Οι γονείς της κολλητης μου είναι συντηρητικοι!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1

    Οι γονείς της κολλητης μου είναι συντηρητικοι!

    Πραγματικά, τον τελευταίο καιρό αναρωτιέμαι τι είναι χειρότερο... να έχω εγώ συντηρητικούς γονείς, ή η κολλητή μου; :confused:
    Λοιπόν ... απλά μετά το σημερινο, νιώθω πως είμαι πολύ τυχερή για τους γονείς που έχω! Και αρχίζω την εξιστορηση: "Χθες είχα κανονίσει έξωδο με ένα παιδί που του αρέσω. Όταν γύρισα σπίτι, είδα ότι η κολλητή μου, μου είχε στείλει mail και με ρωτούσε τι έγινε... (στον εν το μεταξύ της έχω πει πως προτιμώ να τα λέμε από κοντα), και της απατάω εγώ πως δεν έγινε και κάτι το σπουδαίο και πως μαλλον την επόμενη φορα θα γίνει, απ' ότι κατάλαβα ... Η κολλητή μου, φαίνεται πώς ξέχασε να κλείσει το mail της, και όταν πήγε σημερα η μητέρα της να μπει στο δικό της mail (καλά αυτό δεν το πολυπιστεύω, μάλλον από κατινιά μπήκε η μάνα της) άνοιξε (και καλά) το προφίλ της κολλητής μου. Οι γονείς της πιστεύουν πως πρέπει να ξεκινάμε σχέση (και όχι μόνο ν ξεκινάμε σχέση, αλλά και να σκεφτόμαστε αγόρια) μετά τα 16 ... εμείς είμαστε 16 ... και τέλος πάντων, αυτά. Α, ναι. Επείσης, της είχα πει και κάτι για ένα κρασάκι, αλλα αυτό που τους πήραξε είναι αυτό που είπα με το αγόρι! Οι τύποι ειναι ότι να ναι! κατα τη γν΄μη μου πάντα! αλλά ειναι αρκετά υπερβολικό! Για να μην σχολιάσω το άλλο που οι γονείς της με θεωρούν "μικρομέγαλο" (παρεπιπτώντως αυτή τη λέξη την ακουσα από εκείνη την οικογένεια για πρώτη φορα στη ζωή μου) ... και με συγκρίνουν με μία που έχει κάνει χειρότερα πράγματα απο μένα, και της είπαν να ξεκόψει από μένα και να κάνει παρέα με εκείνη ... δεν το πιστεύω! πρέπει να ξεκόψω απο αυτούς γενικά .. ακομα και με την φίλη μου;; Και τέλος πάντων, πραγματικα την λυπάμαι! πραγματικά! Σας παρακαλώ πειτε μου, τι μπορώ να κάνω γιατί έχει κολλήσει το μυαλό μου! Δεν μπορώ να σκεφτώ τίποτα... ευχαριστώ!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,782
    To προβλημα σου ποιο ειναι? Η κριτικη των γονιων της φιλης σου? Τι σε νοιαζει τι λενε για σενα? Μη τους κανεις παρεα αμα δε τα βρισκετε. Mε τη φιλη σου αν ειναι καλη συνεχισε. Απλα να της την πεις για το μειλ. Σ αυτες τις περιπτωσεις θα σκεφτεσαι οτι εσυ επηρεαζεσαι απο τα αρνητικα σχολια και την κριση των αλλων. Οι αλλοι επηρεαζοντε απο τα δικα σου? Λενε οι αλλοι για να δουμε τι πιστευει το φαλιμεντο για μενα? Και να κοιτας τα μαθηματα σου! Μη τα φορτωσεις ολα στον κοκορα με τις μουσικες και τα φλερτ και βαρεσεις φαλιμεντο στο τελος!:p
    Last edited by kerasi; 15-06-2013 at 10:29.

  3. #3
    :p Δικιο έχεις ...! Τα μαθήματα δεν τα παρατάω. Απλώς με πείραξε γιατί είχαμε καλές σχέσεις με τους γονείς της... και μου ηρθε καπως απότομα. Αυτο μόνο. Αλλα το συζητήσαμε με την κοπέλα αυτή και κατάλαβα ότι τελικά δεν συμφωνουμε σε πολλά πράγματα... και τώρα γβήκαν όλα! :/

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,782
    Μα η κριτικη που σου εγινε απο τους γονεις δεν ειναι ασυμβατη με τις καλες σχεσεις και την οποια εκτιμηση γενικα υπηρχε. Με βαση το δικο της συστημα πεποιθησεων εξεφρασε μια γνωμη, τι να κανουμε τωρα? Δε μπορει να πιστευουμε ολοι τα ιδια. Αυτο δε σημαινει οτι σε αντιπαθει ή οτι αναιρει τα ως τωρα. Ειπε η μαμα οτι για γκομενους απο τωρα ειναι νωρις. Σιγα την πρωτοτυπη αντιληψη. Τωρα με τη φιλη σου τι αλλο προβλημα υπαρχει?

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Καλα πιστευω οτι ειναι περισσοτερο δικο της το προβλημα για να μην πω αποκλειστικα αναγκαστικα πρεπει να σεβαστειτε τις πεποιθησεις που διαθετουνε οι γονεις της αλλωστε σε τετοια ηλικια οι ανθρωποι δεν αλλαζουνε απλα να ειστε διακριτικες που πηγαινετε τι λετε κ τι κανετε

Similar Threads

  1. πρόβλημα με γονείς
    By stef221 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 7
    Last Post: 16-06-2012, 22:48
  2. προβλημα με γονεις
    By antonis1 in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 17
    Last Post: 23-05-2011, 11:09
  3. ΓΟΝΕΙΣ-Σ ΑΓΑΠΩ
    By maria82 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 21
    Last Post: 07-06-2010, 00:14
  4. Γονεις!!!!!
    By fallen in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 11
    Last Post: 02-12-2008, 15:13
  5. Γονείς
    By frouto in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 2
    Last Post: 01-12-2008, 22:39

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •