Ξεχνάω
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 12 of 12

Thread: Ξεχνάω

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    339

    Ξεχνάω

    Ξεχνάω...

    να πω κάποια αδικαιολόγητα παραδείγματα να μου πείτε γιατί......

    πίνω το χάπι μου και μετα απο 5 λεπτα ξεχναω αν το πήρα
    λέω να σταματησω εδω πιο κάτω να παρω κάτι και ξεχνάω και το προσπερνάω ...
    γενικά ξεχνάω ευκολα πραξεις λόγια κλπ
    γιατι?????μεχρι που μου ειπε η μαμα μου να παρω χαπια..

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,416
    Τι χάπια παίρνεις?Μήπως από τα χάπια το παθαίνεις αυτό?

  3. #3
    Administrator
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,033
    Κάλλια,
    η διαρκής ένταση, το χρόνιο άγχος, αποτελούν σημαντικούς λόγους για μείωση των ικανοτήτων μνήμης, συγκέντρωσης, προσοχής, μάθησης.
    Επιπλέον, ένας συνδυασμός άγχους και καπνίσματος, μπορεί να επιδεινώσει δραματικά την κατάσταση.
    Αναρωτιέμαι αν συμβαίνουν σε σένα τα παραπάνω.
    Το φόρουμ αυτό, δεν υποκαθιστά τη θεραπεία με τον ψυχολόγο ή τον γιατρό σας. Απευθυνθείτε σε ειδικό, αν κάνετε σκέψεις που μπορούν να αποδειχθούν επικίνδυνες για τον εαυτό σας ή τους άλλους.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    628
    καλια, δεν εισαι η μονη. Και εγω το παθαινω αυτο. Συνεχεια.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    339
    Originally posted by dodoni
    Κάλλια,
    η διαρκής ένταση, το χρόνιο άγχος, αποτελούν σημαντικούς λόγους για μείωση των ικανοτήτων μνήμης, συγκέντρωσης, προσοχής, μάθησης.
    Επιπλέον, ένας συνδυασμός άγχους και καπνίσματος, μπορεί να επιδεινώσει δραματικά την κατάσταση.
    Αναρωτιέμαι αν συμβαίνουν σε σένα τα παραπάνω.
    ναι όλα μου συμβαινουν οσα λες
    και καπνιζω

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    628
    Πως να το κοψεις ομως το ρημαδι το τσιγαρο? Θα με πιασει μεγαλυτερο αγχος

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    339
    πηγα να τον κόψω μια φορα και οταν αρχισα καπνιζα περισσοτερο

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Να\'σουν η μόνη που ξεχνάει θα έλεγα εντάξει....Η αμνησία πάει και έρχεται...Ναι μεν το άγχος αλλά και τα χαπάκια μια χαρά καλή δουλειά κάνουν.Έτσι...Βράδυ τώρα και πίνω χάπι που μετά δεν ξέρω αν ήπια και ξανακαταπίνω δεύτερο....ή μπορεί καμιά φορά να λέω ότι ήπια και να μην έχω πιει γραμμάριο....Και αυτό πάει στο διάολο σαν αμνησία..Το να ξεχνάω το κινητό μου από εδώ και από εκεί ή όποιο πράγμα κι αν βγάλω απ\'την τσάντα μου σε μαγαζί να περνάει στα αμνημονεύτου;;Χαχα...Σήμερα πάλι ξέχασα το κινητό αλλά το θυμήθηκα νωρίς....Μου θυμίζω λίγο σκηνικό με Interrapted.Μαρία τι θέλουμε να πάρουμε σήμερα;Α,τώρα σούπερ μάρκετ...Τώρα πού είπα ότι θέλω να πάω;Τι είπα ότι θέλω να ψωνίσω;Α,χαρτοπετσέτες.....Κ� �ι να στέκομαι πέντε λεπτά στους διαδρόμους του σούπερ μέχρι να κάνει recall η μνήμη...Χάλια...!!!!!!!!!!!!!!

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Έχει βγάλει η Interrapted σχετικό θέμα για την αμνησία από τα χάπια...

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Στο τέλος θα κυκλοφορώ με καρτελάκι με τ\'όνομά μου...\"Είμαι η Μαρία και είμαι καλάαααααααααααααα!!!!Είμαι ;;\"

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    339
    δεν μιλάω για τα χάπια
    εννοω γενικα ότι ξεχναω να κανω πραγματα των 5 λεπτων
    μπορει να κανω κατι και μου λεει η μαμα μου μετα φερε τα ρουχα απο εξω και εγω να τελειωσω την δουλεια μου και να φυγω και να μην φερω τα ρουχα απο εξω....

    ετσι εννοω...

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Χμμμ για αφηρημαδα μοιαζει...οσο για τα χαπια που ξεχνας αν τα πηρες γινεται τοσο ρουτινα ορισμενα θεματα που ειναι φυσιολογικο να τα ξεχναμαι...αλλα αν οντως σε κανει δυσλειτουργικη το ολο προβλημα... γιατι δεν μπορει να καταλαβει ο αλλος την κλιμακα του προβληματος...(ναι ολοι θα σου λενε σιγα και εγω το εχω:D) ισως να πηγαινες σε καποιο ειδικο και οτι λυσεις βρεις με ενδιαφερουν και μενα.
    Να σαι καλα.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •