Ειμαι ικανοποιημενος
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 12 of 12
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    437

    Ειμαι ικανοποιημενος

    Γεια σας τον τελευταιο καιρο νιωθω πολυ καλα και ειπα να το μοιραστω εδω στο φορουμ,εχω κατι παραπανω απο 2 χρονια που πηδηξα απο τον πρωτο οροφο.
    Να σας αναφερω οτι εχω δεκα μερες που εκοψα το χορτο και ουτε ξιδια πινω ουτε κανενα ζαναξακι οπως εκανα παλιοτερα και μπορω να πω οτι νιωθω αρκετα καλα.
    Για ολα αυτα βεβαια με βοηθησε μια συνεδρια που εκανα με τον κορυφαιο ψυχιατρο πανω σε θεματα τοξικων ουσιων τον Κλεανθη Γριβα.Απο το 2001 μεχρι σημερα εχω επισκευθει 7-8 επαγγελματιες ψυχικης υγειας ψυχιατρους και ψυχολογους για απεξαρτηση και για την ψυχωση που επαθα απο τα ναρκωτικα.Ο γριβας με μαγεψε με την ομιλια του και τα επιχειρηματα του.Να σας αναφερω οτι ξεκινησα και κανω καποια μεροκαματα περιστιακα και επαιξαν και αυτα το ρολο τους.Εχω θεσει καποιους στοχους και ειμαι αποφασισμενος να τους πετυχω.

    Εκμαθηση γερμανικων για ανευρεση εργασιας σε μια οργανωμενη χωρα.
    Σημαντικη αποχη απο το χορτο και οτιδηποτε ψυχοτροπο
    Προπονηση 3-4 φορες την εβδομαδα κολυμβητηριο ποδηλατο και μπασκετ με τους φιλους μου
    Μειωση τζεοντον απο 140 σε 80 βεβαια θεωρω οτι αυτο δεν ειναι επικυνδινο και θα σας εξηγησω το γιατι.Εχω ενα μιση χρονο που ξυπναω ας πουμε στις 9 και 9 κ 15 στριβω το πρωτο μονοφυλακι της ημερας συνολικα επινα 4 μονοφυλακια την ημερα καθε μερα χωρις να εχω ουτε ενα συμπτωμα ψυχωσης και σκεφτομαι οτι αν πινω καθε 10 μερες οτι θα μπορεσω να τα ελατωσω κατα 60 mg αν μπορω να μην πινω καθολου ακομα καλυτερα.Εγω επαθα ψυχωση απο εξωγενεις παραγοντες (ναρκωτικα ,χωρισμος,ανεργια,καρκινοι στην οικογενεια ολα αυτα μεσα σε ενα διμηνο).Να σας πω οτι πριν καποιο καιρο ελεγα καλυτερα να πεθαινα αλλα πλεον δεν το λεω γιατι ειναι αχαριστια.


    Οι απαντησεις σας ευπροσδεκτες

  2. #2
    Φιαλαράκι μπράβο ψύχωση και μαύρο δεν πανε μαζι αν θες να μη παθεις παλι, πολυ καλα εκανες και το κοψες και μη το ξαναγγιξεις ποτε!
    Και γω τα ιδια το κοψα εδω και κανα μήνα μονο αλα πηρα οριστικη αποφαση οτι δε θα ξανακανω και νιώθω ηδη απεξαρτημενος και με καθαρο μυαλλο...
    Πολυ καλα ολα αυτα που λες οτι θες να κανεις και μπραβο σου, σ ευχομαι να τα πετυχεις! Αλα κανε μια χαρη στον εαυτο σου και μην ξανααγγιξεις χορτο...
    αυτα

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,701
    ολα τα πραγματα ειναι η χρηση που κανεισ νομιζω θελει καλη ποιοτητα κ απο λιγο κ εισαι κομπλε
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    437
    elis Θα σου πω τι μου ειπε ο γριβας για οτι αφορα την ορθη χρηση κανναβης.Πρεπει να ισχυουν τρεις παραγοντες πρωτον ο χρονος δηλαδη να μην εχεις να κανεις κατι μετα η αμεσα δευτερον οικειο περιβαλλον δηλαδη να νιωθεις ανετα μην αρχισεις και χαζογελας και νομιζεις οτι σε βλεπουν στραβα οι υπολοιποι και το τριτο και πιο σημαντικο η ποιοτητα.Ρωτησα τον γριβα αν μπορω να πινω σκανκ και μου το απαγορεψε αλβανικο καθολου γιατι ειναι ποτισμενα με φυτοφαρμακα και προσβαλουν το κεντρικο νευρικο συστημα και ελληνικο με μετρο οχι καθε μερα μια κυριακη και πολυ ειναι μου εδωσε κατι φυτικες σταγονες για να αποτοξινωθω απο τα φυτοφαρμακα.Μου προτεινει απο τα 140 mg geodon να παρω 4mg aloperdin μαζι με akineton για τα εξωπυραμιδικα για μικρο χρονικο διαστημα αλλα να κανω αυτα που σου γραφω αλλιως μου ειπε αν δεν κανεις αυτα που σου λεω να μην ξαναπαω.Ειναι ο μοναδικος ψυχιατρος που μου επιτρεπει να καπνιζω κανναβη εστω περιστασιακα μαλλον γιαυτο τον εκτιμησα.Αυτα οσον αφορα την χορτο

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,701
    κοιτα φιλε εμενα μου χουν πει τι λεει ο γριβασ κ συμφωνω μαζι του εγω λεω να τον ακουσεισ οτι σου ειπε γτ μαλλον εχει δικιο
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  6. #6
    Quote Originally Posted by mamra1983 View Post
    elis Θα σου πω τι μου ειπε ο γριβας για οτι αφορα την ορθη χρηση κανναβης.Πρεπει να ισχυουν τρεις παραγοντες πρωτον ο χρονος δηλαδη να μην εχεις να κανεις κατι μετα η αμεσα δευτερον οικειο περιβαλλον δηλαδη να νιωθεις ανετα μην αρχισεις και χαζογελας και νομιζεις οτι σε βλεπουν στραβα οι υπολοιποι και το τριτο και πιο σημαντικο η ποιοτητα.Ρωτησα τον γριβα αν μπορω να πινω σκανκ και μου το απαγορεψε αλβανικο καθολου γιατι ειναι ποτισμενα με φυτοφαρμακα και προσβαλουν το κεντρικο νευρικο συστημα και ελληνικο με μετρο οχι καθε μερα μια κυριακη και πολυ ειναι μου εδωσε κατι φυτικες σταγονες για να αποτοξινωθω απο τα φυτοφαρμακα.Μου προτεινει απο τα 140 mg geodon να παρω 4mg aloperdin μαζι με akineton για τα εξωπυραμιδικα για μικρο χρονικο διαστημα αλλα να κανω αυτα που σου γραφω αλλιως μου ειπε αν δεν κανεις αυτα που σου λεω να μην ξαναπαω.Ειναι ο μοναδικος ψυχιατρος που μου επιτρεπει να καπνιζω κανναβη εστω περιστασιακα μαλλον γιαυτο τον εκτιμησα.Αυτα οσον αφορα την χορτο
    και τι που θα καταλαβεις το αλβανικο με το ελληνικο και αν το καταλαβεις θα το πεταξεις?μαλλον ο γριβασ δεν ειναι και ο καλυτερος ψυχιατρος αφου επιτρεπει καναβη στην ψυχωση γενικα.επιπροσθετα δινει και αλλοπεριντιν που φερνει φωνες και αισχρα αξωπυρυδιμικα

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9
    είναι ωραίος ο παιχτής :)
    το χορτο κόφτο τελείως, η καλύτερη ψυχεδέλια είναι η ίδια η ζωη, χωρίς ναρκωτικά

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    437
    Δημητρη 17817 ειμαι 16 χρονια χρηστης τοξικων ουσιων και αλιμονο αν δεν μπορω να ανγνωρισω το αλβανικο απο το ελληνικο.Τωρα οσο για το αλοπερντιν η δοση που προτεινει ο γριβας ειναι νηπιακη και απο τι ξερω μαζι με ακινετον εξαλιφονται τα εξωπυραμιδικα προτεινει το παλιοτερο αντιψυχωτικο γιατι βγαινει απο το 1958 και ξερουμε τις μακροπροθεσμες παρενεργιες ενω το ρισπερνταλ εχει 8 χρονια που βγηκε και δεν ξερουμε τι παρενεργειες μπορει να εχει σε βαθος χρονου (καρκινοι,δυσπλασιες κτλ).ΤΩρα αυτα που λες γ οτι φερνει φωνες το αλοπερντιν δεν νομιζω οτι στεκει υποτιθετε το παιρνεις για να μην ακους φωνες και ολα τα ψυχωτικα συμπτωματα.

  9. #9
    entaksh mamra den epimeno apla ayto to egrapsa gt fantastika thn asxhmh katastash na kolhsei kapoios apo mpafo kai taytoxrona na exei eksopyridimika apo alloperintin.ok

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    437
    δημητρη δεν σου την λεω απλα αναφερω εδω στο φορουμ τι μου ειπε ο γριβας για οτι αφορα τα αντιψυχωσικα.Εγω θα συνεχισω με geodon γιατι μου ταιριαξαν γαντι απλα θα τα μειωσω κατα πολυ και ας μην συμφωνει ο ψυχιατρος που επισκευτομαι απο τον μαρτιο.
    Επισης να σου πω οτι πηδηξα απο τον πρωτο οροφο γιατι ο πρωτος ψυχιατρος που πηγα μου ειχε διαγνωσει σχιζοειδης ψυχωση και μου εδωσε ζυπρεξα τον 5 οπου τα πηρα 10 μερες και τα σταματησα λογω των παρενεργειων και μετα απο εναμιση μηνα πηδηξα πιστευω οτι εαν τα επερνα θα την γλυτωνα αλλα τοτε μου συνεβησαν πολλα πραγματα μαζι.Συνολικα ειχα 3 ψυχωσικα επεισοδια μεσα σε 2 μηνες ο ψυχιατρος που παω τωρα μου λεει οτι δεν ειμαι ο κλασσικος ψυχωτικος ελπιζω να τα καταφερω και με τα χαπια και με το χορτο και να κανω την αποπειρα για γερμανια χωρις εξαρτησεις και χωρις ψυχοφαρμακα περνω εδω και 2 χρονια και κατi μηνες λιγο πιο κατω απο την μεγιστη δοση geodon.

  11. #11
    Απο καταχρησεις θα παμε ολοι στην κολαση, θες να εισαι και εσυ ενας απο αυτους? Τι νομιζεις ο Θεος δε βλεπει οτι εσυ προσπαθεις να αλαξεις τη λειτουργια του συστηματος σου, τι πιστευεις ο Θεος θα ηταν ευχαριστιμενος αν εσυ αλαζεις τη φυσικη λειτουργια του οργανισμου σου? Να μην θες δηλαδη αυτο που σου εδωσε αλα να θες να ο αλαξεις σε κατι εγωιστικα δικο σου....
    Σιγουρα το ιδιο ισχυει και με το αλκοολ... τι να πω ειμαστε καταδικασμενοι....

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    437
    Σωτηρη δεν ξερω αν θα παμε στην κολαση η στον παραδεισο δεν ειναι αυτο το ζητουμενο.Η ουσια ειναι να ξεκοψουμε απο τις τοξικες ουσιες και ας παω και στην κολαση μονοι μας καταδικαζομαστε ειμεις μπλεξαμε με τα σκατα εμεις οι ιδιοι πρεπει να ξεμπλεξουμε και το οτι προσπαθουμε να αλλαξουμε εναν υγειη οργανισμο σε αρρωστο ειναι μεγαλη ανοησια.Εγω παντως εχω 7 χρονια καθαρος απο ηρωινη 4 χρονια απο κοκαινη lsd xtc και μανιταρια και 15 μερες απο χορτο και νιωθω αρκετα καλα.Κοψαμε απο τα δηλητηρια αν δεν μπορεσουμε να κοψουμε το πιφ ειμαστε για κλαματα.

    Ευχομαι να νιωθεις και εσυ καλα?

    Αν δεν νιωθεις μπες στο φορουμ να λεμε καμια κουβεντα.

Similar Threads

  1. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΙΜΑΙ ΟΡΙΑΚΗ,ΔΙΠΟΛΙΚΗ,ΜΑΝΙΟΚΑΤΑΘ ΛΗΠΤΙΚΗ...ΤΙ ΕΙΜΑΙ??
    By tokokkinofoustani in forum Οριακή - Μεταιχμιακή Διαταραχή Προσωπικότητας
    Replies: 7
    Last Post: 16-02-2012, 09:22
  2. Ειμαι χειροτερα απ ολους.Ειμαι τελειωμενη απλα
    By maria921 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 3
    Last Post: 10-02-2012, 12:18
  3. μενω Αθήνα αλλά είμαι από νησί νιώθω πως πρέπει να γυρίσω αλλά δεν είμαι σίγουρη
    By elirene in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 14
    Last Post: 03-11-2011, 03:21
  4. ειμαι σε κατασταση εκτακτου αναγκης ειμαι σε μια φαση τραγικη
    By kapios in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 25-11-2008, 11:36
  5. Γιατί είμαι έτσι όπως είμαι...
    By Manos88 in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 5
    Last Post: 08-07-2008, 13:37

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •