ΔΕΝ ΕΠΑΨΑ ΠΟΤΕ ΝΑ ΕΛΠΙΖΩ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1

    ΔΕΝ ΕΠΑΨΑ ΠΟΤΕ ΝΑ ΕΛΠΙΖΩ

    οτι και να εγινε οσες φωνες και αν περασαν απο το βασανισμενο μου μυαλο(ως και οπτασιες) κατι μεσα μου μου λεει οτι θα τα καταφερω.
    πολλες οι αντιξοωτητες της ζωης αλλα παντα υπαρχει μια αντιδραση(κανονας της φυσικης) που αντιστεκεται.απλα νομιζω οτι πρεπει να πολεμουμε να νικησουμε.
    ακομη και οταν προκειται για στραβη ιδεα οχι μονο να την αποριψουμε αλλα και να βγουμε νικητες ακομη ακομη και αν ειναι να παιξουμε με τους κανονες της!!!!!!
    νικησα πρακτικα ΕΓΩ τις οπτασιες ανετα θα ελεγα αλλα μενει ακομη πολυς αγωνας.οπλα μας φιλοι ειναι πιστευω η δυναμη της θελησης.πχ.κοβοντας καπνισμα δεν κανουμε
    μονο το αυτονοητο για την υγεια αλλα τονονουμε και την θεληση που τοσο εχει αναγκη το μυαλο για ...να μην το σκεφτεται.(ειναι ακομη πιο δυσκολο
    για τον ψυχωτικο να το κοψει αλλα τοσο ακομη πιο περηφανος πρεπει να νιωθει αν το καταφερει).και αυτο ειναι μονο ενα παραδειγμα της θελησης.
    μπορουμε πχ να σπουδασουμε.τλκ μην ξεχνατε (και εγω) οτι η ψυχωση αρχισε για τον ιδιο λογο που θα τελειωσει καποτε(καλοδεχουμενο προσωπικα και στα 80 μου).πανω απο ολα μην ξεχνατε ολα γινονται ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΑΧΗΤΕΣ.ΥΓ αυτα γραφτηκαν κατω απο κατασταση-φαση αισιοδοξιας αλλα ειναι αληθινα

  2. #2
    νομιζω ταιριαζει σε οποιον ψυχωτικο απο μας θα νικησει την ψυχωση(και ας ειναι ενας στο δισεκατομμυριο ολοι θα επωφεληθουμε):http://www.youtube.com/watch?v=pc95OmIEhfM

  3. #3
    αφιερωμενο στον πρωτο ψυχωτικο που θα διωξει την ψυχωση και θα δωσει ελπιδες βασιμες σε ολους εμας:http://www.youtube.com/watch?v=pc95OmIEhfM

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Τι εννοεις για σενα κερδιζω την ψυχωση? Εγω νομιζω εχω κερδισει την μαχη καθως την εχουν κερδισει και εκατομυρια ανα τον κοσμο. Δεν ειναι κατι που δεν παλευεται.

    Ισως εννοεις με τον ορο κερδιζω να μην παιρνει καθολου φαρμακευτικη αγωγη?

    Δεν νομιζω εντελει το να παιρνεις μια φαρμακευτικη αγωγη ειναι τοσο σπουδαιο αν και πολλοι φανταζομαι θα μπορουν και χωρις αυτη.

    Τεσπα δεν ξερω ποια ειναι τα στανταρ σου και εαν καποιος τα τηρει... προφανως θα πεις εσυ δεν εχεις ψυχωση , οποτε καταληγουμε παλι στην αρχη του κυκλου.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  5. #5
    nai keep einai φαυλος κυκλος απο ερωτησεις να ορισουμε ακριβως τι εννοουμε με τον ορο ξεπερασμα της ψυχωσης.παντως δεν εννοω το να μην παιρνουμε τα φαρμακα μας.πιο συγκεκριμενα
    την εμμονη ιδεα της ψυχωσης που εχω εγω αν την 'ικανοποιησω' η την ξεπερασω(δεν την σκεφτομαι) θα ειναι νικη κατα της ψυχωσης και ας παιρνω λιγα φαρμακα για παντα δεν με πειραζει αυτο...

  6. #6
    ειχα δωσει πιο εμπιρεστατωμενη απαντ αλλα την εφαγε το συστημα.ναι οντως ειναι φαυλος κυκλος αυτες οι ερωτησεις.εννοω με τον ορο ιαση κατι πολυ πιο βαθυ απο το να σταματησει καποιος
    να παιρνει τα φαρμακα του...

Similar Threads

  1. Καταθλιψη; ελπιζω πως οχι
    By johnny in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 25
    Last Post: 24-04-2013, 05:25
  2. Ποτε, ποτε, ποτε μην το βαζετε κατω
    By Madlylove in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 52
    Last Post: 05-12-2012, 18:29
  3. Ελπιζω να γινομαι κατανοητος.
    By keep_walking in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 27
    Last Post: 29-05-2010, 19:08
  4. Ποτε το εγω γινεται μοναξια;και ποτε το σημπαν ολοκληρο
    By pikos in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 3
    Last Post: 02-08-2008, 01:03
  5. ελπιζω να εφυγε.....
    By areti23 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 8
    Last Post: 28-02-2008, 00:45

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •