Θα πηγαινατε με την κουκλαρα κοπελα του γειτονα-φιλου σας? ειναι ηθικο ? η οχι?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129

    Θα πηγαινατε με την κουκλαρα κοπελα του γειτονα-φιλου σας? ειναι ηθικο ? η οχι?

    Καλησπερα σας
    Θα ηθελα να σας ρωτησω , αμα θελετε απαντατε, ποσο ηθικο, ποσο σωστο η λαθος ειναι να κανατε κατι με μια πολυ ομορφη κοπελα, αν αυτη σας την επεφτε, αλλα δυστυχως ταυτοχρονα !!τυχεναινε να ειναι η συγκατοικος και συντροφος καποιου γειτονα σας? οπου εχετε μια σχεση καλη με αυτον, δλδη βγαινετε που κι που για καφε, οχι κολητος ,αλλα ας πουμε φιλος.
    Θα ηθελα την γνωμη σας, ομως πρωτα απο ολα να βαλετε στα υποψην οτι το ζευγαρι αυτο δεν τα παει καλα, μαλον καθολου καλα!! ολο τσακονωντε! ολα μαλονουν, ο χωρησμος ειναι κατι που εχει συμβει ξανα! και γενικα δεν ειναι το πιο δσερωτευμενο ζευγαρι! αν λοιπον βαλετε αυτο στα υποψην θα θελα πολυ να ακουσω τις γνωμες σας!
    Αναρωτιεμαι δλδη αν το βλεπει καλο η κακο η κοινωνιαμας, αφου κι το φορουμ ειναι μια κοινωνια¨), Σας παρακαλω λοιπον πειτε μου κι εσεις αν ειναι λαθος¨_)

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    518
    Το αν είναι ηθικό, σωστό ή λάθος δεν μπορώ να στο πω.
    Αυτό που μπορώ να πω και να σε προβληματίσω είναι να σκεφτείς γιατί αυτή η κοπέλα σου την πέφτει ενώ είναι σε σχέση...ενώ κάλλιστα θα μπορούσε να χωρίσει ξεκάθαρα και να σου την πέσει τότε.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    437
    Γιωργο πανου εγω εχω κανει σεξ με την κοπελα ενος φιλου μου(μου την επεσε αυτη)μετα το ειπε στον φιλο μου αυτη εγω δεν ηθελα.Δεν στραβωσε ο φιλος μου ουε με εμενα ουτε με αυτην απλα χωρισανε εγω συνεχισα να κανω σεξ με αυτην για λιγο καιρο ομως.Επισης οταν χωρισα απο την μεγαλη μου σχεση (2 χρονια) μεσα σε ενα μηνα μου την επεσε η κολλητη της γκομενας μου και εκανα σεξ και με αυτην και τις δυο φορες το μετανιωσα γιατι θεωρησα τον εαυτο μου παρταλι και ολιγον τι ανηθικο.Τωρα αν σου την πεφτει μια ωραια γυναικα και ειναι ταυτοχρονα σε σχεση και γνωριζεις και τον δικο της,συγνωμη που θα μιλησω ετσι αλλα ειναι το λιγοτερο *******.

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    εγω εχω σταματησει να προσεχω κουκλαρες πια... προτιμω αυτες που εχουν καλο σωμα...

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Δεν ειναι πως το βλεπει η κοινωνια αλλα εσυ. Εαν δεν θες να στεναχωρησεις ή να μπλεξεις την σχεση σου με ενα ατομο που θεωρεις φιλο δεν προχωρας. Εαν δεν ειναι τοσο φιλος κλπ κλπ κλπ προχωρας.... ξερω εγω ειναι προσωπικο σου ζητημα , δεν εχει σχεση το κοινωνικο αντικτυπο κατα καποιο τροπο.
    Βεβαια το να την "φερεις" σε ενα φιλο δεν το βλεπει με καλο ματι και η κοινωνια , αλλα δεν σε ενδιαφερει καθ'αυτου η κοινωνια αλλα ο μικροκοσμος που εχεις πχ η παρεα που ισως εχετε μερικα ατομα κλπ.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  6. #6
    Φιλε μου νομίζω την απαντηση την γνωριζεις καλά και επειδή λέω τα πραγματα παντα οπως ειναι θα σε στεναχωρεσω. Δεν είναι σωστό ούτε απο μερους σου ουτε απο μερους της. Αφου είναι "στα χωρισματα" τότε εγω θα σου λεγα να περιμενεις να χωρισει και μετα κανε οτι νομιζεις. Αυτη μπορει να το κανει και για να ζηλεψει ο δικος της. Οπως και να χει, οποια και να ναι, εγω στη θεση σου αν ηθελα να κανω κατι θα της ελεγα να χωρισει και μετα. Ασε που αφου μου λες οτι και με το αγορι της εχετε μια επαφη, ποσο μαλλον τοτε πως θα τον αντικριζεις; Τι να σου πω παλι, εσυ ξερεις...

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Δεν θελω να κανω σε αλλους αυτο που δεν θα θελα να μου κανουν! ετσι λοιπον ουτε που το ξανα σκεφτομαι! οσο ομορφη κι αν ειναι, οσο κι αν χανω μια πολυ "καλη ευκερειᨨ)"),δεν θα το κανω! ο λογος δεν ειναι μονο αυτος! -ενταξι δεν ειμαι ουτε θελω να πεξω τον ηθικοτατο-,αλλα ξερω οτι θα γινει μεγαλη βλακεια στη γειτονια, αρκετα κουτσομπολια υπαρχουν ας μην φερω κι αλλη τροφη!
    Αυτο που μου κανε μεγα εντυπωση! ειναι τα ποσα γνωριζε για μενα! κι μαλον οχι μονο αυτη , ανατριχιασα ακουγοντας πραματα κι μαλιστα ξεφευγοντας της καποιες κουβεντες καταλαβα οτι γνωριζε πολλα πραματα, καποια ηταν ραδιο αρβιλα καποια οχι, τρομαξα!! απο τα ποσα γνωριζε!
    Παντος αν κανει αυτο που λεει , το να χωρισει με τον δυκο της, τοτες δεν ξερω, αν το παλικαρι δεν νιωθει κατι για αυτην, αν εχει βρει αλλη κοπελα θα ηταν κι παλυ λαθος?
    Αυτο που με ξενερωνει ειναι οτι δεν τα χω βρει με τον εαυτομου! μενω πισω! τοσο χαζος! ενω ολοι κι ολες προχοραν την ζωη τους, εγω αναπολω! μενω πισω με τις αναμνησεις κι χανω ευκερεις! χανω ευκεριες κι ειναι μεγα λαθος γτ. δεν θα εχω πολλες ! ουτε ειμαι δραστηριος οπως καπωτες! ουτε βγαινω για να γνωρισω καποια κπελα ! ουτε εχω τις καταλληλες παρεες! φοβαμαι τον εαυτο μου!
    Ευχαρηστω για τις απαντησεις σας, ηθελα να δω πως το βλεπει ο κοσμος,παντος οντως δεν ειναι κι η πιο αξιολογη κοπελα καποια που την βλεπει ετσι, γτ. το ιδιο θα κανει κι σε μενα αμα τα φτιαξουμε κι εχει περασει καιρος!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    518
    Αν συνέβαιναν όλα αυτά που λες, απλά θα είχαν χωρίσει...και η κοπέλα θα στο ξεκαθάριζε αμέσως!
    ΄Ξέρεις πολλές φορές όταν η άλλη είναι σε φάση χωρισμού θέλει να επιβεβαιωθεί στα μάτια του συντρόφου της για να νιώσει αυτός ότι περνάει η μπογιά της ακόμα, και είναι δυνατό χαρτί στα γκομενικά.
    Σου αρέσει να σε αντιμετωπίζει η άλλη σαν αναλώσιμο για να πουλήσει μούρη στα μάτια του συντρόφου της? Σε κανέναν δεν αρέσει, νομίζω, πόσο μάλλον όταν μπλέκονται μέσα φιλίες, ΄παρέες, γειτονιά κλπ...
    Η φιλική γυναικεια συμβουλή μου είναι να περιμένεις να δεις πώς θα εξελιχθεί η κατάσταση μεταξύ τους και αν, όταν και εφόσον χωρίσει, θα συνεχίσει να σου την πέφτει... Τότε θα τα καταλάβεις όλα!

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    100
    Για μενα ειναι τελειως ανηθικο, απο την στιγμη που ειναι σε σχεση (ασχετα ποσο κακη η καλη σχεση ειναι η ποσο ερωτευμενοι ειναι) ειναι λαθος να πας μαζι της η και να φλερταρεις.
    Το ξερω οτι νιωθεις σαν "χαζος" μερικες φορες γιατι βλεπεις τι γινεται γυρω σου, οτι υπαρχουν ατομα που δεν τους ενδιαφερει ουτε στο ελαχιστο τη ζημια και τι πονο θα προκαλεσουν και περνανε καλα, πολλες φορες καλυτερα απο οσο τους αξιζει δυστυχως... αλλα προτιμησε να μην παρασυρθεις και γινεις και εσυ ενας απο αυτους.

    Μακαρι να συνεχισεις την ζωη σου με αυτο το σκεπτικο "δεν θελω να κανω σε αλλους αυτο που δεν θα ηθελα να μου κανουν" γιατι ετσι θα κανεις αυτο που νιωθεις σωστο και στην τελικη αυτο ειναι που μετραει φιλε, τιποτα αλλο δεν μετραει απο το να νιωθεις πραγματικα καλα με τον εαυτο σου, οτι εσυ εκανες το καλυτερο που μπορουσες ασχετως με το ποσο σκαρτα συμπεριφερονται οι αλλοι γυρω σου.

  10. #10
    Pandemonium ακριβώς αυτό! Συμφωνώ απόλυτα σε όλα!!!

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Location
    όπου σκάνε τ'αστέρια
    Posts
    326
    Γιώργο, για να ρωτάς άγνωστους σ'ένα φόρουμ, δε θα πας.
    Be warned. My shite detector is on high alert.

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Ευχαρηστω για τις απαντησεις ,αλλα δε μου πατε, αν χωρισουν, αν το αγορι βρει αλλη κι δεν θελει πλεον την κοπελα για την οποια γραφω ,κι παλυ ειναι λαθος?
    Pandemonium εχεις δικιο σε οσα γραφεις, το κανουμε για την δικια μας συνηδηση κι οχι για το τι θα πουν, ομως πολλες φορες συμβαινει να κανει την "κουτσουκελα" της με καποιον αλλον κι ο κοσμος αλλα κι ο δυκος της να λεει οτι το κανε μαζι σου!! Χθες ειμουν στο δρομο, κι μου ζητησε να την βοηθησω σε κατι , (να μεταφερουμε ενα αντικοιμενο), ηταν μονη της, μολις τελειωσαμε κι εκατσα να κανω ενα τσιγαρο κι να πιω ενα ποτηρακι νερο!- τυποτα το πονηρο δλδη! - ανοιγει η πορτα κι μπαινει μεσα ο γκομενος της!! μας κοιτα με τα ματια γουρλοτα κι με χερετα ,τυπικα αλλα συγουρα κατι αλλο ηθελε να κανει ,το ελεγαν τα ματια του!
    Αυτο ειναι η απολυτη κγαντεμια! η απολυτη αδικια!! και δεν εκανα τυποτα! οχι μονο δεν της την επεσα! αλλα ουτε κι εκατσα στον καναπε που μου ειχε πει εξαρχης να κατσω διπλα της, ουτε πηρα κρασι που μου προτηνε! ουτε,, ουτε!! ειμουν πολυ τυπικος!! κι ετυχε να μπει εκεινη την ωρα ρε γαμωτο!!!! τι να πω???? τωρα αμα αυτη εχει κανει κατι με καποιον η αμα ο δικος της εχει υποψιες για κατι , τωρα μπηκα κι εγω στο παιχνιδι!!! τοσο γκαντεμια!!
    Προσωπικα δεν νομιζω να εχει παει με αλλον η κοπελα, απο τα λιγα που ειπαμε δειχνει κοπελα πολυ πιστει στον αντρα της ακομα κι αν δεν ειναι ερωτευμενη! οσο ομορφη κι αν ειναι, απο οτι λεει πρωτα θα τον χωριζαι κι μετα θα πηγαινε με αλλον - κι μπραβο της για αυτο! οχι σαν αλλες αλλες, που πρωτα βρησκουν τον αντικαταστατη στη σχολη τους η στην δουλεια τους, κι μολις τον συγουρεψουν λενε αντιο στον συντροφο τους!!! αυτη δεν ειναι τετοια! ΟΧΙ!! , ασε που ειναι κι πολυ χριστιαννη.
    Παντος προσωπικα παρα τα καλη της, παρα το υψος της , το πανεμορφο σωμα της κι τα τοσο υπεροχα ματακια της, δεν θα κανω τυποτα! γτ. δεν το βλεπω σωστο οπως ειπαμε κι οπως γραψατε κι εσεις πιο πανω, κι τελος γτ. ακομα δεν μπορω να δωσω τον εαυτομου, τα αισθηματα μου σε καποια κοπελα! αφου ακομα δεν εχω καταφερει να βγαλω απο μεσα μου καταλληπα συναισθηματων απο το παρελθον!

    Υ.Γ. ρε παιδια κατι τελειως ξεκαρφωτο , εσα;ς κολλα το φορουμ σαν πατατε το ονομα σας κι τον κοδικο σας? δλδη αμα μπειτε μεσα μετα σας πετα ξανα εξω?

  13. #13
    Μην φανει ότι εσυ εγινες αιτια να χωρισουν. Απλα κρατησε μια καλη επαφη μαζι της. Κι αν εκλαβουμε αυτο που λες ως δεδομενο, ότι δλδ επικειται χωρισμος, ασε να περασει λίγος καιρος απ το χωρισμο (κρατωντας βεβαια στο μεταξυ καλη επικοινωνια και διατηρωντας την καλη εντυπωση της για σενα), λιγο καιρος δλδ για να μη φανει οτι υπηρξες αιτια χωρισμου ή οτι επεσες με τα μουτρα σε κοπελα φιλου, και τοτε κανε την κινηση σου. Απ τη στιγμη που οπως λες η σχεση τους ειναι σε φαση που παει να τελειωσει, η κοπελα πιθανον να εχει αρχισει να ψαχνεται, γι αυτο αρχισε να σε ψαρευει σαν υποψηφιο. Μια εξηγηση ειναι αυτη.
    Εκτος κι αν επειδη ειναι κουκλαρα και τη γουσταρεις, το φιλικο και προσιτο της υφος επειδη ειναι τετοιος χαρακτηρας και με σενα και με ολους, εσυ, ενεκα των σκεψεων σου γι αυτην το εκλαμβανεις οτι σε βλεπει ερωτικα και ετσι πεφτεις εξω. Αν δεν σου εχει δειξει κατι το οποιο να ναι ξεκαθαρα ερωτικο τοτε σημαινει πως δεν υπαρχει ερωτικο ενδιαφερον απο μερους της κι ετσι καλυτερα μεινε μακρια για να αποφυγεις και την παρεξηγηση με το φιλο της.
    γιάννης

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    197
    Ρε Γιωργο έλα τωρα που κάθεσαι και πιστευεις οτι λέει η καθε γυναίκα. Είναι όπως λένε οι περισσότεροι "θεωρώ ανήθικο το να κερατώνεις" αλλά όλοι έχουν κερατώσει. Γενικά οι γυναίκες το συνηθίζουμε να βρίσκουμε τον επόμενο πριν χωρίσουμε. Γιατι?Απλά βοηθάει συναισθηματικά να πάρουμε κάποιες αποφάσεις. Είναι το βήμα για να χωρίσουμε.Οσο για το αν ειναι ανήθικο το ξέρεις "ους ο Θεός συνεζευξε άνθρωπος μη χωρίζετω" και απο την ΄'αλλη ο αναμάρτυτος πρώτος το λίθο βαλλέτω" .Anyway. Γυναίκες υπάρχουν πολλές.Αν αρχίσεις να βγαίνεις και δώσεις ευκαιρίες στον εαυτό σου σίγουρα θα βρεις κατι αξιόλογο που δεν θα είναι απο την αρχή ενα πρόβλημα και θα μπορέσεις να το απολαυσεις.

    Υ.γ. Πάντως αν κάνεις κάτι να μας πεις εντυπώσεις :)

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    100
    Αν χωρισουν εχεις καθε δικαιωμα να δοκιμασεις φυσικα...

    Παντως η γκομενα σιγουρα ψαχνεται, δινει δικαιωματα, σε βαζει μεσα στο σπιτι της για να την βοηθησεις για ποιο λογο? αφου ηρθε ο δικος της σε λιγο ας τον περιμενε...

    Εσυ με αυτον αφου λες οτι βγαινετε κτλπ δεν σου εχει πει τιποτα για την κατασταση τους? αν το πανε για χωρισμο και τετοια?

    Δικια μου γνωμη ειναι συνεχιζεις να εχεις τυπικες/φιλικες σχεσεις μαζι τους και οταν χωρισουν αρχισε λιγο να παιζεις... οπως ειπε ο φιλος πιο πανω μην πεσεις με τα μουτρα απο την πρωτη μερα αλλα αρχισε να φλερταρεις ολο και πιο πολυ.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Ηθικό δίλημμα
    By NikosD. in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 86
    Last Post: 15-06-2014, 02:25
  2. η κοπελα μου ειναι εθισμενη στο λαπτοπ
    By αλεξανδρος_77 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 35
    Last Post: 16-05-2013, 21:36
  3. Όταν μου πέφτει το ηθικο μου ανεβαινει κατι αλλο
    By the_downward_spiral in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 1
    Last Post: 10-02-2013, 05:41
  4. Ο κολλητος του φιλου μου.....
    By darksea96 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 15
    Last Post: 30-05-2008, 11:37
  5. Θα πηγαινατε να ζησετε στην υπαιθρο?
    By Adzik in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 12
    Last Post: 24-10-2007, 23:46

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •