Νιωθω ατυχος στις σχεσεις
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 14 of 14
  1. #1

    Νιωθω ατυχος στις σχεσεις

    Ειχα γραψει προσφατα στο φορουμ σχετικα με ενα θεμα που με απασχολουσε καιρο... για να μη τα πολυλογω ειμαι ανθρωπος που δε την αντεχει και πολυ τη μοναξια... μεσα απο τη συζητηση που ειχα με ατομα στο προηγουμενο θεμα που ειχα ανοιξει και ψαχνωντας και μεσα μου καταλαβα οτι μου λειπει μια σχεση! δε ξερω αν θα ειναι ερωτικη ή οτι αλλο... να νιωθω οτι με γεμιζει οποτε ναι ερωτικη το πιο πιθανο... δυσκολευομαι τοσο πολυ να γνωρισω κοπελες και να το προχωρησω ... χαζο ή οχι δε το εχω πολυ με τα λογια στις κοπελες,δε τα καταφερνω... τελοσπαντων προσφατα γνωρισα μια κοπελα με τα χιλια ζορια μεσω ιντερνετ! βγηκαμε κιολας σε παρεα μετα κανα δυο φορες..μιλαμε παρα πολυ συχνα ακομα... εμενα μου κινησε το ενδιαφερον πολυ...τελικα κατεληξε σε καθαρα φιλικη φαση γιατι ετσι το εβλεπε εκεινη... στεναχωρηθηκα πολυ αρχικα γιατι μου αρεσε οντως πολυ σαν ατομο αλλα μετα ηρεμησα σκεπτομενος οτι οκ ενα τετοιο ατομο μου αρεσει να το χω στη ζωη μου και ως φιλη! πριν λιγες μερες μεσω ενος κοινου φιλου γνωριζω αλλη κοπελα... εκεινη να μου δειχνει διαφορα με τη συμπεριφορα της που εκαναν τους φιλους μου να με παροτρυνουν να κανω κινηση γιατι και καλα εκεινη με ηθελε... και εγω απο το πως μου φεροταν χωρις να τη ξερω καν αυτο νομιζα...υπηρξαν κατι αγκαλιες αλλα τιποτα παραπανω...και ξαφνικα απο το πουθενα εμφανιζεται ενας πρωην και η κοπελα γινεται χαλια και σκεφτεται αποκλειστικα αυτο το θεμα...σκαλωμενη? προφανως! δε ξερω καν το παρελθον της με τον τυπο... αυτο που με βασανιζει εμενα ειναι οτι καθε βραδυ σκεφτομαι τα ιδια και τα ιδια... αναρωτιεμαι γιατι να ειμαι τοσο ατυχος σε αυτο το θεμα? με τα χιλια ζορια γνωριζω μια κοπελα και τιποτα,ξανα το ιδιο με αλλη κοπελα..παλι τιποτα...τι κανω λαθος?? δυο γνωρισα και πηγαν τοσο χαλια τα πραγματα?? εγω φταιω?? και κλασσικα ολοι λενε "βγες να γνωρισεις κοσμο"! βγαινω,γνωριζω και τι? τιποτα... γιατι πεφτω συνεχεια σε τετοια ατομα? τι ζορια τραβατε ολοι με πρωην που μαλλον φερθηκαν ασχημα?? και εγω ακομα σκεφτομαι καταστασεις με τη πρωην μου και τη θυμαμαι πολυ συχνα αλλα ξερω πως η ζωη μου δεν ειναι εκει...αναγκαστικα να προχωρησω! δε ξερω τι μου συμβαινει...εχω πεσει παρα πολυ ψυχολογικα... οποτε βγαινω με φιλους παντα το κεντρο της προσοχης και να γελανε ολοι με τα αστεια μου κτλπ και οταν γυρναω σπιτι μονος μου γινομαι χαλια,αλλος ανθρωπος... νιωθω οτι μου λειπουν πραγματα...οτι εχω ενα μεγαλο κενο μεσα μου! μου λειπει ενας ανθρωπος να με καταλαβαινει και να με ηρεμει...

  2. #2
    Δεν ξερεις τον τροπο φιλε, δεν ξερεις πως να τις χειριστεις ώστε να τους προκαλεσεις ερωτικο ενδιαφερον για σενα, γι αυτο οι γνωριμιες σου καταληγουν σε ... φιλία. Εκτος κι αν κομπλαρεις, αν κωλώνεις να εκφραστεις, δεν αφηνεις τον εαυτο σου ελευθερο παρα το ότι εκεινη τη στιγμη που εισαι με μια κοπελα κατι μεσα σου λεει αυτα ειναι τα επομενα βηματα, αυτο πρεπει να κανεις τωρα, οποτε μιλαμε για φοβια ή χαμηλη αυτοπεποιθηση στο θεμα γυναικες. Δεν εισαι ατυχος, καπου αναμεσα σ αυτα τα δυο βρικσεται το προβλημα. Ωστοσο, μεσα απο τις αποτυχιες ερχεται η εμπειρια.
    γιάννης

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    518
    [QUOTE=ioannis2;457545]Δεν ξερεις τον τροπο φιλε, δεν ξερεις πως να τις χειριστεις ώστε να τους προκαλεσεις ερωτικο ενδιαφερον για σενα, γι αυτο οι γνωριμιες σου καταληγουν σε ... φιλία.QUOTE]

    Ιοannis1, καλημέρα!
    Διευκρίνηση παρακαλώ, πώς χειρίζεται κανείς το αντικείμενο του πόθου του για να προκαλέσει ερωτικό ενδιαφέρον?

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Βρε δε λες κι ευχαριστω που στις μερες μας μπορεις και κανεις φιλιες? Κι εμεις που πηδαμε τι καταλαβαμε??? Εισαι αχαριστος μου φαινεται...ξερεις τι δυσκολο πραγμα ειναι η φιλια την σημερον?

  5. #5
    ioanni νομιζω οτι οντως δε ξερω το τροπο! εχω ενα φοβο και δεν εχω και τη περισσεια αυτοπεποιηθηση...αλλα μιλαω,κανω κινηση... kerasi δεν ειμαι αχαριστος! ειδες οτι με τη πρωτη κοπελα που ανεφερα που πηγε τελειως φιλικα δε με πειραξε καθολου...δε με ενοιαζε γιατι την εκτιμω σαν ανθρωπο και σκεφτηκα : φιλοι? ναι φιλοι που το κακο? αλλα στη συνεχεια με την επομενη ξενερωσα πολυ...σπανια κανω κινησεις αλλα η κοπελα μου αρεσε και επισης ενιωθα οτι της αρεσα κι εγω...ξεκινησα να της μιλαω και να τη περνω αγκαλια στο ακυρο αλλα μετα ξαφνικα εμφανιστηκε ενας πρωην και εγιναν ολα αστα να πανε!! και ημουν σε φαση να αρχισω να χτυπαω το κεφαλι μου στο τοιχο... λες και το θεμα με οποια μου αρεσει δε καταληγει καλα

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Οκ περαν της πλακας, εγω βλεπω κατι μαλακιστηρια και κυκλοφορανε κατι φοβερες γκομενες που τους κοιτανε στα ματια, αφου μου ρχετε να τους μουτζοσω που τους βλεπω αγκαζε στο δρομο! Σου λεω για ουρακοταγους! Δεν ξερω τι γινεται με σενα. Απ την αλλη πετυχες κατι που για αρχαριο ειναι πολυ δυσκολο, να γνωρισεις κοπελα στο ιντερνετ. Πως ακριβως εγινε? Και τι της ελεγες?

  7. #7
    [QUOTE=Lena01;457548]
    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post
    Δεν ξερεις τον τροπο φιλε, δεν ξερεις πως να τις χειριστεις ώστε να τους προκαλεσεις ερωτικο ενδιαφερον για σενα, γι αυτο οι γνωριμιες σου καταληγουν σε ... φιλία.QUOTE]

    Ιοannis1, καλημέρα!
    Διευκρίνηση παρακαλώ, πώς χειρίζεται κανείς το αντικείμενο του πόθου του για να προκαλέσει ερωτικό ενδιαφέρον?
    ...αν περιμενες λίγο θα επαιρνες την απαντηση απο τον ίδιο, ότι όντως δεν ξερει τον τροπο. Αυτα που για εσενα ειναι δεδομενα κι απλα δεν σημαινει πως ειναι και για τους αλλους. Αμα εσυ σαν κοπελα ερχεσαι προσωπο με προσωπο με καποιον πχ που δεν ξερει πως να σου εκφραστει και τελικα σου μιλα περι ανεμων και υδατων ή σε κοιταζει χωρις να κανει την κινηση ή χανει τα λόγια του ενω σου μιλα ή αυτο που βλεπεις στο προσωπο του ειναι φοβος και άγχος ή δεν ξερει τι να κανει μετα το πρωτο ραντεβου... γι αυτα μιλάω και προφανως όχι για ατομο για το οποιο καιγεσαι αλλα για ατομο για το οποιο σκεφτεσαι πως αν σου κανει καλη εντυπωση σα χαρακτηρας προχωρας.
    γιάννης

  8. #8

    δεν είσαι μόνος!

    μεσα απο τη συζητηση που ειχα με ατομα στο προηγουμενο θεμα που ειχα ανοιξει και ψαχνωντας και μεσα μου καταλαβα οτι μου λειπει μια σχεση!
    [FONT=Book Antiqua][FONT=Verdana]«Και μήπως είναι τίποτα άλλο από ένα όνειρο η ζωή μας;»[/FONT][/FONT]

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    βασικα εισαι σηγουρος οτι εμφανιτηκε αυτος η μηπως στο ειπε επητηδες γιατι καταλαβε οτι το πηγενες ερωτικα (δε ξερω λεω τωρα)

  10. #10
    kerasi αυτο με τους ουρακοταγκους που λες ειναι μεγαλη κουβεντα... δε ξερω τι συμβαινει πλεον... λες και η κοπελες προτιμουν οποιον ειναι πιο γνωστος,οποιος εχει λεφτα και δε ξερω γω τι κι ας ειναι καγκουρι... μπορει να ταν και παντα ετσι δε ξερω... προφανως ομως και δε παει για ολες αυτο! αλεξανδρε οχι με τον πρωην το ειδα με τα ματια μου...μιλησαν,δεν εχω ιδεα τι ειπαν,μετα να σκανε απειρα τηλεφωνα και εκεινη να μη το σηκωνει και να γινεται χαλια...ενω ο τυπος νομιζω εχει και κοπελα! τελοσπαντων οσων αφορα αυτο που λες ιωαννη οκ δε το εχω τοσο με τις κοπελες,αλλα δεν ειναι και τοσο τραγικα τα πραγματα οπως τα περιγραφεις,δε τρεμουν και τα ποδια μου... και δε θελω να γινω και σαλιαρης ρε παιδια,δε μου αρεσει αυτο... να καθομαι να λεω οτι βλακεια μου κατεβει ετσι απλα...μπορει αυτα να αρεσουν στις γυναικες απλα δεν ειναι του χαρακτηρα μου! και μιλαω και καμια αγκαλια θα τη παρω την αλλη οταν δω οτι με παιρνει και θα της πιασω το χερι και δε ξερω τι αλλο... ουτε πεφτουλας ειμαι , ουτε ομως και το παιδακι που κομπλαρει παντου... δυσκολευομαι πολυ στη φαση "βλεπω μια κοπελα σε ενα μπαρ και παω και της μιλαω" .. δε θα το εκανα ευκολα,δεν ειμαι καλος στο μπλα μπλα... με οσες ομως κοπελες εχω γνωρισει απο κοινους γνωστους κτλπ μια χαρα μιλουσα κτλπ... με τη κοπελα απ το ιντερνετ που ανεφερα απλα μιλησαμε μια φορα,λεγαμε διαφορα πραγματα,ειχαμε κατι κοινες αποψεις... ε τελικα μετα εγω τη κυνηγησα λιγο... σε φαση να μου λεει οτι παει στο ταδε μερος για διαβασμα και να πηγαινω και εγω για να διαβασω και καλα και να τη βλεπω για πρωτη φορα και να μιλαμε... ε γενικα τη συμπαθησα και με συμπαθησε και κατεληξε φιλικα ολο αυτο!

  11. #11
    πιστεψε στον εαυτο σου.απεκτησε αυτοπεποιθεση.ασχολησου με τις γνωριμιες πιο ενεργα κ θα βγεις κερδισμενος..
    Υ.Γ. σταματα να σκεφτεσαι τι κανουν οι γυναικες κ πως θα πρεπει να φερθεις για να τις έχεις ή για ειναι αυτες ικανοποιημενες.Εσυ εισαι το κεντρο του δικου σου κοσμο.εσυ εισαι αυτος που θα πρεπει να περασει καλα.εσυ εισαι το λάφυρο γιαυτες .
    Last edited by Sherlock; 03-10-2013 at 01:43.

  12. #12
    Quote Originally Posted by solkots View Post
    ... δυσκολευομαι πολυ στη φαση "βλεπω μια κοπελα σε ενα μπαρ και παω και της μιλαω" .. δε θα το εκανα ευκολα,δεν ειμαι καλος στο μπλα μπλα... με οσες ομως κοπελες εχω γνωρισει απο κοινους γνωστους κτλπ μια χαρα μιλουσα κτλπ... με τη κοπελα απ το ιντερνετ που ανεφερα απλα μιλησαμε μια φορα,λεγαμε διαφορα πραγματα,ειχαμε κατι κοινες αποψεις... ε τελικα μετα εγω τη κυνηγησα λιγο... σε φαση να μου λεει οτι παει στο ταδε μερος για διαβασμα και να πηγαινω και εγω για να διαβασω και καλα και να τη βλεπω για πρωτη φορα και να μιλαμε... ε γενικα τη συμπαθησα και με συμπαθησε και κατεληξε φιλικα ολο αυτο!
    Με τις γνωριμιες απ τους κοινους γνωστους μιλας μια χαρα επειδή σου εχουν ηδη βαλει το υποβαθρο, φαί στο πιάτο που λενε, το οποίο εσυ απο μονος σου δυσκολευεσαι ή δεν τολμας να δημιουργησεις, αφου η συσταση που εχουν κανει στην κοπελα για σενα πριν την γνωριμια ειναι τυπου καλο παιδι για γνωρισε τον που παραπεμπει στο να προκύψει κατι μεταξυ σας, και το σκηνικο αυτο σε διοχετευει με θαρρος και ενθουσιασμο και γι αυτο τα πας σε τετοιες γνωριμιες μια χαρα. Μου φαινεται πως κατα βαθος εκλιπαρεις για τετοιου ειδους γνωριμιες αφου σε απαλλασσουν απο τη δυσκολία του εγχειρήματος στο να πλησιασεις καποια και να της προκαλεσεις το ενδιαφερον, σου στρωνουν το δρομο κατι που απο μονος σου δυσκολευεσαι να επιτυχεις.
    Το πλησιασμα στο μπαρ ειναι ευκαιρια για πειραματισμο κι ευκαιρια για υπερβαση της ολης δυσκολίας που εχεις. Στο πλησιασμα εκει δεν ενδιαφερει και τοσο το αποτελεσμα. Το ζητημα ειναι το να βρεις κατι να της πεις, ωραιο, ωστε να σπασει ο παγος που λενε, κι ετσι θα νιωθεις πιο ανετα να την πλησιασεις κι απ εκει και περα κουβεντα πάνω στην κουβεντα μπορει στο τελος να βγει κατι. Κι αν δεν βγει τιποτα παλι εισαι κερδισμενος αφου καταφερες να κανεις αυτο που δυσκολευοσουν να κανεις κι απεκτησες κι εμπειρια. Το ζητημα εκει ειναι να βρεις αυτο το κατι ωραιο να πεις για να ξεκινησει η κουβεντα.
    Μ αυτην που πηγε και τη βρηκες στο χωρο που διαβαζε που την γνωρισες απ το ιντερνετ, δεν σε εσπρωξε στο να πας εκει ενα αισθημα τη γουσταρω πολύ αλλά το οτι για σενα η γνωριμια αυτη ηταν μια επιτυχία που θα εκανες τα παντα για να την κρατησεις.
    γιάννης

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    197
    Solkots welcome to 2013. Αυτό είναι το σημερινό πρόβλημα σχεδόν όλων. Η κινητή επικοινωνία εξλιχθηκε,υπάρχει το ινερνετ...και πάλι τίποτα. ¨ολοι νιώθουν μόνοι. Γενικά στα 30 μου πλέον έχω καταλήξει οτι είναι πολύ δύσκολο να βρεις άνθρωπο να ταιριάξεις. Αφού λές οτι όταν βγαίνεις με φίλους είσαι στο επίκεντρο της παρεές σημαίνει οτι είσαι καλός για παρέα.Μην αγχώνεσαι λοπόν. Δεν υπάρχουν μαγικές συνταγές. Θα βρεθεί κάποια στιγμή μια κοπέλα και θα είστε μαζι ( και μετά άλλη κοπέλα ,και άλλη κοπέλα..) Εσύ συνέχισε το ψάξιμο.Μέχρι όμως να βρεθεί η κατάλληλη βρες τα με τον εαυτό σου και μάθε να περνάς καλά και μόνος σου. ¨ολες θαυμάζουμε εναν άντρα ο οποίος μπορεί να τα καταφέρνει μόνος και να πατάει γερά στα πόδια του.

  14. #14
    ioanni ναι μαλλον εχεις δικιο οτι ετσι σκεφτομαι! μπορει να μη το καταλαβαινω αλλα συμβαινει υποσυνειδητα ουτως η αλλως! απλα λεω οτι οκ ρε παιδι μου εγω δεν ειμαι καλος σε αυτα...για να παω να μιλησω σε καποια θα υπεραναλυσω τα πραγματα τοσες φορες για να βρω τι θα της πω που μετα χανεται και ο αυθορμητισμος...αυτο το κανω γιατι θα νιωσω πολυ αβολα αν παω εκει και πω 2 κουβεντες και μετα μεινω αμηχανος! αλλοι το κανουν πολυ καλα ολο αυτο,εγω οχι... αλλα και για να καταλαβω... θα βρισκες σχεση ετσι μονο? οχι οτι το αποκλειω... απλα ειναι σε φαση οτι αμα δε το κανω αυτο θα μεινω μονος μου! feggari καταλαβαινω απολυτα τι λες για το προβλημα που υπαρχει πλεον... δεν υπαρχει επικοινωνια και δυσκολευομαστε να μιλησουμε ο ενας στον αλλο λες και εχουμε κατι να χωρισουμε... βαζωντας και τον εαυτο μου μεσα εννοειται,δυστυχως! οσο για το αν περναω καλα μονος μου... μετα που χωρισα αισθανομουνα οτι ολα ηταν χαλια! τωρα περναω παρα πολυ καλα,κανω διαφορα πραγματα με τους φιλους μου...παραπονο δεν εχω! πολυ καλυτερα απ οτι οταν ειχα κοπελα περναω! απλα μου λειπει ωρες ωρες να εχω μια σχεση,πες το συντροφια τελοσπαντων...σε παρα πολλους λειπει αυτο

Similar Threads

  1. Γιατί σε όλες μου τις σχέσεις δεν νιώθω ευχαριστημένη?
    By Christina82 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 39
    Last Post: 17-06-2011, 12:35
  2. Ενω εχω αναγκη απο φιλιες νιωθω παραξενα καπως εξαρτημενη κ θελω να φευγω..νιωθω ενοχη γι αυτο..
    By Girl25 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 26
    Last Post: 22-07-2010, 01:20
  3. Βία στις σχέσεις. θεμα τύχης; Πως;
    By Gothly in forum Κακοποίηση
    Replies: 79
    Last Post: 02-05-2010, 19:16
  4. Replies: 92
    Last Post: 26-10-2008, 17:58
  5. Είστε ευγενικοί στις σχέσεις σας;
    By alexandros3 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 93
    Last Post: 06-10-2007, 01:57

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •