Γιατι με στήνει συνέχεια?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 30
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    168

    Γιατι με στήνει συνέχεια?

    Καλησπερα σας.
    Εχω ξαναγράψει εδω για την περίπτωση μου,μόνο που σημερα για εμένα η κατασταση έφτασε στο αμην.Ειμαι εδω και 8 μήνες περίπου με ένα παιδι.Εχει αρκετά προβλήματα σε πολλούς τομείς στην ζωη του αλλα σημερα επέλεξε να δημιουργήσει ακόμη ένα.
    Με στήνει συνέχεια.Πριν απο λίγες μέρες μου είχε πει να ετοιμαστω για ένα διήμερο σε ένα νησί,μετα το αλλαξε.Και φυσικά δεν ειναι η πρώτη φορα που κάνει κάτι παρόμοιο.Ιδιο περιστατικό έχει συμβεί 2-3 φορές.
    Σημερα μου είπε πως θα πάμε θάλασσα και τελικά ξύπνησε στις 15:00 και μου είπε πως θα παει σε έναν αγώνα και το βράδυ θα τα πούμε.Κουραφεξαλα!!!Ο αγώνας άργησε να ξεκινήσει κι αυτός ούτε να με ενημερώσει.Και φυσικά κι αυτο δεν γινεται πρώτη φορα.
    Δεν θελω να τον πιεζω,πολλα πράματα του εχουν παει χάλια,αλλα πως ειναι δυνατόν αυτός ο ανθρωπος να θέλει απο εμένα να τον ακολουθήσω στο εξωτερικο-όπου ίσως έχει βρει την τέλεια δουλεια- ενώ με στήνει κάθε τόσο?
    Έχει περάσει απο το μυαλό μου ότι έχει άλλη-κλασική σκέψη-αλλα γιατι μου μιλάει για συγκατηκοιση κι άλλα συναφή?Πως ειναι δυνατόν να θέλει κάτι τέτοιο ενώ δεν ειναι συνεπείς?
    Δεν τον κατηγορώ για την συμπεριφορα του γιατι κυριολεκτικά του εχουν παει Ολα καταδιαόλου,αλλα μου ειναι αδύνατον να τον δικαιολογήσω κι άλλο!

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    τα ιδια μου κανει και εμενα....

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,451
    ....για τί ηλικιες μιλαμε;
    But on some summer nights, it could feel like paradise. Paradise lost.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    491
    λογικα εκει παει το μυαλο...οτι εχει κ αλλη...
    εξηγησε του πως νιωθεις κ τι σε ενοχλει...ηρεμα!
    το οτι εχει πολλα προβληματα δν δικαιολογει τν ασυνεπεια του... ισα ισα οτν εχεις προβληματα τρεχεις στν αγκαλια του συντροφου σου για να σε παρηγορησει! για να πεις το πονο σου! αν δεν περνας καλα φυγε...αν παλι συμβιβαζεσαι σε αυτο το μηκος κυμματος ξεκαθαρισε τη θεση σου κ τι θελεις απο αυτον!!!δν ειναι αδικο να βασανιζεσαι?
    ότι δε σε σκοτώνει…..κακά τα ψέματα……
    …………………………….ένα κουσούρι στο αφήνει!!!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    168
    Quote Originally Posted by howtodream8 View Post
    ....για τί ηλικιες μιλαμε;
    30 εγω και 31 αυτός.Δεν νομιζω ότι παίζει τόσο ρολο

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,451
    Quote Originally Posted by Τάρια View Post
    30 εγω και 31 αυτός.Δεν νομιζω ότι παίζει τόσο ρολο
    ........πλακα κανεις!! Και φερεται τοσο ανωριμα;;;
    But on some summer nights, it could feel like paradise. Paradise lost.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2012
    Location
    Αθηνα
    Posts
    798
    Δε ξέρω γιατί το έκανα αυτό στον εαυτό μου....μάλλον βαριέμαι αφάνταστα.
    Αλλά διάβασα το μήνυμα σου και .....αναφέρεις δύο περιστατικά που....ξέρω γω...ειναι τοσο τραγικά? Αναφέρεις μολις δυο περιστατικά και χρησιμοποιείς φράσεις όπως "για εμένα η κατασταση έφτασε στο αμην", "πως ειναι δυνατόν αυτός ο ανθρωπος", "αλλα μου ειναι αδύνατον να τον δικαιολογήσω κι άλλο". Λες οτι το κάνει συνέχεια μάλιστα ενώ στην πρώτη σου αναφορά απλά περιγράφεις μια αλλαγή προτιμησης ενδεχομένως και στην δευτερη σου αναφορά δεν καταλαβαίνω καν τι περιγράφεις...Άργησε να ξεκινήσει κάποιος αγώνας που θα πηγαινε και έκανε το τραγικό λάθος να μην σε ενημερώσει...εντάξει...
    Δεν περιγράφεις κάτι το προβληματικό...
    Υπερβάλεις. Κατα πολύ.

    Τι το ανώριμο έχει η συμπεριφορά στα δυο παραδείγματα που ανέφερε? ......

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,451
    Μα μεσα σε μονο 8 μηνες, εχει επαναλαβει τοσες φορες αναλογες συμπεριφορες. Η κοπελα το λεει, οτι δεν ειναι μονο μια ή δυο φορες. Εαν ο ανθρωπος αυτος θελει να δημιουργησει μαζι της γερα θεμελια για συγκατοικηση και για φυγη στο εξωτερικο μαζι, θα πρεπει η κελα να νιωθει πολυ σιγουρη. Ετσι, πως να νιωσει σιγουρια;
    But on some summer nights, it could feel like paradise. Paradise lost.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    168
    Quote Originally Posted by Tomhet View Post
    Δε ξέρω γιατί το έκανα αυτό στον εαυτό μου....μάλλον βαριέμαι αφάνταστα.
    Αλλά διάβασα το μήνυμα σου και .....αναφέρεις δύο περιστατικά που....ξέρω γω...ειναι τοσο τραγικά? Αναφέρεις μολις δυο περιστατικά και χρησιμοποιείς φράσεις όπως "για εμένα η κατασταση έφτασε στο αμην", "πως ειναι δυνατόν αυτός ο ανθρωπος", "αλλα μου ειναι αδύνατον να τον δικαιολογήσω κι άλλο". Λες οτι το κάνει συνέχεια μάλιστα ενώ στην πρώτη σου αναφορά απλά περιγράφεις μια αλλαγή προτιμησης ενδεχομένως και στην δευτερη σου αναφορά δεν καταλαβαίνω καν τι περιγράφεις...Άργησε να ξεκινήσει κάποιος αγώνας που θα πηγαινε και έκανε το τραγικό λάθος να μην σε ενημερώσει...εντάξει...
    Δεν περιγράφεις κάτι το προβληματικό...
    Υπερβάλεις. Κατα πολύ.

    Τι το ανώριμο έχει η συμπεριφορά στα δυο παραδείγματα που ανέφερε? ......
    Δουλεύω βάρδια και δυστυχώς περιορίζομαι αφάνταστα.Και Βεβαια με την κρίση,αστα να πανε.Θελω να δείξει κατανόηση λόγω του οραριου μου κι όχι να μου λέει..."μωρό μου,το πρόγραμμα σου ειναι ώρες ώρες χάλια".
    Περα απο αυτο,ειναι ωραίο να σου λέει καποιος σημερα πως αύριο θα κάνουμε αυτο και θα πάμε εκει,και μόλις έρθει το αύριο να απαντά αργά στο τηλέφωνο και να σου λέει θα κανω κάτι δουλειές και μόλις τελειώσω θα σε πάρω.Και φυσικά παει 23:00 το βράδυ κι ούτε φωνή ούτε ακρόαση?

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2012
    Location
    Αθηνα
    Posts
    798
    Το "τοσες φορες" σε τι αναφέρεται?
    Σε άλλο thread ισως?
    Η μήπως εσύ πχ δεν έχεις αλλάξει ποτέ γνώμη για κάποια σου απόφαση? όπως οι διακοπες που ανέφερε....
    Ανθρωπινο το βλέπω...όλοι αλλάζουμε γνώμη...είναι προβληματική συμπεριφορά αυτό?

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2012
    Location
    Αθηνα
    Posts
    798
    Quote Originally Posted by Τάρια View Post
    Δουλεύω βάρδια και δυστυχώς περιορίζομαι αφάνταστα.Και Βεβαια με την κρίση,αστα να πανε.Θελω να δείξει κατανόηση λόγω του οραριου μου κι όχι να μου λέει..."μωρό μου,το πρόγραμμα σου ειναι ώρες ώρες χάλια".
    Περα απο αυτο,ειναι ωραίο να σου λέει καποιος σημερα πως αύριο θα κάνουμε αυτο και θα πάμε εκει,και μόλις έρθει το αύριο να απαντά αργά στο τηλέφωνο και να σου λέει θα κανω κάτι δουλειές και μόλις τελειώσω θα σε πάρω.Και φυσικά παει 23:00 το βράδυ κι ούτε φωνή ούτε ακρόαση?
    Άλλο το αν ειναι ωραίο και άλλο το αν ειναι προβληματικό...δε θα βγάλουμε σκάρτο έναν άνθρωπο επειδή κάτι συνεβει και άργησε. Στο κάτω κάτω ρώτα τον τι ήταν αυτό!
    Προβληματική συμπεριφορά δεν είναι σε καμία περίπτωση...
    Όσο για το σχόλιο του, εντάξει εσύ δηλαδή που περιγράφεις την συμπεριφορά του σαν προβληματική σε τι διαφέρεις? Εκείνος γκρίνιαξε για το ωράριο σου και εσύ γκρινιάζεις για την συμπεριφορά του....ανθρώπινα τα βλέπω εγώ αυτά.

    Σιγά μην τον στείλουμε και σε ψυχίατρο επειδή άργησε να σε "ενημερωσει οτι άργησε να ξεκινήσει ο αγωνας", άλλαξε γνώμη για τις διακοπες και σχολίασε το χάλια ωράριο σου σαν χάλια ωράριο. Συνιστώ ψυχραιμία.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2012
    Location
    Αθηνα
    Posts
    798
    Το καλύτερο απο όλα δε, είναι το οτι γράφεις πολλές φορές οτι του έχουν πάει πολλά κατα διαόλου κλπκλπ και το οτι ετοιμάζεται να φύγει στο εξωτερικό (δεν το λες και λιγο) και λες οτι δεν θες να τον κατηγορήσεις αλλά το κάνεις....
    Αν δεν θες να δικαιολογήσεις λοιπόν την συμπεριφορά του μην το κάνεις αλλά σκέψου το ενδεχόμενο του οτι το να μην σου πει οτι άργησε να ξεκινήσει ο αγωνας του και το οτι το ωράριο σου ειναι χάλια ίσως να ειναι σχετικά μικρά μπροστά στο οτι ετοιμάζεται να κάνει μια τόσο μεγάλη αλλαγή στην ζωή του και έχει δεχτεί να σε συμπεριλάβει.
    Αλλιώς απλά χωρισε τον γιατί σου είναι τοοοοοσο τραγικός και πες του να πάρει εμένα στο εξωτερικό μαζί του.....

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Athens
    Posts
    699
    Σάπιος προβληματισμός?
    Ένταξ,ο τύπος κάπου ξεχνιέται,αλλα στην τελική,σου είπε το και το πάμε έξω...
    Το είπε σε εσένα...
    Οποτε και μονο αυτό σημαίνει ότι σε υπολογίζει.
    Τώρα για την γκρίνια,e εσύ γκρινιάζεις,αυτός γκρινιάζει,όλοι γκρινιάζουν.Έλληνες...Τι περιμένεις.
    Χαλάρωσε,δες τι θες πέρα από την γκρίνια και αν σε καλύπτει ο τυπάς και αποφάσισε αν αξίζει η όχι...
    Δεν μπορούμε να στο πούμε εμείς αυτό από το:άργησε 4 φορες μέσα σε 8 μήνες αλλα μου είπε να πάω μαζί του εξωτερικό...

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    129
    Quote Originally Posted by Τάρια View Post
    Καλησπερα σας.
    Εχω ξαναγράψει εδω για την περίπτωση μου,μόνο που σημερα για εμένα η κατασταση έφτασε στο αμην.Ειμαι εδω και 8 μήνες περίπου με ένα παιδι.Εχει αρκετά προβλήματα σε πολλούς τομείς στην ζωη του αλλα σημερα επέλεξε να δημιουργήσει ακόμη ένα.
    Με στήνει συνέχεια.Πριν απο λίγες μέρες μου είχε πει να ετοιμαστω για ένα διήμερο σε ένα νησί,μετα το αλλαξε.Και φυσικά δεν ειναι η πρώτη φορα που κάνει κάτι παρόμοιο.Ιδιο περιστατικό έχει συμβεί 2-3 φορές.
    Σημερα μου είπε πως θα πάμε θάλασσα και τελικά ξύπνησε στις 15:00 και μου είπε πως θα παει σε έναν αγώνα και το βράδυ θα τα πούμε.Κουραφεξαλα!!!Ο αγώνας άργησε να ξεκινήσει κι αυτός ούτε να με ενημερώσει.Και φυσικά κι αυτο δεν γινεται πρώτη φορα.
    Δεν θελω να τον πιεζω,πολλα πράματα του εχουν παει χάλια,αλλα πως ειναι δυνατόν αυτός ο ανθρωπος να θέλει απο εμένα να τον ακολουθήσω στο εξωτερικο-όπου ίσως έχει βρει την τέλεια δουλεια- ενώ με στήνει κάθε τόσο?
    Έχει περάσει απο το μυαλό μου ότι έχει άλλη-κλασική σκέψη-αλλα γιατι μου μιλάει για συγκατηκοιση κι άλλα συναφή?Πως ειναι δυνατόν να θέλει κάτι τέτοιο ενώ δεν ειναι συνεπείς?
    Δεν τον κατηγορώ για την συμπεριφορα του γιατι κυριολεκτικά του εχουν παει Ολα καταδιαόλου,αλλα μου ειναι αδύνατον να τον δικαιολογήσω κι άλλο!
    O ανθρωποσ καποιο θέμα εχει.Δεν ειναι ανωριμοτητα.Θέλει να κανετε πραγματα μαζι και αυτα που σου προτεινει τα θέλει, αλλα για καποιο λογο δικο του δεν τα πετυχαινει.Τον παιρνει ο υπνος, καθυστερει, υποσχετσαι κατι και δεν το κανει.Αυτοσ έπρεπε να ειχε γραψει εδω μεσα κειμενο....Οι άνθρωποι που εχουν τα λεγομενα "ΧΑΣΙΜΑΤΑ" κατι τουσ συμβαινει και οι αλλοι νομιζουν πωσ ειναι αδιαφοροι και αραχτοι.χασιματα"εχουν και οσοι πινουν ναρκωτικα και το κρυβουν! Δεν λεω πωσ ειανι ναρκομανης !!! Απλα σου ερμηνευω τετοιεσ στασεις. Η κατι αλλο σε ψυχολογικο μου κανει, καμια ψιλη καταθλιψη , κανα ιδεοληπτικο, ξερω εγω...Τα ψυχολογικα μασ κανουν να φαινομαστε ασυνεπεισ και χυμα καμμια φορα γιατι δεν μπορουμε να λειτουργησουμε με προγραμμα ...Μας κατευθυνουν αυτα...
    Last edited by lady in red; 26-08-2013 at 08:53.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Μηπως πρεπει να ξαναπω την ιστορια με τον πρωην μου , ο οποιος μου ειχε προτεινει συγκατοικηση και αφου αρνηθηκα μετα απο ενα μηνα συγκατοικουσε με αλλη ?
    Tην υπαρξη της οποια γνωριζα , αλλα συμφωνα με τα λεγομενα του ηταν απλα μια γνωστη με την οποια ειχαν απλα πηδηχτει στον παρελθον και εγω ημουν η τρελη που τα εβγαζε απο το μυαλο της ...

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. συνεχεια
    By katerina1974 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 18
    Last Post: 10-08-2017, 08:26
  2. η συνέχεια
    By someone in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 11
    Last Post: 15-05-2010, 22:26
  3. ΣΥΝΕΧΕΙΑ 3
    By ΝΕΦΕΛΗ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 1
    Last Post: 05-03-2009, 14:24
  4. αισθανομαι συνεχεια οτι
    By Lef in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 16
    Last Post: 31-08-2008, 19:19
  5. αυπνιες συνέχεια
    By serenity in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 29-02-2008, 19:28

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •