πρωτος ερωτας ... - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 33
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    266
    Remedy itan ena ksexoriosto atomo den ton exo theopiisi...otan xorisame me eperne synexia til na mou exigisei
    alla ego den to sikona giati mou eixan pei psemata oti brike alli..

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    518
    Dolores,
    θα συμφωνήσω με τα ερωτήματα των πιο πάνω.
    Μήπως έχεις απογοητευθεί τόσο πολύ που καταλήγεις να εξιδανικεύεις ένα άτομο με το οποίο έζησες όμορφα στα χρόνια της αθωότητας?
    Μπορεί να ήταν καλός, ξεχωριστός, αλλά η ζωή προχωράει. Καλώς ή κακώς, με την επιρροή της μάνας σου έκανες ό,τι έκανες, πήρες το μάθημα σου.
    Όλα τα άλλα του τύπου, ερωτεύομαι μόνο έναν και άλλον κανένα, είναι απολυτότητες, είναι σα να καλουπώνεσαι αντί να απελευθερώνεσαι.

    Παρεμπιπτόντως έπεσα σε αυτή τη ρήση και σου την αφιερώνω.
    Μην εξαρτάσαι από κανέναν κι από τίποτα. Από εμπειρία ή ανάμνηση. Η εξάρτηση από το παρελθόν όσο ευχάριστη κι αν είναι το μόνο που κάνει είναι να κομματιάζει το παρόν.
    Ν. Καζαντζάκης

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    266
    Σε ευχαριστω λενα..προσπαθω χρονια να ξεφυγω..ειναι
    Αδικο αυτο που ζω ρε συ..αυτο με τρελαινει..

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,782
    Μα και συ δεν επραξες σωστα. Επρεπε αρχικα να κοιταξεις να ανακτησεις την επικοινωνια, οχι να του πεις να κανετε σχεση οπως παλια. Αφου ξεκαθαρισατε τι εγινε δηλαδη τοτε. Οταν γουσταρεις εναν πρωην δεν πας με τα μουτρα να του τα ζητησεις, πρωτα κοιτας να ανακτησεις το φιλικο επιπεδο, να μαθαινεις τα νεα του, να επανερχεται η οικειοτητα κλπ. Αλλωστε οτι εχει σχεση δε σημαινει οτι δε μπορει να εχει φιλους. Επισης μπορει να χωρισει, αν δεν εισαστε φιλοι πως θα το μαθεις? Καθε μερα χωριζουν τα ζευγαρια. Εσυ φταις, επρεπε να το πας πιο ομαλα ενω του εθεσες το διλημμα σχεση ή τιποτα. Σχεση εχει ο ανθρωπος, δεν εχει υπογραψει κανενα συμβολαιο.

  5. #20
    ...ειναι πολύ φυσιολογικό να αναπολείς αυτή τη σχέση και να την έχεις στο μυαλό σου ως ιδανική για πολλούς και διάφορους λόγους.
    Ο κυριότερος είναι πως δεν έκανε τον κύκλο της, δεν υπήρξε φθορά, έμεινε ανικανοποίητη. Αυτό από μόνο του είναι ένα τεράστιο θέμα.
    Παράλληλα σας χώρισαν βάρβαρα που δημιουργεί αντίδραση ως προς το αποτέλεσμα.
    Αν προσθέσεις πως ο πρώτος έρωτας είναι ξεχωριστός, δεν θέλει και πολύ για να κολλήσει κανείς όταν μάλιστα δεν έχει βρει κάτι αξιόλογο στην πορεία ώστε να τον απομυθοποιήσει.
    Να είσαι σίγουρη πως αν είχες ζήσει έναν μεγάλο έρωτα στα χρόνια που πέρασαν, δεν θα τον θυμόσουν καν.
    Απ ότι φαίνεται εκείνος συνέχισε τη ζωή του και προφανώς είναι ευτυχισμένος για να μην έκανε την παραμικρή κίνηση τόσα χρόνια που μια χαρά ενηλικιώθηκες και θα μπορούσε να σε διεκδικήσει.
    Συνέχισε και συ τη δική σου και μη κλαις πάνω στο χυμένο (και πολυκαιρισμένο), γάλα.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    266
    Κεραση εκανα βλακεια κ εγωτο ξερω ..ημουν μικρη
    και δεν ηξερα πως να φερθω..εηαλου μου ειχαν πει
    και ψεμματα και ημουν θυμομενη ναζι του..εκανα
    προσπαθεια να μιλαω εστω φιλικα μαζι του αλλα δεν
    ηθελε..συζει με ρην κοπελα...δεν εθεσα ποτε θεμα για σχεση κ επανασυνδεση

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,782
    Στο φβ εισαστε φιλοι?

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    266
    Δεν εχει ειναι δικηγορος και γενικα δεν του αρεσουν αυτα...ξες τι δεν
    καταλαβαινω?μεχρι την τελευταια μερα που βγηκαμε ηνασταν αψοχα
    γιατι δεν ηθελε να κρατησει μια φιλικη επαφη μαζι μου..οταν τον
    ρωτησα μου ειπε οτι οπως γιναμε αυτο θα ειναι το καλυτερο και για
    τους 2..

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    266
    Θεοφανια γεια σου!!του ειχαν πει του φιλου μου οτι δεν θελουν να βγαινουμε γενικα
    δεν του μιλησαν για θεμα ηλικιας αυτα τα ειπαν σε μενα πολυ αργοτερα...ημασταν
    τρελα ερωτευνενοι και οι 2 την τελεταια φορα που ειχαμε βρεθει ηταν αρρωστος
    με πυρετο 40 και εκανε ολο
    κληρο ταξιδι εγιατι ειχα φυγει για σκ στην χαλκιδικη..

    Ηταν τοσο βιαιος ο χψρισνος μας οπως λες που με εχει στιγματισει..ο φιλος μου εκανε σχεση με μια φιλη
    του που την ηξερε χρονια και δεν την εβλεπε ερωτηκα αυτη τον ηθεκε παντα..
    Εγω προσπαθησα να συμβιβαστω αλλα δεν τα καταφερα..το θεμα σχεση ηταν αυτο που με ενδιεφερε περισοτερο στην ζω
    η μου..γμη αγαπη κ η συντροφικοτητα και δεν τα εζησα ..

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,735
    Quote Originally Posted by Dolores L0lita View Post
    ..........μολις η μητερα
    μου κατακαβε οτι βγαινουμε αρχισε να τον περνει τηλ κ να του λεει να σταματησει να βγαινει μαζι
    μου γιατι ειμαι ανηλικη..τον επερνε συνεχια κ καπια στιγμη ο φιλος μου εξαφανιστικε..μου ειπαν
    οτι βρηκε αλλη..ψεματα για να μην τον παρω ξανα τηλ..μετα απο χρονια καταλαβα τι παιχνιδι παιζα
    ν πισω απο την πλατη μου.......
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    εχεις σκεφτει οτι μετα το σοκ του βιαιου χωρισμου σου και τα χρονια αποτυχημενων προσπαθειων που μεσολαβησαν, εσυ μυθοποιησες μια σχεση που μπορει να μην ηταν αυτο που νομιζεις?
    η μανα σου εκανε οτι πιστευε οτι ηταν καλυτερο για σενα , γιατι ησουν ανηλικη.
    αυτος γιατι το δεχτηκε ετσι απλα και δεν σου εξηγησε τι συνεβη, δεν κρατησε μια απλη επαφη μαζι σου μεχρι να ενηλικιωθεις? εισια βεβαιη οτι ηταν και γι αυτον μια εξισου δυνατη σχεση?
    μηπως αναλωνεσαι και χανεις την ζωη σου για κατι που υπηρξε μονο στο μυαλο σου με τον τροπο που νομιζεις????

    κεραση, επικοινωνησε με το περιβαλλον παιδι μου. τον πηρε τηλεφωνο τον ανθρωπο και της ειπε οτι ειναι αλλου. τι επικοινωνια να κανει? να τον παρακαλαει?
    Quote Originally Posted by Dolores L0lita View Post
    Remedy itan ena ksexoriosto atomo den ton exo theopiisi...otan xorisame me eperne synexia til na mou exigisei
    alla ego den to sikona giati mou eixan pei psemata oti brike alli..
    Quote Originally Posted by Dolores L0lita View Post
    ......
    Ηταν τοσο βιαιος ο χψρισνος μας οπως λες που με εχει στιγματισει..ο φιλος μου εκανε σχεση με μια φιλη
    του που την ηξερε χρονια και δεν την εβλεπε ερωτηκα
    αυτη τον ηθεκε παντα..
    Εγω προσπαθησα να συμβιβαστω αλλα δεν τα καταφερα..το θεμα σχεση ηταν αυτο που με ενδιεφερε περισοτερο στην ζω
    η μου..γμη αγαπη κ η συντροφικοτητα και δεν τα εζησα ..
    καλημερα λολιτα
    εγω αναφερθηκα στο σημειο που μας ειπες οτι ο τυπος εξαφανιστηκε...
    τωρα λες οτι επαιρνε τηλ να δωσει εξηγησεις αλλα εσυ τον αρνιοσουν. ισως αρχικα εξαφανιστηκε και μετα επαιρνε τηλεφωνα. τελοσπαντων...
    οπως σου ειπα ηδη, ο βιαιος χωρισμος σας, οι αποτυχιες, αλλα και η μικρη σου τοτε ηλικια ηταν αυτα που σε εκαναν να κολλησεις σε εκεινη την σχεση και να την εξιδανικευσεις.
    στην πραγματικοτητα δεν ξερεις τιποτε για την συνεχεια της κι εχεις στο μυαλο σου οτι θα εισασταν για παντα μαζι. να μην εισαι καθολου σιγουρη γι αυτο, οπως ειδες ο φιλος σου το ξεπερασε αμεσα.

    αν ο φιλος σου ειχε τα ιδια αισθηματα με εσενα θα εκανε τα παντα να μεινει διπλα σου εστω και σαν φιλος μεχρι να μεγαλωσεις 1-2 χρονια και μετα να συνεχισετε. προφανως δεν ηταν κατι τοσο σημαντικο για εκεινον.
    οσο για την φιλη του που δεν την εβλεπε ερωτικα, εκ του αποτελεσματος φαινεται οτι την εβλεπε ερωτικα. δεν μπορεις να ξερεις τι νοιωθει ενας αλλος ανθρωπος, παντα οι πραξεις του δειχνουν την αληθεια κι αυτο ισχυει και για το πως εβλεπε την δικη σας σχεση.

    αυτο που πρεπει να καταλαβεις , ειναι οτι η σχεση αυτη ηταν ιδανικη μονο στο μυαλο σου και να απελευθερωθεις απο το παρελθον. η επεμβαση της μαμας δεν ηταν τοσο σημαντικο γεγονος για να σας χωρισει για παντα. αν ηταν να ειστε μαζι, θα εισασταν. να εισαι σιγουρη γι αυτο!κανεις δεν μπορει να χωρισει ενα ζευγαρι, ΟΣΟ ΚΑΙ ΝΑ ΧΤΥΠΙΕΤΑΙ, οσες μεθοδευσεις κι αν κανει, οταν και οι δυο θελουν να ειναι μαζι.
    θα εκανε τα παντα, θα περιμενε, θα ηταν φιλος σου, θα επανερχοταν αργοτερα, παντως δεν θα εκανε αλλη σχεση.
    αυτος προχωρησε πολυ γρηγορα, κανε κι εσυ το ιδιο, μην αφηνεις την ζωη σου να περναει ετσι, δεν θα την ξαναζησεις..

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    1,279
    συμφωνώ απόλυτα με τη Remedy, πολύ σωστά τα λέει.

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    266
    Quote Originally Posted by Gothly View Post
    συμφωνώ απόλυτα με τη Remedy, πολύ σωστά τα λέει.
    Παιδια σας ευχαριστω πολυ για τις αποψεις σας πανω στο θεμα μου..
    Η αληθεια ειναι οτι οταν εμαθα οτι τον επερνε τηλ η μανα μου θυμωσα
    και μαζι της και μαζι του γιατι εφυγε..ηθελα ομως να σας πω και κατι αλλο
    ο φιλος μου ηταν πολυ ευαισθητος και ειχε αρρωστγσει ψυχικα απο την
    προηγουνενη σχεση του και πιστευω οτι θα ηταν δυσκολο να ειχε των πολεμο των
    γονιων μου στην κατασταση που ηταν και επιδη ειμασταν οικογενιακοι γνωστοι
    Θα χαλουσε και η σχεση των οικογενιων μας..

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,782
    Απο εμφανιση τι λεει η αλλη? Εσυ εισαι πιο ωραια?

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    266
    Κερασι δεν θελω να περιαυτολογισω αλλα ειμαι πιο ομοεφη ; ) να σου πω μοιαζουμε πολυ σαν εμφανιση..αλλα αυτη σαν χαρακτηρας ειναι πιο ηρεμο ατομο ενω αυτος ηταν μες στην τρελα οπως εγω!!!

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,782
    Εισαι λολιτα ονομα κ πραμα δηλαδη!...

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. Έρωτας;
    By adam321 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 25-01-2013, 08:40
  2. Ο πρώτος πατέρας που γέννησε το παιδί του !
    By carrot in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 10
    Last Post: 31-05-2012, 18:54
  3. Σεξ&Ερωτας
    By Michaelgr in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 62
    Last Post: 11-06-2010, 20:45
  4. Έρωτας?
    By Moi in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 15
    Last Post: 13-11-2009, 13:22
  5. ο πρωτος μου!
    By Vgirl in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 41
    Last Post: 14-04-2009, 21:01

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •