Παρθένα ετών 27;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    21

    Παρθένα ετών 27;

    Παιδιά καλή σας μέρα!
    Έχω ένα ακόμα θέμα που θα ήθελα να συζητήσω. Ίσως οι περισσότεροι να θυμάστε την παλιότερη ιστορία μου με τη παρεμβατική μου μητέρα και τον φίλο μου, που δεν τον ήθελε γιατί έχουμε 13 χρόνια διαφορά ηλικίας. Σε κάθε περίπτωση αν θέλετε μπορείτε να τη βρείτε.
    Τις προάλλες με ρώτησε αν έχουμε ολοκληρώσει,(σχέση 1 χρόνου) και από τότε που της είπα ναι έχει τρελαθεί. Κάθεται και ψάχνει τώρα το μπάνιο και μου λέει ότι δεν έχω κανονική περίοδο και ότι κάτι έχω πάθει και ότι κάτι έχω κολλήσει, και ότι και να της λέω δε φαίνεται να ηρεμεί.
    Αλήθεια, υπάρχει κάποια μητέρα σε αυτό το forum που τόσο να σοκάρεται με το να έχει μια κοπέλα ολοκληρωμένη σχέση στα 27 της;!

  2. #2
    Δεν νομίζω να είναι το θέμα αν είσαι παρθένα ή όχι. Φταίει το ότι η μητέρα σου είναι υπερπροστατευτική όπως λες. Μόνο εσένα έχει;

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    21
    Όχι, έχω και μία αδερφή 7 χρόνια μικρότερη.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    306
    Quote Originally Posted by Thania View Post
    Όχι, έχω και μία αδερφή 7 χρόνια μικρότερη.
    Με την αδερφή σου πως φέρεται? Σε καταλαβαίνω πολλοί γονείς είναι ιδιαίτερα επεμβατικοί...:( Απλά πρέπει να προσπαθήσεις να ανεξαρτητοποιηθείς οικονομικά και να κάνεις τη ζωή σου. Δυστυχώς και γω λόγω μακροχρόνιων σπουδών το ίδιο πρόβλημα έχω.
    Όταν δεν είσαι οικονομικά ανεξάρτητος δε μπορείς να κάνεις κ πολλά.

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    υπαρχει μου θυμιζεις τη μελοντικη πεθερα μου μια ζωη ολοκληρη τρομοκρατουσε τη κοπελα μου και της ελεγε προσεχε μη μινεις εγκυος κλπκλπ καθε φορα που επαιρνε ενα κιλο της ελεγε τι επαθες εισαι εγκυος και στο τελος της κολησε τα ψυχολογικα της προβληματα καπια στιγμη επαθε και η κοπελα μου εμονη ιδεα και νομιζε οτι ηταν εγκυος και μου ελεγε ειμαι εγκυος ενω εχω περιοδο δε παιρνω ντεπον γιατι θα βλαψει το μωρο και η κοπελα μου για Να μπωρεσει να τη παλεψει της εκκρυβε τη προσοπικη της ζωη και προσπαθουσε να την απομακρυνει απο αυτη αυτο νομιζω ειναι οτι πρεπει για τη περιπτωση μου χαχαχαχαχαχ http://www.youtube.com/watch?v=rzO_hhJ4mDQ

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    21
    Με την αδερφή μου είναι παρεμβατική και πάλι, αλλά εκείνη δε χαμπαριάζει ιδιαίτερα, απλά εκείνη δεν έχει κάποια σχέση ακόμα οπότε η μάνα μου έχει μόνο εμένα να ασχολείται, που είμαι και το μεγάλο της πρόβλημα αυτή τη στιγμή.
    Το μόνο καλό είναι ότι έχω αρχίσει να βγάζω κάποια λεφτά, αλλά ακόμα όχι πολλά και όχι σταθερά.
    Αυτό που με πειράζει είναι η γενικότερη συμπεριφορά της, την οποία δε δείχνει να αλλάζει με όσες συζητήσεις και αν κάνουμε. Πάντα μου λέει ότι δε θα καταλάβω ποτέ γιατί δεν είμαι μάνα, και εκείνη ως μάνα οφείλει να τα κάνει όλα αυτά.

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    τα ιδια λεει και στη δικια μου και της ελεγα οτι την επομενη φορα που θα σου πει οτι οφειλει να τα κανει αυτα βαλε οτοασπιδες να γλιτωσεις;)

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Γιατι δε τη ρωτας τι της φαινεται παραξενο?

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    21
    Τη ρώτησα, μου είπε ότι εκείνη στην εποχή της δεν έκανε τέτοια, ότι εγώ με αυτόν δεν έχουμε μέλλον, ότι θα το δούμε σύντομα και δεν έπρεπε να προχωρήσω γι' αυτό το λόγο, γιατί πρέπει να προχωράμε μόνο μετά τον αρραβώνα, ή τέλος πάντων μόλις επισημοποιηθεί η σχέση.

  10. #10
    ..θάνια, όσο της το επιτρέπεις, τόσο θα ανακατευεται στη ζωή σου και δεν θα σε αφήνει να τη ζήσεις όπως θες εσύ.
    Εγώ θα σου έλεγα να την πείσεις να πάτε μαζί σε έναν ειδικό. Υπάρχει πε΄ριπτωση να την πείσεις για κάτι τέτοιο?

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    21
    Δύσκολο... Σε κάποια φάση που είχε θιχτεί το θέμα, για να ρυθμίσει και τα νεύρα της, το άγχος της και την συμπεριφορά της γενικότερα που δυσκολεύει όσο περνάει ο καιρός, το πήρε ότι την είπαμε τρελή και ξέφυγε τελείως, είχε κάνει μεγάλο χαμό στο σπίτι, ότι εγώ σας κάνω τα πάντα εδώ μέσα και είναι λογικό να είμαι έτσι, αντι να λέτε τέτοια να κάνετε τίποτα στο σπίτι να με βοηθήσετε και τέτοια.

  12. #12
    Quote Originally Posted by Thania View Post
    Δύσκολο... Σε κάποια φάση που είχε θιχτεί το θέμα, για να ρυθμίσει και τα νεύρα της, το άγχος της και την συμπεριφορά της γενικότερα που δυσκολεύει όσο περνάει ο καιρός, το πήρε ότι την είπαμε τρελή και ξέφυγε τελείως, είχε κάνει μεγάλο χαμό στο σπίτι, ότι εγώ σας κάνω τα πάντα εδώ μέσα και είναι λογικό να είμαι έτσι, αντι να λέτε τέτοια να κάνετε τίποτα στο σπίτι να με βοηθήσετε και τέτοια.
    ....τότε καλή μου μόνο ένας τρόπος υπάρχει να σταματήσει αυτό: μακριά και αγαπημένες.
    Υπάρχει κάποιο ενδεχόμενο να φύγεις από το σπίτι ή να μείνεις με τον φίλο σου?

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    21
    Στο μέλλον ναι, δυστυχώς όχι άμεσα. Απλά για κάποιο λόγο πιστεύω ότι θα είναι καλύτερα αν είμαστε όλοι οκ μεταξύ μας και αν καταλάβει κάποια πράγματα, και γι' αυτό προσπαθώ.
    Από την άλλη έχει ήδη πολλή πίεση καθημερινά, δεν αισθάνομαι καλά να τη στεναχωρώ και εγώ, αλλά από την άλλη δε κάνω και κάτι κακό...

  14. #14
    ..θανια, η μητερα σου είναι μια μεγάλη γυναίκα που έχει συγκεκριμένες συμπεριφορές και αντιλήψεις για τη ζωή και την κτήση στα παιδιά της.
    Αυτό δεν θα αλλάξει ποτέ και απ όσα λες δεν έχει και τη διάθεση να το προσπαθήσει.
    η μόνη λύση είναι αυτή που σου είπα: από μακριά και αγαπημένες.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Μπορεις να κινηθεις και αλλιως. πχ να συμφωνησεις με αυτο που λεει και να αρχισεις να πουλας τρελα. Για μενα ειναι η βελτιστη λυση γτ υποψιαζομαι οτι απλα τρωγεται με τα ρουχα της και δεν ειναι το πραγματικο προβλημα της το ποτε θα πηδηχτεις εσυ. Επισης αφου ξερεις τα πιστευω της και κυριως την κατασταση της, θα μπορουσες να της πεις αυτο που θελει ν ακουσει, για ν αποφυγεις την προκαταβολικη γκρινια, οτι δηλαδη αμα δε σε στεφανωθει δεν εχει κοκο. Παντως η εκκλησια μας τα καταδικαζει αυτα και πρεπει να το εξομολογηθεις, αλλιως σε βλεπω τριτο διαδρομο πεμπτο καζανι αριστερα....ΜΕ τον αλλο γκομενο που ειχες δε σοκαριστηκε? Τωρα το θυμηθηκε? Αρα ειναι σ αλλο πλανητη η μαμα...γι αυτο σε λεω, μη της χαλας το ματριξ...πεταει ο γαδαρος πεταει...
    Last edited by kerasi; 05-06-2013 at 15:42.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Πώς θα ξεπεράσει τις αναστολές της η παρθένα;
    By alexandergreek in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 189
    Last Post: 10-10-2016, 19:04
  2. Παρθένος ετών 26!!!
    By Deleted-Member-06-11-2014a in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 51
    Last Post: 24-03-2014, 11:42
  3. παρθενος ετων 19
    By xrhstos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 156
    Last Post: 12-07-2012, 10:34
  4. Σχεση με παρθενα
    By κωστας12345 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 16
    Last Post: 03-07-2012, 08:47
  5. Έφηβη ετών.....25??
    By chr1986 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 5
    Last Post: 14-01-2011, 02:43

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •