Θελω να γυρισω πισω - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 19 of 19
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,451
    Ουαου!!! Εχει περασει 1,5 χρονος και δεν περιμενα να εχει επανελθει το θεμα στην επιφανεια!

    Λοιπον, τι εγινε, τι γινεται και τι θα γινει.

    Η ερευνα τελειωσε, εγινε η παρουσιαση, γυρισα στην Ελλαδα και για εναν χρονο εργαστηκα πανω στο επαγγελμα μου. Παραλληλα ξεκινησα οπως ειχα προβλεψει δευτερο μεταπτυχιακο, το οποιο τελειωσε πριν λιγο καιρο.

    Όντως μετακομισα στην Αθηνα οπως σας ειχα πει και ζω εδω το τελευταιο εξαμηνο. Απογοητευτικα; Παρα πολυ, καθως τα πραγματα ειναι πολυ χειροτερα απ'οτι περιμενα. Εκατονταδες βιογραφικα, μηδαμινα τηλεφωνα για συνεντευξεις, δουλειες του ποδαριου με 2 ευρω την ωρα και πλεον η σκεψη του να αρχιζω να καθαριζω γραφεια δεν ακουγεται τοσο μακρινη. Κοινως....μια απιστευτη επιδραση στην ψυχολογια μου, η καταθλιψη να καραδοκει ξανα, οι γονεις να πιεζουν απιστευτα να φυγω παλι εξω για δουλεια και η αυτοπεποιθηση μου να ειναι σε αρνητικα επιπεδα. Οι σκεψεις του τυπου"δεν αξιζω τιποτα, αδικα διαβαζα τοσα χρονια, ας πεθανω μια ωρα αρχυτερα" πανε κι ερχονται.




    Δηλαδη.....απελπισια με μια λεξη.

    Το μελλον: δε γνωριζω ποιο θα ειναι, ομως ετσι οπως ειναι τα πραγματα, αμφιβαλω αν θα μπορεσω να παραμεινω για πολυ καιρο ακομη εδω, καθως ευκαιριες για μενα δεν υπαρχουν και δε δυναμαι να επιβιωσω με 300 ευρω το μηνα.

    Κουραγιο σε ολους μας.

    Καλα Χριστουγεννα
    But on some summer nights, it could feel like paradise. Paradise lost.

  2. #17
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    2
    Ωχ, εγω περιμενα αλλα να ακουσω...
    Σε ευχαριστω παντως που μπηκες στο κοπο να απαντησεις. Ελπιζω να μη μετανιωσω την αποφαση μου να γυρισω... που ξερω οτι θα το μετανιωσω...

  3. #18
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by Θεοφανία View Post
    ..χαου, έχε υποψιν σου ότι ο μόνος λόγος που μπορεί να χλευασει ή να προσπαθήσει να μειώσει κάποιος έναν Έλληνα, είναι η ζήλια του για τη χώρα μας, τον πολιτισμό μας και τον τρόπο που αντιμετωπίζουμε τα πράγματα, καθώς στο μεγαλύτερο ποσοστό μας ως λαός είμαστε αισιόδοξοι και στις πιο δύσκολες στιγμές βρίσκουμε τον τρόπο να επιβιώσουμε.
    Εγώ στη θέση σου δεν θα τα παράταγα και δεν θα επέστρεφα εδω. Αυτό όμως είναι δική σου απόφαση.
    δε πειραζει ας τους εκει να χτυπανε τα δοντια τους σαν κομπρεσερ απο το κρυο κ ας τους να λενε μετα οτι θελουν κατεψυγμενοι https://www.youtube.com/watch?v=_RZwRuXZtX4

    Δε φανταζομουν οτι θα βιωνα τετοιο ρατσισμο λογω της καταγωγης μου.
    μηπως βρησκεσαι στη γερμανια? θα εχουν ενθουσιαστει εκει μολις σας βλεπουν

    παρατα τα ολα κ γυρνα πισω κ μην ακους κανενα απλα δεν εχουν μαθει να εκτιμουν τιποτα γιατι τα εχουν ολα δεδομενα ο καιρος στην Ελλαδα δεν ανταλασεται με τιποτα.

  4. #19
    Άκου εκεί πάντως! Να "στη λένε" οι Γερμανοί που οι παππούδες τους προσκυνούσαν το Χίτλερ και δολοφόνησαν ένα σωρό κόσμο, που οι προπαππούδες τους εξόπλισαν τον Κεμάλ και του υπέδειξαν βήμα προς βήμα τις εθνοκαθάρσεις και τους διωγμούς, που μας χρωστάνε ακόμα τις αποζημιώσεις από τον πόλεμο, που λαδώνουν σε όλες τις χώρες για να πουλάνε οι εταιρίες τους, που τους χαρίστηκαν τα δάνεια μεταπολεμικά για να μπορέσουν να ζήσουν, που οι πρόγονοί τους οι Ερουλοι ήταν σφαγείς και πλιατσικολόγοι, που σήμερα έχουν τον μεγαλύτερο αριθμό κτηνοβατών σε αναλογία πληθυσμού, που μας ρουφάνε το αίαμ με το μπουρί της σόμπας, οι τοκογλύφοι! Αν σε ξαναειρωνευτούν οτι δεν έχεις να πληρώσεις το πιάτο σου να πεις: Πάρε ,εγώ πληρώνω και το δικό σου, έτσι κι αλλιώς από εμάς τρως, σας ταϊζουμε! Τί να πρωτοσκεφτείς...

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. πως θα γυρισω
    By elirene in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 31-10-2011, 21:14
  2. IT 'S NEVER TOO LATE..... ( TON ΘΕΛΩ ΠΙΣΩ...)
    By Lacrymosa in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 50
    Last Post: 02-08-2011, 02:11
  3. θέλω την ζωή μου πίσω..
    By apostoloss in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 38
    Last Post: 16-02-2011, 17:17
  4. Σκέφτομαι να γυρίσω πίσω
    By aimilia in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 07-02-2009, 13:04
  5. Μακαρι να μπορουσα να γυρισω το χρονο πισω...
    By shy in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 7
    Last Post: 31-12-2007, 16:11

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •