ΦΕΓΓΑΡΙ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 4 of 4

Thread: ΦΕΓΓΑΡΙ

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    121

    ΦΕΓΓΑΡΙ

    Είδατε τι ωραίο φεγγάρι έχει απόψε? Μπορί να είχα τα χάλια μου όλη μέρα αλλά το φεγγάρι το είδα και το απόλαυσα, κατάφερα να έχω μια ωραία εικόνα και από αυτή τη μέρα. Γι αυτό λέω ότι η κατάθλιψη δεν μας στερεί τα παντα. :)

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Location
    Athens
    Posts
    516
    ....ακουγοντας και τη σονατα υπο το σεληνοφως....

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,416
    Τόσο χάλια που νιώθω εγώ ούτε το φεγγάρι μπορεί να μου φτιάξει τη διάθεση ούτε τίποτα.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    380
    Έτσι συνειρμικά εμένα μου ήρθαν τα εξής στο μυαλό.

    Εβλεπα την ταινία του Πήτερ Πάν με την μικρή (πάει καιρός τώρα). ΚΑι ήταν ο (πως τον λένε ντε αυτός που είχε παίξει και στο Awakenings) ναι, ο Robin williams, που προσπαθούσε να θυμηθεί πως γίνεται να πετάξει αλλά δεν μπορούσε. Βρε τα παιδιά να του λένε είσαι ο Πήτερ Παν πως μπορείς να ξέχασες να πετάς? Βρε να του λένε μα εσύ πετούσες και όλο γελούσες τι έγινε τώρα? Βρε να προσπαθέι να προσπαθεί και όλο να τσακίζεται να πέφτει κάτω. Η μνήμη του είχε διαγραφεί(μεγαλώνοντας) και πλέον ο Πήτερ Παν μεγάλος δεν μπορούσε να πετάξει..........

    Τελικά ένα πιτσιρίκι του θύμισε το κόλπο. Πώς τα κατάφερνε και πετούσε. One Happy Thought. Βρες μία χαρούμενη σκέψη. ΚΑι θα σε ταξιδέψει αυτή η σκέψη. Κράτα την γερά ώσπου να γεμίσει το μυαλό σου. Να σε πλημυρίσει. Ετσι του είπε. Και τότε ο Robin την βρήκε την σκέψη του. Την άρπαξε και πέταξε ξανά.............

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •