Φοβαμαι να ζησω.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    1

    Φοβαμαι να ζησω.

    Δε τη παλευω αλλο! αισθανομαι καθε λεπτο της ωρας μια απειλη, φοβαμαι τις αρρωστιες, βλεπω παντου απειλες, φοβαμαι μη πεθανω, μη χασω τα αγαπημενα μου προσωπα, μη λυποθημησω, οτι κατι εχω ,μια βαρια ασθενεια, συνεχως εχω πλακωματα, δε μπορω να αναπνευσω, ζαλιζομαι, τασεις λυποθυμιας, τρεμουλα, πονοκεφαλο, μια συγχιση... και πολλα αλλα που αν συνεχισω να τα αριθμω θα χρειαστω ωρες.. τα βαζω με τον εαυτο μου, γιατι πιστευω πως ειμαι διαφορετικη χωρις να θελω να το παθει κανεις αλλος, ο γιατρος μου πε οτι ειναι καταθληψη, παιρνω και αγωγη, αλλα τρια χρονια δεν εχω δει βελτιωση. φοβαμαι πως ποτε δε θα γινω καλα!! θελω να ξυπνησω μια μερα και ολα να ειναι φυσιολογικα, να ξαναζησω. να φυγουν ολες οι φοβιες απο μεσα μου που με κρατανε πισω στη ζωη! τι να κανω; χρηματα για ψυχαναλυση δεν εχω.

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    δε μου λες εξω απο το σπιτι βγενεις καθολου φιλους εχεις?

  3. #3
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Quote Originally Posted by Σοφια 1977 View Post
    Δε τη παλευω αλλο! αισθανομαι καθε λεπτο της ωρας μια απειλη, φοβαμαι τις αρρωστιες, βλεπω παντου απειλες, φοβαμαι μη πεθανω, μη χασω τα αγαπημενα μου προσωπα, μη λυποθημησω, οτι κατι εχω ,μια βαρια ασθενεια, συνεχως εχω πλακωματα, δε μπορω να αναπνευσω, ζαλιζομαι, τασεις λυποθυμιας, τρεμουλα, πονοκεφαλο, μια συγχιση... και πολλα αλλα που αν συνεχισω να τα αριθμω θα χρειαστω ωρες.. τα βαζω με τον εαυτο μου, γιατι πιστευω πως ειμαι διαφορετικη χωρις να θελω να το παθει κανεις αλλος, ο γιατρος μου πε οτι ειναι καταθληψη, παιρνω και αγωγη, αλλα τρια χρονια δεν εχω δει βελτιωση. φοβαμαι πως ποτε δε θα γινω καλα!! θελω να ξυπνησω μια μερα και ολα να ειναι φυσιολογικα, να ξαναζησω. να φυγουν ολες οι φοβιες απο μεσα μου που με κρατανε πισω στη ζωη! τι να κανω; χρηματα για ψυχαναλυση δεν εχω.
    Μμμμ 3 χρονια σε αγωγη και δεν εχεις δει βελτιωση ετσι?Δεν ειναι τρομερο αυτο?Φανταζομαι οτι η αγωγη αφενος δεν σε πιανει και αφετερου απο μονη της δεν μπορει να σου προσφερει και πολλα πραγματα!Καταλαβαινω το οικονομικο σου αλλα ξερεις η "τουμπα" στο μυαλο με καλη ψυχοθεραπεια θα ερθει και υστερα το φαρμακο..Τελευταιο! Προσπαθησε εστω 1 φορα τον μηνα να κανεις μια συνεδρια.

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    614
    Συμφωνώ με την mnimonio!!! Πρώτα απ'ολα ψυχοθεραπεία!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Ελλάδα
    Posts
    384
    σίγουρα το κόστος της ψυχοθεραπείας είναι μεγάλο (αν κ κάποιοι φαίνεται να έριξαν τιμές στα 25 κ στα 30) αλλά καλό θα ήταν να κάνεις κάποια μορφή ψυχοθεραπείας . προσπάθησε να το λύσεις χωρίς φάρμακα γιατι θα είναι μια ουσιαστική λύση...
    Ας ξεκλειδώσουμε την σκέψη μας.... http://www.tokleidi.com/

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    24
    Σοφία καλησπέρα, σε ρώτησε και ο Αλέξανδρος πιο πάνω, εχεις φίλους ? Βγαίνεις? Ειναι σημαντικό αυτό, να ζείς μια φυσιολογική ζωή και ας νοιώθεις ολα αυτά που αναφέρεις. Πρέπει να το παλεύεις και να μη αφήνεις να σε παίρνει απο κάτω, φρόντισε συνέχεια να εχεις κάτι να κάνεις .Ζήτα τη βοήθεια ενος φίλου -φίλης ,μίλα για τα προβληματά σου ,σίγουρα θα ειναι πρόθυμοι να βοηθήσουν .

Similar Threads

  1. Φοβάμαι μήπως πεθάνω και δεν προλάβω να ζήσω..
    By Ζωή96 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 10
    Last Post: 31-08-2012, 19:10
  2. ΦΟΒΑΜΑΙ να ζήσω,δεν ξέρω πώς!!!...
    By anastasia12 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 11-06-2012, 02:36
  3. Ζω περιμένοντας να ζήσω...
    By triunk in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 19
    Last Post: 04-09-2011, 18:45
  4. Δεν θέλω να ζήσω...
    By Ms_Snowhite in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 40
    Last Post: 07-03-2011, 11:05
  5. φοβαμαι να ζήσω
    By evge-asteroskoni in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 6
    Last Post: 26-02-2008, 12:29

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •