Με έχει μπερδέψει...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 82
  1. #1

    Με έχει μπερδέψει...

    Γνώρισα πρίν λίγο καιρό ένα παιδί μέσω κοινού γνωστού και μόλις με γνώρισε με ρώτησε αν είμαι ελεύθερη ή όχι. Μετά πήγαμε για καφέ στο κυλικείο της σχολής και καθίσαμε δίπλα δίπλα και όλη την ώρα ή θα με αγκάλιαζε η θα με έφερνε κοντά του με την καρέκλα, ενώ σε κάποια φάση άρχισε να με λέει γυναίκα του και πότε θα παντρευτούμε. Εγώ τα πήρα όλα αυτά για πλάκα, αλλά μετά μου έλεγε να κάνουμε παρέα και δώστου οι αγκαλιές, και να με κρατάει από το χέρι και στο τέλος μου δίνει και ένα φιλί με το χέρι του στο στόμα. Λίγες μέρες αργότερα είδα τον φίλο μας και άρχισε να με ρωτάει πώς μου φάνηκε το παιδί που μου γνώρισε και στο μεταξύ με κάνει φίλη και στο φβ ο άλλος. Δεν μου μιλάει για σχεδόν δύο εβδομάδες στις οποίες εγώ τον είχα δεί μια δύο φορές και είπαμε απλά ένα γειά ( το δικό του ήταν ιδιαιτέρως χαμογελαστό μπορώ να πώ) και πρίν μια δυο μέρες μου μίλησε και μου λέει που είσαι γυναίκα μου και ζουζούνα και αγάπη μου (ξέρω ακούγονται γελοία αλλά μου τα λεγε αυτά) και μου ξαναμιλάει μετά απο δυο μέρες και πάλι με τα ίδια κοσμητικά επίθετα. Ωστόσο οι συζητήσεις μας δεν κρατάνε και πολύ ( η τελευταία κράτησε περισσότερο) και οι περισσότερες είναι πότε θα παντρευτούμε και ότι θα κάνει ότι θέλω μαζί με φιλιά και τα επίθετα που λέγαμε (μόνο καρδούλες δεν έχει βάλει ακόμα τις αναμένω!). Τα κάνει όλα αυτά για να γελάσει μαζί μου ή επειδή όντως κάτι τρέχει και απλά το παίζει τρελίτσα και λέει βλακείες για να με προσεγγίσει; Μου φαίνεται ότι μάλλον με κοροιδεύει..αλλά και πάλι δεν μπορώ να είμαι σίγουρη...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,781
    Γεια σου αναστασια. Εσυ τι θελεις απ το παλικαρι? Θες να τα φτιαξετε? Τον εχεις ερωτευτει? Τι ζητας?

  3. #3
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Γεια σου αναστασια. Εσυ τι θελεις απ το παλικαρι? Θες να τα φτιαξετε? Τον εχεις ερωτευτει? Τι ζητας?
    Δεν τον έχω ερωτευτεί όχι, αλλά θα ήθελα να δώ που το πηγαίνει και αν το πηγαίνει κάπου καλά θα με ενδιέφερε αυτή η προοπτική, είμαι ανοιχτή στο να τον γνωρίσω αρκεί να μην αποδειχθεί και αυτός βλάκας, αν τα κάνει δηλαδή όλα αυτά για να γελάσει με τους φίλους του, κάτι που πολύ φοβάμαι....

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,781
    Απο φασωματα τι εχει γινει μεχρι στιγμης?

  5. #5
    όταν εννοείς φασώματα;;;; δεν έχει γίνει κάποιο φάσωμα όπως το θέτεις, εκτός και αν εννοείς τις αγκαλιές που με έπαιρνε το οτι κολλούσε τις καρέκλες μας μαζί και το πρόσωπό του πάνω μου και έβγαζε φωτογραφίες αποκαλώντας με μοντέλο (είναι πολύ γελοίος έτσι;)

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,781
    Εννοω περιπτυξεις, φιλια, αγκαλιες, χαδια κλπ. Επισης βγαινετε εξω βολτες ή μονο στη σχολη? Μιλατε στα τηλεφωνα κλπ?

  7. #7
    όχι δεν έχουμε φτάσει σε αυτό το σημείο πέρα από εκείνη την φορά που περιέγραψα τι έκανε, έξω βόλτα δεν έχουμε βγεί, αλλά τον βλέπω σε μέρη άσχετα της σχολής και μου μιλάει μέσα απο το φβ,αλλά για αγκαλιές και χάδια ότι έκανε εκείνη την φορά στο κυλικείο...που ήταν ιδιαίτερα διαχυτικός (σημειωτέον μπορεί να είναι και ο χαρακτήρας του τέτοιος αλλά τόση διαχυτικότητα πιά...;;; με καμμία φίλη του δεν έκανε έτσι...τι να πώ...δεν μπορώ να τον ψυχολογήσω...)

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,781
    Σου χει προτεινει να πατε βολτα εκτος σχολης?

  9. #9
    όχι ακόμη...

  10. #10
    μου έχει προτείνει όμως να κάνουμε παρέα...

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,781
    Μαλιστα. Κοιτα σαν τροπος φλερτ μου φαινεται υπερβολικος, δηλ οκ καλα τα παιχνιδακια αλλα ο τυπας το παρατραβαει. Συνεχισε το παντως θα ελεγα εγω. Αλλωστε και μια πιο κλασσικη προσεγγιση που μπορει να φαινοταν πιο σοβαρη, δεν αποτελει εγγυηση για το μελλον. Απλα θα σου προτεινα να τον ''παιξεις'' και συ στα ακρα. Οτι του αρεσεις σαν γυναικα ειναι βεβαιο και αν τον δυσκολεψεις θα ξεκαθαρισει. Ηδη σου δινει πολυ υλικο...

  12. #12
    Να τον δυσκολέψω εε; όταν λες να τον παίξω στα άκρα δηλαδή τι να κάνω;;; το ξέρω οτι είναι υπερβολικός και παραείναι για να τον πιστέψω γι αυτό και αναρωτιέμαι...

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,781
    Μα γι αυτο σε λεω να τον τεσταρεις, για να φανουν οι προθεσεις του μακροπροθεσμα. Οτι του αρεσεις ειναι σιγουρο, απλα δεν ξερω ποσο μακρια μπορει να το παει. Και ειναι ενδιαφερον αυτο το παιχνιδακι, απλα το παρατραβαει και κινδυνευει να γινει κουραστικος και στο τελος να στο παιξει φιλος. Μην ξεχνας αλλωστε πως οταν προσπαθουμε για κατι και συνανταμε δυσκολιες, το εκτιμαμε περισσοτερο απ το να μας δινοταν στο πιατο. Οσο για το τι να κανεις μου ρχοντε πολλα στο μυαλο, ενα απλο ειναι να μη επικοινωνεις εσυ πρωτη και ενα αλλο να απαντας σ αυτα που σου λεει με εξυπνο τροπο. Ο χρονος θα δειξει...παρεπιπτοντως τι αντικειμενο σπουδαζεις? Το ιδιο σπουδαζει κ το παλικαρι?

  14. #14
    βασικά αυτό κάνω μέχρι στιγμής αλλά μου φαίνεται κάποιες φορές είμαι απότομη και του κόβω τον αέρα λίγο αλλά όσο πατάει η γάτα (ελπίζω..!) γι αυτό και δεν είμαι σίγουρη αν όντως θέλει κάτι άλλο...ή απλά με παίζει γιατί πολύ εύκολα απογοητεύεται...( λέμε τώρα όσο μπορεί να απογοητευτεί αυτός ο άνθρωπος ) παιδαγωγικό σπουδάζω

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,781
    To ιδιο σπουδαζει και το παλικαρι? Και αφου σ αρεσει γιατι τον κοβεις και δεν αφηνεις να κανει τα δικα του για να δεις και που το παει?

Page 1 of 6 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Τι σας έχει λήξει από τη ζωή σας;
    By carrot in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 8
    Last Post: 15-08-2011, 12:37
  2. ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΑΝΑΓΚΗ ΝΑ ΜΙΛΗΣΕΙ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΦΟΝΙΑ-ΠΑΝΙΚΟ-ΑΓΟΡΑΦΟΒΙΑ
    By melene in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 1
    Last Post: 22-12-2009, 21:10
  3. Σας εχει συνβει?
    By liveloula in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 82
    Last Post: 04-10-2009, 22:57
  4. εχει διαφορα?
    By christosx in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 4
    Last Post: 17-08-2007, 01:34
  5. Τι έχει η κοπέλα μου;
    By relative-x in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 46
    Last Post: 25-05-2007, 14:00

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •