πως φανταζομαι την ιδανικη σχεση η φιλια
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 23
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042

    πως φανταζομαι την ιδανικη σχεση η φιλια

    η ιδανικη σχεση θα σας πω τον δικο μου ορισμο σχετικα με αυτο το θεμα...

    ιδανικη σχεση για μενα δεν ειναι αν καπιος ειναι κοντος ψηλος ομορφος η ασχημος...
    ιδανικη σχεση για μενα ειναι το ποσο σου ταιριαζει.Για παραδειγμα μπορει να συναντησεις καπιον που ειναι καλο παιδι η ο καλυτερος που υπαρχει και να μη ταιριαζεις μαζι του αυτο ιδιαιτερα συμβαινει οταν δε καταλαβενει τι λες αλλα του λες και αλλα σου απανταει η υπεκφευγει λεγοντας σου οτι να ναι για να ξεγλιστρισει.

    τελικα για την απολυτη ευτυχια δεν αρκει να εχεις διπλα σου το νεξτ τοπ μοντελ απολυτη ευτιχια ειναι να συνενοησαι αυτοματα σε ολα οπιον ανθρωπο και ενα εχεις διπλα σου ωραιος ασχημος κοντος αδυνατος μαλιας η καραφλος

    μπορει πχ ενας ανθρωπος να εχει χιλιαδες ελατοματα να ειναι απιστος ιδιοτροπος περιεργος αλλα να ελκει και να τεριαζει σε εσενα και αυτο ειναι το σημαντικοτερο να σου ταιριαζει και οχι το τι θα σου πουν οι αλλοι

    εγω πχ παντα αξιολογω ενα ανθρωπο αναλογα με τη πρωτη επαφη μαζι του πιστευω παρα πολυ στη φραση η καλη μερα απο το πρωι φαινετε αφου το πιστευω ακραδαντα οτι αν τεριαζω με καπιον η ελξη θα ειναι ακαριαια (οχι απαραιτητα ερωτικη)

    για μενα παιζει μεγαλο ρολο σε μια γνωριμια το ποσο θα ειναι το αρχικο ενδιαφερον που θα μου διξει καπιος αν μου διξει μεγαλο ενδιαφερον χωρις να κανω τιποτα αυτο σημαινει οτι η σχεση η η φιλια εχω προοπτικη συμφωνα με τα δικα μου κριτηρια αξιολογησης.

    το σηγουρο ειναι το εξης...

    ποτε μη κανεις τη παραμικρη προσπαθεια να πλησιασεις καπιον που δε κανει το παραμικρο για να σε πλησιασει εκεινος...

    σχετικα με το σεξ..

    το σεξ απο μονο του δεν ειναι ποτε μα ποτε αρκετο για να κρατησει μια σχεση για πολα χρονια.. αυτο συμβαινει γιατι ομορφα σωματα ομορφα στηθη υπαρχουν παρα παρα πολα αυτος που τελικα θα κρατησει μια σχεση δεν ειναι απαραιτητα ο πιο ομορφος η ο πιο ασχημος αλλα ο πιο ικανος να δημιουργησει ενα συναισθηματικο δεσμο ανεξαρτητα αν ειναι και σωματικος η δεν ειναι για να μπορεσει να αντεξει μια σχεση στο χρονο αφου το παθος για το σεξ καπια στιγμη περναει και μετα βλεπουμε τι μενει...

    σχετικα με το χωρισμο η τις διαφωνιες..

    πολοι ανθρωποι επιδη δεν εχουν τα κοτσια να που στον αλλο σε βαρεθηκα η θελω κατι διαφορετικο του λενε ψευτικες δικαιολογιες οπως ολα τα παρερμηνευεις εισαι κουραστικος εισαι το ενα το αλλο και εκεινο που στη πραγματικοτιτα ολα αυτα ειναι φουμαρα που υποκρυπτουν τις πραγματικες προθεσεις και σκεψεις των αλλων... αυτο καταληγει σε μια πολυ σοφη φραση που μου ειχε πει καποτε ενας φιλος

    εχουμε ενα μηχανισμο που βρισκει καλες δικαιολογιες για οτιδηποτε και να κανουμε

    αυτο ειναι μια πολυ μεγαλη αληθεια....για αυτο μη τσιμπατε οταν ακουτε κατι τετοια το θεμα ειναι απλο..

    οπιος θελει κατι βρισκει λογους οπιος δε θελει βρισκει αιτιες...

    ολα τα υπολυπα ειναι φουμαρα και φτηνες δικαιολογιες...

    σχετικα με την εμφανιση..

    για πολα χρονια εκανα το λαθος να ζηλευω ανθρωπους με πολυ καλυτερη εξωτερικη εμφανιση στη πραγματικοτητα η εξωτερικη εμφανιση δεν αρκει ποτε απο μονη της για να κανει κανεις σχεση.. αλλα αρκει για να κοιμηθει με χιλιες γκομενες /γκομενους που θα ερθουν βραδυ και θα φυγουν πρωι αφου το παιχνιδι το κερδιζεις παντα με το μυαλο οτι και αν εμφανισης εισαι....

  2. #2
    να σε ρωτησω κατι???? τι πιστευεις οτι ειναι καλυτερο??? να εισαι συννεχεια με διαφορετικα ατομα διημιουργοντας ετσι εμπειριες ή μια πολυ καλη σχεση διημιουργοντας εμπειριες μεσα απο αυτην???? ποιο ειναι το καλυτερο???

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    το δευτερο.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Aλεξανδρε , εχεις πιασει την ουσια θεματων δυσκολο να τα συλλαβει κανεις , κ εισαι και 16 χρονια μικροτερος μου . Ηθελα να κυκλωσω ωρισμενα topics ( αυτα με τα εντονα γραμματα ) ,αλλα ολα μου φαινοντουσαν σωστα . Ειχα καιρο , ισως ποτε , να διαβασω μια τοσο εμπεριστατωμενη αποψη ( εις ) . Εισαι εξυπνος κ ισορροπημενος ανθρωπος , κ καποια μερα θα ευτυχησης . Εγω , δεν θα μπορουσα να τα γραψω καλυτερα . Ολα σωστα , κ δεν λεω ευκολα καλες κουβεντες για καποιον . Τι να σου πω , ευγε ? δεν το χρειαζεσαι .
    Last edited by Macgyver; 22-09-2013 at 03:05.

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    δεν ειναι τοσο δυσκολο να τα συλλαβει κανεις αν τα εχει ζησει... αν τα εχεις ζησει τα καταλαβενεις με τη μια...

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Για να τα καταλαβεις με τη μια , χρειαζεται ισχυρη αντιληψη , την οποια εμφανως διαθετεις . Καληνυχτα .

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    491
    οταν εισαι αυτο που εισαι κ σε δεχεται οπως ακριβως εισαι.... με ενα βλεμμα,ολα λυνονται!!!
    ότι δε σε σκοτώνει…..κακά τα ψέματα……
    …………………………….ένα κουσούρι στο αφήνει!!!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Καλο κ μακαρι να ειστε παντα καλα μαζι με την κοπελα σου κανεις μεγαλη προσπαθεια κ το αξιζεις!

  9. #9
    Αλέξανδρε, συμφωνω μ αυτα που λες και μου αρεσει το ειλικρινες υφος με το οποιο τα εκφραζεις. Εσυ τα πιστευεις αυτα που λες και δεν πουλας φουμαρα όπως πιθανο κανουν αλλοι για να εντυπωσιασουν.
    Να θυμασαι πως όταν η κοπελα κανει αυτο που λες ως "παραμικρο" πλησίασε την αμέσως, μην αναβαλλεις, αλλιως μετα θα ναι αργα και θα εχεις ηδη χασει εναν ανθρωπο που γουσταρες. Και το "παραμικρο" να μην κανει για να σε πλησιάσει, αμα τη γουσταρεις πλησιασε την επειδη δεν ξερεις πως σκεφτεται!
    Ο μηχανισμος που "βρισκει τις καλες δικαιολογιες για να μην κανουμε οτιδηποτε" ειναι ο φοβος. Οσο δεν παιρναμε αμεσως απο τη σκεψη στην πραξη οι δικαιολογιες πολλαπλασιαζονται και στεριωνουν μεσα μας. Δεν διαπιστωσες πόσο αποτελεσματικος ησουν οσες φορες εδρασες αυθορμητα?
    Οσο εμφανισιμος κι αν ειναι κανεις αμα η κοπελα δεν τον γουσταρει σαν χαρακτηρα συντομα θα φυγει να τον αφησει.
    γιάννης

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    ειναι η ιδια η σχεση που συνηθιζει να βγαζει στη φορα πραγματα για σενα ευχαριστα κ δυσαρεστα αφου καπια στιγμη αν θες να συνεχισεις θα νιωσεις αδυναμος αφου κατι θα συμβει αφου πειρασμοι υπαρχουν πολοι αρα για να κρατησεις μια σχεση θα αναγκαστεις καπια στιγμη να ριξεις το εγω σου αφου δε γινετε να κερδιζεις παντα..

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2012
    Location
    Αθηνα
    Posts
    798
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    για πολα χρονια εκανα το λαθος να ζηλευω ανθρωπους με πολυ καλυτερη εξωτερικη εμφανιση στη πραγματικοτητα η εξωτερικη εμφανιση δεν αρκει ποτε απο μονη της για να κανει κανεις σχεση.. αλλα αρκει για να κοιμηθει με χιλιες γκομενες /γκομενους που θα ερθουν βραδυ και θα φυγουν πρωι αφου το παιχνιδι το κερδιζεις παντα με το μυαλο οτι και αν εμφανισης εισαι....
    Πιο πολύ για σχέση ειναι ταιρίαζουν όλες αυτές οι "συμβουλές" και όχι για φιλία...
    Και νομίζω πως όλο το κείμενο συνοψίζεται καλύτερα στην τελευταία αυτή παράγραφο σου. Είμαι όμως κατα κάποιο τρόπο αναγκασμένος να κάνω το δικηγόρο του διαβόλου ξανά και να ρωτήσω....
    Αν λοιπόν η εμφάνιση σου καλύπτει αυτό που είπες, το να κοιμηθείς με χιλιες/χιλιους, γιατί να αναζητήσεις κάτι άλλο? πχ σχέση ...ειναι σα να βάζεις απο την μία την σταθερότητα με ότι συμπεριλαμβάνει αυτό και απο την άλλη την απόλαυση. Γιατί κάποιος να επιλέξει το πρώτο, δεδομένου οτι δεν μιλάμε για ηλικίες ανω των 40 πχ...:P ?

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by Tomhet View Post
    Πιο πολύ για σχέση ειναι ταιρίαζουν όλες αυτές οι "συμβουλές" και όχι για φιλία...
    Και νομίζω πως όλο το κείμενο συνοψίζεται καλύτερα στην τελευταία αυτή παράγραφο σου. Είμαι όμως κατα κάποιο τρόπο αναγκασμένος να κάνω το δικηγόρο του διαβόλου ξανά και να ρωτήσω....
    Αν λοιπόν η εμφάνιση σου καλύπτει αυτό που είπες, το να κοιμηθείς με χιλιες/χιλιους, γιατί να αναζητήσεις κάτι άλλο? πχ σχέση ...ειναι σα να βάζεις απο την μία την σταθερότητα με ότι συμπεριλαμβάνει αυτό και απο την άλλη την απόλαυση. Γιατί κάποιος να επιλέξει το πρώτο, δεδομένου οτι δεν μιλάμε για ηλικίες ανω των 40 πχ...:P ?
    γιατι καπια στιγμη θα βρεθεις μονος με χιλιες γκομενες που ηρθαν νυχτα κ εφυγαν πρωι σα το θειο μου που περασαν χιλες γυναικες απο τη ζωη του κ τωρα που τον πηραν τα χρονια και 40αρισε εμινε στεγνος εκτος αυτου αν θελει καπις απολαυση παει κ στο καταληλο κτιριο κ βρισκει οσο θελει.. ολα αυτα κολανε σε αυτη τη φραση που λεεει οπιος μπορει να ζησει μονος του ειναι η θηριο η θεος κ το σεξ δε σε καλυπτει σε αυτο το να μην εισαι μονος μια ζωη ακουγα το θειο μου που ελεγε εγω ζω για τον εαυτο μου

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    για να καταλαβεις ττι ενοω καποτε μου ειχε τυχει να μιλησω με 3 κοπελες που ηταν αρκετα εμφανισημες που ολο μου ελεγαν ολοι με θελουν για σεξ και δεν ειχαν σε πιον να μηλισουν και τις ακουγα να μου λενε κατεβατα με μπλαμπλα κ μου εδινα την εντυπωση οτι δεν ειχαν που να μηλισουν ηταν χαλια με τοσα μεσα τους ετοιμες να εκραγουν και

    τους ελεγα μα πως ειναι δυνατον να εισαι σε αυτη τη κατασταση οταν εχεις τοσο καλη εμφανιση? και μου απανταγαν ολοι με θελουν για σεξ δεν εχουμε τιποτα να πουμε με ολους αυτους...

    αυτο σιγουρα εχει να κανει με το ποση αντοχη εχει καπιος αν αντεχει να ζει μονος του με εικονιικες σχεσεις για να κανει σεξ οκ αλλα οταν εχει θεματα με τον εαυτο του κ τη ψυχολογια του το να μην εχει που να μιλησει στο τελος καταντα μαρτυριο

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    θα μου πεις οτι υπαρχουν κ φιλοι για να μηλισεις ελα ομως που οι φιλοι δεν ειναι παντα διαθεσιμοι γιατι εχουν δουλειες τις γκομενες τους τις αδιαθεσιες τους δεν ειναι παντα ευκολο να βρεις καπιον να μιλας συνεχεια αν δεν ειναι σχεση σου

    οστοσο οι ανθρωποι εχουν μεγαλες διαφορες στις αντοχες τους αλλοι αντεχουν τα παντα κ αλλοι πεφτουν κατω ..

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2012
    Location
    Αθηνα
    Posts
    798
    Ε ναι ρε συ αλέξανδρε αλλά όπως είπα....δεδομένου οτι δεν μιλάμε για ηλικίες άνω των 40, τι σε νοιάζει το "κάαααποια στιγμή θα μείνεις μόνος"....όταν θα βρεθείς λοιπόν στα 40-50 μόνος τότε να αναζητήσεις σχέση...μέχρι τότε γιατί να μην αναζητήσει κάποιος απλά την απόλαυση?
    Όσο για τις κοπέλες που λες, δεν θεωρώ ρεαλιστικό το παράδειγμα σου... Αν τώρα βρεις κάποια και σου παραπονεθεί για αυτό που περιγράφεις, οτι δηλαδή την θέλει κάποιος για σεξ και οχι για "κουβεντα" τότε πες της εκείνη την στιγμή, την επόμενη φορά που θα της την πέσει κάποιος που της αρέσει να πει "όχι". Δεν θα το κάνει φυσικά γιατί και εκείνη το ίδιο ζητά...την απόλαυση δηλαδή...οπότε προς τι η γκρίνια?

    ΥΓ:Δεν είναι απαραίτητα το τι κάνω εγώ στην δική μου ζωή όλο αυτό, γιατί αν το έκανα δεν θα ήμουν εδώ :P

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Τι έχω σχέση ή Φιλία;
    By laterna in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 68
    Last Post: 01-04-2013, 13:13
  2. ΦΙΛΙΑ-ΣΧΕΣΗ
    By kostasathina in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 7
    Last Post: 17-12-2011, 20:46
  3. από φιλία σε ερωτική σχέση
    By sheldon in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 174
    Last Post: 14-11-2011, 16:51
  4. Φιλία στη σχέση
    By AntC in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 31
    Last Post: 22-06-2011, 23:53
  5. φανταζομαι...αρρωστιες...
    By αλίκη! in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 14
    Last Post: 12-03-2010, 07:22

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •