Η εξέλιξη :Είμαι στην καλύτερη ιδανική φάση,
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 38
  1. #1

    Η εξέλιξη :Είμαι στην καλύτερη ιδανική φάση,

    Kαλό μου... κι ήθελα να το μοιραστώ μαζί σου όπως εσύ μοιράζεσαι κατά καιρούς τις αγωνίες σου, όπως κι εγώ στις δυσκολίες εξέθεσα εαυτόν κατ επανάληψη. Θέλω να σου πω πως είμαι καλά, συνεχίζω να σουλατσάρω στους δρόμους της αθήνας ώρα βραδινή με το ποδήλατο , ο άρηςκι ο δίας στον καρκίνο ή στον λέοντα κι όποια άλλη μαλακία συμετέχει σε αυτό (που ιδέα δεν έχω με αυτά και με τα άλλα :) )μου συνθέτουν μια εικόνα βατή και ουσιαστική.Αφ΄οτου έπαψα να μπεκρουλιάζω πάνω στις στάχτες τις ζωής μου , ξυπνάω το πρωί και είμαι όμορφη, πάω στη δουλειά μου στην ώρα μου και γελάω πολύ, ντύνομαι γκόμενα για όσο ακόμα με παίρνει, διαβάζω αυτά που είχα σε εκκρεμότητα γραπτά κι οπτικοακουστικά, συναντώ ευήκοα ώτα, κι είμαι χαρούμενη, και προς το παρόν υγιής!

  2. #2
    Eπίσης συμβαίνει το εξής όμορφο, εάν κι είμαι κομπιουτερού κι η δουλειά μου είναι πάνω σε βάσεις δεδομένων , δεν εχω πια facebook , λογαριασμό google και τα σχετικά χρονο καταναλωτικά, μήηηηηνες τώρα...έχω αναπτύξει μια οπτική που βλέπω λίγο δεύτερους(σχετικό ...και καλύτερα μην κρίνω εγώ την βλακεία ούσα χαζή ) αυτούς που επιμένουν σε αυτήν την επικοινωνία κι απλά χαμογελώ. Είμαι χαρούμενη φίλε μου!

  3. #3
    Γουστάρουμε τελικά πάρα πολύ την άσχημη φάση του άλλου .. δυο λόγια καλά έγραψα και δεν απάντησε κανείς, τύπου μπράβο βρε κορίτσι πάντα τέτοια , ενώ στα.. παίρνω 7 χάπια την ημέρα, θέλω να αυτοκτονήσω , δείνω κάθε μέρα στον ψυχοκομπογιανίτη 40 ευρώ όλοι κάνουν τους ειδικούς αντί να πούν το απλό και το προφανές , ζήσε, επανέρχομαι στις παλιές μου ίντρικες σχετικά με την αυτοθεραπεία του ανθρώπου διότι οι απόψεις μου δεν έχουν αλλάξει δυστυχώς.Σας συντηρούν σε μια άρρωστη κατάσταση για να οικονομούν.

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    614
    Διάβασα το πρώτο σου ποστ στο θέμα και είπα, αν αυτό το φορουμ είχε χρώμα, το ποστ αυτό θα ήταν γεμάτο χρωματιστά λουλουδάκια, αν είχε άρωμα, θα είχε ένα άρωμα φρεσκάδας!
    Μπράβο, πολύ μου άρεσε! Γεμάτη αισιοδοξία!!
    Το δεύτερο ειδικά ποστ φοβερό. Είναι καταπληκτικό που ξέφυγες.. Μακάρι να μπορούσαμε να απεξαρτηθούμε όλοι από αυτά τα μαραφέτια-φυλακές. Φυλακίζουν συναισθήματα και ζωές.
    Το τρίτο δε μου άρεσε, δεν είναι έτσι. :( Μπορεί να μην έτυχε να είναι κάποιος συνδεδεμένος εκείνη τη στιγμή.

  5. #5
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Ναι ξεχασε να βαραει παλαμακια το φορουμ οταν ανοιγεις θεμα..Ποιος εχει το προβλημα τελικα?

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2012
    Location
    Αθηνα
    Posts
    798
    Έ τώρα...το χάλασες μόνη σου?
    Βιάζεσαι για χαιρετούρα επαίνου?
    Αν σε παρηγορεί θα σου πω όλα τα αντίθετα....σχεδόν...αν και είμαι κομπιουτεράς (σχετικα) δεν ειχα ποτε facebook κλπ, δεν παίρνω 7 χάπια τη μέρα, δεν θέλω να αυτοκτονήσω, δεν δίνω στον κομπογιαννίτη 40ευρω, και χέστηκε το σύμπαν για το τι κάνω και γω!
    Δεν ανακάλυψες τίποτα καινούριο βέβαια..πολλοί ζηλεύουν την "καλή φάση" και πολλοί θα ανακατευτούν με τα πίτουρα και δε θα τον φάνε και οι κότες και απο πάνω.
    Είδες? χάλασες την "καλή φάση" και σου απάντησε κάποιος....έπεσα στην παγίδα? τόσο προβλέψιμος?
    Αλλά αν είσαι πραγματικά καλά τι κάνεις εδω?

    ΥΓ: ε όχι και χρωματιστά λουλουδάκια Αλκμήνη η Συνήθεια...δεν νομίζω να έχει συνηθίσει κανέναν σε τέτοια...

  7. #7
    αλκμήνη έχεις δίκιο ήταν αρκούντως εριστικό αυτό που έγραψα , mnimonio δεν μπαίνω στην διαδικασία να σου απαντήσω στην ειρωνία που έχεις τώρα, καταλαβαίνεις φαντάζομαι, όμως το να λέμε σε ένα δεκαεφτάχρονο παιδί που δεν τρώει , ή που τρώει πολύ, πως πρέπει να επισκευτεί ειδικό να του κάνει αγωγή αντί του ορθού να επισκευτεί την οικογένοιά του , με κάνει έξαλλη.ίσως κάνω λάθος ίσως πάλι μιλάω ορθά, δεν ξέρω , ειλικρινά, με οδηγεί πάντα το ένστικτο.

  8. #8
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Quote Originally Posted by Συνήθεια View Post
    αλκμήνη έχεις δίκιο ήταν αρκούντως εριστικό αυτό που έγραψα , mnimonio δεν μπαίνω στην διαδικασία να σου απαντήσω στην ειρωνία που έχεις τώρα, καταλαβαίνεις φαντάζομαι, όμως το να λέμε σε ένα δεκαεφτάχρονο παιδί που δεν τρώει , ή που τρώει πολύ, πως πρέπει να επισκευτεί ειδικό να του κάνει αγωγή αντί του ορθού να επισκευτεί την οικογένοιά του , με κάνει έξαλλη.ίσως κάνω λάθος ίσως πάλι μιλάω ορθά, δεν ξέρω , ειλικρινά, με οδηγεί πάντα το ένστικτο.
    Το σωστο και το λαθος ποια εισαι εσυ να το κρινεις?Τελος παντων δεν θα δημιουργησω ατελειωτη συζητηση μαζι σου,εσυ εισαι μαλλον το 17χρονο που οταν δεν στεκεται ο συνομιλητης στρατιωτης πιανεις το μαστιγιο..!

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    614
    Απλά έκανα εικόνα το ποστ της! Μου φάνηκε αισιόδοξο και όμορφο!
    Όσο για το τι είναι ο καθένας, εφόσον δε μας ενοχλεί και δεν επηρεάζει τις ζωές μας, είναι δικαίωμά του να είναι όπως θέλει. Δεν είναι καλύτερο να εκφράζουμε ελεύθερα και χωρίς επιφυλάξεις όσα έχουμε μέσα μας? Ας βγάλει ο καθένας προς τα έξω ό,τι έχει, χωρίς προσωπεία και μάσκες!

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In this old house where every door is open
    Posts
    2,572
    ενα ρημα μου ηρθε στο μυαλο, και ειναι το βαυκαλιζομαι.

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,545
    Quote Originally Posted by λιλιουμ View Post
    ενα ρημα μου ηρθε στο μυαλο, και ειναι το βαυκαλιζομαι.
    ........για μία ώρα περίπου :)

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Κάπου στην Αθήνα
    Posts
    527
    Συνήθεια, ότι είσαι, είσαι για σένα. Δεν έχεις ανάγκη ούτε την έγκριση ούτε την απόρριψη κανενός. Προσωπικά χαίρομαι που βρίσκεσαι σε αυτή τη φάση, μην επαναπαύεσαι όμως γιατί η ισορροπία στη ζωή είναι μιά δυναμική κατάσταση. Μόλις πιστέψουμε πως την κατακτήσαμε και χαλαρώσουμε, όλο και κάτι συμβαίνει και μας θυμίζει πόσο ασταθή πλάσματα είμαστε...

    Κι εσείς οι υπόλοιποι, που την περιμένετε με το δάχυλο στη σκανδάλη, χαλαρώστε λίγο. Εντάξει, οι απόψεις της είναι συχνά προκλητικές και κινητοποιούν τα αμυντικά αντανακλαστικά σας, αλλά ορισμένοι από όσους γράφουν εδώ είναι πιό προκλητικοί και μάλιστα από πρόθεση. Δε δικάζουμε ανθρώπους εδώ, απλά συμφωνούμε ή διαφωνούμε με τις απόψεις τους...

  13. #13
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Εμεις ειμαστε με το δαχτυλο στην σκανδαλη?Με το που ανοιξαμε το θεμα να το διαβασουμε παθαμε ενοχικο συνδρομο που δεν ημασταν απικο!

    Το προκλητικομετρο το αφηνω σε εσας κυριε δικαστη.. :)

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    1,024
    Συνήθεια ας είσαι χαρούμενη και γερή και μη νιάζεσαι για το ότι (κάτι που μάλλον δέν έχεις άδικο) δύσκολα κανείς (και ειδικά σε έναν ιστοχώρο όπως αυτός) θα εκφραστεί δείχνοντας την χαρά του για την χαρά σου.
    Ξέρεις, το να νιώσεις τον πόνο του άλλου και να του πείς "και εγώ πονάω" είναι αυτόματο σχεδόν αντανακλαστικό όταν πονάς και εσύ.
    Για τον ίδιο λόγο είναι δύσκολο (ακόμα και όταν χαίρεσαι για τον άλλον αλλά πονάς μέσα σου για σένα) να του πείς "χαίρομαι για σένα" και να κρατήσεις μέσα σου το "ακόμα και αν πονάω μέσα μου για μένα"
    been good, been bad. WILL GO ON

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Καλα ειμαστε σοβαροι , 19:30 το απογευμα ανοιξε το ποστ και σε λιγοτερο απο μια ωρα δλδ στις 20:23 αρχιζει να προσβαλλει απαντες οτι γουσταρουμε την ασχημη φαση του αλλου κλπ γιατι δεν της απαντησε κανεις.

    Και μετα φταιει ο ιστοχωρος και ο κοσμος ο κακος.... εαν αυτη ειναι η γνωμη μερικων για τον ιστοχωρο αυτο και τα ατομα που το αποτελουν δεν βλεπω το λογο στο απεραντο ιντερνετ να συχναζουν εδω... ειναι παραλογο.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Είμαι στην υπολληματική φάση της ψύχωσης
    By mihalis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 9
    Last Post: 06-02-2012, 15:22
  2. Είμαι σε πολύ χάλια φάση..
    By Άγνωστος in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 18
    Last Post: 22-10-2011, 13:30
  3. Ποια ειναι η ιδανικη διαφορα ηλικιας?
    By Phil_85 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 42
    Last Post: 25-01-2010, 13:06
  4. Εξέλιξη Υγείας
    By Dimitris1979 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 18
    Last Post: 09-05-2009, 22:57
  5. ειμαι σε κατασταση εκτακτου αναγκης ειμαι σε μια φαση τραγικη
    By kapios in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 25-11-2008, 11:36

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •