυτα!
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    1,342
    Μονο εγω αδυνατισα στο στρατο;;;;

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Αφου δεν πηγες ακομα εσυ! Στο αλλο θεμα δν ελεγες μπαινεις σε λιγες μερες στο Πεζικο??? Οι περισσοτεροι παχαινουν παντως, εσυ τι εξηγηση δινεις??
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Εχω δει κ ουκαδες π αμα τους δεις απορεις πως δν βουλιαξαν ακομα κ δν πνιγηκαν.. σοβαρα μιλαω...
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    The 36th Chamber of Shaolin
    Posts
    1,983
    εχω δει και εγω Ουκαδες που ηταν σα βαυαρεζικα δαμαλια... Εγω προσωπικα μπηκα 2ψηφιος στον στρατο και βγηκα 3ψηφιος , εχασα 35 κιλα εκτοτε και ακομα προσπαθω να τα χασω ....

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Καλα πως καποιοι ουκαδες ειναι σαν τανκερ κ δν τους τραβαει μεσα η θαλασσα δν ξερω.. ισως ανηκουν στους φαλαινανθρωπους κ οχι στους βατραχανθρωπους.. εσυ ποντιε που το αποδιδεις αυτο? την τεραστια αυξηση βαρους? θελω να πω οτι οκ τα βαλες στο στρατο, αλλα πως μπηκαν? τι τρωγατε πια? μηπως δν εκανες ασκησεις? μηπως λουφαρες λιγακι? αλλιως 2 χρονια στα εποπ επρεπε να χεις γινει στυλακι
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    The 36th Chamber of Shaolin
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by Lacrymosa View Post
    Καλα πως καποιοι ουκαδες ειναι σαν τανκερ κ δν τους τραβαει μεσα η θαλασσα δν ξερω.. ισως ανηκουν στους φαλαινανθρωπους κ οχι στους βατραχανθρωπους.. εσυ ποντιε που το αποδιδεις αυτο? την τεραστια αυξηση βαρους? θελω να πω οτι οκ τα βαλες στο στρατο, αλλα πως μπηκαν? τι τρωγατε πια? μηπως δν εκανες ασκησεις? μηπως λουφαρες λιγακι? αλλιως 2 χρονια στα εποπ επρεπε να χεις γινει στυλακι
    Στην αρχη οσο εμενα μεσα εχασα κιλα , μετα που εμενα σε δικο μου σπιτι και επειδη το μερος που εμενα δεν ειχε τιποτα απο ζωη την εβγαζα στο σπιτι και ετρωγα συνεχως... Ετσι εβαλα και κιλα

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    1,342
    Quote Originally Posted by Lacrymosa View Post
    Αφου δεν πηγες ακομα εσυ! Στο αλλο θεμα δν ελεγες μπαινεις σε λιγες μερες στο Πεζικο??? Οι περισσοτεροι παχαινουν παντως, εσυ τι εξηγηση δινεις??
    Εχω κανει καποιους μηνες και πηρα αναβολη..
    Τωρα μπαινω για δευτερη και φαρμακερη γιοο

    Τωρα για το παχος...Αμα κανεις υπηρεσια θαλαμοφυλακας ολη νυχτα και εχεις το μηχανημα με τα γλυκακια διπλα πιστευω οτι κανει αρκετη ζημεια...

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,708
    εγω λεω το πρωτο εξαμηνο αδυνατιζεισ το δευτερο παχαινεισ να μασ πει η λακρυμοζα πωσ γινεται αυτο
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by undetermined View Post
    Στην αρχη οσο εμενα μεσα εχασα κιλα , μετα που εμενα σε δικο μου σπιτι και επειδη το μερος που εμενα δεν ειχε τιποτα απο ζωη την εβγαζα στο σπιτι και ετρωγα συνεχως... Ετσι εβαλα και κιλα
    Αυτο παιζει ρολο! Εσυ δεν ησουν εσωκλειστος οπως ειναι στην αρχη οι φανταροι! Κ ισως αμα ησουν μακρια πχ στον Εβρο, στο Διδυμοτειχο σε ειχε φαει η μοναξια κ τ εριξες στο φαι! Αλλα στο πρακτικο κομματι πως ανταποκρινοσουν ρε συ καθως εβαζες κιλα? Δεν δυσκολευοσουν στις ασκησεις?
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by Nocash View Post
    Εχω κανει καποιους μηνες και πηρα αναβολη..
    Τωρα μπαινω για δευτερη και φαρμακερη γιοο

    Τωρα για το παχος...Αμα κανεις υπηρεσια θαλαμοφυλακας ολη νυχτα και εχεις το μηχανημα με τα γλυκακια διπλα πιστευω οτι κανει αρκετη ζημεια...
    Θαλαμοφυλακας ειναι αυτο π λεμε στη σκοπια αλλα καθιστος? δλδ μεσα σε εκεινο το κουβουκλιο? κ το μηχανημα για τα γλυκα τι ειναι? κ γιατι πρεπει να φατε γλυκα? Τις πατατες τοτε τι τις κανετε?
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by elis View Post
    εγω λεω το πρωτο εξαμηνο αδυνατιζεισ το δευτερο παχαινεισ να μασ πει η λακρυμοζα πωσ γινεται αυτο
    Αυτο παλι πρωτη φορα το ακουω. δν ξερω πως εξηγειται δεν εχω παει. να μας πεις εσυ που πηγες (αν πηγες). εσυ εβαλες κιλα κ σε τι ποστο ησουν?
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    The 36th Chamber of Shaolin
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by Lacrymosa View Post
    Αυτο παιζει ρολο! Εσυ δεν ησουν εσωκλειστος οπως ειναι στην αρχη οι φανταροι! Κ ισως αμα ησουν μακρια πχ στον Εβρο, στο Διδυμοτειχο σε ειχε φαει η μοναξια κ τ εριξες στο φαι! Αλλα στο πρακτικο κομματι πως ανταποκρινοσουν ρε συ καθως εβαζες κιλα? Δεν δυσκολευοσουν στις ασκησεις?
    Εφαγα τσουνα μεγαλη ... Αλλα την παλευα

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Μαλον δεν ξερεις η δεν θα σου εχουν πει οτι ο στρατος δεν ειναι ενα πραμα! υπαρχουν δεκαδες ειδικότητες, και ακομα πιο πολλες θεσεις.Αλλοι πανε στο ναυτικο, αλλοι πανε αεροπορια, αλλοι πανε σοτυ διαλου την μανα!
    Δεν ξερω καλα για το σημερα, αλλα οταν ειμουν εγω- οπου ηταν 18 μηνες,προσωπικα εκατσα 19 - τα πραγματα ηταν πολυ σχετικα!οπως εαν εχεις λεφτα αρα σου φερνουν σουβλακια! η αν εχεις καλο μαγειρα!!
    Απ[ο την αλλη εχει να κανει κι που εισαι αλλα κι τι εισαι?? εμενα με ειχαν σε μια φαση σαν συνεργειο οπου δουλευα 7 ωρες κι λογικο ηταν να μην περνω ευκολα κιλα! μετα ειχαμε κι τα ναρκωτικα οπου αλλους τους παχενουν αλλους τους αδυνατιζουν.
    Οσο για τις ασκησεις που λες αυτες θυμαμαι τις καναμε σπανια, δλδη 2-φορες το μηνα ναειχαμε αναβαση σε βουνα κι ερπιν στις λασπες κι ολα αυτα τα "ρομαντικα" ")"). τια υπολοιπες μερες την πιναμε!!
    Αλλα οπως ειπα ο καθε ενας εχει τις εμπειριες του!! αλλα παιδια μπορει να ειχαν δυσκολο καιρο αρα να μην μπορουσαν να φανε, αλλα παιδια που ηταν γραφιαδες ολοι μερα τρωγαν αρα η κιλιτσα ολο κι πιο μεγαλη θα γινοταν!

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    1,342
    Quote Originally Posted by Lacrymosa View Post
    Θαλαμοφυλακας ειναι αυτο π λεμε στη σκοπια αλλα καθιστος? δλδ μεσα σε εκεινο το κουβουκλιο? κ το μηχανημα για τα γλυκα τι ειναι? κ γιατι πρεπει να φατε γλυκα? Τις πατατες τοτε τι τις κανετε?
    Θαλαμοφυλακας φυλας τα οπλα και τους θαλαμους π κοιμουνται οι φανταροι...Κοινως δε κανεις τπτ απλα εχεις το νου σου αν χρεωθει καποιος οπλο να το σημεωσεις γιατι πρακτικα οταν τα οπλα ειναι στους οπλοβαστους τα χεις ολα χρεωμενα οποτε δε πρεπει να ληψει κανενα...

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. 100 κιλα απο 55 σε χρονο dt
    By edim in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 30
    Last Post: 19-09-2012, 16:40
  2. Παραπανισια κιλα
    By Παστελι in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 2
    Last Post: 17-07-2011, 17:14
  3. στρατός
    By positivecreep21 in forum Ψυχολογία & Κράτος (ΕΟΠΥΥ, Επιτροπές, Στρατός, Φορείς Δημοσίου)
    Replies: 5
    Last Post: 17-12-2009, 23:50
  4. ΙΔΨ και στρατός.
    By genehunter in forum Ψυχολογία & Κράτος (ΕΟΠΥΥ, Επιτροπές, Στρατός, Φορείς Δημοσίου)
    Replies: 7
    Last Post: 13-10-2009, 13:22
  5. Στρατος..
    By νικος32 in forum Ψυχολογία & Κράτος (ΕΟΠΥΥ, Επιτροπές, Στρατός, Φορείς Δημοσίου)
    Replies: 15
    Last Post: 20-11-2007, 13:58

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •