Τι ακριβώς συμβαινει?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    168

    Τι ακριβώς συμβαινει?

    Καλησπερα σε όλους σας!!!
    Ειμαι εδώ κι έξι μήνες με ένα παιδι.Μου αρεσει που Ειμαι μαζι του αλλά η συμπεριφορα του με έχει μπερδέψει.
    Προσπαθουμε να βρισκόμαστε αλλα λόγω και του δικού μου ωραρίου και κάποιες φορές και του δικού αυτο ειναι αδύνατο.Ομως το θέμα δεν ειναι εκει.
    Σεβομαι τα προβλήματα που έχει,τόσο εργασιακά όσο κι οικογενειακά.Ομως ειναι απο τους τύπους που προτιμάει να κρατά μια απόσταση απο όλους κι όλα.Δηλαδη,εχουμε να Βρεθουμε αρκετεσ μερες και τελευταία τον ειδα πολυ λίγο.Ο ίδιος μου είπε πως με όσες κοπέλες τα είχε και βρισκόταν συχνα μαζι τους,το όλο θέμα δεν προχώρησε.
    Παρόλα αυτα,μου εκανε πρόταση για συγκατηκηση μετα το καλοκαίρι.
    Η Κολλητή μου το βρίσκει περιεργο όλο αυτο,όπως και το ότι αν δεν πανε καλα τα επαγγελματικά του θέλει να τον ακολουθήσω στο εξωτερικο.
    Πως ερμηνεύεται τέτοιου είδος συμπεριφοράς?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Στην ιδια πολη μενετε?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    168
    Ναι,τα σπίτια μας ειναι κοντα κι η δουλειά ειναι στην ίδια εταιρία.Απλα αυτός ειναι εξωτερικός συνεργατης

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Τι ωραριο εχεις εσυ και τι ωραριο εχει αυτος? ή να το πω διαφορετικα ποτε βρισκοσαστε απο κοντα?
    Και που βρισκεστε? μενει μονος του ο φιλος σου οποτε πατε σπιτι του?

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    168
    Εγω ειμαι σε βάρδια,πρωί-μεσημέρι και βράδυ.Αυτος δουλεύει πρωί αλλά κάνει μέχρι και 16 ώρα.Μενουμε με τις οικογένειες μας αλλα συναντιουμαστε όπου μπορούμε.Επειδη έχει κάποια προβλήματα,για τα οποία δεν θελω να αναφερθώ,έχει άλλες προτεραιότητες,για τις οποίες ηταν ξεκάθαρος απο την αρχη.Απλα δεν φανταζομουνα ότι θα τον βλέπω ελάχιστα.Με την όλη κατασταση στεναχωριεται κι αυτός.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    στον κοσμο μου
    Posts
    422
    Το ότι σου ζήτησε να συγκατοικήσετε γιατί είναι περίεργο??
    Εμένα μου φαίνεται ότι τουλάχιστον θέλει να λύσει το πρόβλημα αυτό, το ότι δλδ δε βρίσκεστε πολύ συχνά...
    Every morning we are born again

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    134
    Quote Originally Posted by Τάρια View Post
    Καλησπερα σε όλους σας!!!
    ειναι απο τους τύπους που προτιμάει να κρατά μια απόσταση απο όλους κι όλα.

    Ο ίδιος μου είπε πως με όσες κοπέλες τα είχε και βρισκόταν συχνα μαζι τους,το όλο θέμα δεν προχώρησε.

    Παρόλα αυτα,μου εκανε πρόταση για συγκατηκηση μετα το καλοκαίρι.
    Ο,τι να ναι ειναι ο τύπος. Του αρέσει το βόλεμα και γενικα το θεμα της σχεσης δεν το εχει και πολυ "ψηλα".

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    168
    Quote Originally Posted by PepeLePew View Post
    Ο,τι να ναι ειναι ο τύπος. Του αρέσει το βόλεμα και γενικα το θεμα της σχεσης δεν το εχει και πολυ "ψηλα".
    PepeLePew Καλησπερα.Τι εννοείς?Κι αν το θέμα σχεση δεν το έχει πολυ ψηλά γιατι με διεκδίκησε?Το συνηθίζουν αυτο οι άνδρες?

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,697
    ταρια μια χαρα ειναι το παιδι το προβλημα που ειναι δεν εχω καταλαβει?
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    168
    Elis,καλημέρα.
    Δεν υπάρχει καποιο πρόβλημα,Απλα δεν βρισκόμαστε συχνα κι οαν βρισκόμαστε δεν ειναι για πολυ.Αυτο ειναι το θέμα.Περα απο τα θέματα που έχει και τα σέβομαι,νιώθω ότι δεν μου αφιερώνει πολυ χρόνο.Παρολα αυτα θέλει να μείνει με την γυναίκα που αγαπάει.Ετσι ισχυρίζεται.Ολοι μας,οταν ειμαστε στην αρχη μιας σχεσης,αυτο δεν θελουμε,να ειμαστε συνέχεια ε τον άλλο?Εγω δεν θελω συνέχεια αλλα κι η συχνότητα με την οποία βρισκόμαστε ειναι λίγη.

  11. #11
    Το ότι σου εκανε πρόταση για συγκατοικηση μετα το καλοκαίρι, αυτο απο μονο του λέει ότι σε γουσταρει. Υπαρχουν τυποι που, λογω χαρακτηρα, αμα κατι τους απασχολει (οπως οικογενειακο, επαγγελματικο όπως ο φιλος σου) η προσοχη και η σκεψη τους επικεντρωνονται σ αυτο παραμελοντας τα υπολοιπα χωρις αυτο το τελευταιο να το αντιλαμβανονται καθως και το πως αυτο το αντικριζουν αυτοι στους οποιους αφορα (πχ σχεση). Το οτι το παραμελουν με τον τροπο αυτο δε σημαινει οτι δεν εξακολουθουν να τα εχουν ψηλα στη ζωη τους οπως και πριν.
    γιάννης

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    στον κοσμο μου
    Posts
    422
    Quote Originally Posted by Τάρια View Post
    Elis,καλημέρα.
    Δεν υπάρχει καποιο πρόβλημα,Απλα δεν βρισκόμαστε συχνα κι οαν βρισκόμαστε δεν ειναι για πολυ.Αυτο ειναι το θέμα.Περα απο τα θέματα που έχει και τα σέβομαι,νιώθω ότι δεν μου αφιερώνει πολυ χρόνο.Παρολα αυτα θέλει να μείνει με την γυναίκα που αγαπάει.Ετσι ισχυρίζεται.Ολοι μας,οταν ειμαστε στην αρχη μιας σχεσης,αυτο δεν θελουμε,να ειμαστε συνέχεια ε τον άλλο?Εγω δεν θελω συνέχεια αλλα κι η συχνότητα με την οποία βρισκόμαστε ειναι λίγη.
    κ δε σου αρεσει που βρισκεστε τοσο λιγο, κ δε θελεις να βρισκεστε τοσο πολυ... λιγο μπερδεμενα νομιζω τα εχεις μεσα σου... το παληκαρι κ μονο που σου ζητησε να μεινετε μαζι σημαινει οτι θελει να μοιραζεται περισσοτερο χρονο μαζι σου, εχει επιλεξει εσενα σα τον ανθρωπο που θα τον στηριξει σε οτι προβλημα κ αν εχει.
    πιστεψε με, επειδη εχω καει με το θεμα συγκατοικησης με το συντροφο, εφοσον τον αγαπας κ παραπονιεσαι, μεινε μαζι του. γιατι μετα απο λιγο καιρο θα κανεις τα ιδια παραπονα, δεν αφιερωνει πολυ χρονο κλπ...

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    168
    Παιδια σας ευχαριστω πολυ όλους σας.Ειναι καλο που μου λέτε τις απόψεις σας.Ελπιζω κι εύχομαι στη ζωη σας να πανε όλα όπως επιθυμείτε!

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    134
    Δεν ζητάς να συγκατοικήσεις με κάποιον στους 6 μήνες και οταν δεν τον ξερεις καλα-καλα. Οι συνθήκες που περιγράφεις δεν σας εχουν επιτρεψει να γνωριστείτε καλα. Με ποτάκια και βόλτες δεν γνωρίστηκε κανεις. Αν συγκατοικήσεις θα ειναι τζόγος.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    168
    PepeLePew Καλησπερα.
    Τα πάντα στη ζωη δεν ειναι ρίσκο?Σημερα,όπως ειναι οι καταστάσεις,δεν ειναι ρίσκο να κάνεις οικογένεια?Οντως με βόλτα και ποτό τον άλλον δεν τον γνωρίζεις αλλα με την συγκατηκηση τον βιωνεις καλύτερα.Ειναι περιεργο που μου το ζήτησε στους 6 μήνες,δεν διαφωνώ αλλα μου είπε πως θέλει να ειναι με τη γυναίκα που αγαπά.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Τι ακριβως φταιει και εχω τετοια συμπτωματα; κυριως ορασης..αλλά και φοβος
    By oskfrez in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 28
    Last Post: 03-11-2019, 15:06
  2. αυριο ενας χρονος ακριβως απο την πρωτη κριση πανικου βοηθεια...
    By PENAKI1986 in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 17
    Last Post: 07-05-2018, 01:53
  3. Κρίσεις φοβίας ή πανικού, δεν ξέρω πως ακριβώς είναι ο σωστός όρος...
    By Κύκνος in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 20-01-2012, 14:28
  4. 11/09/2012.. περιγραψτε μου πως ακριβως ευχεστε να ειναι η ζωη σας τοτε?
    By msor in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 42
    Last Post: 14-09-2011, 21:53
  5. ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ..
    By SpyrosGR21 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 13
    Last Post: 13-12-2007, 20:06

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •