Ερωτευτηκα, και τωρα τι?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 41
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    628

    Ερωτευτηκα, και τωρα τι?

    Νιωθω ερωτευμενη.Μου ηρθε ετσι ξαφνικα. Βρηκα οσα εψαχνα τοσα χρονια. Μεσα σε μια στιγμη. Ενιωσα σαν να τον ξερω χρονια. Τι κανουμε ομως τωρα? το πνιγω και προχωραω στη μιζερη ζωη μου αλλα γεματη υποχρεωσεις ή το ζω και οτι γινει?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    341
    Που, πως, πότε;

    Εσύ ενδόμυχα τι θέλεις;

  3. #3
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    μπα νομιζω το δευτερο....
    αλλα να ξερεις που εισαι και που πας ανα πασα στιγμη.

    περισσοτερες πληροφοριες στην υπογραφη μου,

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    628
    να το ζησω θελω ρε τασ, αλλα.... Δεν ξερω, νομιζω θα μου στριψει. Γιναν ολα τοσο ξαφνικα. Εγινε ενας γαμος απ\' τη δουλεια και ημουν μονη Αθηνα. Ο αντρας μου ειχε παει το παιδι στη μανα μου που ειναι πολυ μακρυα οποτε εμεινε εκει το ΣΚ και εγω εδω μονη. Καποιος απ\' την δουλεια προσφερθηκε να με συνοδευσει στο γαμο. Ε, αυτο ηταν. Ενιωσα τοσο ξελαφρωμενη μαζι του. Τον βλεπω και χαιρομαι, το μυαλο μου ειναι εκει κολλημενο. Και ηταν τοσο βιαστηκο και γρηγορο. Περασαμε ενα απιστευτο ΣΚ. Εχω να περασω ετσι απο τα νιατα μου. Μου δωσε ζωη. Μου τα ανετρεψε ολα.
    Τωρα που μετα απο δικη μου προτροπη τρεχουμε σε ψυχολογους για να τα ξαβαβρουμε με τον αντρα μου...

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    341
    Πάντα έτσι συμβαίνει, είναι αυτός ο ρημάδης ο νόμος του Μέρφυ...

    Από την δουλειά ε; Λιγάκι ριψοκίνδυνο δεν νομίζεις; Αν κάτι στραβώσει θα είσαι αναγκασμένη να τον βλέπεις κάθε μέρα, πράγμα άβολο. Επίσης του μίλησες για το σε τι κατάσταση βρίσκεται η ζωή σου τώρα; Πως τον είδες; Εδειξε να καταλαβαίνει και να κατανοεί;

  6. #6
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    τρεχεις σε ψυχολογους να τα ξαναβρεις με τον αντρα σου.....
    σε συνοδευεσαι καποιος απο ενα γαμο, και ξανανιωσες....

    Πως θα γινουν ολα αυτα μαζι και ταυτοχρονα??

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    380
    Αγαπητή gramle,
    ΠΑρατηρώντας ότι άνοιξες ένα θέμα ο άντρας μου και τα προβλήματά του (και τα δικά σου μαζί του) και ένα θέμα ερωτεύτηκα...
    σκέφτηκα το εξής.
    Μήπως κάνεις και στη ζωή σου ότι έκανες εδώ σε αυτό το forum?
    Μήπως αλλού είσαι ελεύθερη και ωραία και άνετη και \"θέλω να περάσω καλά\" και εωτευμένη ενώ αλλού (ίσως για να προφυλαχθείς ψυχικά) σφιγμένη και κουμπωμένη?

    Μήπως τα καλά συμβαίνουν όταν τα αφήνουμε να συμβαίνουν?

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    628
    To αλλο θεμα που εγραψα ισως δεν το διαβασες καλα hus. Εγραψα οτι ο αντρας μου πασχει απο κρισεις πανικου και δεν ξερω πως να του συμπεριφερθω γιατι εχω παψει εδω και χρονια να νιωθω κοντα του ψυχικα. Δηλαδη αυτο που ρωτουσα ηταν πως να του συμπεριφερθω με στοργη και τρυφεροτητα απο την στιγμη που δεν το νιωθω.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Αθηνα
    Posts
    1,257
    ερωτεύτηκες ...ή κολακεύτηκες σαν γυναίκα που κάποιος άνδρας σου έδειξε ενδιαφέρον επιτέλους μετά απο όλες αυτές τις άσχημες ομολογουμένως καταστάσεις που βιώνεις στο γάμο σου;έχει διαφορά το ένα απο το άλλο..
    Dum spiro spero (?)

  10. #10
    Member
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    99
    Καλύτερα να τον ζήσεις τον έρωτα παρά να τον αποφύγεις και να μείνεις με την απορία. Μια ζωή την έχουμε και αν δεν τη γλεντήσουμε τι θα καταλάβουμε.......

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    2,456
    Εκεί πήγαινε ρε gramble αφού το ήξερες. Τώρα το μόνο που μπορεί κάποιος να \"συμβουλέψει\" είναι να κάτσεις λίγο ήρεμα να το σκεφτείς. Ήρεμα νηφάλια.
    Αν είναι έρωτας δεσ\'το τι μπορεί να γίνει.
    Αν είναι \"αποφόρτηση\" διαχειρίσου το ως έτσι και μέχρι εκεί.
    Εύχομαι ότι καλύτερο για σενα.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    με θεα την τραμπαλα
    Posts
    2,503
    βουρ αλλα με προσοχη
    παντα σου ελεγα οτι μια λαθος επιλογη δεν σε χρεωνει μια ζωη
    well keep on tryin
    Tread that fine line
    till the end of time..

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    1,139
    Πρέπει να ξεχωρίσεις τί θες.Κ μετά να δρομολογησεις αυτό που θες.Τοτε μόνο θα μπορέσεις κ να τα βρεις με τον εαυτό σου κ με τον οποιονδήποτε άλλο.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    339
    Originally posted by Helena
    ερωτεύτηκες ...ή κολακεύτηκες σαν γυναίκα που κάποιος άνδρας σου έδειξε ενδιαφέρον επιτέλους μετά απο όλες αυτές τις άσχημες ομολογουμένως καταστάσεις που βιώνεις στο γάμο σου;έχει διαφορά το ένα απο το άλλο..
    Συμφωνώ με την Ελενα ότι μάλλον έτσι θα έγινε....
    άλλα πρόσεχε έχεις να κάνεις με ένα πολύ σημαντικό θέμα πρώτα .....

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    628
    Originally posted by kallia13
    Originally posted by Helena
    ερωτεύτηκες ...ή κολακεύτηκες σαν γυναίκα που κάποιος άνδρας σου έδειξε ενδιαφέρον επιτέλους μετά απο όλες αυτές τις άσχημες ομολογουμένως καταστάσεις που βιώνεις στο γάμο σου;έχει διαφορά το ένα απο το άλλο..
    Συμφωνώ με την Ελενα ότι μάλλον έτσι θα έγινε....
    άλλα πρόσεχε έχεις να κάνεις με ένα πολύ σημαντικό θέμα πρώτα .....
    Κοριτσια δεν ειναι η πρωτη φορα που μου την πεφτει καποιος και μου λεει δυο ωραια λογια και εγω πεφτω σαν συκο! Τα εχω ξανακουσει παρα πολλες φορες. Τωρα ειναι κατι αλλο. Το νιωθω. Θελω να τον βλεπω συνεχεια, με φτιαχνει η φατσα του. Μου αρεσουν ολα επανω του, ακομη και τα ασχημα του. Ειναι ερωτας... Δεν ειμαι κανενα πρωτοβγαλτο κοριτσακι, ξερω να ξεχωριζω.

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •