Δεν περιμενα ποτε να το κανω αυτο...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 4 of 4
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    1

    Δεν περιμενα ποτε να το κανω αυτο...

    ...δεν περιμενα ποτε να μπω σε αυτη την διαδικασια. Να γραψω δηλαδη σε φορουμ ψυχολογιας ή να παω σε ψυχολογο (που υπαρχει περιπτωση να παω)... ισως επειδη το θεωρουσα ταμπου ή επειδη δεν ειχα σχεδον ποτε κανενα προβλημα. Σπανια ειχα καποιο θεμα. Συνηθως θα ηταν ή γκομενικο ή οικογενιακο οταν περνουσα την εφηβια.

    Τωρα ειμαι 20 χρονων και τον τελευταιο χρονο ειμαι στην πιο περιεργη φαση της ζωης μου. Θελω να σας ξεκαθαρησω καποια πραγματα. Θα ειμαι ΕΙΛΙΚΡΙΝΕΣΤΑΤΟΣ σε οτι γραφω απο την στιγμη που ουτε σας ξερω ουτε με ξερεται οποτε δεν ντρεπομαι σε οτι και αν πω. Επισης θελω να ειστε και εσεις μαζι μου. Να μην κολωσετε να πειτε τι πιστευετε, μηπως και με στεναχωρησετε και λοιπα.. δεν εχω θεμα σε οτι και να πειτε...

    Ας αρχησω και γω λοιπον... οπως ειπα ειμαι 20 χρονων και αυτη την στιγμη δεν κανω απολυτος τιποτα. ουτε σπουδαζω ουτε δουλευω. Πηρα αναβολη για τον στρατο με σκοπο να σπουδασω σε κανενα ιεκ, πραγμα που δεν εκανα... τωρα σκευτομαι μονο και μονο να γραφτω καπου για να παρω αναβολη παλι γιατι αμα παω στρατο με τετοια ψιχολογια δεν θα την βγαλω.. οσο για την δουλεια.. βαριεμαι μονο και μονο στην ιδεα. δεν εχω θεμα στο να βρω δουλεια αλλα δεν ξερω, το εχω παρει στραβα το θεμα της δουλειας.

    Απο θεμα κοινωνικων τωρα... Ποτε δεν ημουν ο πιο κοινωνικος τυπος, αλλα ουτε και το αντιθετο. Αυτη την στιγμη εχω πολλους γνωστους-φιλους αλλα κανεναν κολλητο. με την παρεα που θεωρουσα κολλητους τσακοθηκα και τωρα δεν κανω παρεα πια. τα τελευταια χρονια ημουν ολη μερα εξω και περναγα καλα, ή πιστευα πως περναγα καλα..τωρα πια βαριεμαι να παω μεχρι και για καφε.
    Σχεση εχω να κανω εδω και 9 μηνες.. ισως να με εχει πειραξει και αυτο... χωρις να θελω να το παιξω καποιος, (ειπαμε θα μιλαω ειλικρινα) δεν εχω θεμα εμφανησιακο στο να μην μπορω να κανω κατι με μια κοπελα. ετσι εχει δειξει η εμπειρια στη ζωη μου μεχρι τωρα δηλαδη. Αλλα εγω δεν το κινυγαω πια.. Ισως φταιει που δεν εχω πολλες κοπελες στον κυκλο μου. Πριν κατι μερες εκανα κατι με την μονη κολλητη φιλη που εχω. Ειναι πια το μονο ατομο που μιλαω ανοιχτα. Μετα αποτι καναμε συμφωνησαμε να μεινουμε φιλοι αλλα εγω ειδα συναισθημα σε οτι εγεινε... μπορει να ειναι και η ιδεα μου γιατι ουτε και γω δεν ξερω αν θα ηθελα να το προχωρησω μαζι της ή να μεινουμε ετσι...

    Επεισης θελω να πω πως επεινα πολυ αλκοολ και εκανα αρκετα συχνα χρηση μαριχουανας, αλλα τα εχω κοψει εδω και καιρο και τα δυο... Δεν θελω να σκευτομαι πως θα ημουν τωρα αν τα συνεχειζα.

    Τελος θελω να πω πως με τιποτα δεν ειμαι οικανοποιημενος πια. δεν ξερω τι θελω, δεν ξερω τι να κανω, δεν ξερω γιατι ζω, γενικα δεν ξερω τιποτα... εκανα πριν ενα τεστ που βρηκα στο ιντερνετ για το αν εχεις καταθληψη. τα συμπτοματα που ελεγε τα εχω κατα 90%... γενικα εχω μια ταση να μην εχω ορεξη για τιποτα και να εχω μια βαρεμαρα.

    Ο μονος τροπος για να νοιωσω καλυτερα ειναι να βρω μια καλη παρεα με σωστα παιδια και οχι συμφαιροντολογους μαλακες και λοιπα. και μια κοπελα που να περναμε καλα μαζι.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2012
    Location
    Αθηνα
    Posts
    798
    Δεν κατάλαβα τίποτα....κάποιες σκόρπιες σκέψεις γράφεις και δεν ξέρω καν αν ο ίδιος εστιάζεις σε κάτι...
    Δηλαδή βλέπω να εστιάζεις σε λεπτομέρειες όπως το οτι 9 μήνες δεν έχεις κάνει σχέση...wow! τρομερό! not.. οτι τώρα βαριέσαι να πας για καφέ...τραγικό επίσης...το οτι έκανες το τεστ για κατάθλιψη στο internet επίσης δεν λέει τίποτα απολύτως καθότι το 90% των ανθρώπων θα έβγαιναν καταθλιπτικοί αν ήταν έτσι τα πράγματα...

    Να σου δώσω την λύση? 20 χρονών είσαι. :P Δες τι σε ενδιαφέρει να κάνεις και άσε τις παιδικές χαζομάρες γιατί έτσι μου φαίνεται το κείμενο σου, no offense...
    Λες βαριέσαι να βρεις δουλειά βαριέσαι να πας σε κάποια σχολή ...spoiled much?
    Το οτι αφιερώνεις περισσότερο κείμενο στην περιπετειούλα με την φιλη σου με οδηγεί στο συμπέρασμα οτι ....καταλαβαίνεις...έπεσε ξηρασία και τα έβαψες μαύρα και βρέθηκες εδω?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,781
    Καλυτερα να μπεις στρατο και εκει η αναγκη προσαρμογης θα σε κανει να ξεχασεις το καθετι, χωρια οτι θα κανεις κ παρεες. Επισης θα χεις το χρονο να σκεφτεις τα υπολοιπα θεματα. Αν σ αρεσει καποια πρακτικη απασχοληση καντηνα μετα για οξω. Δε μπορει, κατι θα σε γεμιζει. Κανε λοιπον τη θητεια να ξεμπερδευεις. Τσαμπα τρως πινεις εκει, μια χαρα, τωρα ειναι τα δυσκολα. Ολοι λενε οτι θα χοροπηδανε στην απολυση και τελικα σε πιανει μελαγχολια αμα σκεφτεις το αγγουρι που τρωμε εξω. Eπισης τοσο την πρωτη μερα οσο και στο κεντρο υπαρχεουν ψυχολογοι που μπορεις να συζητησεις οτιδηποτε αλλα και αργοτερα μπορεις να ζητησεις να σε δει ψυχιατρος ή ψυχολογος πχ στην πεντελη ή στο πλησιεστερο στρατιωτικο νοσοκομειο. Και μη σου παει το μυαλο οτι ειναι μαλακες επειδη ειναι στρατιωτικοι, εγω συναντησα πολυ ενταξει ατομα και πολυ μορφωμενα που κοιτουσαν να βοηθησουν τον καθενα, απο σοβαρα θεματα μεχρι μαλακιες.

  4. #4
    Member
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    athens
    Posts
    87
    εμενα μου φαινεσαι λιγο καλομαθημενος...δε θες να πας σχολη,δε θες να πας σε στρατο...γενικα αυτο που καταλαβα οταν διαβαζα το κειμενο σου ειναι οτι βαριεσαι.περιμενεις να σου ερθουν οι φιλοι και η γκομενα απο το πουθενα χωρις να προσπαθησεις εσυ να κανεις κατι για τον εαυτο σου.στην ηλικια που εισαι θα σου προτεινα να κανεις οτι και τα υπολοιπα παιδια.δλδ η να βρεις μια σχολη που να σου αρεσει η να πας στρατο(δλδ οι αλλοι που πανε ειναι χαζοι και εσυ ο εξυπνος?)επισης αυτα που αναφερεις δε μου μοιαζουν με προβληματα.δλδ σε ποιο σοβαρα θεματα τι θα κανεις?λεω να συνελθεις,οσο εκατσες εκατσες και να αναλαβεις δραση.γενικα δεν ειδα να αναφερεις προβληματα με γονεις η οικονομικα προβληματα και αυτο ειναι καλο γτ δεν εχεις κατι να σε κραταει πισω.οποτε ειναι μεσα στο μυαλο σου ολα αυτα.απλα βρισκεσαι σε μια φαση αδρανειας γτ δε ξερεις τι δρομο να διαλεξεις.ε και ποσο καιρο θα το σκεφτεσαι?ξεκινα να ψαχνεις για ιεκ τωρα που γινονται οι εγγραφες,πηγαινε ρωτα και αν δε σαρεσει κανενα(που ολο και καποιο θα σου αρεσει)πηγαινε στρατο.εκει θα κανεις και φιλους!οσο για το 9 μηνες χωρις σχεση δε θα το σχολιασω...αλλοι εχουν χρονια να κανουν!

Similar Threads

  1. Τι ειναι αυτο το πραγμα παλι...θα το ξεπερασω ποτε?..:/
    By Χαρης1991 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 19
    Last Post: 28-06-2013, 17:10
  2. Δεν καταλαβαινω πως και γιατι μου το κανω αυτο.
    By Μητσάκος in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 18-06-2013, 23:28
  3. Δεν υπαρχει αυτο που μου κανω :@
    By Μητσάκος in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 14
    Last Post: 29-04-2013, 04:09
  4. Γιατι το κανω αυτο στον εαυτο μου?
    By Μητσάκος in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 10
    Last Post: 17-04-2013, 22:25
  5. ποτε θαζ κανω παιδακι?
    By ελπις in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 0
    Last Post: 06-06-2012, 19:25

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •