έχετε νιώσει ποτέ ευτυχισμένος/η? - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 17 of 17
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    617
    Quote Originally Posted by Ο Σελτζούκος View Post
    100 εκατομμύρια άνθρωποι σε όλο το κόσμο είναι άστεγοι.

    870 εκατομμύρια άνθρωποι πάσχουν απο χρόνιο υποσιτισμό.

    10,9 εκατομμύρια παιδιά σε όλο το κόσμο πεθαίνουν απο αρρώστιες.

    Είσαι σίγουρη οτι αξίζει να είσαι θυμωμένη?
    Δεν αντιλεγω οτι υπαρχουν ανθρωποι που υποφερουν για τους λογους που ειπες και πιστεψε με πριν μου φερθουν ασχημα ΟΛΟΙ μα ΟΛΟΙ ημουν πολυ ευαισθητοποιημενη και εθελοντικα προθυμη ωστε να συνεισφερω αρκετες φορες.. Αλλα αυτο τι σημαινει οτι πρεπει ολοι μου φερονται με τετοιο τροπο ωστε να κανω ζωη τυπου Κωσταλεξι???? Ειναι πολυ ασχημο πιστεψε με να σε απομονωνουν κοινωνικα και να σε γεμιζουν απο παιδι τραυματα τα ατομα που ηδη ανεφερα. Ο ανθρωπος δεν μπορει να ζησει μονος του Σελτζουκος επειδη το θελουν καποιοι ξεμωραμενοι ηλικιωμενοι που δεν εχουν με τι να ασχοληθουν και για μενα εχουν κακη ψυχη.
    Ειδικα ο αδερφος του "πατερα" μου που οπως εχω πει πολλες φορες την εστηνε ολη μερα κατω απο το σπιτι μου και τελικως με χωρισε οπως χαρακτηριστικα ελεγε " τωρα που ναι νωρις!!!", ειναι παρα πολυ κακος ανθρωπος. Η γυναικα του ειπε στη μαμα μου πριν καποιο καιρο οτι παει στο γιο του, ο οποιος εχει σπουδασει οικονομικα και αυτος που ειναι ασχετος συνεχεια του "κατσικωνεται" και του επιβαλλει πως θα κανει τη δουλεια του και οχι δεν ειναι ετσι, και ειναι αλλιως, και συ δεν ξερεις, και αλλα τετοια κουφα και τον εχει τρελανει! Νομιζει οτι μπορει να κανει κουμαντο σε ολους και ενταξει τα οικονομικα διορθωνονται, αυτο που εκανε ομως σε εμενα που δεν ειχε κανενα δικαιωμα να ανακατευθει στην προσωπικη μου ζωη δεν διορθωνεται. Και το κακο ειναι οτι ο "πατερας" μου επιμενει οτι ο αδερφος του τα ξερει ολα και οτι ο πρωην μου ακομη και αν τον παντρευομουνα θα με παρατουσε οπωσδηποτε 2- 3 μηνες αφου εκανα παιδι γιατι ετσι του λεει ο αδερφος του ( να σημειωσω οτι ημουν ετοιμη να φερω τον πρωην μου σπιτι να τον γνωρισουν και δεν προλαβα ουτε καν τον ξερουν για να ισχυριζονται αυτα τα πραγματα)!!!! Και το ερωτημα ειναι τι τον νοιαζει αυτον στο κατω κατω?????
    Εχω αναγκη να νιωσω λιγη αγαπη και ηρεμια στη ζωη μου, δεν αντεχω αλλο με αυτους ουτε η μανα μου μπορει...Φαντασου οτι ειναι αγελαστοι, νευρικοι, κουνανε χερια νευρικα, φωναζουνε ειναι συνεχως συνοφρυωμενοι, και μονιμως απο το στομα τους βγαινει κακια, απειλη, προσβολη, εκβιασμος.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,206
    ΟΙ ΜΙΚΡΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΕΥΤΥΧΙΑΣ ΕΙΝΑΙ ΕΥΤΥΧΙΑ

    Δεν μπορεί κάποιος να πει ναι είμαι ευτυχισμένος-όχι είμαι δυστυχισμένος!
    Απλά κάποιοι στη ζωή τους,είναι πιο τυχεροί στο σύνολό της...
    γιατί ποτέ δεν ξέρει κανείς τι μέλλει γενέσθαι για τον καθένα!

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Έχει νιώσει ποτέ κανείς έτσι? Πως το χείριζεστε??
    By notorious in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 16
    Last Post: 02-02-2013, 02:20
  2. εχετε χρησιμοποιησει ποτε???
    By el.gre in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 23-06-2012, 08:24
  3. Replies: 97
    Last Post: 22-09-2011, 01:37
  4. εχετε σκεφτει ποτε...
    By katatonia in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 10
    Last Post: 29-10-2009, 12:23
  5. Έχετε αναρωτηθεί πότε
    By Manos88 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 17
    Last Post: 14-05-2008, 19:11

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •