Θεωρείτε ότι αυτός ο ιστότοπος ανατροφοδοτει τα προβλήματα σας αντί να σας βοηθά? - Page 5
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

View Poll Results: Θεωρείτε ότι αυτός ο ιστότοπος ανατροφοδοτει τα προβλήματα σας αντί να σας βοηθά?

Voters
36. You may not vote on this poll
  • Ναι

    18 50.00%
  • Οχι

    18 50.00%
Page 5 of 5 FirstFirst ... 345
Results 61 to 69 of 69
  1. #61
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    22
    50-50 για την ώρα τα ΝΑΙ-ΟΧΙ

  2. #62
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,699
    εγω υποστηριζω κ τα τρολ και τουσ καυγαδεσ και τισ καφριλεσ και τα ρομαντικα και τα συναισθηματικα ολα τα ομαδικα πεσιματα λιγο μου κανουν αλλα οκ τεσπα ολα αυτα ειναι στην κανονικη ζωη γιατι να μην ειναι κ εδω
    ολα μεσα στη ζωη ειναι τωρα αμα εχεισ καταθλιψη κ καποιοσ σου την πει οκ θα πεσεισ αλλα γιατι σκεφτεσαι αυτο κ δεν σκεφτεσαι το αλλο που λεει α ωραια ευκαιρια να δυναμωσω να αντεχω οταν μου τι λενε ολα ειναι πωσ θα τα χρησιμοποιησεισ αρκει να θελεισ ο ιδιοσ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  3. #63
    Quote Originally Posted by masterridley View Post
    ...

    Διάβασε τι γράφεις, 3100 απόπειρες και αυτοκτονίες! Καταλαβαίνεις ότι
    δεν υπάρχει καμία αντίφαση, έτσι;
    Για να νιωθουμε ωραία που είμαστε εδω? γι αυτο η συζητηση περί τετοιων στατιστικων?
    Τελικα οι συζητησεις περι αριθμου αυτοκτονιων φαινεται πως προσφερουν μια ανακουφιση μεσα στα δικα μας. Απ οσους ανοιγουν τετοια θεματα ολοι ειναι αδυναμοι για κατι τετοιο, αδυναμοι εστω κι απο αποσταση να βαλουν ενα τετοιο ενδεχομενο για το ατομο τους.
    Μπορει να τους εχει περασει η σκεψη να το κανουν. Βρισκουν ποιο ευκολο το δρομο αμα το εχουν κανει κι αλλοι. Στο κακο, εκει που σκεφτεσαι να κανεις κατι τελικα το κανεις πιο ευκολα αμα βλεπεις αλλους να τοχουν κανει πριν απο σενα, ελα όμως που το ζητημα ειναι πως ειναι αδυνατοι χαρακτηρες. Ετσι, επιλεγουν να υποφερουν ελπίζοντας.
    γιάννης

  4. #64
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post
    Για να νιωθουμε ωραία που είμαστε εδω? γι αυτο η συζητηση περί τετοιων στατιστικων?
    Τελικα οι συζητησεις περι αριθμου αυτοκτονιων φαινεται πως προσφερουν μια ανακουφιση μεσα στα δικα μας. Απ οσους ανοιγουν τετοια θεματα ολοι ειναι αδυναμοι για κατι τετοιο, αδυναμοι εστω κι απο αποσταση να βαλουν ενα τετοιο ενδεχομενο για το ατομο τους.
    Μπορει να τους εχει περασει η σκεψη να το κανουν. Βρισκουν ποιο ευκολο το δρομο αμα το εχουν κανει κι αλλοι. Στο κακο, εκει που σκεφτεσαι να κανεις κατι τελικα το κανεις πιο ευκολα αμα βλεπεις αλλους να τοχουν κανει πριν απο σενα, ελα όμως που το ζητημα ειναι πως ειναι αδυνατοι χαρακτηρες. Ετσι, επιλεγουν να υποφερουν ελπίζοντας.
    Πιστευεις δηλαδη οτι οι "δυνατοι" χαρακτηρες αυτοκτονουν? Και οσοι επιλεγουν τη ζωη ειναι οι αδυναμοι?
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  5. #65
    Quote Originally Posted by keep_walking View Post
    Πιστευεις δηλαδη οτι οι "δυνατοι" χαρακτηρες αυτοκτονουν? Και οσοι επιλεγουν τη ζωη ειναι οι αδυναμοι?
    Το να κανει καποιος την αποτροπαιη πραξη αυτη καθεαυτη θελει κότσια, αρα δυναμη! Ο αδυναμος που θα βρισκε τις δυναμεις να την κανει? θα εμφανιζονταν μεσα του ως δια μαγειας? Δυνατος χαρακτηρας δε σημαινει απαραιτητα ευτυχισμενος και μια ζωη όλα οπως τα θελε. Για τους ιδιους λόγους που οδηγουν ενα δυνατο χαρακτηρα σε αυτοκτονια ο αδυναμος θα κοβε λιγακι τις φλεβες του και θα παιρνε λιγα χαπια παραπανω (αυτο που λεμε αποπειρα), το υποσυνειδητο του θα τον ωθουσε δλδ σε επικινδυνες πραξεις που όμως ελεγχονται.
    γιάννης

  6. #66

  7. #67
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    896
    Mια που το ξεθαψατε το θεμα να πω και εγω την αποψη μου.

    Λοιπον ελειπα 10 μερες και δεν εμπαινα στο φορουμ ουτε καν σαν θεατης. Για να πω την αληθεια δεν με χαλασε καθολου, αντιθετα ξελαμπικαρα που λενε.Ισως να φταιει και η αλλαγη.

    Καθημερινη ασχολια πλεον, ουτε κατα διανοια κι ας εχω απλετο χρονο.Ουτε σαν θεατης.

    Υπαρχουν ομως μερες που θα αισθανθω χαλια, τοτε μπορει να μπω.

    Γι αυτο σας προτρεπω οσο ειναι δυνατον, να το αποφευγετε, κυριως σε παλια μελη οπως εγω, που θεωρω εκαναν τον κυκλο τους.

  8. #68
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Γι αυτο σας προτρεπω οσο ειναι δυνατον, να το αποφευγετε, κυριως σε παλια μελη οπως εγω, που θεωρω εκαναν τον κυκλο τους.[/QUOTE]




    Θα συμφωνησω απολυτως , απο ενα σημειο και περα , μονο ζημια κανει το φορουμ . Εκτος αν εισαι σοβαρα διαταραγμενος-η .

  9. #69

Page 5 of 5 FirstFirst ... 345

Similar Threads

  1. χαμενος δεν ειναι αυτος που χανει αλλα αυτος που τα παραταει...
    By αλεξανδρος_77 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 6
    Last Post: 20-05-2013, 22:28
  2. Τετράδια αντι-ψυχιατρικής (_)
    By carrot in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 21
    Last Post: 18-08-2011, 11:37
  3. Πόνος αντί για οργασμός
    By carrot in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 15-12-2010, 23:09
  4. ΚΑτΑΘΕΣΗ ΨyΧΗς & ΕΝΑς ΣημανΤικΟς ΙστότΟπΟς :XRTCUPXRTC=EΞΑΡΤΗΣΗAΠΕΞΑΡΤΗΣΗ
    By 8odwris in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 35
    Last Post: 08-03-2010, 19:08
  5. Ποια θεωρειτε τη δικη σας καλυτερη ταινια
    By Empneustns in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 65
    Last Post: 27-09-2008, 19:22

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •