Δεν μ αρεσει πλεον το τσιγαρο
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    304

    Δεν μ αρεσει πλεον το τσιγαρο

    γεια σας,παλιοτερα ημουν καπνιστης και καπνιζα 3-4 πακετα τη μερα...και γουσταρα την καθε ρουφηξια τωρα εχω προβλημα γτ οταν καπνιζω ειναι σαν να καπνιζω χαρτι σκετο -η νικοτινη σαν να μην υπαρχει και εδω και 10 μηνες καπνιζω το τσιγαρο με την προσδοκια να μου αρεσει οπως καποτε...-αλλα καθε φορα που καπνιζω ειναι χειροτερη απ την αλλη..
    ωραια θα μου πεις γτ δεν το κοβεις?δεν το κοβω γτ δεν εχω που να ξεδωσω και γτ δεν θελω να το κοψω-αυτο που θελω ειναι να μου αρεσει παλι το τσιγαρο οπως και πριν -2,3 χρονια που καραγουσταρα.πιστευω πως αν αρχισει και μ αρεσει το τσιγαρο θα περαασει και καπως η καταθλιψη θα μετριαστει...-οταν καπνιζω η γευση και ο καπνος μου φερνει αηδια-υαπαρχει κανεις που ενω ηταν καπνιστης ξαφνικα δεν του αρεσε το τσιγαρο-και αν ναι τι εκανε για να του ξανααρεσει ,αλλαξε κατι στη ζωη του στη διατροφη του κλπ?παλιοτερα ετρωγα μονο και μονο για να απολαυσω το τσιγαρο και τωρα τρωω συνεχεια ...δλδ επενδυσα πολλα σ αυτην την απολαυση και τωρα που στερεψε αυτη η χαρα δεν ξερω τι να κανω...το κομπολοι δεν συγκρινεται με το τσιγαρο..

  2. #2
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Οταν καπνιζες στην ζωη σου 4 πακετα την ημερα,λογικο ειναι να ξυπνησεις μια μερα και να το ξερνας το τσιγαρο!!Αυτο ειναι οτι καλυτερο μπορουσε να σου συμβει..ΠΕΤΑ ΤΟ!!

  3. #3
    Διογένη καλησπέρα. Καπνιστής 10 χρόνια και εγώ με μέσο όρο καμιά 10ριά στριφτά τη μέρα. Δεν ξέρω πως εξηγείται αλλά με το πρώτο τσιγάρο κάθε μέρα την ακούω, και επίσης με αγχώνει πάρα πολύ και μου φέρνει άσχημες σκέψεις/συναισθήματα. Θα μου πεις και μένα γιατί δεν το κόβεις... Η απάντηση σε μένα είναι ότι φχαριστιέμαι πάρα πολύ 2-3 βραδινά τσιγάρα κάθε μέρα και επίσης με το ποτό μπορώ να καπνίζω ακατάπαυστα, ειδικά αν συνδιάζεται και με την κτάλληλη μουσική!

    Το άσχημο είναι ότι πολλά τσιγάρα τα καπνίζω και εγώ μηχανικά και δεν τα γουστάρω καθόλου... Στην περίπτωσή σου ίσως το πως ευχαριστιέσαι το τσιγάρο έχει να κάνει και με την ψυχολογική σου διάθεση...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    304
    εγω πιστευω πως κατι εγινε και χαθηκαν οι υποδοχεις νικοτινης και ετσι δεν το φχαριστιεμαι...δεν εξηγειται αλλιως-βεβαια περνω και κατι χαπια αλλα δεν πιστευω οτι ειναι απ αυτο.Το προβλημα ξεκινησε οταν ειχα καπνισει ενα παλιο leader και ηταν αθλιο και απο τοτε ...εμεινε η αθλιοτητα οτι μαρκα και να καπνισω...

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Καλα και γιατι στενοχωριεσαι? θα επρεπε να χαιρεσαι κανονικα, π πλεον δεν σου αρεσει και σου προκαλει αηδια! (διαβασα βιαστικα το θεμα οποτε σορρυ αν λεω κατι λαθος!) Ευκαιρια να το κοψεις το ρημαδιασμενο! Επισης mnimonio αυτο που λες δεν ισχυει παντα, διοτι αμα ηταν ετσι ολοι οι βαρβατοι χρονιοι καπνιστες απο κει π ηταν φουγαρα θα τους επιανε μια μερα μια σιχαμαρα και δεν θα το ξανακουμπουσαν! δυστυχως δεν συμβαινει αυτο σε ολους, μακαρι να συνεβαινε δηλαδη! :p
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Αθήνα
    Posts
    415
    Ντάξει παιδιά αν είναι ψυχολογικό, μπορείτε κάλλιστα να ατμίσετε, βλέπε ηλεκτρονικό
    τσιγάρο. Εκεί διαλέγεις εσύ την ποσότητα νικοτίνης, κατά κανόνα όλοι την μειώνουν
    σταδιακά και βάζεις όποια γεύση θες. Έχει άπειρες, βανίλια, σοκολάτα, μήλο κτλ...

  7. #7
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Quote Originally Posted by Lacrymosa View Post
    Καλα και γιατι στενοχωριεσαι? θα επρεπε να χαιρεσαι κανονικα, π πλεον δεν σου αρεσει και σου προκαλει αηδια! (διαβασα βιαστικα το θεμα οποτε σορρυ αν λεω κατι λαθος!) Ευκαιρια να το κοψεις το ρημαδιασμενο! Επισης mnimonio αυτο που λες δεν ισχυει παντα, διοτι αμα ηταν ετσι ολοι οι βαρβατοι χρονιοι καπνιστες απο κει π ηταν φουγαρα θα τους επιανε μια μερα μια σιχαμαρα και δεν θα το ξανακουμπουσαν! δυστυχως δεν συμβαινει αυτο σε ολους, μακαρι να συνεβαινε δηλαδη! :p
    Δεν ειπα λακρυ οτι ειναι κανονας..Απλα συνηθως οι βαρβατοι καπνιστες καποια στιγμη το "φτυνουν"..

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by mnimonio View Post
    Δεν ειπα λακρυ οτι ειναι κανονας..Απλα συνηθως οι βαρβατοι καπνιστες καποια στιγμη το "φτυνουν"..
    Η το ''φτυνουν'' η τους λεει ο πνευμονολογος οτι τα πνευμονια τους ειναι μαυρα πισσα απο τον καπνο και τοτε τους ερχεται το αυγο στον κωλο και φοβουνται στα σοβαρα τη ζωουλα τους και τοτε να δεις απο το επομενο δευτερολεπτο μαχαιρι το κοβουν! :p (ξερω περιπτωση)
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  9. #9
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Quote Originally Posted by Lacrymosa View Post
    Η το ''φτυνουν'' η τους λεει ο πνευμονολογος οτι τα πνευμονια τους ειναι μαυρα πισσα απο τον καπνο και τοτε τους ερχεται το αυγο στον κωλο και φοβουνται στα σοβαρα τη ζωουλα τους και τοτε να δεις απο το επομενο δευτερολεπτο μαχαιρι το κοβουν! :p (ξερω περιπτωση)

    Μμμμ οχι παντα :) Μακαρι να ξυπνησω και εγω ενα πρωι και να μην θελω ουτε να το μυριζω!!Αμην!!

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by mnimonio View Post
    Μμμμ οχι παντα :) Μακαρι να ξυπνησω και εγω ενα πρωι και να μην θελω ουτε να το μυριζω!!Αμην!!
    Αμα κανεις σπιρομετρηση και σου πει ο γιατρος οτι τα πνευμονια σου εχουν το μαυρο σου το χαλι και κινδυνευεις απο καμια πνευμονικη εμβολη η κανα εμφραγμα, μια χαρα το κοβεις ;) Ποσο καπνιζεις την ημερα και τι τσιγαρα?
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  11. #11
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Ενα πακετο μαρλμπορο μαλακο,εδω και 15 χρονια :(

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Ειναι πολυ ενα πακετο τη μερα.. και τα marlboro γενικα ειναι δυνατα τσιγαρα, ακομα και οι ελαφριες μορφες τους.. εγω κανω ειτε νταβιντοφ ασπρο (το κανονικο, οχι το αλλο π ειναι σαν καλαμακι) ειτε τα παλ μαλ τα πορτοκαλι η τα κοκκινα.. γενικα ειναι ελαφρια τσιγαρα.. καλα ποσο εισαι κ απο ποτε ξεκινησες το καπνισμα?
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  13. #13
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    30 ειμαι και καπνιζω απο τα 15..Λες να μην ξερω τι ζημια κανω?Αστο τωρα μην φρικαρω..

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Απο τα 15?? καλα οι γονεις σου δεν σου λεγαν τιποτα? δεν ειχαν καταλαβει? εγω στα 17 ξεκινησα με τις πανελληνιες μαζι και δεν με αφηναν μεσα στο σπιτι ουτε τωρα με αφηνουν ακομα και χειμωνα με χιονια εξω βγαινω στο μπαλκονι
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,545
    Quote Originally Posted by Lacrymosa View Post
    Απο τα 15?? καλα οι γονεις σου δεν σου λεγαν τιποτα? δεν ειχαν καταλαβει? εγω στα 17 ξεκινησα με τις πανελληνιες μαζι και δεν με αφηναν μεσα στο σπιτι ουτε τωρα με αφηνουν ακομα και χειμωνα με χιονια εξω βγαινω στο μπαλκονι
    Α αυτό που σου έλεγαν οι γονείς σου δηλαδη στα 17 σου ήταν απλά να μη καπνίζεις μέσα στο σπίτι?Μάλιστα..........Εγώ εχω μερικές μέρες που δεν καπνίζω...Καπνίζω κι εγώ περίπου από τα 16...Αλλά το είχα κόψει περίπου 1,5 χρόνο καπου στα 21....Τωρα ειμαι 27.Θα δω πως θα πάει.Α diogeni,δε πιστεύω να θελεις να σχολιάσω το θέμα σου ε....Δεν ξέρω τι να σου πω γιατι το θεωρώ ψιλοάκυρο :) ...

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ Η ΖΩΗ ΜΟΥ
    By dreamvs in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 7
    Last Post: 10-06-2012, 00:27
  2. ...και αρρωστοφοβικη πλέον!
    By VickyK in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 15-05-2012, 08:12
  3. Δεν μ' αρέσει.. ενώ μ' αρέσει..
    By μαρκελα in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 4
    Last Post: 15-02-2012, 19:31
  4. Δουλειά που να σου αρέσει.
    By s83 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 13
    Last Post: 17-02-2011, 20:51
  5. Με έχω πλέον σιχαθεί!!!
    By bouffos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 30
    Last Post: 06-02-2009, 16:02

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •