Πώς θα γυρνούσε πίσω?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 12 of 12
  1. #1
    Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Athens
    Posts
    97

    Πώς θα γυρνούσε πίσω?

    Καλησπερα! Αισθανομαι πολυ ασχημα ψυχολογικα τους τελευταιους μηνες! εχω χωρισει εδω και 5 μηνες με τη κοπελα που ειμασταν μαζι 1μιση χρονο! δε το περιμενα ποτε...μου ρθε κανονικα κεραμιδα...δεν ημασταν και το ιδανικο ζευγαρι , ειχαμε τους τσακωμους μας αλλα απο τρυφερες στιγμες αλλο τιποτα... επισης μολις φετος γιναμε φοιτητες και οι δυο στην ιδια πολη.... η κοπελα παραηταν αβγαλτη και αισθανομαι λιγο χαζος που το λεω αλλα εναμιση χρονο δεν ειχαμε ολοκληρωσει... πηγαινε προς τα κει το πραγμα αλλα η κοπελα τραβιοτανε,εδειχνε φοβισμενη και εγω το σταματαγα αμεσως γιατι δεν ηθελα σε καμια περιπτωση να τη πληγωσω... το χαμε συζητησει κιολας και ουσιαστικα με ειχε ευχαριστησει που ποτε δε τη πιεσα για αυτο! και ξαφνικα χωριζουμε για λογους ισως δικους της ψυχολογικους...ζηλευε κοπελες στη παρεα μου...εγω γενικα μια τρελα τη κουβαλαω και πειραζω τους παντες αλλα ποτε κατι παραπανω,ποσο μαλλον μεσα στη παρεα μου...και ποτε δε ξενοκοιταξα οσο ημουν μαζι της...ισα ισα που ωρες ωρες ενιωθα σα χαζοχαρουμενο λες και τη κοιταγα και ελιωνα! με ειπε ανωριμο,οτι δε της δειχνω σεβασμο και οτι αλλο ενω σε σημαντικοτερα πραγματα οπως το σεξ ειχα φερθει τοσο καλα...και γενικα τη προσεχα! απο τοτε τρωω φλασιες... δε μπορω να ηρεμησω...με τρωει μεσα μου το πως τελειωσε! τη βομβαρδιζω κατα καιρους με μνματα στα οποια δεν απανταει ποτε προφανως για να με αποθαρρυνει...αλλα εγω εκει! εχω πεσει τοσο χαμηλα...συνεχιζω να μιλαω στο τοιχο.. υπηρχαν και μεγαλα διαστηματα στα οποια ελεγα "μη στελνεις σταματα"! και μετα παλι τα ιδια!αλλα τι να κανω?? μη μου πειτε οπως ολοι οτι "σιγα μωρε παρατα τη και μη στελνεις"... το ξερω οτι ετσι θα πρεπε αλλα δε μπορω... την αγαπαω και ειμαι σιγουρος οτι και αυτη ενιωθε πολλα για μενα και με νοιαζεται! τωρα τι εγινε??? τι να κανω δε με αφηνει ουτε να της μιλησω...τη θελω τοσο πολυ κοντα μου!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Τελικα ποιοι ειναι οι λογοι που οδηγησαν στη ρηξη? Για πες τους πιο αναλυτικα. Οταν σε σουταρησε τι σου ειπε?

  3. #3
    Πόσο αβγαλτη ητανε για να μην απανταει καθολου στα μηνυματα που της στελνεις? 5 μηνες που χωρισατε, τη βομβαρδιζεις κατα καιρους με μηνυματα αλλά δεν ανταποκρίνεται.. αν ενδιαφεροταν πολλής καιρος ειναι για να μην ανταποκριθει. Και αβγαλτη να ητανε αν σε ποθουσε θα κανε την κινηση, θα επαιρνε την πρωτοβουλια για να μη σε χασει, το αβγαλτος/η δεν παιζει ρόλο σ αυτο.
    Εσυ ολο αυτο τον καιρο της εδωσες το μηνυμα, ησουν σαφεστατος ότι τη θες πίσω. Η πρωτοβουλια ειναι πλεον δικη της.
    Βοηθησε τον εαυτο σου να ηρεμησει, κανε πραγματα που σε χαλαρωνουν κι αν θες ξεκινα να κοιτας κι αλλου. ...Εκτος κι αν εχει καποια/ος συμφορουμιτης καποια καλη ιδεα/συνταγη στο πως θα την καταφερεις να επιστρεψει πισω. Σ αυτο δεν μπορω να βοηθησω.
    Αμα καποιος/α δε γουσταρει ότι και να κανουμε, όσα κόλπα κι αν μηχανευθουμε για να τον καταφερουμε τίποτα δεν αλλάζει, κι αλλωστε οι σχεσεις δεν γινονται με το ζόρι.
    γιάννης

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Athens
    Posts
    699
    Έλα ρε κουτάβι,άβγαλτη τύπισσα σκάει "φοιτιτιλικη" και απλά εξελίσσεται για να μην το πω αλλιώς και φάμε τίποτα πόντους.
    Ξεκολλα,είσαι φοιτητής και έχεις φάει φλασιά τώρα με την μια από της ... που μπορείς να γνωρίσεις στα γρήγορα και που δεν θα τραβιούνται από τίποτα.
    Και ναι,ρεζιλεύεις των εαυτό σου,γιατί η τύπισσα έχει προχωρήσει και εσύ τώρα απλά την παρενοχλείς αντί να προχωρήσεις στης υπόλοιπες άβγαλτες τσούπρες της σχολης και της διπλανής σχολης και των μπαρ και καφετεριών...
    Ξεκολλα αδερφούλη,έβγα έξω και δες την φάση χαλαρά,κρυολόγημα είναι θα σου περάσει.

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    10
    κι εγω πιστευω οτι ειναι αρκετος καιρος 5 μηνες που την κυνηγας...αν ενδιαφεροταν θα εκανε κατι, θα σου εδινε εστω καποιο σημα για να συνεχισεις...μπορει απλα να μην ταιριαζατε, αλλα ακομα δεν εισαι σε θεση να το συνειδητοποιησεις, γιατι μαλλον σε εχει πληγωσει ο χωρισμος...πιστευω οτι αυτο που χρειαζεσαι ειναι να σκεφτεις λιγο λογικα, και να συνειδητοποιησεις οτι στις ανθρωπινες σχεσεις πρεπει να δινουμε αλλα και να παιρνουμε και στη συγκεκριμενη φαση η κοπελα δεν δινει τιποτα... σιγουρα σε ποναει ολο αυτο αλλα με τον καιρο θα δεις οτι ολα θα στρωσουν...ολοι εχουμε κολλησει οπως εσυ κι ολοι καποια στιγμη ξενερωσαμε ! υπαρχει ελπιδα :)

  6. #6
    Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Athens
    Posts
    97
    αυτο που λες με το "φοιτητιλικι" το σκεφτηκα και εγω ετσι... αλλα δε μου δωσε να καταλαβω τιποτα τετοιο για οσο καιρο ειμασταν μαζι και ως φοιτητες πια... το αβγαλτη που ειπα δε το εννοουσα οτι και καλα θελει να ξαναγινει κατι απλα δε παιρνει τη πρωτοβουλια... στο ερωτικο κομματι εννοω... η πρωτη της σχεση ημουνα!οσο για το εξελισσεται που λες φιλε Aντρεα και καταλαβαινω απολυτα τι εννοεις το χω σκεφτει...και καπου εδω κολλαει και το προηγουμενο "αβγαλτη" ! δεν ηταν σε καμια περιπτωση ετσι...αλλα αρχισα και εγω να σκεφτομαι αυτη τη περιπτωση εξαιτιας της παρεας που εχει πλεον...κοπελες οχι κακες σα χαρακτηρες αλλα πολυ ξεπεταγμενες και γενικα ειναι τα κλασσικα "κοριτσακια του μπαμπα" λιγο πολυ που δεν εκτιμουν και πολλα...ενω εκεινη ποτε δεν ηταν ετσι...φοβομουν οτι θα κατεληγε σαν αυτες που κανει παρεα γιατι συνηθως ετσι γινεται αλλα τελικα δε καταφερα να προσδιορισω αν οντως εγινε! επισης να πω οτι με τις κοπελες δε το χω και πολυ...δηλαδη αυτο που λες βγες εξω και θα βρεις αλλη εμενα με δυσκολευει...οκ ναι θα βγω αλλα να γνωρισω κοπελα παντα με δυσκολευε...οκ μερικοι το εχουν αλλοι οχι,δεν ειμαι του μπλα μπλα πολυ που οι γυναικες εστω απ τη πρωτη στιγμη της γνωριμιας το ζητανε αυτο! αλλα μεσα σ ολα αυτα , και το γεγονος οτι ειμαι στεναχωρημενος , με πληγωνει που δεν μου χει πει ουτε μιση κουβεντα...να δει τι κανω ή εστω να μου πει πιο ομορφα οτι τελος...η συμπεριφορα της δε μ αρεσε! αλλα εγω ακομα εκει να τη κυνηγαω χωρις ανταποκριση! ισως η δυσκολια μου να γνωρισω κοπελα με κανει να μαι ακομα εκει

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Athens
    Posts
    699
    Το είπες και μονος σου.Τώρα θα στο ξαναπώ....Τα άβγαλτα κορίτσια,συνήθως,όταν καταλήγουν φοιτήτριες,μακριά από μπαμπάκα και μαμάκα,και δουν ότι,op,σπιτάκι μονη,op,μου την πέφτουν αυτοί,op,Δεν παίζει μπαμπάκας να μου πει τι ώρα να γυρίσω,op,χώνεται ο ωραίος τύπος με το "αμαξετο"....Ποσο πιο απλά θες να σου το περιγράψω....
    Απλά ξεκολλα από την τύπισσα,ήταν στο παρελθόν,έληξε.
    Φοιτητής είσαι καταρχάς,άμα είναι να περάσεις τα φοιτητικά σου χρονια σε έρωτες,στα 35 σου τι θα κανεις?Να βγαίνεις έξω,να πηγαίνεις σε party.Είπες έχεις παρέα.Σταματα να στέλνεις σε αυτήν μηνύματα,μιας και γραμμένο σε έχει,για να σου το πω και χύμα και κοίτα λίγο γύρο σου τι παίζει.
    Δεν χρειάζεται να είσαι greek lover με μαρούλι στο στήθος και "αμαξετο" αγορασμένο από των μπαμπά για να πηδάς....

  8. #8
    Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Athens
    Posts
    97
    καταλαβαινω τι λες αλλα και τοσο καιρο μαζι μου ως φοιτητρια γιατι δεν ηταν καθολου ετσι? και γενικα οταν βγαινει δε ξενυχταει...ειναι ηρεμος τυπος...πολυ! δε νομιζω οτι το δε ποτε ετσι το "φοιτητιλικι" οπως λες! και ξερεις τι με αγχωνει? οτι ειμαι σε μια ηλικια που δεν εχω ολοκληρωσει με καποια κοπελα...και πρωτη φορα εκανα μια σοβαρη σχεση που περιμενα να καταληξει εκει και το εβλεπα οτι πηγαινε προς τα κει και ξαφνικα ολα τελειωσαν και αισθανομαι οτι εχω μεινει πολυ πισω σε αυτο το θεμα σχετικα με τους γυρω μου και με τη παρεα μου... το σκεφτομαι πολυ αυτο , συν οτι τη συγκεκριμενη τυπισσα τη γουσταρα πολυ και ενιωθα πραγματα για εκεινη! οτι βγαινω βγαινω...και περναω παντα καλα με τη παρεα μου...παραπονο δεν εχω...απλα ολο αυτο τελειωσε τοσο αδοξα σαν να μη προλαβα καν να πω κουβεντα εγω για τιποτα... και πληρωσα οτι ανασφαλεια ειχε εκεινη απεναντι μου...οτι ξενοκοιταω,οτι τη πεφτω στις φιλες μου , οτι οτι οτι... αν ηταν αλλος ο λογος που τελειωσε ξερω οτι θα μου τον ελεγε

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Athens
    Posts
    699
    Kai to ti sou edeixne klp,asto re aderfouli.
    Sou deixnei twra kai DEN SE AFORA.
    Δεν έχει σημασία αν είσαι παρθένος.
    Άραξε,δεν είναι όλοι don juan.
    Μην το σκέφτεσαι γενικά σαν βουνό...
    Άσε που άμα ακουστεί στην σχολη θάναι πολλές πρόθυμες να σε βοηθήσουν,ειδικά οι μεγαλύτερες...Θα πέσουν με τα μούτρα.
    Απλά χαλάρωσε,ότι έγινε με την τύπισσα έγινε,έληξε.
    Ώρα να πας παρακάτω.

  10. #10
    Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Athens
    Posts
    97
    ναι οκ δεν ειμαι και τοσο περηφανος που δεν εχω προχωρησει ωστε να μαθευτει και στη σχολη! απλα το ειχα φανταστει με εκεινη...το θελω πολυ να παω παρακατω απλα συνεχεια γυρναω εκει ενω μεσα μου ξερω οτι τελειωσε και τιποτα δε προκεται να ξαναγινει... αισθανομαι οτι δυσκολευομαι να παω παρακατω οταν τελειωσε τοσο αδοξα κατι που με εκανε να νιωθω ομορφα... αυτο ειναι και το προβλημα μου! και δεν ειμαι ο τυπος που θα εκανε επιπολαιες σχεσεις...ποτε δεν εκανα...απλα αυτη η τελευταια ηταν η καλυτερη που ειχα ποτε...

  11. #11
    Quote Originally Posted by multikara View Post
    ναι οκ δεν ειμαι και τοσο περηφανος που δεν εχω προχωρησει ωστε να μαθευτει και στη σχολη! απλα το ειχα φανταστει με εκεινη...το θελω πολυ να παω παρακατω απλα συνεχεια γυρναω εκει ενω μεσα μου ξερω οτι τελειωσε και τιποτα δε προκεται να ξαναγινει... αισθανομαι οτι δυσκολευομαι να παω παρακατω οταν τελειωσε τοσο αδοξα κατι που με εκανε να νιωθω ομορφα... αυτο ειναι και το προβλημα μου! και δεν ειμαι ο τυπος που θα εκανε επιπολαιες σχεσεις...ποτε δεν εκανα...απλα αυτη η τελευταια ηταν η καλυτερη που ειχα ποτε...
    Συνηθως καθε επόμενη σχέση, ιδιως στα αρχικα σταδια της ερωτικης μας ζωης, ειναι καλύτερη απ την προηγουμενη επειδη ήδη έχουμε αποκτησει την εμπειρια μεσα απο τις προηγουμενες σχεσεις κι ετσι κανουμε καλύτερες πιο προσεγμενες επιλογες πλεον.
    Κυριως εκπαίδευσε τη σκέψη σου να χαλαρωσει και φυγει απ αυτην. Επετρεπε στη σκεψη σου να σου θυμιζει πλεον την πρωην και τις στιγμες μαζι της ολο και και πιο αραια και λιγοτερο εντονα μεχρι να σου γινει απλα αναμνηση μιας σχεσης.
    Οπως σου λενε κι αλλα μελη να κοινονικοποιηθείς μεσα στις φοιτητοπαρεες, χομπι κλπ, νασε περιποιημενος εμφανισιακα κι ομιλητικος, καλλιεργημενος σαν χαρακτηρας. Αυτα πιστευω ειναι τα προσοντα. Το θεμα παρθενος θα σου ειναι μειονεκτημα αμα πέσεις σε κανα *******κι φοιτητρια η οποια ψαχνει να βρει αντρες με πολλες εμπειριες. Ηταν η πρωτη σου σχεση γι αυτο τη σκεφτεσαι τοσο εντονα, δεν ειναι θεμα μεγαλου ερωτα και ψυχικης συνδεσης μαζι της. Δεν ειχες προηγουμενη/ες σχεση/ες για να μπορεις να κανεις συγκριση κι ετσι η σχεση σου μαζι της σου φανταζει ακομα η ηδανικη. Και δυστυχως εκανες το λαθος κι αφησες το μυαλο σου να κολλησει εκει.
    Απλα εκει που θα κυκλοφορας να εχεις τα ματια σου ανοιχτα για να βλεπεις τι σ αρεσει και που υπάρχει ενδιαφερον και να μην καθυστερας να κανεις την κινηση. Τοτε θα διαπιστωσεις ότι υπάρχουν τα καλύτερα που δεν φανταζοσουν και δε θα επιζητας πλεον να ξαναφτιαξεις μαζι της και θα σαι σιγουρος γι αυτο. Ετσι λειτουργουν οι σχεσεις.
    γιάννης

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Multikara σταματα να σκεφτεσαι τροπους για να γυρισει πισω και αρχισε να κανεις κατι για να μπορεσεις να προχωρησεις σε επομενες σχεσεις ...

Similar Threads

  1. πισω στα παλια...
    By swaggy97 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 31
    Last Post: 25-06-2013, 22:55
  2. Ταξιδι πισω στο χρονο!!!
    By deleted-member30-03 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 36
    Last Post: 29-10-2011, 22:59
  3. Τι κρυβεται πισω απο την οθονη...
    By ImLost in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 9
    Last Post: 02-09-2011, 21:41
  4. IT 'S NEVER TOO LATE..... ( TON ΘΕΛΩ ΠΙΣΩ...)
    By Lacrymosa in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 50
    Last Post: 02-08-2011, 02:11
  5. θέλω την ζωή μου πίσω..
    By apostoloss in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 38
    Last Post: 16-02-2011, 17:17

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •