η σχέση που είχα.....(βλέπε τι έχει ο πρώην μου)
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 65
  1. #1
    Banned
    Join Date
    May 2013
    Location
    Δεν έχω ιδέα!
    Posts
    574

    η σχέση που είχα.....(βλέπε τι έχει ο πρώην μου)

    λοιπον μιας και υποσχεθηκα οτι θα ανοιξω αλλο θεμα για τη σχεση που ειχα,ειναι εδω το νεο θεμα!
    αρχικα θα ηθελα να σας παρακαλεσω να μην μου πειτε τροπους για να τα ξαναβρουμε,γιατι οσο κι αν τον γουσταρω οσο κι αν τον αγαπαω,οσο ερωτευμενη και κολλημενη κι αν ειμαι μαζι του αυτος ο ανθρωπος εχει ψυχικο προβλημα,και αυτο σε καμια περιπτωση δε θελω να επηρεασει το μελλον μου και τη ζωη μου.......
    ολα αρχισαν πριν ενα χρονο οταν μπηκα σε ενα φορουμ να πω τον πονο μου για το πως θα ξεπερασω μια αγαπη απο το δημοτικο :p ενα γελοιο θεμα τελος παντων..ας μην γινει νυξη σε αυτο χαχα.Ο εν λογω πρωην μου τελος παντων ηταν κι αυτος ενα μελος του φορουμ,και αρχισε να μου μιλαει και να προσπαθει να με βοηθησει να νιωσω καλυτερα.αρχικα μιλουσαμε φιλικα και μετα υπηρξε ελξη και μια μερα εξομολογηθηκαμε ο ενας τον αλλον οτι γουσταριζομαστε :p .........ωραια μεχρι εδω....
    τωρα μπαινω κατευθειαν στο θεμα του πρωην.αυτος ο ανθρωπος,ειχε βγει απο μια μακροχρονια σχεση (ετσι λεει,πλεον δεν ξερω αν ειναι αληθεια γιατι δεν τον εμπιστευομαι σε τιποτα) και μιλουσαμε και περνουσαμε ωραια..ο ανθρωπος αυτος ομως μου ειπε οτι και καλα ενας φιλος του ειχε ενα προβλημα και εβλεπε δαιμονες...εγω σοκαριστηκα ομως εκανα τη χαλαρη.ολα αυτα απο υπολογιστη.μετα καταλαβα οτι δεν ηταν ενας φιλος του,αλλα ο ιδιος που εβλεπε αυτες τις ψευδαισθησεις.
    ε ηταν αργα ομως,εγω ηδη τον ειχα ερωτευτει και τον βοηθουσα νε ξεπερασει το προβλημα του που ομως ο ιδιος ηξερε να καταπολεμα απο μονος του γιατι ειχε πει οτι το εχει απο 5 ετων.ειχε πει οτι εχει κατι παρομοιο και η οικογενεια του εκτος απο τη μητερα του.Ο πατερας του πιεστικος,δεν του ελεγε οχι σε καμια αγγαρεια...Η μητερα του απο οσα ελεγε νορμαλ.Δεν τους γνωρισα ποτε απο κοντα.η σχεση αυτη ηταν απο αποσταση,για το μονο που μπορω ναμαι σιγουρη ηταν οτι ενθουσιαστηκε μαζι μου οπως κι εγω μαζι του.
    αρχικα δεν τρελαθηκα με την εμφανιση,συναντηθηκαμε,ολα καλα,μετα αρχισα να τον αγαπαω..να νιωθω πραγματα γιαυτον και να κανω ονειρα μαζι του.
    ολα ηταν καλα τους πρωτους μηνες με τα γλυκολογα,μετα επιασε δουλεια και αρχισε να με κανει περα,να μη μου απανταει στα μηνυματα με αυτην την πωρωση που μου ειχε,γενικα εδειχνε ενδιαφερον αλλα δε σκιζοταν οπως στις αρχες..με χωρισε μια-παρακαλεσα........πηγε να με χωρισει 2η φορα αλλα με ειδε και το μετανιωσε (μου λεει απο κοντα ειναι τοσο διαφορετικα..και με φιλησε) Ωσπου ηρθε η τριτη και φαρμακερη και με χωρισε παλι απο τηλεφωνο.Οσο και να εκλαιγα δεν αλλαζε γνωμη,ελεγε οτι δεν αντεχει την αποσταση αλλο....αρχισε να κοβει επικοινωνια,επαιρνα μονο εγω,δεν εβαζε καρτα,πηρε μονο το πασχα να δει τι κανω και κρατησε κατω απο 5λεπτα τη συζητηση.
    Εγω δεν ξερω γιατι κρατουσα αυτη τη σχεση.Ολο κι ολο εχουμε βρεθει 13 φορες λογω αποστασης (10 μηνες μαζι) ..........
    το προβλημα του τωρα εγω δεν το ζουσα απο κοντα,ουτε και τον ιδιο,δεν εμαθα τι ανθρωπος ειναι παρολο που ημουν σιγουρη και ερωτευμενη απειρα......
    κατα διαστηματα εβλεπε αυτες τις ψευδαισθησεις,αλλες φορες σε ονειρο,αλλες φορες ζωντανα...εγω ανησυχουσα αλλα εκανε καιρο να δει και ξεχνουσα οτι εχει αυτο το προβλημα..πχ,μια εβλεπε το καλοκαιρι και μετα απο πολυ καιρο εβλεπε το επομενο.
    Οταν τωρα πολυ προσφατα ειπα κατι ασχημο και τον πληγωσα,μου ειπε οτι ειδε εφιαλτη αλλα οταν ρωτησα τι ειδε δεν θελησε να μου πει γιατι ειχε και δικαιο,του ειχα μιλησει πολυ ασχημα.Ωραια ολα μεχρι εδω,ο ανθρωπος αυτος δε θελει να ειναι μαζι μου,παρολο που εγω ηθελα παρα πολυ και εκανα τα παντα,επαιρνα τηλεφωνα εκλαιγα ελεγα ποσο τον αγαπαω και αυτος απλα μου ελεγε ''τελειωσαμε,μην ξαναπεις σαγαπαω κλπ,εχουμε χωρισει καταλαβε το,αλλιως θα παρεις φαρμακα,θα ενημερωσω τους γονεις σου''
    εγω πληγωνομουν κι αλλο κι αλλο οσο δε με ηθελε και επεμενα παραπανω για κατι που ειχε τελειωσει μεσα του εδω και καιρο.Δε με προειδοποιησε.με χωρισε μπαμ και κατω.μια μερα που ημασταν πολυ καλα και ενω ειχαμε βρεθει πρι λιγες μερες,τον τσιμπησε μυγα δεν ξερω τι επαιξε και ηθελε παση θυσια να χωρισουμε.
    Με τα οικονομικα κι αυτα χαλια τα παει,κι ετσι του προτεινα να πηγαινω μονο εγω να τον βλεπω επειδη δεν εχει λεφτα και αυτος δε δεχοταν με τιποτα.Μου ειπε οτι μονο φιλικα θελει να μιλαμε,και οτι δε θελει να εχει καμια σχεση,θελει να μεινει μονος του δεν επιδιωκει να ειναι με καμια και οτι δεν εχει κανεναν στοχο στη ζωη του θελει να ορισει νεους στοχους.Καθε μερα ηταν σκατα ψυχολογικα,ηθελα να τον ηρεμησω αλλα τιποτα,ολο γκρινιαζε για τη δουλεια και που του φερονται ασχημα και πρεπει να σκυβει το κεφαλι,οτι δεν εχουν λεφτα και τους εκοψαν και μια μερα το ρευμα.κλπ.Εντωμεταξυ θελει να παρει και μηχανη που κανει 2,5χιλιαρικα ενω δεν ηθελε να ξοδεψει δυο πενηνταρικα για να περασει ενα διημερο μαζι μου.Μετα απο καιρο,ξαναμιλησαμε,του ζητησα συγγνωμη για τα ασχημα λογια,τα δεχτηκε και μου λεει να μεινουμε φιλοι μου δινει μια τελευταια ευκαιρια,αλλα αν ερθει να με δει δεν ξερει αν μπορει να συγκρατηθει και μπορει να με προσεγγισει σεξουαλικα.Ειπε θα το σκεφτω αν θελω να ερχομαι να σε βλεπω μετα απο ολα αυτα που μου ειπες,σε θελω ακομα (οχι σαγαπαω,ουτε ειμαι ερωτευμενος) εγω ειπα σαγαπαω παρα πολυ και τετοια και αυτος ειπε θα το σκεφτω αν ερθω γιατι θελω ναξερω κατα ποσο θα με επηρεασει ψυχολογικα ολο αυτο.δηλαδη δεν ηθελε να εχουμε ερωτικη σχεση απο αποσταση (η αποσταση δεν μπορει να ενωθει) αλλα ηθελε να ερχεται να με βλεπει ή αν μπορω λεει να πηγαινω και γω απλα φιλικα,αλλα αν προκυψει σεξ λεει,και αν το θελουμε και οι δυο..ας γινει.Εγω του ειπα οτι θελω να ειμαστε φιλοι και οκ,ελα να τα πουμε γιατι με χωρισες κι απο τηλεφωνο κι απο τοτε δεν εχεις ερθει καν να μιλησουμε πολυτισμενα κλπ και βλεπουμε εμεις τι θα κανουμε μετα.Μου λεει θα το σκεφτω και θα σου απαντησω,ή θα μεινουμε φιλοι λεει ή θα ξεκοψουμε για παντα.Περιμενω εγω περνανε οι μερες,παιρνω τηλ να δω τι αποφασισε,μου λεει ειναι δυσκολο δεν αποφασισα ακομα θα σε παρω εγω να σου πω...τιποτα.γραψιμο και παλι γραψιμο.
    Εχω σταματησει να ασχολουμαι και τωρα που τα γραφω κουραζομαι αληθεια,δε θελω να τα ξαναβρω μαζι του,ηθελα παρα πολυ παρα μα παρα πολυ ομως αυτος δε θελει και τωρα πια δε θελω ουτε εγω.Δε θελω να παρω ξανα τηλεφωνο,αν θελει ας παρει αυτος για το οτιδηποτε θελει να μου πει,θα το σηκωσω,αλλα δε θελω ουτε να τον βλεπω ουτε φιλος μου να ειναι ουτε γκομενος μου ουτε τιποτα.αν θελει απλα να μιλαμε απτο τηλεφωνο μια στο τοσο,ναι.αλλα δε θελω καμια αλλη αναμειξη μαζι του.
    Εχει προβλημα το παιδι και τον δεχτηκα παρολη την ψυχασθενεια του,ναρκωτικα παιρνει σε απομονωμενο χωριο μενει,το σπιτι του αστα να πανε ειναι και γω ημουν μια ευκαιρια στη ζωη του,ανασα οικονομικη συναισθηματικη και ολα αυτα.ημουν ενα στηριγμα που εδιωξε ομως ειναι επιλογη του.Εγω αν θελει ετσι τηλεφωνικως μπορω να βοηθησω σε κατι αλλα δε θελω να εχει καμια αναμειξη στη ζωη μου πια.Ολο αυτο τελειωσε και εκανα τα παντα για να τον κρατησω.αυτα.............

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    188
    Και γιατι η τοση αναγκη σου να νιωθεις οτι βοηθας και οτι προσφερεις καπου?

  3. #3
    Banned
    Join Date
    May 2013
    Location
    Δεν έχω ιδέα!
    Posts
    574
    Quote Originally Posted by Anna M. View Post
    Και γιατι η τοση αναγκη σου να νιωθεις οτι βοηθας και οτι προσφερεις καπου?
    οχι δεν ειναι αναγκη,και να μη βοηθησω δεν εχω καποιο θεμα....εγω μια χαρα ειμαι με τη ζωη μου

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    kopeli93 βλεπω οτι μπερδευεσαι και τα παρουσιαζεις αλλα αντι αλλων. Μια χαρα λογικα ενηργησε ο πρωην σου και σε χωρισε γιατι η σχεση αυτη δεν ειχε προοπτικη απ την αρχη. Νομιζες οτι ειχατε σχεση. Δηλαδη θα περναγανε τα χρονια και τι θα γινοτανε? Ο ενας στη μια πολη και ο αλλος στην αλλη? Δεν υπαρχει σχεση εξ αποστασεως, παρα μονο μπιρι μπιρι στο σκαιπ και σεξακι μια στο τοσο. Αυτο δεν ειναι σχεση.

    Επισης το θεμα με τα οραματα βλεπω οτι δεν ειναι προβλημα για το παλικαρι. Γιατι τον λες ψυχασθενη και προβληματικο? Εγω δε βλεπω να τον εμποδιζε σε κατι ουτε φυσικα σχετιζεται με το χωρισμο. Μια χαρα λογικος και ωριμος ειναι ο τυπος. Τωρα τα περι φιλιας αστα...βρες κανενα γκομενο απ το ιδιο μερος, οχι πανω απο 10 χιλιομετρα.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    188
    Αφου ειναι μια χαρα η ζωη σου και χωρις αυτον,(αν κοιταξεις πισω στον χρονο θα δεις οτι δεν τον ειχες και ποτε) τοτε θα συμφωνησω με τον kerasi.

  6. #6
    Banned
    Join Date
    May 2013
    Location
    Δεν έχω ιδέα!
    Posts
    574
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    kopeli93 βλεπω οτι μπερδευεσαι και τα παρουσιαζεις αλλα αντι αλλων. Μια χαρα λογικα ενηργησε ο πρωην σου και σε χωρισε γιατι η σχεση αυτη δεν ειχε προοπτικη απ την αρχη. Νομιζες οτι ειχατε σχεση. Δηλαδη θα περναγανε τα χρονια και τι θα γινοτανε? Ο ενας στη μια πολη και ο αλλος στην αλλη? Δεν υπαρχει σχεση εξ αποστασεως, παρα μονο μπιρι μπιρι στο σκαιπ και σεξακι μια στο τοσο. Αυτο δεν ειναι σχεση.

    Επισης το θεμα με τα οραματα βλεπω οτι δεν ειναι προβλημα για το παλικαρι. Γιατι τον λες ψυχασθενη και προβληματικο? Εγω δε βλεπω να τον εμποδιζε σε κατι ουτε φυσικα σχετιζεται με το χωρισμο. Μια χαρα λογικος και ωριμος ειναι ο τυπος. Τωρα τα περι φιλιας αστα...βρες κανενα γκομενο απ το ιδιο μερος, οχι πανω απο 10 χιλιομετρα.
    συμφωνω σε οσα λες,αλλωστε ξαναλεω,αυτος τελειωσε για μενα.το μονο πιυ μπορω να κανω ειναι να σηκωσω το τηλ οταν με παρει και απλα να πω δυο κουβεντες και να το κλεισω.
    δε θελω αλλου ειδους αναμειξη μαζι του.αυτο ξεκαθαριστηκε εδω.
    γενικα εχει προβλημα ομως το παιδι και δικαιως τον λεω αυτα που τον λεω....διοτι βλεπει κατι που δεν υπαρχει πχ πορτα που ανοιγοκλεινει,ακουει θορυβους. κλπ εσυ τι λες;
    ειναι προβλημα τωρα ή οχι; θα ηθελες εναν τετοιο ανθρωπο για αντρα της ζωης σου;

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Που θα σε εμποδιζε αυτο? Εδω δεν εμποδιζει τον ιδιο στην ποιοτητα ζωης του. Ξεκολλα και ασε οτι δε σε ενδιαφερει πλεον. Αυτα πες τα αλλου. Εγω πιστευω οτι κοβεις φλεβα και βρισκεις δικαιολογιες να ασχολεισαι. Βρες γκομενακι εκει που μενεις. Μεχρι 10Κμ.

  8. #8
    Banned
    Join Date
    May 2013
    Location
    Δεν έχω ιδέα!
    Posts
    574
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Που θα σε εμποδιζε αυτο? Εδω δεν εμποδιζει τον ιδιο στην ποιοτητα ζωης του. Ξεκολλα και ασε οτι δε σε ενδιαφερει πλεον. Αυτα πες τα αλλου. Εγω πιστευω οτι κοβεις φλεβα και βρισκεις δικαιολογιες να ασχολεισαι. Βρες γκομενακι εκει που μενεις. Μεχρι 10Κμ.
    χαχαχαχαχαχαχα τι κοβω φλεβα καλε;;;; αν εκοβα φλεβα τωρα θα ειχα παει να τον βρω.χαλαρωσε λιγο αυτα που λες δεν ισχυουν για μενα.
    και ειπαμε.ειναι ψυχασθενεια αυτο.τελειωσε.δεν θελω να ειμαι μαζι ουτε τιποτα.ας μην τα ξαναλεμε.

  9. #9
    Quote Originally Posted by κοπέλα93 View Post
    γενικα εχει προβλημα ομως το παιδι και δικαιως τον λεω αυτα που τον λεω....διοτι βλεπει κατι που δεν υπαρχει πχ πορτα που ανοιγοκλεινει,ακουει θορυβους. κλπ εσυ τι λες;
    ειναι προβλημα τωρα ή οχι; θα ηθελες εναν τετοιο ανθρωπο για αντρα της ζωης σου;
    ...βρε κοπελιά μου, το πρόβλημα σου δεν είναι αν θες έναν τέτοιο άντρα στη ζωή σου γιατί το δίλημμα στο έλυσε ο ίδιος πριν μπεις καν σε αυτό :ΡΡΡ

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Τοτε τι θες να λετε στα τηλεφωνα?

  11. #11
    Banned
    Join Date
    May 2013
    Location
    Δεν έχω ιδέα!
    Posts
    574
    Quote Originally Posted by Θεοφανία View Post
    ...βρε κοπελιά μου, το πρόβλημα σου δεν είναι αν θες έναν τέτοιο άντρα στη ζωή σου γιατί το δίλημμα στο έλυσε ο ίδιος πριν μπεις καν σε αυτό :ΡΡΡ
    μα δεν ειναι προβλημα! σταματησε να ειναι προβλημα!!!! δεν σκεφτομαι καν οτι εγω θα μπορουσα ποτε να ειμαι με εναν τετοιο ανθρωπο που εκτος απο
    το προβλημα που εχει ειναι και πολυ λιγος για μενα και δε μου ταιριαζει.ειναι παρα πολυ εγωιστης για παραδειγμα,δεν παραδεχεται κανενα λαθος του.
    επισης λεει παρα πολλα ψεματα,εμενα ο δικος μου θελω να ειναι ειλικρινης.οπωσδηποτε δεν ειναι για μενα..

  12. #12
    Banned
    Join Date
    May 2013
    Location
    Δεν έχω ιδέα!
    Posts
    574
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Τοτε τι θες να λετε στα τηλεφωνα?
    δεν ειπα οτι θελω να μιλαμε στο τηλεφωνο ουτε οτι θελω να λεμε κατι συγκεκριμενο.ειπα οτι αν με παρει αυτος τηλ να δει τι κανω πχ. ή να μου πει κατι αυτος που θελει να μου πει τοτε και γω ευχαριστως να απαντησω,να βοηθησω σε καπου,ετσι ανθρωπινα και μονο,και για παρηγορια.
    αλλα δεν τον θελω...ας βρει μια αλλη γυναικα που θα μπορει να τον δεχτει οσο εγω κι ακομη παραπανω και που θα την αγαπαει πραγματικα.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Νταξει, εγω νομιζω οτι σε ποναει το δοντακι...ασε που τον στολισες με χιλια επιθετα τον ανθρωπο...μηπως ειναι επειδη σε σουταρησε αποτομα και σου ρθε κεραμιδα?

  14. #14
    Banned
    Join Date
    May 2013
    Location
    Δεν έχω ιδέα!
    Posts
    574
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Νταξει, εγω νομιζω οτι σε ποναει το δοντακι...ασε που τον στολισες με χιλια επιθετα τον ανθρωπο...μηπως ειναι επειδη σε σουταρησε αποτομα και σου ρθε κεραμιδα?
    και αυτο να ειναι τι σημασια εχει;;;;;;;;;;;; ειναι ψυχικα ασθενης και εγω ειμαι ψυχικα υγιης....αρα δε γουσταρω καποιον που δεν μπορει να λυσει τα προβληματα του,και εφοσον εχει ενα καρο προβληματα να λυσει οικονομικα,συναισθηματικα κλπ και εγω ειμαι εμποδιο στο δρομο του,τοτε φευγω,γιατι να σταθω εμποδιο στη ζωη καποιου;;
    για να με χωρισε κατι θα ηξερε...και στη ζωη ολα για καποιο λογο συμβαινουν.......ασε που εγω με τιποτα δε θα μπορουσα να ειμαι με εναν ψυχασθενη.ας τα βρει με τη ζωη του πρωτα.
    και παλι καλα που δε με θελει αλλιως θα ειχα προβληματα.φανταζεσαι να μην υπηρχε αποσταση και να με επνιγε τιποτα στον υπνο μου;;; απαπαααααα
    χαχαχχα παλι καλαα που με χωρισε και με φτυνει.1000 φορες καλυτερα που δε με θελει,μια λαθος επιλογη ηταν μονο.εχει τοσο καλο κοσμο εκει εξω και εγω επεσα σε αρρωστο.

  15. #15
    Quote Originally Posted by κοπέλα93 View Post
    και αυτο να ειναι τι σημασια εχει;;;;;;;;;;;; ειναι ψυχικα ασθενης και εγω ειμαι ψυχικα υγιης....αρα δε γουσταρω καποιον που δεν μπορει να λυσει τα προβληματα του,και εφοσον εχει ενα καρο προβληματα να λυσει οικονομικα,συναισθηματικα κλπ και εγω ειμαι εμποδιο στο δρομο του,τοτε φευγω,γιατι να σταθω εμποδιο στη ζωη καποιου;;
    για να με χωρισε κατι θα ηξερε...και στη ζωη ολα για καποιο λογο συμβαινουν.......ασε που εγω με τιποτα δε θα μπορουσα να ειμαι με εναν ψυχασθενη.ας τα βρει με τη ζωη του πρωτα.
    και παλι καλα που δε με θελει αλλιως θα ειχα προβληματα.φανταζεσαι να μην υπηρχε αποσταση και να με επνιγε τιποτα στον υπνο μου;;; απαπαααααα
    χαχαχχα παλι καλαα που με χωρισε και με φτυνει.1000 φορες καλυτερα που δε με θελει,μια λαθος επιλογη ηταν μονο.εχει τοσο καλο κοσμο εκει εξω και εγω επεσα σε αρρωστο.

    ...γιατί δεν μας είπες από την αρχή ότι είσαι ψυχίατρος να μη χάνουμε την ώρα μας?

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. τι έχει ο πρώην μου;;;; βοηθήστε με να μάθω..
    By κοπέλα93 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 35
    Last Post: 26-05-2013, 23:06
  2. Σχέση με κοπέλα που έχει αρχες κατάθλιψης..!
    By kostakis7 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 8
    Last Post: 12-07-2011, 02:19
  3. δεν ειχα σχεση ποτε!!
    By euronymous in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 20-06-2011, 01:46
  4. Δεν είχα ποτέ σχέση
    By kaneis in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 243
    Last Post: 12-04-2011, 11:56
  5. ΣΟΚ: Γνωστή ηθοποιός: Είχα σχέση με τον πατέρα μου!
    By path in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 7
    Last Post: 30-01-2011, 15:35

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •