αυτοικανοποιουμαι και ντρεπομαι
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 7 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 101
  1. #1

    Lightbulb αυτοικανοποιουμαι και ντρεπομαι

    Ειμαι 18 χρονων , αυτοικανοποιουμαι μερικες φορες , μαρεσει καπως ομως οταν τελειωνει η πραξη ντρεπομαι πολυ .
    Θα ηθελα να κανω μια ερωτηση κι οποιος θελησει ας μου απαντησει , ειναι η αυτοικανοποιηση αμαρτια η θεωρειται ανηθικη ?
    για τα αγορια ξερω οτι θεωρειται φυσιολογικο και οτι δεν ειναι μυστικο ενω για τα κοριτσια ειναι διαφορετικο , αλλο να ακους οτι ενα αγορι αυνανιζεται κι αλλο οτι ενα κοριτσι αυνανιζεται.
    Μου εχει τυχει καποιες φορες να κλαψω γιατι ενοιωθα ασεμνη , το μονο που με παρηγορει(οχι παντα) ειναι το οτι ειμαι παρθενα γιατι ετσι εχω μια αγνοτητα . Νοιωθω οτι ειμαι το μονο κοριτσι που το κανει απο ολα τα κοριτσια που ξερω ,εχω ρωτησει καποια κι ειπαν οτι δε το κανουν και οτι δεν τους ερχεται σεξουαλικη επιθυμια η οτι σιχαινονται , εγω ημουνα ειλικρινης ειπα οτι το κανω μερικες φορες, ειναι ασχημο να βλεπω τα αλλα κοριτσια σεμνα κι ηθικα ενω εμενα ασεμνη και ανηθικη.
    Και οταν ημουνα παιδι το εκανα τοτε με ευχαριστηση , δεν ενοιωθα ντροπη , ομως ειχε τυχει καποιες φορες να με δουν οι γονεις μου και θυμωσαν και με χτυπησαν λεγοντας μου μη το κανεις αυτο ειναι κακο, δε τους κατηγορω ισως αντεδρασαν ετσι επειδη ειμαι κοριτσι η μπορει να πιστευουν οτι ειναι αμαρτια .
    Τοτε ενοιωθα το μονο ατομο που το κανει αυτο , το ειχα πει και στη ξαδερφη μου και της προτεινα να το κανουμε μαζι ομως θυμωσε κι ειπε να σταματησω γιατι θα το πει στους γονεις μου.
    Γενικα δε μαρεσει που καποιοι ανθρωποι κρινουν οσους αυνανιζονται , αυτοι οι ανθρωποι συνηθως ειναι αυτοι που ειναι πολυ πολυ κοντα με τη θρησκεια γιατι και η θρησκεια απο οσο εχω διαβασει αμαρτια το θεωρει.
    Και αν δεν ειναι αμαρτια γιατι καποια ατομα οταν ειναι να μιλησουν γιαυτο το θεμα ειτε κανουν πλακα με αυτο και κοροιδευουν η γελανε πονηρα ? εγω μπορει να ντρεπομαι ομως οταν ειναι να μιλησω γιαυτο ειμαι σοβαρη γιατι ξερω οτι ειναι ενα σοβαρο θεμα .

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,206
    Καλησπέρα γλυκό μου κοριτσάκι...

    α)μιλάς σαν να έχεις τελειώσει εκκλησιαστικό σχολείο
    β)οι φίλες σου,σου λένε ψέμματα ότι δεν αυνανίζονται,αλλά κ αν δεν το κάνουν,όταν θα το κάνουν δεν θα στο πουν
    γ)Η θρησκεία δεν έχει σχέση με το Θεο και ο αυνανισμός θεωρείται κάτι το απολύτως φυσιολογικό
    δ)καλά κάνεις και είσαι σοβαρή όταν μιλάς γι'αυτό το θέμα δεν περιέχει κάποια στοιχεία χιούμορ-οι φίλες σου γελάνε από αμηχανία
    ε)εγώ στα 16 είχα κάνει σεξ...λες να με τιμωρήσει ο Θεός γι'αυτό;
    στ)Εχει τύχει και εγώ να το κάνω μια φορά μπροστά στην αδερφή μου,χωρίς να το καταλαβαίνω-καλά είναι όμως ν'αποφεύγεις να το κάνεις μπροστά σε 3ους-για ευνόητους λόγους..
    ζ)Δεν υπάρχει καμιά διαφορά μεταξύ ανδρών και γυναικών στο θέμα σεξ-και τα δύο φύλα έχουν εξίσου ορμές και πρέπει να τις καταλαγιάζουν,γιατί αλλιώς θα ξεσπάσει διαφορετικά.
    η)σκέφτεσαι να μείνεις για πάντα παρθένα για να είσαι αγνή ή θα ολοκληρώσεις μετά γάμον;
    θ)εγώ κάποτε ένιωθα άβολα όταν έβλεπα τσόντες...τώρα καθόλου μου αρέσουν πάρα πολύ-αφού οι συμμετέχοντες είναι γνώστες αυτού...
    ι)εγώ είμαι 31 σε αυτήν την ηλικία θα είσαι και εσύ πολύ διαφορετική με διάφορες σεξουαλικές εμπειρίες
    κ)είχες προτείνει στην ξαδέρφη σου να το κάνετε μαζί;;;; Μήπως σου αρέσουν τα κοριτσάκια; ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟ - για σκέψου το.!

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    λοιπον.. το προβλημα σου ξεκινησε απο αυτο....:
    ομως ειχε τυχει καποιες φορες να με δουν οι γονεις μου και θυμωσαν και με χτυπησαν λεγοντας μου μη το κανεις αυτο ειναι κακο,
    το προβλημα αυξηθηκε σκεφτομενη αυτο
    δε τους κατηγορω
    και
    αυτο που περιγραφεις
    φορες να κλαψω γιατι ενοιωθα ασεμνη
    ειναι αναβιωση του παρελθοντος οταν σε ειδαν οι γωνεις σου.

    επισης ολο αυτο που περιγραφεις ηταν ολοιδιο με τα λογια της κοπελας μου οταν μου ειπε οτι οταν ειμουν μικρη ο πατερας μου με ειδε να γραφω κατι σχετικα με το σεξ σε ενα τετραδιο κ μου φωναζε κ με χτυπησε.. καπια αλλη στιγμη μου ειχε πει οταν αυτοικανοποιουμαι αισθανομαι περιεργα καλυτερα να μη το κανω.. βασικα δε μου περασε ουδεποτε απο το μυαλο τι σχεση μπορει να εχουν αυτα τα δυο που μου πε. επισης θυμιθηκα τη πρωτη φωρα που εβγαλε τα ρουχα της μπροστα μου που μετα ντρεποταν οντος μαλιστα μου εχει πει πολες φορες οτι αγαπα τους γονεις της επιδη ειναι γωνεις της ενω εγω τους γονεις της τους λατρευω ενοειτε :) τελικα πολα μπορεις να μαθεις σε αυτο το φορουμ... οστοσο εγω εχω ορεξη να σε βοηθησω με το να το συζητησουμε αν θες.:)

  4. #4
    ...γιατί κάτι με τρολάρει σε αυτό το θέμα?

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,206
    Quote Originally Posted by Θεοφανία View Post
    ...γιατί κάτι με τρολάρει σε αυτό το θέμα?
    Γιατί Θεοφανία;

  6. #6
    Ειμαι 18 χρονων , αυτοικανοποιουμαι μερικες φορες , μαρεσει καπως ομως οταν τελειωνει η πραξη ντρεπομαι πολυ .
    Να μην ντρεπεσαι...!
    Ειναι μια πολυ φυσιολογικη πραξη... απλα πρεπει να γινεται στον προσωπικο σου χωρο...!(Στο δοματιο σου για παραδειγμα...)

    Θα ηθελα να κανω μια ερωτηση κι οποιος θελησει ας μου απαντησει , ειναι η αυτοικανοποιηση αμαρτια η θεωρειται ανηθικη ?
    Αμαρτια ειναι με βαση τους παπαδες οπως αμαρτια ειναι και οι προγαμιαιες σχεσεις για αυτους....!
    Οι ανθρωποι βρισκονται 2000 χρονια πισω τι να λεμε τωρα...!

    Ανηθικη πραξη δεν ειναι σε καμια περιπτωση...!
    Απλα ειναι λιγο ταμπου και καλο ειναι να γινεται σε προσωπικο σου χωρο..!

    Μου εχει τυχει καποιες φορες να κλαψω γιατι ενοιωθα ασεμνη , το μονο που με παρηγορει(οχι παντα) ειναι το οτι ειμαι παρθενα γιατι ετσι εχω μια αγνοτητα . Νοιωθω οτι ειμαι το μονο κοριτσι που το κανει απο ολα τα κοριτσια που ξερω ,εχω ρωτησει καποια κι ειπαν οτι δε το κανουν και οτι δεν τους ερχεται σεξουαλικη επιθυμια η οτι σιχαινονται , εγω ημουνα ειλικρινης ειπα οτι το κανω μερικες φορες, ειναι ασχημο να βλεπω τα αλλα κοριτσια σεμνα κι ηθικα ενω εμενα ασεμνη και ανηθικη.
    Επαναλαμβανω δεν εισαι σε καμια περιπτωση ασεμνη και ανηθικη...!Πρεπει να ανακαλυψεις το σωμα σου και να μαθεις τι σου αρεσει...!
    Για να μην πω ποσο καλο κανει ο αυνανισμος στην σωματικη και ψυχικη υγεια...!
    Επισης το ποσοστο των ενεργων αντρων που αυνανιζονται αγγιζει το 100% και επισης υψηλα ειναι τα ποσοστα και στις γυναικες...!

    Και οταν ημουνα παιδι το εκανα τοτε με ευχαριστηση , δεν ενοιωθα ντροπη , ομως ειχε τυχει καποιες φορες να με δουν οι γονεις μου και θυμωσαν και με χτυπησαν λεγοντας μου μη το κανεις αυτο ειναι κακο, δε τους κατηγορω ισως αντεδρασαν ετσι επειδη ειμαι κοριτσι η μπορει να πιστευουν οτι ειναι αμαρτια
    Εγω παλι ειχα το αντιθετο προβλημα...!Δεν αυνανιζομουν στην εφηβεια γιατι μου ειχε κατσει οτι ημουν στειρος και με ελεγε η μανα μου οτι ειναι καλο να αυνανιζομαι γιατι ειναι κατι πολυ φυσιολογικο για την ηλικια μου και εγω απεφευγα να το συζητω μαζι της γιατι δεν ηθελα να τη πω οτι ειμαι στειρος(αυτο πιστευα στην εφηβεια τελοςπαντων).

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by Θεοφανία View Post
    ...γιατί κάτι με τρολάρει σε αυτό το θέμα?
    αν θες να σου δανεισω τη πανοπλια για ιδικες περιπτωσεις.

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Να μην ντρεπεσαι...!
    Ειναι μια πολυ φυσιολογικη πραξη...
    καλα λες μια φορα κοιμοταν ο πατερας μου μεσα κ εγω δε το ειχα προσεξει νομιζα οτι εφυγε κ μου ξεφυγε ενα ουρλιαχτο κ μετα ειπα αμαν τωρα γιναμε βουκινο

  9. #9
    Quote Originally Posted by Diana1982 View Post
    Γιατί Θεοφανία;
    ...έχει την υπερβολή που βγάζει μάτι, τύπου: "νιώθω ανήθικη και άσεμνη που το κάνω", ενώ είμαστε στο 2013, "είπα στην ξαδέλφη να το κάνουμε μαζί", ανναρωτιέμαι πόσοι από μας ζητήσαμε βοήθεια από το σόι σε μια τέτοια περίπτωση :Ρ, "με έπιασαν οι γονείς μου και με έκαναν τόπι στο ξύλο"...και άλλα τέτοια.

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by Θεοφανία View Post
    ...έχει την υπερβολή που βγάζει μάτι, τύπου: "νιώθω ανήθικη και άσεμνη που το κάνω", ενώ είμαστε στο 2013, "είπα στην ξαδέλφη να το κάνουμε μαζί", ανναρωτιέμαι πόσοι από μας ζητήσαμε βοήθεια από το σόι σε μια τέτοια περίπτωση :Ρ, "με έπιασαν οι γονείς μου και με έκαναν τόπι στο ξύλο"...και άλλα τέτοια.
    καλα ελεγα εγω για πανοπλιες ειμουν σιγουρος οτι κατι τετοιο θα ακουγα

  11. #11
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Τι πιο φυσιολογικο να αυνανιζεσαι με την ξαδελφη σου..?Πραγματικα δεν σας καταλαβαινω καποιους εδω μεσα!

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by mnimonio View Post
    Τι πιο φυσιολογικο να αυνανιζεσαι με την ξαδελφη σου..?Πραγματικα δεν σας καταλαβαινω καποιους εδω μεσα!
    εγω κατι αλλο δε καταλαβενω μερικοι εδω περα τι ρολο παιζετε του απολυτου κριτη στις προσωπικες προτιμησεις η ιστοριες του καθε ενα? κ πιος σας ειπε οτι ο καθε ενας θα ζει προσωπικη ζωη υπο την εγκριση της θεοφανιας του μνιμονιου κλπκλπ κ οτιδηποτε ειναι εκτος εγκρισης θα το χαρακτηριζετε τρολ?

  13. #13
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Ειπα εγω οτι ειναι τρολ??Ισα ισα που εχω και εγω φαντασιωση να το κανω με την θεια μου την Βασιλω!

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by mnimonio View Post
    Ειπα εγω οτι ειναι τρολ??Ισα ισα που εχω και εγω φαντασιωση να το κανω με την θεια μου την Βασιλω!
    οχι εσυ δε το ειπες. ετσι ομως ειναι σα να παροτρυνεις αυτους που ανεβαζουν θεματα η να μη τα γραφουν ολα οπου κατι θεωριται ταμπου η μη φυσιολογικο να γραφει ψεματα κ να πει πχ για παραδειγμα αυνανιζομουν με ενα αγορι μου που ειχα παραδειγμα λεω για να καταλαβεις εγω για να απαντησω σε ενα θεμα πρεπει να γνωριζω τι συνεβει αν ειναι τροποποιημενο δε θα μπορω να καταλαβω.

  15. #15
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    οχι εσυ δε το ειπες. ετσι ομως ειναι σα να παροτρυνεις αυτους που ανεβαζουν θεματα η να μη τα γραφουν ολα οπου κατι θεωριται ταμπου η μη φυσιολογικο να γραφει ψεματα κ να πει πχ για παραδειγμα αυνανιζομουν με ενα αγορι μου που ειχα παραδειγμα λεω για να καταλαβεις εγω για να απαντησω σε ενα θεμα πρεπει να γνωριζω τι συνεβει αν ειναι τροποποιημενο δε θα μπορω να καταλαβω.
    Οχι ενταξει καταλαβαινω και εχεις απολυτο δικιο..Να σου πω Αλεξανδρε..Ποσο σε εχουν ενθουσιασει τα BOLD γραμματα?

Page 1 of 7 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ντρέπομαι και λυπάμαι για τον εαυτό μου...
    By VanGogh in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 13
    Last Post: 29-10-2012, 23:57
  2. ΝΤΡΕΠΟΜΑΙ ΑΠΕΙΡΑ
    By Δέσποινα in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 23
    Last Post: 15-07-2012, 06:46
  3. Ντρεπομαι, αλλά...
    By bologna78 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 42
    Last Post: 29-09-2009, 11:10
  4. ντρεπομαι για τα συναισθηματα μου
    By Arsi in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 41
    Last Post: 10-09-2008, 18:41

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •