φοβαμαι οτι θα μεινω για παντα μονη μου? - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 60
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Athens
    Posts
    699
    Just keep your chin up high Κορίτσαρε.
    Δεν χρειάζεται φιλοσοφία και επιστημονικούς ορους το θέμα.
    Απλά μάθε να είσαι καλά με αυτό που είσαι,και με αυτά που έχεις να προσφέρεις.
    Όταν επιτέλους τα κανεις αυτά για την "παρταρα" σου,θα βρεθεί και το "κουφετακι",και το δεύτερο "κουφετακι",και το τρίτο κλπ που θα γουστάρουν.
    Peace and out.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,451
    Αχ βρε Σονια.....ποσα πολλα μου θυμησες με την ιστορια σου. Θα σου πω κι εγω μια λοιπον.

    Ηταν καποτε ενα κοριτσακι, λιγο διαφορετικο απο τα αλλα. Του αρεσε να παιζει με τα αγορια, σιχαινοταν τα κοριτσακια που οι μαμαδες τους τα πηγαιναν στο μπαλετο και κανενα αγορακι δεν το ηθελε στο σχολειο. Τα χρονια περασαν, το κοριτσακι πηγε στο Γυμνασιο και παλι διεφερε απο τα αλλα. Ηταν πολυ κοντο, δεν ειχε αναπτυχθει, εμοιαζε με ενα καλοψημενο κεφτεδακι, ετοιμο να τσουλησει. Το κοριτσακι αυτο ομως, ειχε ονειρα και συναισθηματα, οπως ολα τα αλλα παιδακια. Ηταν ομως ασχημουτσικο, ζουμπας και διαβαστερο. Μια μερα στο μαθημα της γυμναστικης, το αγορι το οποιο ειχε ερωτευθει, φωναξε δυνατα " μα κυριε, την Μ, γιατι την εχουμε στο μαθημα; Αφου τιποτα δε μπορει να κανει!! Αχρηστη ειναι τελειως!". Η Μ λοιπον, απογοητευτηκε, εκλαψε, πικραθηκε, περασε πολλους μηνες που καθε νυχτα ξεσπουσε σε λυγμους. Και ηρθε το Λυκειο. Η Μ, εξακολουθουσε να ειναι πολυ κοντη, σαν πατατουλα βραστη, με πολλα πολλα σπυρακια και αναπτυξη....μηδεν. Βλεπεις, ειχε μεσα στην ατυχια της ενα γυναικολογικο προβλημα και δεν μεγαλωνε οπως ολα τα κοριτσια. Η μαμα της τοτε της ειπε οτι μπορει ολα να αργουν, αλλα οταν θα ερθουν, θα ειναι πολυ πολυ ωραια. Ωσπου ενα καλοκαιρι ολα αλλαξαν. Η Μ εκανε θεραπεια, και πηρε μποι! Και οχι μονο αυτο, αλλα επιτελους, εμοιαζε πραγματικη γυναικα! Πηγε στο γυμναστηριο, πηγε στον δερματολογο, απαλλαχτηκε απο ολες τις φιλες που της εριχναν το βλεμμα της λυπησης και πορευτηκε ετσι. Η Μ σπουδασε, τα πηγε πολυ καλα, βραβευτηκε απο το σχολειο της και απο το πανεπιστημιο, συνεχισε τη ζωη της, εκανε σχεση αγαπης, που αγαπησε και αγαπηθηκε και μεχρι σημερα προσπαθει ακομη για να μην την ακολουθουν τα φαντασματα του παρελθοντος. Σαν την Μ εχει πολλες κοπελες. Ειναι κοπελες που σεβαστηκαν τον εαυτο τους και φροντισαν να ειναι κυριες του εαυτου τους.


    Σαφως η ομορφια ανοιγει πολλες πορτες, εκ των πραγματω ο αλλος ειναι προιδεασμενος αλλιως εαν εισαι εμφανησιμος. Και ισχυει σε ολα, επαγγελματικα, συναισθηματικα, φιλικα. Αυτο δε σημαινει οτι ο υπολοιπος πληθυσμος ειναι καταδικασμενος. Η ενασχοληση με τον εαυτο μας ωστοσο μπορει να γινει και παγιδα, καθως τα ορια μεταξυ του βρισκω τον εαυτο μου και τον χανω, ειναι πολυ κοντα.

    ΥΓ: σημερα ολοι λενε στην Μ, οτι εαν προσεχε λιγο περισσοτερο, εκανε πιο πολυ γυμναστικη, εκανε λειζερ να φυγουν καποια σημαδακια απο την ακμη, ειχε πιο μακρια μαλλια και εκανε και κανενα.....σολαριουμ, θα ηταν ιδανικη. Αλλα βλεπεις, οι ατελειες καμια φορα ειναι επιλογη :-)
    But on some summer nights, it could feel like paradise. Paradise lost.

  3. #18
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2012
    Location
    athens
    Posts
    8
    Quote Originally Posted by unlucky View Post
    Σονια μου καταρχην εγω προσωπικα δεν ειπα οτι οι φιλες σου σε ζηλευουν για κατι, απλα οτι υπαρχει το ενδεχομενο να σε σαμποταρουν επιτηδες για να τρως τα μουτρα σου!!! Επισης μην υποτιμας καθολου σπουδες- επαγελματικα διοτι σε αυτο πρεπει να δωσεις εμφαση στην ηλικια σου και οχι να σε ενδιαφερουν κυριως τα ερωτικα. Εννοειται πως ωραιο ειναι να υπαρχουν και αυτα αλλα οχι να παραμελεις ή να φερνεις σε δευτερη μοιρα τα ουσιωδη σε αυτη τη φαση της ζωης σου. Το λαθος που κανουμε πολλες ειναι να θεωρουμε οτι ο "γκομενος" ειναι το Α και το Ω και μαλιστα να θυσιαζουμε πολλα για χαρη καποιου... ΜΕΓΑ ΛΑΘΟΣ!!!!!!
    αν ειχα εστω κ ενα γκομενο μια φορα στη ζωη μου ισως να εδινα κ γω βαση στις σπουδες κ ολα αυτα που λες...εννοω αν ειχα καποια επιτυχια!γενικα στις σπουδες τα παω καλα προς το παρον δεν εχω αφησει μαθηματα κ τετοια ουτε προκειται να βαλω ποτε μια αμφιβολη αναζητηση συντροφου πανω απο σπουδες φιλες κ οικογενεια! και φιλο να ειχα δε θα ηθελα να ειμαι κολλημενη γιατι αυτος ο τυπος γυναικας με απωθει οταν το βλεπω γυρω μου. να μου δωσουν λιγη αυτοπεποιθηση θελω...μου λειπει αυτο το κομματι απο τη ζωη μου για να νιωσω καλα κ ολοκληρωμενη γιατι με τις παρεες μου περναω σουπερ και γενικα ειμαι γελαστος ανθρωπος! απλως οταν βλεπω τις αλλες ( οι οποιες ηταν πριν οπως κ γω απειρες, αλλα λογω επιλογης/ντροπης οχι λογω εμφανισης) να προχωρανε σε αυτο τον τομεα, καταλαβαινεις οτι νιωθω οτι μενω πισω, σαν την γεροντοκορη που ολες οι φιλες της παντρευτηκαν και αυτη δεν εχει ουτε καν δεσμο...αν κ αυτες εμεναν απειρες ισως και γω να μην ειχα θεμα εννοω να μην το σκεφτομουν σε τοσο μεγαλο βαθμο...αλλα βλεποντας τις να εχουν κατακτησεις κ γω να μην εχω τιποτα και μαλιστα οσες προσπαθειες εχω κανει να πεφτυν στο κενο, αναγκαστικα θελοντας και μη πικραινομαι! νομιζω ειναι φυσιολογικη κ αναποφευκτη η συγκριση...αλλα δεν απογοητευομαι ακομη σε τοσο εντονο βαθμο...θα συνεχισω να προσπαθω και αν κατσει εκατσε...τι να πω...

  4. #19
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    ΚΑλησπερες πολλες και με υγεια φιλημου Σονια!¨)

    Δε σε γνωριζω! μειτε σε εχω δει για να σου πω την αποψη μου σχετικα με την ομορφια σου! Βλεπεις δυστυχως το πως ειναι καποια η καποιος εμφανησιακα εχει γινει παρα πολυ σημαντικο ! κατι σαν τα αμαξια εχουν γινει και οι ανθρωποι!! Ειναι μεγαλη καταντια για μια κοινωνια να ξεχωριζει τους ανθρωπους μοναχα απο το πως ειναι απο εξω! εχουμε γινει τοσο πολυ ρηχοι! μας νοιαζουν τα λεφτα, τα μεγαλα σπιτια! ,τα ακριβα και γρηγορα αμαξια ,ρουχα και γενικα οτι εχει να καμει με το τι φενετε!! δεν εχουμε βαλει μυαλο ουτε κι τωρα που υπαρχει η οικονομικη κριση! ειναι πολυ κριμα σε μια εποχη οπου η γνωση ειναι τοσο πολυ ευκερη, οπου το να διαβασει καποιος κανα βιβλιο ειναι σχεδον τσαμπα - διαβαζωντας κανα βιβλιο ανοιγει λιγο το μυαλο μας! μαθαινουμε την φιλοσοφια της ζωης ,καταλαβαινουμε και γνωριζουμε πολλα πραματα! ( βεβαια υπαρχουν και καποιοι που οσα βιβλια κι αν διαβασουν η ορθογραφια τους ειναι εγκλημα κατα της γλωσσας οπως εγω!! οπου κανω πολλα και δυνατα λαθη! αλλα συγνωμη ρε παιδια ειμαι και δυσλεκτικος συν τα πολλα αλλα ¨)),ετσι λοιπον το να διευρηνουμε το μυαλουδακι μας δεν κανει τυποτες!
    Ξανα γυρναω στο θεμα σσου Σονια μου γτ. πολυ λογας ειμαι και εγω¨). Οπως ειπαν τα παιδια παραπανω στα κειμενα σου κανεις συνεως λογο για την ασχημη εμφανηση σου! ειδικα για το προσοπακι σου! απο την αλλη ομως μας λες οτι εχεις ομορφο κορμι! περιεργο λοιπον, αφου το θεμα του σεξ εχει να κανει με το σωμα! οχι με το προσωπο!! ετσι λοιπον αμα αναζητας να φυγει απο πανω σου αυτος ο καταραμενος "υμενας" ¨) - οπου δεν εχεις αδικο, ειναι καπος κομπλεξικες μερικες κοπελλες που παραμενουν παρθενες μετα τα 20 τους! καλα θα κανεις να απαλαγεις απο αυτο, απο την παρθενια, οσο καμαρι και τιμη ηταν παλια τοσο το αντιστροφο ειναι πλεον.
    Ομως για να μην παρεξηγηθω - παλυ - δεν ενοω να βρεις εναν τυπο στο δρομο και να του πει εε!! φιλε μπορεις να με ξεπαρθενιασεις 2-3 λεπτα ?ε ? ¨) χεχε, φυσηκα και οχι!! Ζεις καποια απο τα πιο ομορφα χρονια της ζωης σου! ειναι τα τελευταια ρονια της ζωης σου οπου πλαθεις τον χαρακτηρα σου! απο δω κι περα εισαι μια γυναικα! η ζωη θεωρει πως η κοπελα στα 21-22 της ειναι πλεον ορημη, ειναι πλεον υπευθυνη για την ζωη της και για το μελον της. Τα λαθη, οι επυλογες που θα κανεις απο εδω κι στο εξης (δεν αναφερομαι για το σεξ),απο δω κι περα, ειτε επαγγελματικα, ειτε φιλικα ειτε σχετικα με τις σπουδες σου οι αποφασεις σου ειναι κρισημες και θα κρινοντε σοβαρα! δεν θα υπαρξει πλεον η δικαιολογια του οτι ειναι μικρη ακομα μωρε, θα μαεθ!ΤΕΛΟΣ! εισαι υπευθυνη και οριμη για το καθε τι που θα κανεις! ο κοσμος θα σε κρινει σκηρα και χωρις δυσταγμο!
    Οσο για τις ερωτικες σχεσεις -δεν ξερω αν μενεις αθηνα, η σε καποιο χωριο, νησι- αλλα η ερωτικη ζωη μπορει να εχει τις επυλογες της, δλδη υπαρχουν εκει εξω αρκετα αγορια ,μαλον ανδρες¨), που εχουν το μυαλο στο κεφαλι τους!! προσωπικα ,οπως κι πολλους ανδρες που ξερω! πρωταρχηκο λογο στην επυλογη τους γιασ μια κοπελα δεν ειναι η ομορφια και μονο! ΟΧΙ!! μπορει η πρωτη εντυπωση να ειναι αυτο, αλλα ο λογος , η γλωσσα κανει την ουσια! τι να την κανω την γκομεναρα αμα ανοιγει το στωμα της και πεταει "μπιστολιες"αμα λεει βλακιες δλδη!! Ο.Κ. δεν κανω τον σοφο, και εγω στα 20μου το "φενεσθαι"απο το "εισαι" ηταν πανω απο ολα, ηθελα να κυκοφορω κοπελες οπου θα κανω εντυπωση στους φιλους μου, στην γειτονιαμου, ηθελα να φορανε τα μινι τους και να τις"κυκλοφοραω" για μοστρα, οπως κανουν και με τα αμαξια,ομως καταλαβα οτι δεν ειναι αυτο αγαπη! οτι δεν ειναι αυτο ερωτας!! ερωτας ειναι κατι πολυ πιο βαθυ! να μπορεις να κοιτας τα ματια της κοπελας που ειναι μαζι σου και να σε κανει να χτυπα η καρδια σου πιο γρηγορα!! να μπορεις να πας καπου ,να εισαι μονο εσυ και το αλλο σου μισο!!και να νομιζεις οτι εχεις τον κοσμο ολο!! να μπορεις να εισαι αγγαλια και να νιωθεις σαν το πιο ομορφο μεθυσι της ζωης σου!! να φιλιεσαι και να κλεινεις τα ματια σου ταξιδευεμενος στα πιο ομορφα συναισθηματα της καρδιας σου! ευτυχως τ ενιωσα, το εζησα και το καταλαβα!
    Προσωπικα λοιπον πλεον δεν με ενδιαφερει καθολου!! μα ΚΑΘΟΛΟΥΥ!! η κοπελα μου να ειναι ξανθια με μινι , με τον πιο ομορφο κολο στο κλαμπ! δεν με ενδιαφερει να εχει τα πιο ομορφα στηθοι και την πιο κουνηστη "ουρα"Δε θελω να μου κοιταει ολο το μαγαζι την γκομεναμου! Γτ. δυστυχως οι πολυ ομρφες γυναικες ειναι και για πολλους ανδρες συνηθως! Αυτες που ειναι πανεμορφες και ντυνοντε προκλητικα εχουν γνωση το τι μπορουν να κανουν και να κερδησουν! ετσι λοιπον δε εχω σκοπο να μοιραζομαι την κοπε΄λαμου με αλλους! δεν θελω να σκηβω για να μην βρισκουν τα κερατα!ουτε θελω να μην μπορω να πω μια κουβεντα! να μην μπορω να κουβεντιασω για τπτα αλλο παρα για μονο αυτα που γρΦΕΙ Η εσπρεσο,η το ΣΤΑΡ!¨), Θελω να εχω μια κοπελα που να μπορουμε να περναμε την ωρα μας ευχαρηστα! να μπορουμε να ειμαστε μαζι χωρις να υπαρχει μια τηλεωραση για παρεα! ,θελω να λεμε πραματα ομορφα, να μην περημενω σαν λυτρωση το πωτες θα "τελειωσει" το σεξ για να εξαφανηστω και να παω καπου αλλου! και ταυτοχρονα να εχω το αγχος αν ειναι με τον αλλον γκομενο και αλλα τετοια!
    Ολα τα παραπανω που εγραφα στον ενικο σονια, δεν ηταν οτι ειμαι εγω μονο ετσι! δεν τα εγραφα για να δειξω οτι ειμαι εγω ο μονος ρομαντικος ανδρας και οτι ολοι οι αλλοι θελουν μονο τις ψευτοκουκλες! απλα τα εγραψα ετσι για να σου πω οτι υπαρχουν εκει εξω παρα πολλοι ανδρες που μπορουν να σου προσφερουν εναν πραγματικο ερωτα! μια αληθινη αγαπη! γεματη χρωματα και συναισθηματα! υπαρχουν παρα πολλοι ανδρες εκει εξω που μπορεις να περνας μαζι τους ατελειωτες ωρες γεματες με χαρα, διασκεδαση και υπεροχες στυγμες! απλα δεν ειναι 18 χρονων ,-οχι πως δεν υπαρχουν και ορημα παιδια σε μικρες ηλικιες αλλα λογο ορμων και βιολογικους λογους το σεξ σε αυτες της ηλικιες ειναι πολυ σημαντικο τοσο πολυ που δυστυχως το καναμε λαθος! ολοι οι ανδρες σε αυτες τις ηλικιες κοιταγαμε την προσωπικη μας ευχαρηστηση, μας ενδιεφερε να "τελειοσουμε" ετσι ωστε η απολυτη ηδωνη να εχει την δικια μας ενοια! δεν το καναμε απο εγωησμο! απλα δεν ξεραμε ολοι μας πως λειτουργει μια γυναικα! δεν ξεραμε οτι θελει αιεσθητες και απαλες κινησεις!
    Τελος θελω να σου πω να μην σε επιρεαζουν τοσο πολυ τα λογια διαφορων φιλων σου, απο τα γραπτα σου δειχνεις κοπελα απο σπιτι, κοπελα με δυναμηκο χαρακτηρα και αισιοδοξο χαρακτηρα! ΜΗΝ ΑΛΛΑΞΕΙς!! μην αφησεις την παλιοκοινωνια μας να σε αλλαξει!! κρατα ψηλα το ηθος και τις αρχες που εχεις παρει απο τους γονεις σου!

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    193
    Quote Originally Posted by unlucky View Post
    2) θεωρω λαθος να πλησιαζεις εσυ πρωτη το προσωπο που σε ενδιαφερει! Ποτε μα ποτε μην το ξανακανεις αυτο. Μα καλα τι σοι φιλες ειναι αυτες που σε παροτρυνουν να κανεις κατι τετοιο? υποψιαζομαι οτι εκμεταλλευονται την κατασταση και ευχαριστιουνται με το να σε βλεπουν να "αποτυγχανεις".
    σοβαρά τώρα....
    γιατί;;;;;;;;;;;
    Stand and fight, live by your heart.
    Always one more try
    I'm not afraid to die.
    Stand and fight ,say what you feel.
    Born with a heart of steel

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    617
    Εγω Σονια μου ως μεγαλυτερη θα διαφωνησω με τον γιωργο πανου οποιος εχει μπερδεψει την προκλητικη εμφανιση με την ομορφια! Το αν ενας αντρας θα κοιταξει την εμφανιση δεν εχει σχεση με την ηλικια ή τις εμπειριες αλλα με τον χαρακτηρα του! Υπαρχουν πολλοι 30 και πανω που το πρωτο πραγμα και το τελευταιο που κοιτανε σε μια κοπελα ειναι η εμφανιση! θα σου πω κατι που ισως σε απογοητευσει αλλα οι "αντρες" δεν ψαχνουν και πολυ το περιεχομενο μιας κοπελας, το 90% στεκεται στην εμφανιση. Αμα ειναι πανεμορφη και τη βλακεια της θα τη βρουν χαριτωμενη!
    Το μονο ενδεχομενο για να παραβλεψουν την εμφανιση ειναι να εχει χρημα! Τα λεω λιγο ωμα αλλα ετσι ειναι! οχι οτι ειμαι υπερ.. σου ευχομαι η ζωη να σου τα φερει αλλιως και να διαψευστω! Τελος θα σου δωσω μια συμβουλη για την πρωτη φορα που θα κανεις ερωτα να προσεξεις πολυ το ατομο που θα επιλεξεις γιατι υπαρχουν πολυ κινδυνοι εκει εξω και καλυτερα να ειναι καποιος κοντα στην ηλικια σου.
    Σε νιωθω σε οσα λες για τη συγκριση αλλα προσπαθησε να μην ακολουθεις αυτη τη γραμμη στο μυαλο σου. Ο καθενας εχει την πορεια του σε αυτη τη ζωη. Επισης το να ειναι καποια ομορφη και παλι δεν εξασφαλιζει την ευτυχια Σονια... Επισης θελεις να πεις οτι επειδη ενας σου ειπε οτι εισαι μπαζο αυτο σημαινει οτι δεν βλεπεσαι??? Α και επισης αντρες μπαζα για να χρησιμοποιησω τον ιδιο χαρακτηρισμο δεν υπαρχουν???

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    617
    Quote Originally Posted by Leda View Post
    σοβαρά τώρα....
    γιατί;;;;;;;;;;;
    γεια σου Ληδα, τι κανεις?
    με ρωτας γιατι ειναι λαθος να κανουμε το πρωτο βημα?

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    193
    :ρ γεία σου unlucky!!
    ναι ναι... αυτό ρωτάω.... αν και Offtopic μου τράβηξε την προσοχή...!
    Stand and fight, live by your heart.
    Always one more try
    I'm not afraid to die.
    Stand and fight ,say what you feel.
    Born with a heart of steel

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    617
    δε νομιζω να ειναι εκτος θεματος απο τη στιγμη που η Σονια ειπε οτι κατοπιν παροτρυνσεως απο τις φιλες της πλησιαζει εκεινη το προσωπο που της αρεσει και μετα δεχεται την απορριψη. Η γνωμη μου ειναι με την κινηση αυτη μια κοπελα "χανει" στα ματια του αλλου γιατι δειχνει απολυτως διαθεσιμη και ως γνωστον οι "αντρες" τρελαινονται με την αδιαφορια

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    197
    Σονια βαλε καλα στο μυαλο σου αυτα που εχουν απαντησει και οι παραπανω.να σου πω την δικη μου εμπειρια. Στο σχολειο δεν ειχα ποτε κατακτησεις παρα μονο φανταρους!!!Επισης ειχα κι εγω να συμμαθητη ο οπόιος με ελεγε συνεχεια μπαζο. Αν ομως σου στειλω φωτογραφια μου θα καταλαβεις οτι ειμαι μια κοπέλα οχι ασχημη αλλα ουτε και θεα. ειμαι καλή.Επίσης θέλω να τονίσω οτι μετα το σχολείο όταν πια αρχισα να αισθανομαι εγω όμορφη αρχισα να εχω κατακτησεις και πιστεψε μου ουκ ολίγες! ΤΩρα ειμαι παλι σε σχεση και το αγόρι μου με βλέπει μια θεα όπως και αλλοι πρωην μου.Δε σου κρυβω βεβαια οτι εχω παει κι εγω διακοπες και στις φιλες μου την επεσαν παρα πολλοι και σε εμενα κανεις. ε και? Την επομενη βδομαδα στην πόλη μου 3 αντρες μου ζητησαν ραντεβου. Τι εγινε ομως και αλλαξε αυτο απο το σχολειο στην ενηλικίωση? Κοιτάχτηκα στον καθρέφτη και άλλαξα οτι δεν μου αρεσε (γυαλια,κουρεμα,ρουχα) το βασικότερο ομως ειναι οτι αισθανθηκα όμορφη.Όλοι θέλουν δίπλα τους μια κοπέλα η οποία να έχει αυτοπεποιθηση και να στέκεται στα πόδια της, Σκέψου πως θα γινεις ερωτευσιμη λοιπον (που θεωρω οτι εισαι) και ασε τα κομπλεξ. Επίσης οι αντρες ειναι ΚΥΝΗΓΟΙ,ΟΧΙ οι γυναικες.εμεις απλα κουνάμε την ουρίτσα μας! οποιος την πατησει,την πάτησε!χαχα!!

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    193
    Quote Originally Posted by unlucky View Post
    δε νομιζω να ειναι εκτος θεματος απο τη στιγμη που η Σονια ειπε οτι κατοπιν παροτρυνσεως απο τις φιλες της πλησιαζει εκεινη το προσωπο που της αρεσει και μετα δεχεται την απορριψη. Η γνωμη μου ειναι με την κινηση αυτη μια κοπελα "χανει" στα ματια του αλλου γιατι δειχνει απολυτως διαθεσιμη και ως γνωστον οι "αντρες" τρελαινονται με την αδιαφορια
    τσουβάλιασμα κι άγιος ο θεός;
    άμα σ αρέσει κάποιος, γιατί να μην το παλέψεις και να το παίζεις ιστορία ή να περιμένεις να του έρθει η θεία φώτιση;;;
    για να μη σε θεωρήσει ο άλλος λυσσάρα;
    σιγά τ αυγά, άμα ξέρεις εσύ πως δεν είσαι, δεν πάει να σκεφτεί ότι θέλει;;
    άλλωστε από συζητήσεις με φίλους μου, δε μου είπε ποτέ κανείς του κάτι τέτοιο, ίσα ίσα..!
    Stand and fight, live by your heart.
    Always one more try
    I'm not afraid to die.
    Stand and fight ,say what you feel.
    Born with a heart of steel

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    617
    Ειτε καλως ειτε κακως καποιες γενικες αληθειες πρεπει να τις αποδεχομαστε Ληδα.. Επισης αλλο τι σου λενε και αλλο τι πιστευουν και σκεφτονται!

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2012
    Location
    Αθηνα
    Posts
    798
    Απαράδεκτη unlucky, για άλλη μια φορά...συγγνώμη.
    Κακώς δίνεις συμβουλές κατ'εμε...πες την γνώμη σου αλλά οχι υπο μορφή συμβουλής. Βγάζεις κακία προς άπαντες μη φέροντες σουτιέν.
    Το κοριτσάκι εδώ δεν χρειάζεται να του ταίσουν φόβο επειδή εσύ έκανες κάποιες λάθος επιλογές στην ζωή σου και η κρίση σου πλέον εχει πάει για χορό στο ζάλογγο...

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    617
    ναι βεβαια ειναι απαραδεκτο να συμβουλευεις μια νεα κοπελα που δεν εχει μεχρι στιγμης ερωτικη επαφη οτι πρεπει να προσεξει με τι ατομο θα γινει αυτο ειδικα την πρωτη φορα και οτι δεν πρεπει να αγχωνεται μονο και μονο αρκει να κανει ερωτα με οποιον να ναι???? ή οτι πρεπει να ριχνει το βαρος στις σπουδες της ή οτι δεν πρεπει να κανει και να επηρεαζεται απο οτι της λενε οι δηθεν φιλες της????
    Της ειπα γενικα τι ισχυει για να μη ζει σε ροζ συννεφα... και της ευχηθηκα να διαψευστω κιολας και να της πανε ολα καλα χωρις απογοητευσεις.
    Κακια βγαζω στους κακους ανθρωπους ειτε ειναι γυναικες ειτε ειναι αντρες γιατι αυτη τη συμπεριφορα αξιζουν!

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    193
    Quote Originally Posted by unlucky View Post
    Ειτε καλως ειτε κακως καποιες γενικες αληθειες πρεπει να τις αποδεχομαστε Ληδα.. Επισης αλλο τι σου λενε και αλλο τι πιστευουν και σκεφτονται!
    και πως ξέρεις τι πιστεύουν και τι σκέφτονται για να κρίνεις αν μου λένε αλήθεια;
    εγώ και τους πιστεύω και το βρίσκω απόλυτα σωστό!
    θες κάτι, το παλεύεις ΤΕ-ΛΟΣ, δεν περιμένεις να δημιουργήσει άλλος τις συνθήκες για να το κερδίσεις.
    τόσο απλά!

    Quote Originally Posted by unlucky View Post
    Κακια βγαζω στους κακους ανθρωπους ειτε ειναι γυναικες ειτε ειναι αντρες γιατι αυτη τη συμπεριφορα αξιζουν!
    *γκουχ*γκουχ*και*ξαναγκούχ* !!!!
    από που ν αρχίσει κανείς...;;
    Stand and fight, live by your heart.
    Always one more try
    I'm not afraid to die.
    Stand and fight ,say what you feel.
    Born with a heart of steel

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. Φοβάμαι ότι θα μείνω στο ράφι....
    By δελφίνι in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 108
    Last Post: 18-06-2013, 18:28
  2. Φοβάμαι οτι θα έχω για πάντα κατάθλιψη..
    By blue_bubble in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 4
    Last Post: 28-05-2013, 22:52
  3. ΦΟΒΑΜΑΙ ΠΩΣ ΘΑ ΜΕΙΝΩ..
    By ME&I in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 11-04-2011, 13:43
  4. Κι αν μείνω μόνη?
    By La_ViTa in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 51
    Last Post: 14-04-2010, 16:07
  5. Φοβάμαι μόνη
    By comfusio in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 91
    Last Post: 22-10-2008, 10:50

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •