Παρανοικη Σχεση Παρανοικο Τελος!!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 26
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    231

    Παρανοικη Σχεση Παρανοικο Τελος!!!

    Καλησπερα. Αρκετοι με γνωριζετε απο το forum και απο τις δημοσιευσεις μου. Πλεον ειμαι στη θεση να ζητησω και εγω με τη σειρα μου τη βοηθεια σας...
    Ας το παρουμε απο την αρχη μεχρι το τελος.
    Ειμαι πλεον κοντα στα 34 και η κοπελα στα 28
    Πριν απο 2 1/2 χρονια γνωρισα μια παρα πολυ ομορφη κοπελα μεσω κοινων γνωστων δεν αργησε πολυ να εξελιχθει σε μια σχεση με παθος ερωτα αλλα και αρκετες ελειψεις βασικων χαρακτηριστικων για μενα μιας υγειους σχεσης οπως θαυμασμος, σευασμος κλπ. Οχι απο την πλευρα μου αλλα απο την πλευρα της κοπελας. Δεν αργησε καθολου η προτροπη μου να συζησουμε με σκοπο καποια στιγμη οταν μας επιτραπει οικονομικα και επαγγελματικα να προχωρησει η σχεση με σκοπο το γαμο. Στον πρωτο χρονο της σχεσης σε γενικες γραμμες τα πραγματα κυλουσαν ηρεμα εκτος απο καποιες εκρηξεις (αρκετες συχνες) που ειχε η κοπελα και αυτες ΠΑΝΤΑ με το θεμα της ζηλειας κατι το οποιο αρχικα αρχισε να φανταζει ιδιαιτερο μιας και εγω προσπαθουσα να ειμαι οσο πιο σωστος μπορω ( να ενημερωσω πως ειμαι τρομερα εναντια στις ερωτικες παραλληλες σχεσεις) Δυστηχως ομως καποιες συμπτωσεις συνεβαλλαν στο να παρθουν δικαιωματα ακομα και αν ο χαρακτηρας μου ειναι ετσι (καποια ξεχασμενα προφυλακτικα στο πορτοφολι π.χ.) καποια στιγμη λογω των οικονομικων καταστασεων συζητηθηκε η προταση που ειχα απο το εξωτερικο για 7 μηνες να φυγω και αφου τα βαλαμε κατω μια και δυο και 100 αποφασισαμε απο κοινου οτι ο χρονος θα περασει γρηγορα και ολα θα ειναι ενα μακρινο ονειρο. Οπως ακριβως και εγινε οι πρωτοι 3 μηνες περασαν γρηγορα ανοδυνα κλπ ενω οι 4 τελευταοι ηταν ενα πραγματικο μαρτυριο μιας και η κοπελα πιστευε πως εγω εφυγα για να κανω το κεφι μου οπως μου ειχε πει πολλες φορες. Μεσα σε αυτους τους 7 μηνες εγω γυρισα στην Ελλαδα 4 φορες και εκεινη με επισκευτηκε αλλες 2 συνεπως ο χρονος αποστασης δεν ξεπερασε ποτε τον 1 μηνα και κατι....οι τσακωμοι ομως και οι τρομερες εντασεις εμφανιζοντουσαν καθε φορα και πιο εντονες αλλα και πιο συχνα με αποτελεσμα απο τη ζηλεια της να μην μπορω να παω ουτε μια βολτα σε ενα φιλικο σπιτι καποιου ΑΝΤΡΑ φιλου γιατι υπηρχε η υποψια οτι εγω κανω κατι με καποια αλλη γυναικα. Αφου τελειωσε ολο αυτο το μαρτυριο και επεστρεψα βρηκα εναν ανθρωπο μεταλλαγμενο πραγματικο αγριμι δεν μπορουσα να συζητησω απολυτως τιποτα μαζι της ουτε το πιο απλο επρεπε απλα να συμφωνω με τα παντα για να μην φτασουμε στα ορια μας. Αρχισα να απευθυνομαι σε ειδικους πιστευωντας οτι εχω ιδιαιτερο προβλημα με το μυαλο μου την καρδια μου κλπ. Αφου της ειχα κανει προταση γαμου τα χριστουγεννα εκεινη αποφασισε τον Απριλιο να μου πει πως αλλαξε γνωμη δεν θελει οικογενεια παιδια κλπ....οταν απλα της ειπα ΟΚ μετα απο μια εβδομαδα μου ειπε πως δεν το ενοουσε και θελει γαμο και παιδια κλπ..... και ειπα και παλι ΟΚ.Δυστηχως μετα απο αυτο το συμβαν την επομενη ημερα ενα τραγικο γεγονος ηθρε να συμβει ο πατερας της πεθανε απο οξυ εμφραγμα στα χερια μου και σαν ο μοναδικος αντρας πλεον στο σπιτι ανελαβα ολη την ευθυνη (κηδειες, νεκτορομεια, κλπ κλπ) ακομα και η οικογενεια μου βοηθησε ολη την κατασταση με φαγητα, ψυχολογικη υποστηριξη κλπ. Οταν περασε 1 μηνας απο τον θανατο και εγω ημουνα μερα νυχτα μαζι της το μυαλο της αρχισε να αλλαζει και να μην μπορω να συζητησω απολυτως τιποτα μαζι της. Μολις ειχα αγορασει ενα καινουριο σπιτι και της ελεγα να το διακοσμησει οπως εκεινη θελει αρκει να ειναι χαρουμενη να διαλεξει οτι θελει και εκεινη μου ελεγε να μην μεινουμε στο σπιτι μου και δεν ξερει τι θελει κλπ κλπ. Της προτινα να παει σε καποιο ειδικο οπως και εγω πηγε μια φορα την αποκαλεσε αχρηστη και το παρατησε. Αρχισαν σιγα σιγα να υπαρχουν γεγονοτα με την μητερα της να με βριζει να με μειωνει στα ματια της να με αποκαλει ψευτη κλπ χωρις κανενα απολυτως λογο να παρεμβενει στη σχεση μας κλπ. Καποια στιγμη ζητησα να μιλησω με τη μητερα της να βγαλω μια ακρη κατι το οποιο δεν εγινε ποτε με αποτελεσμα να συνεχιζει να με απομακρυνει απο εκεινη και εμεις να μοιαζουμε 2 ξενοι χωρις κανενα λογο ωσπου μια ημερα εγινε η μεγαλη δικη μου εκρηξη εσκισα την μπλουζα μου απο τα νευρα μου και απο εκει ξεικνησε η μεγαλη κατρακυλα.
    Δεν αργησε πολυ να ξανα ειμαστε μαζι να παλευω μονος μου για τη σχεση να δινω οτι εχω και δεν εχω με σκοπο να ξανα δω αυτη την κοπελα να χαμογελαει ομως ματαια μεχρι που την ημερα της μετακομισης της απο το σπιτι της σε ενα καινουριο οταν πηγα να βοηθησω εγω και κουβαλουσα η μητερα της δεν μου εδωσε ουτε ενα ποτηρι νερο μεσα στους 40 βαθμους εγινε ενας τεραστιος καυγας αρχισα να μιλαω ασχημα για τη μητερα της και απο τοτε αποξενωθηκαμε παρα πολυ ουσιαστικα χωρισαμε.
    Αυτο συνεβει πριν απο 1 1/2 μηνα περιπου δεν ειχαμε καμια επικοινωνια με σκοπο να την αφησω να ηρεμισει αλλα και εγω να δω τι γινεται. Την προηγουμενη εβδομαδα (τριτη) επικοινωνησα μαζι της με μυνηματα τηλεφωνα κλπ και το μονο που εκανε ειναι να με βριζει να μου μιλαει ασχημα να με προσβαλει (ψευτη, απαραδεκτε, τελειωμενε κλπ) ολο αυτο τον καιρο σε FB κλπ ανεβαζε τραγουδια ερωτικα που θυμηζαν τη σχεση μας κλπ. Χθες το βραφυ κατα τυχη την πετυχα σε ενα μαγαζι μετα απο 1 1/2 μηνα και ενω πηγα να της μιλησω καλοπροεραιτα αρχισε παλι να με βριζει να μου λεει φυγε απο τη ζωη μου και να μου κανει νυχιες κλπ στο σωμα μου ενω εγω της ελεγα ηρεμισε και αφου εσυ με εψαχνες τωρα γιατι μιλας ετσι. Εγω ημουνα καλεσμενος στα γενεθλια μιας φιλης και αυτη αρχισε να με βριζει οτι εγω διατηρω σεξουαλικες σχεσεις με ολες τις κοπελες του τραπεζιου κλπ. Το αποτελεσμα ηταν να φυγω απο την παρεα της για να μην ενοχλω να παω στο τραπεζι μου εκεινη να με κοιταει ολο το βραδυ εφυγα χωρις να χαιρετησω και με πηρα 6:50 το πρωι ενω κοιμομουνα και απο οτι εμαθα μετα εκεινη χαριεντιζοταν με εναν του τραπεζιου της.....

    Σας εκανα μια αναδρομη για να καταλαβω ΕΓΩ τι πρεπει να κανω? Μιας και οτι και να κανω βρισκω τον μπελα μου. Ειμαι εκει με βριζει, φευγω? με βριζει! ειμαι γλυκος? με βριζει δεν υπαρχει σωτηρια και οταν εξαφανιζομαι παλι με βριζει οτι την παραταω και δεν της δινω σημασια κλπ (αλλα με ασχημο τροπο) Σας παρακαλω βοηθηστε με γιατι πραγματικα εχει σαλεψει το μυαλο μου..... Περειμενω τις απαντησεις σας

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Να προσπαθησεις να το ξεπερασεις , τιποτα αλλο.
    Ησουν σε μια σχεση που εσυ εκανες παντα συμβιβασμους και η κοπελα σου εκανε παντα οτι γουσταρε και σου ασκουσε και ψυχολογικη πιεση.
    Πρεπει βασικα να χαιρεσαι που τελειωσε και με τον καιρο να προχωρησεις με την ζωη σου...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    115
    Απο οτι φαινεται εχεις αισθηματα ακομα για αυτη την κοπελα,ομως με ολα τα αλλα που γραφεις δεν μενει να σου πω οτι δεν αξιζει να ασχολησαι,ομως εισαι σιγουρος οτι η συμπεριφορα σου απεναντι της δεν προκαλεσαι κατι απο αυτη της την σταση???τουλαχιστον απο αυτο που ξερω ειναι οτι στους περισσοτεροι ανδρες αρεσει να τους ζηλευουν τα κοριτσια τους κ αντιστροφα βεβαια!!!οταν πηγες σε ειδικο τι σου ειπε?

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Αρκετοι με γνωριζετε απο το forum
    εγω δεν ετυχε..
    γνωρισα μια παρα πολυ ομορφη κοπελα μεσω
    οπως βλεπεις η εξωτερικη ομορφια απο μονη της δε φτανει..
    σε γενικες γραμμες τα πραγματα κυλουσαν ηρεμα εκτος απο καποιες εκρηξεις
    μπορει να κυλουσαν καλα αλλα αυτο οφειλοταν στο οτι δε σου ειχε διξει κ αλλα πραγματα που ειχε μεσα της..
    Αφου τελειωσε ολο αυτο το μαρτυριο και επεστρεψα βρηκα εναν ανθρωπο μεταλλαγμενο πραγματικο αγριμι δεν μπορουσα να συζητησω απολυτως τιποτα μαζι της
    μια φραση λεει οι ανθρωποι δεν αλλαζουν εσυ νομιζεις πως τους ηξερες
    δεν μπορουσα να συζητησω απολυτως τιποτα μαζι της ουτε το πιο απλο επρεπε απλα να συμφωνω με τα παντα
    αυτο κανεις δε θα μπορουσε να το αντεξει ακομα κ υπερανθρωπος να ηταν
    Αρχισα να απευθυνομαι σε ειδικους πιστευωντας οτι εχω ιδιαιτερο προβλημα με το μυαλο μου την καρδια μου κλπ.
    σε αυτη τη περιπτωση το προβλημα το ειχε αυτη γιατι εφοσον ειχε αυτη τη συμπεριφωρα που αναφερεις πιος θα μπορουσε να παλεψει καπιον που δε μπορει να συζητισει κανεις τιποτα μαζι του κ επρεπε να κανει οτι συμφωνει σε ολα?
    χριστουγεννα εκεινη αποφασισε τον Απριλιο να μου πει πως αλλαξε γνωμη δεν θελει οικογενεια παιδια κλπ....οταν απλα της ειπα ΟΚ μετα απο μια εβδομαδα μου ειπε πως δεν το ενοουσε και θελει γαμο και παιδια κλπ..... και ειπα και παλι
    δηλαδη δε ξερει τι θελει..
    Της προτινα να παει σε καποιο ειδικο οπως και εγω πηγε μια φορα την αποκαλεσε αχρηστη και το παρατησε.
    χρειαζετε ιδικο οντος..
    Αρχισαν σιγα σιγα να υπαρχουν γεγονοτα με την μητερα της να με βριζει να με μειωνει στα ματια της να με αποκαλει ψευτη κλπ χωρις κανενα απολυτως λογο να παρεμβενει στη σχεση μας
    πως το αντεξες αυτο..
    Αρχισαν σιγα σιγα να υπαρχουν γεγονοτα με την μητερα της να με βριζει να με μειωνει στα ματια της να με αποκαλει ψευτη κλπ χωρις κανενα απολυτως λογο να παρεμβενει στη σχεση μας
    εγω νομιζω οτι χρειαζετε ιδικο οποσδηποτε απο τη στιγμη που αρνειτε να επικοινωνισει κ να ακουσει συμαινει οτι δεν εχει σκοπο να αλλαξει κατι το μονο που σου απομενει αφου την εβγαλε αχρηστη να της πεις να βρει μια ψυχολογο η ιδια που να ειναι χρησιμη..
    οηθηστε με γιατι πραγματικα εχει σαλεψει το μυαλο μου....
    αν δε θελει η ιδια να παει πηγενε εσυ για να τον συμβουλευτεις αν υπαρχει τροπος να τη πισεις να παει η ιδια δε μπορω να βρω κατι αλλο να σκεφτω..

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Δε νομιζω οτι ειναι παρανοικη η σχεση οπως λες στον τιτλο. Εσυ μαλλον εισαι σε τρικυμια εν κρανιω και αντι να ανατεμνεις την κατασταση με περισκεψη και ψυχραιμια, αποδιδεις τις ευθυνες σε τεχνητες αιτιες. Γιατι να παει σε ειδικο η κοπελα? Ειναι δυνατον? Αν πρεπει να παει καποιος σε ειδικο αυτος εισαι εσυ. Δε σε κραταει ολο αυτο το διαστημα με το ζορι ουτε σε υποχρεωσε να αναλαβεις τα πρακτικα θεματα οπως κηδειες, οικονομικο κλπ. Τη σχεση την κανεις για να νιωθεις καλα, αμα δε σ αρεσει φυγε, μην προσπαθεις να την βγαλεις προβληματικη την κοπελα. Μ αρεσει που λες οτι μιλησες με τη μανα της. Τι να σου πει η μανα της? Και αποκορυφωμα νευριασες και εκανες διαφορα βιαια σχεδια. Συνελθε φιλαρακι. Η κοπελα δεν εχει τιποτα ιατρικο που πας να τη βγαλεις και τρελη. Αμα δε σ αρεσει καντηνα χωρις εξηγησεις. Τι την περασες? Ρουχο να ραφτει στα μετρα σου? Aφου λες οτι δε βρισκεις ανταποκριση γιατι συνεχιζεις να παραμενεις? Αφου δε σε θελει γιατι επιμενεις?? Αυτο που κανεις εσυ δεν ειναι το παρανοικο???? Κοψε καθε επαφη asap γιατι εισαι στο τσακ να γινεις stalker και να σε πανε μεσα! Συνελθε και μη την ενοχλεις. Αλλιως αντλεις εις πιθον Δαναηδων. Aπαραδεκτος για την ηλικια σου. Αν θες περισσοτερα ευχαριστως να σε καοδηγησω.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    168
    Όντως ...Ολα παρανοικα ηταν σε αυτη τη σχεση,για αυτο τελείωσε την και προχωρά για άλλα και μακάρι να ειναι καλύτερα!!!Η κοπελα ή έχει σοβαρό πρόβλημα ή και εγω δεν ξέρω τι...

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Μην προτρεχεις Ταρια γτ ακουσες την αφηγηση και την ερμηνεια της μια μονο πλευρας...το μονο παρανοικο στην ιστορια ειναι ο θεματοθετης. Φιλικα στο λεω αλαπαρκ για να μπορεσεις να αναστοχαστεις.

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    ασφαλος εχει σοβαρο προβλημα η κοπελα πιος μπορει να το παλεψει αυτο που κανει? να βριζει κ να λεει τα δικα της χωρις να ακουει τιποτα

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    231
    Καλημερα σε ολους σας. Πραγματικα ευχαριστω για τις απαντησεις σας. Δυστηχως δεν εχω αναφερει αρκετα γεγονοτα πολυ πιο δυσκολα απο αυτα που εχω γραψει. Το να φυγω οπως μου λετε καποιοι ειναι το ευκολοτερο ισως πραγμα ομως δεν μου ειναι ευκολο. καθολου θα ελεγα αυτον τον ανθρωπο τον αγαπαω πραγματικα τοσο πολυ που δεν με ενδιαφερει να ειμαι εγω καλα αρκει να ειναι εκεινη. οτι εχω κανει το εχω κανει με σκοπο να την βλεπω να χαμογελαει να ειναι καλα και να της απαλυνω τον πονο της στις δυσκολες στιγμες της. Δυστηχως παρατηρω απο καποιους συνομιλητες μας με λυπη να μην υπαρχει αγαπη η μεγαλυτερη ενεργεια στο συμπαν και ολα να ειναι εγωιστικα και τι παιρνω τι χανω. Ισως αυτο ειναι και το μεγαλυτερο προβλημα της ζωης μας τα κυμματα αγαπης που πλεον εχουν αντικατασταθει με κυμματα εγωισμου και ιδιοτελειας. Εν παση περιπτωση ολες οι γνωμες ειναι δεκτες και ευχαριστω ακομα περισοτερο καποιον που προσπαθει να με βαλει στη θεση μου γιατι ασφαλως ο καθε ενας απο εμας πιστευει πως εχει το δικο του ΔΙΚΙΟ. Αυριο εχουμε κανονισει να βρεθουμε και να τα πουμε.... θα ηθελα τις γνωμες σας για το πως θα ηταν σωστο να συμπεριφερθω ωστε να μην νιωσει ασχημα και να καταλαβει πως ο πραγματικος σκοπος μου ειναι η αγαπη και τιποτα παραπανω??? Ευχαριστω και παλι για την πολυτιμη βοηθεια σας. Καλημερα σας και ευχομαι μια ομορφη κυριακη.....

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    115
    Συμπληρωνω οτι η ΑΓΑΠΗ εχει μεσα της και την λεξη ΑΠΟΔΟΧΗ,εχε το στα υποψιν σου αυτο!!!

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Τι εγινε τελικα? Βγηκατε? Τι ειπατε?

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    231
    Καλησπερα σε ολους σας. Ναι βγηκαμε την Δευτερα το βραδυ. Συζητησαμε αρκετα πραγματα με αποτελεσμα να καταλαβουμε και οι 2 οτι εχουν γινει αρκετα λαθη και οτι ταιριαζουμε σε πολλα πραγματα ωστε να μην διαλυσουμε ολο αυτο που εχουμε. Δεν μπορω ομως να σας πω μνε σιγουρια οτι δεν ανησυχω οτι μπορουν να συμβουν τα ιδια. Δυστηχως μεσα στο σπιτι της κοπελας η μητερα της προσπαθει να μας χωρισει εδω και αρκετους μηνες. Η κοπελα λοιπον με παρακαλεσε να της γραψω ενα γραμμα να της το διαβασει εκεινη μιπως και καταφερει με αυτον τον τροπο να την ηρεμισει και να βγαλουμε μια ακρη? Μεσα μου απορω το τι εξελιξη μπορει να εχει ολη αυτη η ιστορια???

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Ενδιαμεσα φιλε αλφα ποσο συχνα μιλατε με την κοπελα και ποσο συχνα βλεποσαστε? Μενετε μαζι ή οχι?

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    231
    Μιλαμε καθε ημερα αρκετες φορες με παιρνει εκεινη τηλεφωνο εγω δεν θελω να πιεζω καταστασεις επισης βρισκομαστε συχνα βεβαια εκεινη ειναι τρομαγμενη και κρυβεται απο την μητερα της γιατι την απειλει οτι εαν ξανα ειναι μαζι μου θα φυγει για το εξωτερικο κλπ. Και ενω καποιες στιγμες μπορει να υπαρχει ενας μικρος ενθουσιασμος τις περισοτερες υπαρχει μια ψυχρα στην ατμοσφαιρα που με προβληματιζει αρκετα θα ελεγα. Ομως δεν συζηταω κατι για να μην φερω σε περιεργη φαση την ολη συζητηση.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Η πεθερα γιατι δε σε θελει?

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. σχεση απο αποσταση και αποτομο τελος..
    By maria 12 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 1
    Last Post: 06-06-2012, 21:21
  2. Replies: 10
    Last Post: 30-08-2011, 19:34
  3. Η αμφιφυλοφυλια του σημαινει τελος στη σχεση μας ?
    By Raxil in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 10
    Last Post: 07-08-2011, 22:19
  4. Παρανοϊκή Σχιζοφρένεια
    By maus in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 1
    Last Post: 23-06-2010, 22:39
  5. Λογικη σκεψη η παρανοικη σκεψη?
    By katerinaki in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 50
    Last Post: 02-11-2009, 17:42

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •