provlimataki
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 14 of 14

Thread: provlimataki

  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    16

    provlimataki

    Kalispera se olous. Exo ena provlimataki kai tha ithela mia simvouli apo sas, an einai dinato: exo mia didimi aderfi. emeis kanoume otidipote mazi, exoume tous idious filous kai pame pantou mazi. To provlima einai oti mou fainetai oti oloi protimoun auti para emena, kai eidiaitera ta agoria epilegoun panta auti.
    Tora, den eimaste 100% omoies, giauto ipofero, giati mas sigkrinoun sinexos kai mou fainetai pos eimai mia "kaki antigrafi". Oi anthropoi anamesa se 2 pragmata omoia, protimoun to kalitero. Entaksei, to katalaveno, alla ego ipofero para poli!!!!!!!!
    Ti mporo na kano? :(

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    2,337
    Κάνε κάτι για να ξεχωρίζεις ;) έχεις το δικό σου χαρακτήρα και κοίτα να επενδύσεις πάνω σε αυτό. Η ομορφιά για τις όμορφες είναι και η κατάρα τους γιατι όταν την χάνουν καταρρέουν. Και να ξέρεις όταν θα σε επιλέξει κάποιος για το χαρακτήρα σου τότε θα ξέρεις πως έχει κάνει τη σωστή επιλογή.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    2,456
    Δεν είσαι \"κακή αντιγραφή\" κανενός. Έχεις κι εσύ ομορφιά. Και κάποιος θα εκτιμήσει όχι μόνο το χαρακτήρα σου αλλά και αυτή. Όλο το \"πακέτο\". Δηλαδή, εσένα. Πόσες \"όμορφες\" είναι ανυπόφορες και πόσες \"όχι τόσο όμορφες\" κάνουν έναν άντρα να αισθάνεται πολύ ωραία και δεν τις αποχωρίζεται. Απλά να ξέρεις ότι η ομορφιά είναι ο πρώτος κράχτης. Σ\' αυτό χρειάζεται να δουλέψεις το χαρακτήρα σου. Μερικές όμορφες έχουν επαναπαυτεί σ\'αυτό και δεν ξέρουν και τίποτα άλλο. Βαρετές δηλαδή. Αλλά αυτός που θα είναι μαζί σου θα είναι επειδή του έχεις κάνει \"κλικ\" γι\' αυτό που είσαι. Με την ομορφιά σου και τον χαρακτήρα σου. Όχι μόνο επειδή είσαι ένα \"ωραίο γκομενάκι\". Οι σχέσεις είναι συνήθως ευτυχέστερες έτσι.

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    16
    Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Τις διάβασα προσεκτικά και κατάλαβα ότι δεν αγαπάω επαρκώς τον εαυτό μου και μάλλον είμαι εγώ η πρώτη που τον συγκρίνει με την αδερφή μου. Αλλά δε θέλω πια να υποφέρω για τέτοια πράγματα, ανάμεσα στους άλλους θέλω να είμαι ΕΓΩ ανεξάρτητα από την αδερφή μου.
    Αυτό μπορεί να είναι ένα καλό σημείο αναχώρησης...

    Και παλι σας ευχαριστώ και συγγνώμη για τα ελληνικά μου :)

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Καλά μιλάμε θα τα είχα δει όλα πιστεύω αν είχα αδερφή απλά και όχι δίδυμη...Εδώ έχω αδερφό και αρκεί.....Πιστεύω όμως ότι είναι και πως το χειρίζονται οι γονείς το θέμα των αδερφών....Πρέπει να δίνουν ισόποση αγάπη και προσοχή και όχι μονομερής ώστε το παιδί να μην νιώθει μειονεξία και ζήλια...

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    380
    Originally posted by asteraki
    ........
    emeis kanoume otidipote mazi, exoume tous idious filous kai pame pantou mazi............
    Αν κάνεις πράγματα που θέλεις μόνη σου?
    Αν δεις ποιά είσαι εσύ?
    Αν ξεχωρίσεις?

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    16

    ...

    Το σκέφτομαι. Σκέφτηκα ότι μετά από το πτύχιο μπορώ να πάω για κάποιες μήνες στην Ελλαδα μόνη μου... κατά τη γνώμη μου είναι μια εμπειρία που βοηθάει παρά πολύ, και ο χαρακτήρας μου δεν θα μπορούσε τίποτε άλλο παρά να με ευχαριστήσει.... :D

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Πω πίκρα αυτό με τις δίδυμες και τους δίδυμους ε;;Αν και πολλοί λένε ότι δεν ζηλεύουν ο ένας τον άλλο και αισθάνονται δεμένοι...

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    380
    Ποιηματάκι........

    Είσαι ένα Αστεράκι,
    μ\'ενα μικρό προβληματάκι.

    Δούλεψέ το λιγουλάκι,
    και θα γίνει αστειάκι.

    Βγάλτο απ\' το μυαλουδάκι,
    και θα φύγει στο πιτσ φυτιλάκι

    Βρες και καν\' αγοράκι,
    και θα λες \"ήμουν χαζουλάκι

    \"που σκεφτόμουν το προβληματάκι
    αφού είμαι ΑΣΤΕΡΑΚΙ\"

    (ΥΓ δεκτές μόνο θετικές κριτικές........χααααα......)

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,416
    Πολύ υποκοριστικό έπεσε.:P

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    380
    Στα όρια του δεκτού..........χαααααααα.......

    ΥΓ Βρε μπας και βλέπετε εσείς τα εμότικονς?

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Πολύ γλυκουλάκι...το ποιηματάκι Ex husbanουλάκι

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    16
    χεχεχεχ, μ\'άρεσε πολύ το ποιήματακι σου, και γιατί είναι το πρώτο ποιήματακι που έγραψε κάποιος για μένα... τι τιμή!!! Σε ευχαριστώ πολύ :D

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Θα σου γράψουν κι άλλα βρε αστεράκι.......

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •