sos!!!!!! είναι ζήλεια ή κάτι άλλο?????
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 26
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    369

    sos!!!!!! είναι ζήλεια ή κάτι άλλο?????

    καλησπέρα. η ιστορία μου γνωστή γιαυτό θα μπω κατευθείαν στο θέμα. έγινε ένα σκηνικό με τον φίλο μου κ θέλω να μου πείτε τη γνώμη σας. πριν φύγει είπαμε πως θα τα λέμε όλα ο ένας στον άλλο είτε καλά είτε κακά γιατί μόνο έτσι μπορούμε να πάμε παρακάτω. έτσι κ εγώ του είπα κάτι σήμερα. αυτό που έγινε σήμερα ήταν ότι πήγα μαζί με την κολλητή μου στο σπίτι του κολλητού της γιατί ήθελε την γνώμη του για ένα πολύ προσωπικό της θέμα κ ήθελε κ εμένα εκεί. όταν το είπα αυτό στον σύντροφο μου έγινε θηρίο. κ το μόνο που μου είπε είναι όταν το κάνω κ εγώ τότε θα δούμε πως θα νιώσεις. κ όταν του είπα πως δεν έκανα κάτι κακό κ ότι ξέρει πως νιώθω γιαυτόν κ ότι ξέρει πως έχω μάτια μόνο γιαυτόν μου είπε πως δεν του αρέσει η κοπέλα του να πηγαίνει σε σπίτια άλλων. πραγματικά δεν έκανα κάτι κακό. απλά με χρειαζόταν η φίλη μου κ πήγα μαζί της. φοβάμαι πολύ. πάρα πολύ. εσείς τι λέτε? τον έχασα? αυτό ήταν? τελείωσε? το λέω γιατί μου το έκλεισε κάπως κ μου είπε ότι θα με ξαναπάρει όταν νιώσει εκείνος καλά.

    ΥΓ. σήμερα έμαθε κ κάτι το οποίο τον στεναχώρησε πάρα πολύ. αυτό ήταν ότι τελικά δεν θα έρθουν Ελλάδα κ δεν θα μπορέσει να με δει..!!!
    σας παρακαλώ θέλω την γνώμη σας. τι έχει γίνει???τι μπορεί να γίνει...???

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Κοιμηθηκες εκει ή εμεινες καποιες ωρες?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    369
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Κοιμηθηκες εκει ή εμεινες καποιες ωρες?
    τι εννοείς????

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Στο σπιτι του φιλου που πηγες, εκατσες καποιες ωρες κ εφυγες ή κοιμηθηκες εκει το βραδυ?

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    369
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Στο σπιτι του φιλου που πηγες, εκατσες καποιες ωρες κ εφυγες ή κοιμηθηκες εκει το βραδυ?
    κάποιες ώρες. πήγαμε στις 2 το μεσημέρι κ φύγαμε στις 5:30..!!!!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,635
    μινα, αν εγινε οπως μας το περιγραφεις και η επισκεψη ηταν σε φιλη και οχι σε καποιον πρωην σου κλπ, φυσικα και δεν προκειται για ζηλεια, αλλα για μια παρανοικη αντιδραση.
    σε βλεπω ομως εκπληκτη, αλλα απ οτι θυμαμαι εχουν συμβει κι αλλα τετοια περιστατικα με τον φιλο σου με εξισου παρανοικες αντιδρασεις. περιμενες οτι θα αλλαξει χαρακτηρα? δεν αλλαζουν αυτοι οι ανθρωποι, απλα φευγουν οι γυρω τους...

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    369
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    μινα, αν εγινε οπως μας το περιγραφεις και η επισκεψη ηταν σε φιλη και οχι σε καποιον πρωην σου κλπ, φυσικα και δεν προκειται για ζηλεια, αλλα για μια παρανοικη αντιδραση.
    σε βλεπω ομως εκπληκτη, αλλα απ οτι θυμαμαι εχουν συμβει κι αλλα τετοια περιστατικα με τον φιλο σου με εξισου παρανοικες αντιδρασεις. περιμενες οτι θα αλλαξει χαρακτηρα? δεν αλλαζουν αυτοι οι ανθρωποι, απλα φευγουν οι γυρω τους...
    πήγα στο σπίτι του καλύτερου φίλου της φίλης μου κ απλά καθήσαμε για 2-3 ώρες αυτό ήταν όλο. έχω στεναχωρηθεί πάρα πολύ με αυτό το θέμα. γιατί μου το κάνει αυτό? είναι κάποιου είδους τιμωρία για να μην το ξανακάνω? κοντεύω να σκάσω κ κυρίως γιατί δεν μπορώ να έχω επικοινωνία μαζί του παρά μόνο όταν θελήσει εκείνος.!!!!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    134
    Quote Originally Posted by mina@@ View Post
    τον έχασα? αυτό ήταν? τελείωσε? το λέω γιατί μου το έκλεισε κάπως κ μου είπε ότι θα με ξαναπάρει όταν νιώσει εκείνος καλά. ?
    Φίλη μας, αν ο φίλος σου ειναι τοσο βλαμμένος, να χαίρεσαι αν τον έχασες. Κοιτα ρε κατι άτομα που βρίσκουν και γκομενα...

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    134
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    δεν προκειται για ζηλεια, αλλα για μια παρανοικη αντιδραση. .
    Η παρανοική αντίδραση στην συγκεκριμένη περίπτωση ειναι της κοπέλας. Αντι να σκεφτει "ρε δε μας χεζει ο μαλάκας", κάθεται και ψαχνει μηπως εχει δίκιο απο πάνω. Τι στο καλο; Γιατι παντου υπαρχουν κοπελίτσες που ανέχονται τέτοιες συμπεριφορές;;

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    369
    Quote Originally Posted by PepeLePew View Post
    Η παρανοική αντίδραση στην συγκεκριμένη περίπτωση ειναι της κοπέλας. Αντι να σκεφτει "ρε δε μας χεζει ο μαλάκας", κάθεται και ψαχνει μηπως εχει δίκιο απο πάνω. Τι στο καλο; Γιατι παντου υπαρχουν κοπελίτσες που ανέχονται τέτοιες συμπεριφορές;;
    γιατί τον αγαπάω. γιατί είναι ένα κομμάτι από εμένα. ξέρω ότι έχει στραβά αλλά αυτό που νιώθω μαζί του δεν το έχω ξανανιώσει ποτέ...!!!

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    134
    Quote Originally Posted by mina@@ View Post
    γιατί τον αγαπάω. γιατί είναι ένα κομμάτι από εμένα. ξέρω ότι έχει στραβά αλλά αυτό που νιώθω μαζί του δεν το έχω ξανανιώσει ποτέ...!!!
    Ρε Μίνα, εχουμε μπουχτισει με αυτο το "γιατι τον αγαπαω" που δινεται σαν απαντηση μονίμως. Ο,τι τρελα κι αν εχει ο καθένας, υπαρχει μια που τον ανέχεται επειδη "τον αγαπαει". Ε βρίσκει και τα κάνει. Εσυ δεν το καταλαβαινεις; Του δινεις χωρο και σε πατάει.

    Μπαινεις σ ενα τριπάκι να νομιζεις πως "ετσι ειναι οι σχεσεις". ΟΧΙ. Δεν ειναι ετσι. Αυτες οι συμπεριφορες ειναι κατακριτέες και πρεπει να κόβονται μαχαίρι απο τα πρώτα δείγματα (και απο αντρες και απο γυναικες). Απ την άλλη, ένα ατομο ειναι το συνολο των συμπεριφορών του. Δηλαδη, λες εσυ οτι σου αρεσει. Ωραια. Με αυτα που κανει ομως, πρεπει να παυει να σου αρέσει. Και ειναι αρκετό αυτο το αρνητικό για να σβήσει άλλα θετικά που έχει; Ναι. Εχει μεγάλη βαρύτητα, και θα σου κάνει την ζωή κόλαση.

    Οταν βρεις εναν νορμαλ ανθρωπο θα καταλαβεις, και κοιτώντας πίσω θα κανεις την αυτοκριτική σου.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    134
    Δεν του αρεσει η κοπελα του να πηγαινει σε σπίτια άλλων... λεει...

    Μια φορα ενας κολλητος μου ειπε μια τέτοια παπαριά σε μια γκομενα που ειχε αρχισει να βγαινει, και τον ξεσκονισα καλα. Τα ακουσε κανονικα. Απο τότε ίσιωσε.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    369
    είμαστε 3 χρόνια μαζί. είχαμε χωρίσει κ ένα διάστημα περίπου 5 μηνών. δεν ξέρω τι να σου πω. έχεις δίκιο από τη μια απλά κάθε φορά που το σκέφτομαι έστω ότι μπορεί να είμαι με κάποιον άλλο τρελαίνομαι. δεν μπορώ ούτε σαν σκέψη να το ανεχτώ. πέρασα πολύ μα πάρα πολύ δύσκολα όταν ήμασταν χώρια. βέβαια κ τώρα περνάω δύσκολα γιατί είναι μακριά μου. δεν μπορώ να σου εξηγήσω τι νιώθω ακριβώς. ούτε σε εμένα δεν μπορώ. ούτε ξέρω τι είναι αυτό που με κρατάει μαζί του...!!!!!

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    134
    Α που 'σαι... Δεν υπαρχει σχέση απο απόσταση, παρα μονο απόσταση απο την σχέση. Αυτο σε συνδυασμο με τα νέα κουσουρια που σου βγάζει τωρα, θα πρεπει να σε προβληματίσουν. Μαζι του μπορει να σε κρατουν πολλα πράγματα, που να ειναι οντως ουσιαστικά. Αλλα πρεπει να εχεις την αξιοπρεπεια και την αυτοεκτίμηση σου πάνω απο την σχέση, και να μην αφήνεις κανεναν να υποβαθμιζει την προσωπικότητά σου.

    Ρωτας στο πρώτο σου μήνυμα, τι εχει γινει. Τιποτα δεν εχει γινει. Απλα εισαι με κάποιον που σκέφτεται έτσι. Εσυ τι κάνεις τωρα; Το καταπίνεις; Ωραια. Περνάει η μπόρα, αρχιζουν τα μέλια, σκεφτεσαι "αχ ειχα αδικο, ειναι τέλειο το μωρο μου", και μετα απο λίγο ερχεται καινουργιο χτύπημα. Το καταπίνεις κι αυτο;

    Μετα απο λίγο καιρο μπαινεις εδω και βάζεις καινουργιο θέμα "Ο φίλος μου ειναι παθολογικά ζηλιάρης και μου έχει κάνει την ζωή κόλαση" . Τι εχεις χάσει; Ενα Χ διάστημα, που για μια ανύπαρκτη σχέση εχεις χάσει την πραγματική ζωή.

    Υ.Γ. Και σε αυτα, η απαντηση σου θα ειναι ίδια με πρίν. Το μυαλο τρώει κολλήματα και τυφλώνεται.
    Υ.Γ. Οι ζηλιάρηδες οταν βρίσκονται σε απόσταση, γινονται ΠΟΛΥ μαλάκες!! Εσο έτοιμη για τα χειρότερα

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    369
    είναι ναυτικός. πριν το χωρισμό μας δεν είχε δείξει ούτε την απλή την ζήλια τίποτα. μόλις όμως τα ξαναβρήκαμε ναι μεν έγινε αυτό που ήθελα δηλαδή να είναι εκδηλωτικός αλλά μαζί με την εκδήλωση της αγάπης του εκδήλωσε κ αυτό. είναι όντως ζήλια ή φταίει το καράβι? κ αν είναι ζήλια γιατί?δεν έχω δώσει το παραμικρό δικαίωμα....!!!!

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Μετατραυματικο σοκ η κατι αλλο?
    By Mika in forum Διαταραχή Μετατραυματικού Στρες
    Replies: 5
    Last Post: 22-05-2023, 15:12
  2. Είναι ζήλεια ή κακία;
    By Rologia in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 0
    Last Post: 02-04-2012, 22:21
  3. ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ...........
    By BrokeN_DoLL in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 75
    Last Post: 31-01-2012, 18:32
  4. Ψύχωση ή κάτι άλλο?
    By MCCoolguy in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 16
    Last Post: 22-08-2011, 19:21
  5. Αρρωστοφοβία ή κάτι άλλο...???
    By Fivkoun in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 4
    Last Post: 13-04-2010, 21:15

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •