Χωρισμός
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 12 of 12
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    2

    Χωρισμός

    Η κολλητή μου μόλις χώρισε με το αγόρι της με τον οποίο ήταν ενάμιση χρόνο. Αυτός ήταν που έβαλε τέρμα στη σχέση και αν και η ίδια έβλεπε ότι δεν τραβούσε άλλο τώρα έχει πέσει τόσο χαμηλά για να τον κανει να γυρίσει πίσω. Θέλω να τη βοηθήσω αλλά πως;; Σημειωτέον πως τη δεδομένη στιγμή δεν πιάνει από λόγια αλλά δε μπορώ να τη βλέπω να πέφτει τόσο χαμηλα΄.

  2. #2
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    τι σημαινει το \"χαμηλα\"???

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    2
    Σημαίνει ότι εδώ και 1 βδομάδα έχει κλειστει στο δωμάτιο της, δεν τρώει, δεν θέλει να κάνει τίποτα που να την κάνει να νιώσει καλύτερα και τον βομβαρδίζει με 10άδες μηνύματα χωρίς να παίρνει απάντηση

  4. #4
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    μαστα,
    λοιπον καταρχην αστην λιγο ακομα να συνεχισει την \"κηδεια\"
    νιωθει καλα που κανει κατι τετοιο.
    Να ελπιζεις να συνεχισει να μην παιρνει απαντηση για να εχει μια σταθερη πορεια. (αυτο ειναι καλο)

    Στην συνεχεια, μολις κλεισει 15 μερες (λιγο πριν η λιγο μετα) ειναι καλος χρονος να επεμβεις. (οχι πριν)
    Εκει θα δειξεις αν εισαι καλη φιλη και θελεις να της σταθεις.
    Θα αρχισεις επιμονα και με σταθεροτητα να την βγαζεις εξω, ακομα και αν δεν θελει....
    Καλο ειναι να επιστρατεψεις ενα ακομα εθελοντη, με δυο θα κουραστει πιο ευκολα να λεει οχι.
    Τις πρωτες φορες που θα το κανεις αυτο θα ειναι δυσκολα, στην συνεχεια θα ειναι πιο ευκολο.

    Αυτα μεχρι να περασει σε ενα πιο μεσοπροθεσμο σταδιο που ποια η βοηθεια σου θα ειναι πιο χαλαρη.


    Αυτες τις ημερες (μεχρι το 15μερο) ειναι σημαντικο να μην την πιεζεις να κανει τιποτα.
    Αντιθετα να την παρηγορεις και να συζητατε και να μην τις λες ιστοριες, οτι θα τον ξεχασεις και τετοια.
    Μην προσπαθησεις με κανενα τροπο να την κανει να αλλαξει σκεψη και συμπεριφορα.
    Επισης προσεξε μην κανεις κατι κατινιστικο του στυλ, δεν αξιζε αυτος για σενα κλπ (ακομα και αν ειναι ετσι αντικειμενικα) θα σε μισησει και θα κανεις μια τρυπα στο νερο.


    Καλη σου τυχη,
    και σε αυτη επισης.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    123
    Πολύ γνωστα μου ακούγονται όλα αυτα...μαρια να εισαι διπλα της, με κατανοηση, αστην να κανει οτι θεωρει αυτη σωστο..για τον καθενα μας υπαρχει το δικο του σωστο, αν θελει να εξευτελιστει ας το κανει..οτι και να λες εσυ... με το που φυγεις θα το κανει..ειναι ΣΙΓΟΥΡΟ

  6. #6
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    διαφωνω wondering,
    οι φιλοι ειναι για να μας μαζευουν οταν ξεφευγουμε.
    Για αυτο ειπα πριν να την αφησει να ξεσπασει λιγες μερες, αλλα μετα πρεπει να της το κοψει, με το μαχαιρι μαλιστα.
    Αν θελει να εξευτελιστει ας το κανει, ειναι μια πολυ αδιαφορη αποψη και δεν μου κανει για να με εχει καποιος φιλο του.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    123
    Μόνος του ο καθε ενας αποφασιζει πως θα ξεπερασει κατι δεν μπαινουν σε καλούπια οι ανθρωπινες συμπεριφορες ουτε υπαρχει η μαγικη συνταγη που να ειναι ιδια για ολους...κάτι που ειναι καλό για εσενα δεν ειναι για εμένα και το αντιστροφο..

  8. #8
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    οι σοφιστειες ειναι καλες γενικα,
    στην πραξη ομως οταν εχουμε προβληματα και παλευουμε για λυσεις,
    αυτο που θα μετρησει ειναι τι φιλους εχουμε και τι λενε....

    αυτο που ειναι καλο για μενα και δεν ειναι καλό για σενα, εχει να κανει με το αν εχεις φιλο που πραγματικα σε ξερει και σε ποναει....
    Εγω αν εχω ενα φιλο και εχει προβλημα, και σε καλουπια θα τον βαλω, και θα του αλλαξω και τα φωτα αμα χρειαστει.
    Πρεπει να ειμαι σιγουρος για αυτο που κανω και οχι να παιδιαριζω.

    Ετσι για να σε ενημερωσω ειμαι σε μια τετοια φαση τωρα με ενα φιλο μου με μια πολυ βαρια περιπτωση σχιζοφρενειας (3 ταβορ 20αρια, 2 αλοπερντιλ, 1 ζυπρεξα, +αλλα 4 που δεν τα θυμαμαι, ημερησιως φτανουν για να καταλαβεις τι σημαινει βαρια) και οχι γιατι τον αφησε η γκομενα του....

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Originally posted by krino
    τι σημαινει το \"χαμηλα\"???
    Να με προσέχεις γιατί έχω πέσει χαμηλά....

    Λοιπόν σε αυτές τις περιπτώσεις δυστυχώς η μόνη γιατρειά είναι ο χρόνος...Και το να του στέλνει μηνύματα ελπίζω να είναι μέρος της διαδικασίας να τον ξεπεράσει σταδιακά-λογικά της ήρθε απότομα....Χυλοπιτούλα ο τύπος ε;;;Ντροπή του!φτου του...Πλάκα κάνω.....
    Ότι και να της πεις θα την καλμάρει για λίγο......Να την προσέχεις όπως και να\'χει σαν καλή φίλη..

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Originally posted by Wondering
    Μόνος του ο καθε ενας αποφασιζει πως θα ξεπερασει κατι δεν μπαινουν σε καλούπια οι ανθρωπινες συμπεριφορες ουτε υπαρχει η μαγικη συνταγη που να ειναι ιδια για ολους...κάτι που ειναι καλό για εσενα δεν ειναι για εμένα και το αντιστροφο..
    Σωστό.....Ο καθένας θέλει τον δικό του χρόνο...και η φράση \"Δεν άξιζε αυτός για εσένα\" ακούγεται πολύ ανόητη γιατί για αυτήν άξιζε.....και είναι η δική της πραγματικότητα...-για να χτυπιέται κιόλας έτσι......

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    339
    συμφωνω με τον κρινο
    αφησε την λίγο μόνης της να κλάψει να ξεσπάσει και μετά κόψτω γιατί το πολύ βλάφτει..
    προσπάθησε μετα να μην το συναφέρνεις ελπίζοντας να ξεχάσει..

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Καλό πιστεύω είναι να της μιλάς για άσχετα θέματα...ό,τι ξέρεις για παράδειγμα ότι της άρεσε να συζητάτε όταν ήταν στις καλές της.....Πολύ γλυκό εκ μέρους σου να στείλεις μήνυμα για την κολλητή σου σε έναν κόσμο που η γυναικεία φιλία περνάει μεγάλη κρίση και έχει καταλήξει να είναι ανύπαρκτη...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •