ο αληθινος ερωτας δεν σταματαει.ποτε....
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    266

    ο αληθινος ερωτας δεν σταματαει.ποτε....

    Ηιιι!!εγω πιστευω οτι η αληθινη αγαπη και ο ερωτας δεν σταματανε οσα χρονια κ αν περασουμ
    οταν ο αλλος ειναι ο ανθρωπος σου το αλλο σου μισο δεν τελιωνει αυτο που νιωθεις γ αυτον..
    Αν κ ολας σε χωρισει η ζωη απο αυτον τοτε δυσκολευουν τα πραγματα..για μενα η ζωη σταματισε
    οταν με χωρισαν απο αυτον τον ανθρωπο που με εκανε ευτιχισμενη..μαζι του αχισα να ζω και χωριαυτον
    σταματισα ..για μενα αυτος ειναι ερωτας ..εχει καπιος παρομιες εμπειριες ερωτα εκπληροτου?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,636
    δηλαδη, αν καταλαβα καλα, θεωρεις αληθινη αγαπη και αληθινο ερωτα τον ερωτα χωρις καμια σχεση με τον αλλο εδω και καιρο, χωρις να ξερεις καν αν ο αλλος ειχε/εχει τα ιδια αισθηματα για εσενα?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    266
    αν και ειναι πολυ ειρωνικο το.μην θα σου απαμτησω..
    Εγω μιλαω για τα δικα μου αισθηματα κ για τις υπεροχες αμαμνησεις που δεν μππρω να ξεχασω
    το οτι δεν βλεπομαστε δεν εχει σχεση οταν αυτο.που ζουσα μαζι του ηταν τοσο εντονο ..αν με αφηνε ο ιδιος
    φυσικα κ δεν θα τον σκεφτομουν οτι κνα ειχα νιωσει τοτε..αλλα οταν κατι αταματαει απο τριτους που σρην κυριολεξια
    μας γ....την σχεση δεν μπορω να τον ξεχασω η να θυμωσω μαζι του για κατι..

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2012
    Location
    Αθηνα
    Posts
    798
    Μάλλον δεν αναφέρεσαι σε έρωτα αλλά σε νοσταλγία όμως.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    617
    Quote Originally Posted by Dolores L0lita View Post
    Ηιιι!!εγω πιστευω οτι η αληθινη αγαπη και ο ερωτας δεν σταματανε οσα χρονια κ αν περασουμ
    οταν ο αλλος ειναι ο ανθρωπος σου το αλλο σου μισο δεν τελιωνει αυτο που νιωθεις γ αυτον..
    Αν κ ολας σε χωρισει η ζωη απο αυτον τοτε δυσκολευουν τα πραγματα..για μενα η ζωη σταματισε
    οταν με χωρισαν απο αυτον τον ανθρωπο που με εκανε ευτιχισμενη..μαζι του αχισα να ζω και χωριαυτον
    σταματισα ..για μενα αυτος ειναι ερωτας ..εχει καπιος παρομιες εμπειριες ερωτα εκπληροτου?
    Και μενα τριτοι ανακατευθηκαν και με χωρισαν ενω ετοιμαζομουν μαλιστα για γαμο ( τωρα πια δεν θελω να παντρευτω και αν ποτε το κανω θα ναι για να μη γερασω μονη)... Ομως αν με αγαπουσε και ο πρωην οσο εγω εκεινον δεν θα ακουγε ουτε του δικους του ουτε τους δικους μου και δεν θα με αφηνε. Οποτε οσο και αν τον αγαπησα ξερω οτι δεν ηταν αμοιβαιο ωστε να μην καταφερει κανενας και τιποτα να μας χωρισει. Γενικα αυτα τα αληθινος και παντονινος πλεον για μενα ειναι ουτοπικα και σπανια...

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,636
    Quote Originally Posted by Dolores L0lita View Post
    αν και ειναι πολυ ειρωνικο το.μην θα σου απαμτησω..
    Εγω μιλαω για τα δικα μου αισθηματα κ για τις υπεροχες αμαμνησεις που δεν μππρω να ξεχασω
    το οτι δεν βλεπομαστε δεν εχει σχεση οταν αυτο.που ζουσα μαζι του ηταν τοσο εντονο ..αν με αφηνε ο ιδιος
    φυσικα κ δεν θα τον σκεφτομουν οτι κνα ειχα νιωσει τοτε..αλλα οταν κατι αταματαει απο τριτους που σρην κυριολεξια
    μας γ....την σχεση δεν μπορω να τον ξεχασω η να θυμωσω μαζι του για κατι..
    αλλο να τον θυμασαι ακομα και αλλο να αποκαλεις αυτη την σχεση παντοτινο ερωτα και παντοτινη αγαπη, γιατι δεν ξερεις καθολου αν θα συνεχιζε αυτη η σχεση, ακομα κι αν δεν σας χωριζαν τοτε.
    καθολου ειρωνικα δεν σου μιλησα. πιστευω απολυτα αυτο που ειπα. οπως σου εχω ξαναπει, κανεις δεν μπορει να χωρισει ενα ζευγαρι που αγαπιεται, παντα θα βρουν τροπο να ειναι μαζι και το να ριχνει κανεις τα βαρη και τις ευθυνες στους τριτους που χωνονται σε ενα ζευγαρι ειτε λογω αγαπης ειτε λογω φθονου, ειναι παραπλανητικο.
    φυσικα και δεν πρεπει να θυμωσεις μαζι του. τα αισθηματα αλλαζουν μερικες φορες. δεν φταιει αυτος γι αυτο.
    αν ο τυπος ειχε εξισου δυνατα αισθηματα με εσενα, δεν θα δεχοταν να απομακρυνθειτε, θα κρατουσε επαφη και θα περιμενε ενα χρονο να μεγαλωσεις για να ξαναβρεθειτε.
    αυτο που εσυ αποκαλεις ερωτα παντοτινο και αληθινη αγαπη, ειναι κατι που υπαρχει μονο στο μυαλο σου εφοσον αυτος αγαπαει αλλη εδω και τοσο καιρο, και δεν σε αφηνει (η δικη σου σκεψη)να ζησεις εναν αληθινο ερωτα.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,636
    Quote Originally Posted by unlucky View Post
    Και μενα τριτοι ανακατευθηκαν και με χωρισαν ενω ετοιμαζομουν μαλιστα για γαμο ( τωρα πια δεν θελω να παντρευτω και αν ποτε το κανω θα ναι για να μη γερασω μονη)... Ομως αν με αγαπουσε και ο πρωην οσο εγω εκεινον δεν θα ακουγε ουτε του δικους του ουτε τους δικους μου και δεν θα με αφηνε. Οποτε οσο και αν τον αγαπησα ξερω οτι δεν ηταν αμοιβαιο ωστε να μην καταφερει κανενας και τιποτα να μας χωρισει. Γενικα αυτα τα αληθινος και παντονινος πλεον για μενα ειναι ουτοπικα και σπανια...
    ΑΥΤΟ ΑΚΡΙΒΩΣ.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,636
    ο αληθινος ερωτας, ειναι ΠΑΝΤΑ αμοιβαιος. ο μονομερης "ερωτας", δεν ειναι ερωτας, ειναι ΕΜΜΟΝΗ..

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    266
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ο αληθινος ερωτας, ειναι ΠΑΝΤΑ αμοιβαιος. ο μονομερης "ερωτας", δεν ειναι ερωτας, ειναι ΕΜΜΟΝΗ..
    Πιστεψε με αν ζουσε αυτο που εζησα θα το καταλαβαινες..μπορουν ανετα αλλοι να σε χωρισουν οσο δυνατα πραγματα κ αν νιωθεις...ο φιλος μου δεν αντεχε αυτη την κατασταση αν κ με λατρευε εκανε τα παντα για μενα μεχρι που κουραστηκε..κοντεψε να αρρωστησει ψυχικα απο τον πολεμο.που του γινοταν..
    Οπως ειχα γραψει κ σε αλλο ποστ αν κ δεν θελω να το γραφω συνεχεια ειχε περασει μια
    πολυ σοβαρη ψυχικη αρρωστια κ αυτη η κατασταση με τους γονεις τον εριχνε πσλη κ θα ξανακιλουσε..
    Εσενα αν καπιος απο την οικογενια του φιλυου σου ελεγε οτι δεν σε θελουν για τον γιο τους τι θα εκανες?
    Και οχι μονο μια φορα αλλα συνεχια ..ειναι πολυ δυσκολο..

  10. #10
    Τα ατομα που απλα απαντανε για να ειρωνευτουνε τον αλλο δεν εχουν τιποτα καλυτερο να κανουν?
    Δεν μπορω να καταλαβω

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    617
    Quote Originally Posted by Dolores L0lita View Post
    Πιστεψε με αν ζουσε αυτο που εζησα θα το καταλαβαινες..μπορουν ανετα αλλοι να σε χωρισουν οσο δυνατα πραγματα κ αν νιωθεις...ο φιλος μου δεν αντεχε αυτη την κατασταση αν κ με λατρευε εκανε τα παντα για μενα μεχρι που κουραστηκε..κοντεψε να αρρωστησει ψυχικα απο τον πολεμο.που του γινοταν..
    Οπως ειχα γραψει κ σε αλλο ποστ αν κ δεν θελω να το γραφω συνεχεια ειχε περασει μια
    πολυ σοβαρη ψυχικη αρρωστια κ αυτη η κατασταση με τους γονεις τον εριχνε πσλη κ θα ξανακιλουσε..
    Εσενα αν καπιος απο την οικογενια του φιλυου σου ελεγε οτι δεν σε θελουν για τον γιο τους τι θα εκανες?
    Και οχι μονο μια φορα αλλα συνεχια ..ειναι πολυ δυσκολο..
    Δεν εισαι η μονη..και εμενα τα ιδια μου εκαναν, η αδερφη του πρωην μου και μια θεια του ( βαλτη απο τη αδερφη μαλλον..)..Οταν οι "καλοι" συγγενεις θελουν να επιβαλλονται στις σχεσεις των αλλων και ο αλλος ειναι "δεμενος" θα τους ακουσει και θα σε σουταρει γιατι αγαπαει εκεινους και οχι εσενα. Αν σε αγαπαει θα μεινει λογικα γιατι μακρια σου θα ειναι δυστυχισμενος ( λεμε τωρα γτ οι αντρες δε νιωθουν και πολλα, ολα επιφανειακα ειναι για αυτους...)
    Μην ψαχνεις για αισθηματα σημερα, συμφερον, "λογικη", βολεμα αυτα ειναι τα θεμελια των σχεσεων. Καλυτερα να μην ονειροβατεις οτι σε αγαπησε αληθινα. διεγραψε τον οπως και εκεινος και προχωρα παρακατω. Πολυ δυσκολο αν αγαπησες αλλα αυτον ουτε που τον νοιαζει για σενα.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    266
    Unlaki des ta prosopika sou min.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    266
    Αυτος μ αγαπουσε πραγματικα ..ηταν ο μονος αντρας που μ αγαπησε τοσο..εμενα μου γ....την ζωη η ιδια μου η οικογενειΑ..ενω εσυ εδτυχως εχεις μια δικιολογια οτι αυτος δεν ενιωθε τοσα για να
    ακουσει τους δικους του ..οταν εισαι ερωτευμενος δεν ακους τι θελουν οι γονεις σου
    περνεις αυτον που θες..εμενα οι δικοι μου τον προσβαλλανε..ο ιδιος ηθελε να με
    παντρευτει..συμφωνο οτι δεν εχουν αισθηματα οι περιασοτεροι αντρες κ μενα οσοι με
    πλησιασαν μετα τον πρωτο ηταν ολοι επιφανειακοι..

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    617
    Quote Originally Posted by Dolores L0lita View Post
    Αυτος μ αγαπουσε πραγματικα ..ηταν ο μονος αντρας που μ αγαπησε τοσο..εμενα μου γ....την ζωη η ιδια μου η οικογενειΑ..ενω εσυ εδτυχως εχεις μια δικιολογια οτι αυτος δεν ενιωθε τοσα για να
    ακουσει τους δικους του ..οταν εισαι ερωτευμενος δεν ακους τι θελουν οι γονεις σου
    περνεις αυτον που θες..εμενα οι δικοι μου τον προσβαλλανε..ο ιδιος ηθελε να με
    παντρευτει..συμφωνο οτι δεν εχουν αισθηματα οι περιασοτεροι αντρες κ μενα οσοι με
    πλησιασαν μετα τον πρωτο ηταν ολοι επιφανειακοι..
    και εμενα οι δικοι μου και οχι μονο γονεις αλλα και αδερφια του πατερα μου "χωθηκαν" εκει που δεν τους επαιρνε..τελοσπαντων οταν δυο ανθρωποι ειναι ωριμοι και εχουν αμοιβαια αισθηματα δεν χωριζουν. Προσπαθησε να το καταλαβεις αυτο και να μην αναλωνεσαι.
    Δηλαδη τι του ειπανε? για τι ηλικια μιλαμε? επαιξε ρολο αυτο που ειπες για ενα θεμα που ειχε με την υγεια του?

  15. #15
    Ντολόρες, όσο πιο σύντομα ξεκολλήσεις απ αυτή τη σκέψη, (που σε καμία περίπτωση δεν είναι έρωτας), τόσα πιο γρήγορα θα βρεις τον πραγματικό έρωτα και την αγάπη. Ακόμη και αν είναι έτσι όπως νομίζεις, (κόντρα στο ρεαλιστικό του πράγματος που λέει, "όποιος θέλει είναι εκεί και με όποιο κόστος"), δεν μπορείς πλέον να κάνεις τίποτα αφού έχει πάρει την απόφαση να είναι με άλλον άνθρωπο.
    Αν σου αρέσει να χάνεις τα χρόνια σου κλαίγοντας πάνω στις στάχτες μιας σχέσης που υπήρξε 8 χρόνια πριν, αν δν κάνω λάθος, δική σου η ζωή, πέταξε την.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. o αληθινος μανωλης
    By εμμανουηλ in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 69
    Last Post: 16-08-2013, 19:56
  2. Δεν σταματαει να με εκπλησει...πως πνιγομαστε σε μια κουταλια νερο.
    By keep_walking in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 10
    Last Post: 24-01-2013, 10:08
  3. ο ερωτας δεν ηρθε ποτε.....
    By μυρτω93 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 38
    Last Post: 19-03-2012, 09:05
  4. που σταματαει η αγαπη που ξεκινα η παρανοια
    By sunset in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 10-02-2010, 15:47
  5. Replies: 51
    Last Post: 27-08-2009, 09:38

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •