Αν δεν ξεκινήσω εγώ πρώτη στο κρεββάτι εκείνος δε κουνιέται!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 25
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    6

    Αν δεν ξεκινήσω εγώ πρώτη στο κρεββάτι εκείνος δε κουνιέται!

    Γεια σας,
    Εδώ και αρκετό καιρό έχω αυτό το θέμα.Είμαι παντρεμένη με ενα αγοράκι 20 μηνών.Είμαι 28 και είναι 35.
    Αλλες φορές είμαστε καλά σεξουαλικά άλλες πάλι μάυρα χάλια!

    Εχουμε μια κόντρα που αφορά το ιντερνετ και facebook .Λέει οτι κάθομαι το βράδυ και αργώ ,δηλαδή είναι η αιτία που δεν κάνει τίποτα.Όμως εγώ έχω άλλη κόντρα στο ότι απο νωρίς αποκοιμιέται στον καναπέ, ροχαλίζει και γιάυτό κάθομαι στο ιντερνετ .Τον ξυπνάω ,πάμε να ξαπλώσουμε και απλά συνεχίζει τον ύπνο.Μετά απο τα νέυρα μου πάω και κάθομαι στο pc απο αντίδραση που με γράφει.

    Τι μπορω να κάνω να σταματήσει αυτό.Κάνω καλά που σηκώνομαι και δείχνω την δυσαρέσκεια μου ή να μείνω απαθής καλύτερα να δει ότι δεν τον κυνηγάω κιόλας!
    Δε μπορώ εγώ πάντα να κάνω το πρώτο βήμα .

  2. #2
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Γουσταρετε ο ενας τον αλλον?Τι θα πει αποκοιμιεται στον καναπε και εγω απο αντιδραση παω στο πισι?Τι θα πει το πρωτο βημα αν γουσταρω και αγαπω τον αλλον?

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    6
    Ναι φυσικά και γουστάρουμε ο ένας τον άλλον,είμαστε και οι 2 εγωιστές!Τι να πώ ...σήμερα το πρωϊ ανταλάσσαμε καμια 15 πονηρά μυνήματα και είχαμε ανάψει.Το μεσημέρι δεν κάναμε κα΄τι γιατί ο μικρός ήταν ξύπνιος και τώρα το βράδυ που τον κοίμησα στις 12 εκείνος είχε αποκοιμηθει στον καναπέ,έκατσα στο ιντερνετ 5 λεπτά,το έκλεισα και τον ξυπνάω λέγοντας εδώ θα κοιμηθείς?Λέει δεν κοιμάμαι εσύ καθεσαι με τις ώρες στο facebook (καμία σχέση βέβαια).Ετσι ξαπλώσαμε με μουρμούρα και με γυρισμένη την πλάτη μας.
    Οπως βλέπεις...ξέμεινα εδώ μέσα να διαβάσω συμβουλές στο πρόβλημά μου.Δε βγάζω άκρη μαζί του

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    δυστιχως οσο ζουμε ειμαστε αναγκασμενοι να το παλευουμε συνεχεια ειναι η φυση της σχεσης που πολες φορες βγαζει στη φορα αδυναμιες σου παθη σου κ σε αναγκαζει να αντιμετοπιζεις πραγματα που δε σου ειναι παντα ευχαριστα αλλα απλα το κανεις επιδη εκει σε βγαζει ο δρομος τωρα.. τα πονηρα μυνηματα απο μονα τους δεν φτανουν... αφου αυτο μιαζει με τη φραση πεσε πιτα να σε φαω αμα πεσει την εφαγες.. ετσι ειναι κ αυτο

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Νομός Πέλλας
    Posts
    221
    Μήπως η δουλειά του άντρα σου απαιτεί ξεκούραση από νωρίς ; Οπότε αν αλλάξεις λιγάκι το ωράριο με τον ύπνο του μικρού , θα θέλει το βράδυ ποιο νωρίς να κοιμηθεί , και έτσι θα περισσέψει χρόνος για εσάς ;
    Το να γνωρίζεις τους άλλους είναι σοφία , το να γνωρίζεις τον εαυτό σου είναι φώτιση !

  6. #6
    Μάλλον ο γάμος φρενάρει λίγο το πάθος και αυξανει τον εγωισμό.
    Αυτό που και οι δυο ξέρετε ότι και αύριο θα έχετε την ευκαιρία να είστε μαζί, οπότε έχετε την πολυτέλεια να παίζετε παιχνιδάκια εγωισμού μεταξύ σας :)

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    ΒέρνηΕλβετίας
    Posts
    317
    Καταρχας ο άντρας σου έχει πρόβλημα με το facebook ακόμα κι εγώ το κατάλαβα.
    Δεν είναι κ ότι καλύτερο αγαπητή μου είτε από αντίδραση είτε οτιδήποτε άλλο να πηγαίνεις κι εσυ στο laptop k sto internet!
    Είναι προφανές ότι ζηλεύει ο άνθρωπος..
    Οι σεξουαλικές σχέσεις πάντα έχουν σκαμπανεβάσματα,αρκεί να μην καίγεσαι έτσι..χαλάρωσε λίγο και δείξε κατανόηση,αμα ο άλλος είναι κουρασμένος και να θέλει δεν αντέχει να κάνει κάτι.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,640
    Quote Originally Posted by Πέπα View Post
    Ναι φυσικά και γουστάρουμε ο ένας τον άλλον,είμαστε και οι 2 εγωιστές!Τι να πώ ...σήμερα το πρωϊ ανταλάσσαμε καμια 15 πονηρά μυνήματα και είχαμε ανάψει.Το μεσημέρι δεν κάναμε κα΄τι γιατί ο μικρός ήταν ξύπνιος και τώρα το βράδυ που τον κοίμησα στις 12 εκείνος είχε αποκοιμηθει στον καναπέ,έκατσα στο ιντερνετ 5 λεπτά,το έκλεισα και τον ξυπνάω λέγοντας εδώ θα κοιμηθείς?Λέει δεν κοιμάμαι εσύ καθεσαι με τις ώρες στο facebook (καμία σχέση βέβαια).Ετσι ξαπλώσαμε με μουρμούρα και με γυρισμένη την πλάτη μας.
    Οπως βλέπεις...ξέμεινα εδώ μέσα να διαβάσω συμβουλές στο πρόβλημά μου.Δε βγάζω άκρη μαζί του
    εφοσον ξερεις τι τον ενοχλει, κανε εσυ το πρωτο βημα, αν θελεις να αλλαξει κατι .
    ασε τα "5 λεπτα στο πισι" τα 5 γινονται 15 και 25. μην απομονωνεσαι στο ιντερνετ επειδη εχεις δυσαρεσκειες. ασε πρωτη τα βολεματα σου για να μην εχει δικαιολογιες να απομονωνεται κι αυτος.

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    6
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    εφοσον ξερεις τι τον ενοχλει, κανε εσυ το πρωτο βημα, αν θελεις να αλλαξει κατι .
    ασε τα "5 λεπτα στο πισι" τα 5 γινονται 15 και 25. μην απομονωνεσαι στο ιντερνετ επειδη εχεις δυσαρεσκειες. ασε πρωτη τα βολεματα σου για να μην εχει δικαιολογιες να απομονωνεται κι αυτος.
    Θα το κάνω απο σήμερα ,δε θα κάτσω καν στο ιντερνετ το βράδυ .(Το έχω ξανατσεκάρει με το να μην κάθομαι στο pc απο αντίδραση).
    Μπορεί να τα βρούμε και να κάνουμε οτι είναι να κάνουμε αλλά μετα απο 3-5 μέρες ,1 βδομάδα ξανά απο την αρχή .Θα ξαπλώνουμε μαζί κι εκείνος θα κοιμάται με το τηλεκοντρόλ στο χέρι ,θα ροχαλίζει ,θα τον σκουντάω ,θα κλείνει την τηλεόραση και θα πέφτουμε για ύπνο,αυτός χαλαρός και εγώ να βράζω απο τα νέυρα που με γράφει!

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,640
    Quote Originally Posted by Πέπα View Post
    Θα το κάνω απο σήμερα ,δε θα κάτσω καν στο ιντερνετ το βράδυ .(Το έχω ξανατσεκάρει με το να μην κάθομαι στο pc απο αντίδραση).
    Μπορεί να τα βρούμε και να κάνουμε οτι είναι να κάνουμε αλλά μετα απο 3-5 μέρες ,1 βδομάδα ξανά απο την αρχή .Θα ξαπλώνουμε μαζί κι εκείνος θα κοιμάται με το τηλεκοντρόλ στο χέρι ,θα ροχαλίζει ,θα τον σκουντάω ,θα κλείνει την τηλεόραση και θα πέφτουμε για ύπνο,αυτός χαλαρός και εγώ να βράζω απο τα νέυρα που με γράφει!
    εσυ δουλευεις καλουτσκο μου?
    μην γινω περιγραφικη, αλλα υπαρχουν πολυ πιο δελεαστικοι τροποι να ξυπνας καποιον που γερνει... απο το να ριχνεις φαπες σαν να ειναι ο ζηκος..

    να ΜΗΝ το κανεις δοκιμαστικα. να το κανεις για μεγαλο διαστημα.
    δεν αρκει να του πεις "μα κι εγω την τριτη δεν μπηκα ιντερνετ αλλα μ εγραψες". θα σου πει για ολες τις υπολοιπες φορες που μπηκες, γιατι την Τριτη δεν ειχε ορεξη...

  11. #11
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    εσυ δουλευεις καλουτσκο μου?
    μην γινω περιγραφικη, αλλα υπαρχουν πολυ πιο δελεαστικοι τροποι να ξυπνας καποιον που γερνει... απο το να ριχνεις φαπες σαν να ειναι ο ζηκος..
    χαχαχαχαχαχα κλαιωωωωω!

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    ΒέρνηΕλβετίας
    Posts
    317
    mnimonio k remedy εχετε πολύ πλάκα έτσι όπως τα γράφετε:))))))))))
    Quote Originally Posted by mnimonio View Post
    χαχαχαχαχαχα κλαιωωωωω!

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    6
    Απλά ο ένας πάει κόντρα στον άλλον .Δεν πάω να τον ξυπνήσω δελεαστικά γιατί πάντα εγώ κάνω το πρώτο βήμα και πολλές φορές τρώω πόρτα λέγοντας μου νυστάζω .
    Δεν δουλέυω ,αλλα και εκείνος είναι στο γραφείο και 4 το μεσημέρι είναι σπιτάκι του, όλα έτοιμα με το παιδί να κοιμάται ήδη .
    Ο ανθρωπος είναι στον κόσμο του .Είμαι μια χαρά εμφανίσιμη με ωραίο σώμα,ψηλή ,ωραίο πρόσωπο .Που να ήμουν καμιά φλόμπα δηλαδη...

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Quote Originally Posted by Πέπα View Post
    Ο ανθρωπος είναι στον κόσμο του .Είμαι μια χαρά εμφανίσιμη με ωραίο σώμα,ψηλή ,ωραίο πρόσωπο .Που να ήμουν καμιά φλόμπα δηλαδη...
    Ε μα κι εσείς πάτε και παντρεύεστε! Και μετά θέλετε και σεξ!

  15. #15
    Member
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Everywhere...
    Posts
    60
    Quote Originally Posted by Πέπα View Post
    Ο ανθρωπος είναι στον κόσμο του .Είμαι μια χαρά εμφανίσιμη με ωραίο σώμα,ψηλή ,ωραίο πρόσωπο .Που να ήμουν καμιά φλόμπα δηλαδη...
    Quote Originally Posted by marian_m View Post
    Ε μα κι εσείς πάτε και παντρεύεστε! Και μετά θέλετε και σεξ!
    E καλά τώρα....τι περίμενες να σου πει; Πως είναι άσχημη, χοντρή και κοντή; :p

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. εκεινος που πεθανε για ολους
    By secretly in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 29
    Last Post: 08-02-2012, 02:26
  2. Θέλω να ξεκινήσω απ'το μηδέν.Μπορώ;
    By Paolo_1 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 35
    Last Post: 01-08-2010, 20:23
  3. Εκείνος, η πρώην , το παιδί και γω
    By minthi in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 23-05-2010, 00:53
  4. ΠΩΣ ΦΕΥΓΕΙ ΕΚΕΙΝΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ?
    By ΣΟΦΙΑ_23 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 24
    Last Post: 21-08-2008, 01:11
  5. Όταν δεν μπορείς να σηκωθείς από το κρεββάτι σου...
    By ΕΣ in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 8
    Last Post: 15-10-2006, 21:42

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •