Αξίζει να το τραβήξω...?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    στον κοσμο μου
    Posts
    422

    Αξίζει να το τραβήξω...?

    Καλημέρα σε όλους!!
    Μπαίνω κατευθείαν στο θέμα... :)
    Το προηγούμενο σάββατο, σε μια έξοδό μου, γνώρισα ένα τύπο. Με πλησίασε έξυπνα, μιλήσαμε για πολύ ώρα, η χημεία φάνηκε απ' την αρχή... Η λεπτομέρεια που έκανε τη διαφορά, για μένα?? Έφυγε (για να πάει να συνεχίσει αλλού τη διασκέδασή του) και μετά από λίγη ώρα ξαναγύρισε μόνος του στο μαγαζί για να έρθει να με βρεί...
    Βγήκαμε το πρώτο ραντεβού μετά από δυο μέρες... Η χημεία άρχισε να δένει εντελώς. Κοπλιμέντα, υπονοούμενα, συζητήσεις μέχρι το πρωί και, φυσικά, το περιβόητο πρώτο φιλί...
    Την επόμενη μέρα τον επισκέφθηκα σπίτι του. Κάναμε σεξ, χημεία ακόμα και εκεί... Εγώ να απορώ αν όλα αυτά είναι αληθινά κ να ψάχνω να βρω έστω ένα κουσούρι... ώσπου μου το 'σκασε...

    Μου ανακοίνωσε ότι υπάρχει μια κοπέλα σε άλλη πόλη, με την οποία δε βρίσκονται συχνά (1-2 φορές το μήνα). Οι δικές μου απορίες πολλές... Γιατί ξεκίνησε αυτή την ιστορία ενώ υπάρχει κάτι άλλο στη ζωή του..; Γιατί δε το τελειώνει, εφόσον προφανώς δε τον γεμίζει, θέλει να έχει μια εδώ και μία εκεί...;;; Τι θέλει άραγε από όλη αυτή την ιστορία, γιατί εγώ ξέρω τον εαυτό μου κ ξέρω τι θέλω και από μένα αλλά κ απ' τον ίδιο.
    Οι απαντήσεις του χωρίς νόημα.. "Έχεις δίκιο... Δε ξέρω , πρώτη φορά μου συμβαίνει, το μυαλό μου έχει γίνει πουρές κτλ"

    Θα ήθελα πολύ να βγάλω ένα συμπέρασμα, έχω προβληματιστεί πολύ προφανώς. Μου αρέσει πολύ, δε ξέρω όμως αν μπορώ να συνεχίσω την ιστορία του "ναι, περνάμε καλά, κ όποτε εμφανιστεί η άλλη εγώ να το βουλώσω"

    Θα ήθελα τις γνώμες σας

    Ευχαριστώ κ καλημέρα σε όλους!!! :D
    Every morning we are born again

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Quote Originally Posted by astimatnam View Post
    Μου ανακοίνωσε ότι υπάρχει μια κοπέλα σε άλλη πόλη, με την οποία δε βρίσκονται συχνά (1-2 φορές το μήνα). Οι δικές μου απορίες πολλές...
    Γιατί ξεκίνησε αυτή την ιστορία ενώ υπάρχει κάτι άλλο στη ζωή του..;
    Γιατί δε το τελειώνει, εφόσον προφανώς δε τον γεμίζει, θέλει να έχει μια εδώ και μία εκεί...;;;
    Τι θέλει άραγε από όλη αυτή την ιστορία, γιατί εγώ ξέρω τον εαυτό μου κ ξέρω τι θέλω και από μένα αλλά κ απ' τον ίδιο.
    Γιατί η άλλη είναι μακριά και αυτό δεν τον καλύπτει πλήρως.
    Γιατί θέλει πρώτα να βρει αντικαταστάτρια πριν αφήσει την άλλη. Ή θέλει αν μπορεί να έχει μια εδώ και μια εκεί.
    Αυτό που θέλει από την ιστορία είναι αυτό που κάνει.

    Κάνε λοιπόν κι εσύ αυτό που θέλεις, πες του ότι δεν θέλεις να παίξεις αυτό το ρόλο. Και σκέψου ταυτόχρονα, ότι σου αρέσει κάποιος που εξαρχής φαίνεται ότι δεν είναι ειλικρινής και έντιμος (ως προς την κοπέλα του).
    Εκτός αν έχει σκοπό να χωρίσει και το κάνει σύντομα.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    στον κοσμο μου
    Posts
    422
    Δε ξέρω αν έχει σκοπό να χωρίσει, βασικά δε νομίζω να ξέρει κ ο ίδιος...
    Επίσης δε ξέρω ακόμα κ αν μου έλεγε ότι χώρισε αν είναι όντως αλήθεια...
    Γιατί ρε γαμώτο;;
    Every morning we are born again

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Quote Originally Posted by astimatnam View Post
    Δε ξέρω αν έχει σκοπό να χωρίσει, βασικά δε νομίζω να ξέρει κ ο ίδιος...
    Επίσης δε ξέρω ακόμα κ αν μου έλεγε ότι χώρισε αν είναι όντως αλήθεια...
    Γιατί ρε γαμώτο;;
    Σε κάθε περίπτωση, καλό είναι να του πεις ότι δεν σ' ενδιαφέρει μια τέτοια σχέση (εκτός να σ' ενδιαφέρει) και ν' απομακρυνθείς.
    Αν σε θέλει τόσο και καταφέρει να σε πείσει ότι χώρισε και θέλει να είναι μόνο μαζί σου, έχει καλώς.
    Αν όχι, δεν έχασες κανένα κελεπούρι. Οπότε, δεν αξίζει να χάσεις και την αυτοεκτίμησή σου.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    στον κοσμο μου
    Posts
    422
    Σωστά έχεις δίκιο... Το καλύτερο είναι να του μιλήσω ανοιχτά. Αν προσπαθήσει να με κερδίσει καλώς, αλλιώς......
    Every morning we are born again

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Θες να μου πεις πως σε προσεγγισε στο μπαρακι που πρωτογνωριστηκατε? Επισης μηπως ειναι καλυτερα ετσι γτ και συ θυμαμαι οτι εχεις χωρισει προσφατα απο μακροχρονια σχεση με συγκατοικηση και δεν ξερω κατα ποσο ετοιμη εισαι για νεα σχεση.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Κοπελια ο φιλος απο σενα προφανως θελει κατι πιο ''ελευθερο'', να βρισκοσαστε που κ που να τα λετε και να γινεται κ το τσιριμπιμ τσιριμπομ.. ειναι προφανες τι θελει αυτος κ με τις πραξεις του στο απεδειξε, δν χρειαζεται να στο πει κ ευθεως.. το θεμα ειναι εσυ θελεις? γιατι δεν τον ''χωριζεις'' εσυ? αν κ δν εχετε ''σχεση'' ωστε να τον χωρισεις με την κανονικη εννοια αλλα τεσπα..
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  8. #8
    Quote Originally Posted by marian_m View Post
    Γιατί η άλλη είναι μακριά και αυτό δεν τον καλύπτει πλήρως.
    Γιατί θέλει πρώτα να βρει αντικαταστάτρια πριν αφήσει την άλλη. Ή θέλει αν μπορεί να έχει μια εδώ και μια εκεί.
    Αυτό που θέλει από την ιστορία είναι αυτό που κάνει.

    Κάνε λοιπόν κι εσύ αυτό που θέλεις, πες του ότι δεν θέλεις να παίξεις αυτό το ρόλο. Και σκέψου ταυτόχρονα, ότι σου αρέσει κάποιος που εξαρχής φαίνεται ότι δεν είναι ειλικρινής και έντιμος (ως προς την κοπέλα του).
    Εκτός αν έχει σκοπό να χωρίσει και το κάνει σύντομα.

    ..συμφωνώ και συνεχίζω :)
    Εμείς δίνουμε το ρόλο που αξίζειι στον εαυτό μας.
    Αν εσύ δεχτείς να γίνεις το αποκούμπι και ο τρόπος να περνά το χρόνο του μέχρι να συναντά την "επίσημη", είναι δική σου απόφαση.
    Ξεκαθάρισε τη θέση σου και χαιρετα τον. Αν έχει σκοπό να χωρίσει και να προχωρήσει μαζί σου, θα χωρίσει. Αν σε είδε για να περάσει την ώρα του δεν θα τον ξαναδεις ποτέ.
    Εσύ αποφασίζεις να το παίξεις κορώνα γράμματα, αλλά και στις δυο περιπτώσεις πάλι εσύ θα βγεις κερδισμένη.

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    νοτιοανατ.αττικη
    Posts
    27
    Αστι. θα σου πω μια ταπεινη συμβουλη, μεσα απο τις γνωσεις που εχω αποκομίσει απο φιλους και γνωστους ανδρες, δυστυχως εμεις καμια φορα ιδικα γυρο στην ηλικια των 30 -40 ,εχουμε μια βλαμενη και επαρχαιομενη αποψη οπου φταιει κι η μαναμας που μας λεει συνεχεια "κοπελες που σου καθοντε μεσα σε 3-4 ραντεβου δεν κανουν για σπιτι αγοριμου,μην τις εχετε στα υποψυν για σοβαρα πραματα γιεμου" !¨)Ρ' ετσι λοιπον μπορει λεω μπορει ο τυπος να την ειδε ετσι,οτι λογο του οτι ανοιξες καρδια και ,,,, γρηγορα μπορει να εισαι κοπελα που δεν εχεις ηθικους φραγμους,οτι αξιζεις αλλα μονο για διασκεδαση.
    Δε θελω να σου περασει απο την σκεψη πως σε θεωρω τετοια κοπελα, απεναντιας φενεσαι κοπελα εξυπνη και με καλη καρδια, το οτι δεν εχεις κομπλεξ με το σεξ οπως αλλες που λενε πως " αα εγω!!?? μετα απο τον μηνα, και αμα του κατσω!!" που κανουν τις ηθικες αλλα πανε με 2 μαζι η κανουν τα εσχει!! εσυ μηλας και δειχνεις πως θες να ζησεις μαζι του τον ερωτα που ειναι σωστος, ο ερωτας που δηνεις αλλα και περνεις!Απλα ηθελα να σου πω πως την βλεπουν καποιοι ανδρες ,να ξερεις οτι δεν ειναι ολοι "παντελονατοι" αυτο, ευχομαι ομως να αλλαξει μυαλα, η να σου ξεκαθαρησει το τι θελει και να ζησεις εναν ερωτα ομορφο κι ισαξιο σου.

Similar Threads

  1. Μόνο ότι αξίζει, αντέχει...
    By nick cave in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 5
    Last Post: 04-02-2013, 12:49
  2. Αξιζει δευτερη ευκαιρια;
    By sullengirl_deleted in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 10
    Last Post: 12-09-2012, 17:32
  3. Τι αξιζει τελικα περισσοτερο???
    By mariaanna0 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 8
    Last Post: 12-06-2012, 12:56
  4. ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΖΕΙΣ ΣΕ ΕΝΑ ΨΕΜΑ?
    By dynamiki in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 14
    Last Post: 23-05-2011, 15:47
  5. ένα μήνυμα που αξίζει να διαβάσετε...
    By arktos in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 23-02-2010, 14:51

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •