ΣΚΕΨΕΙΣ ΣΤΙΓΜΗΣ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,545

    ΣΚΕΨΕΙΣ ΣΤΙΓΜΗΣ

    Καλησπέρα σε όλους.Δεν ξέρω τι ακριβώς θέλω να γράψω οπότε ίσως είμαι και σε λάθος θέμα...
    Είμαι καλά...βασικά ήμουν πολύ καλά,αλλά μου ετυχε ενα δυσάρεστο γεγονός πριν ενα μήνα περίπου,χάσαμε τον πατέρα μας και ήταν μόνο 57,οπότε τωρα λέω καλά.Να του πω κι από εδώ ενα καλό ταξίδι και ξέρει ότι όλα τα πράγματα γίνοντε εν ζωή.Εχουμε την ίδια άποψη πάνω σε αυτό,οπότε δεν χρειάζεται να σχολιάσω περισσότερα.Φτάνει που το ξέρουμε οι δυο μας.Πατέρα καλό σου ταξίδι μεγάλε.Θα μου λείψεις αλλά όπως είπες κι εσύ στο θάνατο του παππού ''η ζωή συνεχίζεται'' και σίγουρα το μόνο που δε θα ήθελες αυτή τη στίγμή καθώς ήξερες για το πρόβλημά μου,θα ήταν να με δεις να παλεύω πάλι με τις σκιές μου και να πέφτω στο σκοτάδι.Σου υπόσχομαι ότι θα είμαι καλά και δεν θα γίνει κάτι τέτοιο.Σ'αγαπώ πολύ και σ'ευχαριστώ...!!!

    Αυτό το θέμα,το έβαλα΄εδω γιατί πραγματικά βλεπω τον κόσμο να χάνει κάθε επαφή με την πραγματικότητα.Αγχος και φοβία.Κόσμος βυθίζεται στην κατάθλιψη για πολλούς λόγους και κυριώς για την ανεργία.Πόσο υποκριτές είμαστε?Ξαφνικά ρίξαμε όλες τις ανασφάλειες μας και όλα μας τα κόμπλεξ στην καραμέλα ''οικονομική κρίση'' και έχουμε πλέον κι επίσημα πάτημα να ρίξουμε τις κουρτίνες και να τα παρατήσουμε....Η κρίση αξιών ξαφνικά έγινε οικονομική κρίση....

    Εγώ προσωπικά θα πέσω σε κατάθλιψη με αυτά που βλέπω να γίνοντε στον κόσμο κι οχι απο την ανεργία ή την ''οικονομική κρίση''.


    Είναι δυνατόν,ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ να σκοτώνουν παιδιά?Ειναι δυνατόν ανακυκλώνουν βιντεο δολοφονιών και να μην γίνεται τίποτα?
    Γιατί τους αφήνουμε?Τι θα γίνει?Τι προσπαθούν να κάνουν?Θα θεωρουμε πλεον δεδομένες και τις δολοφονίες?Προσπαθούν να μας περάσουν υποσυνειδητα την βία???Τον φόβο?Τι???

    Ανεγκέφαλοι,αχρηστοι,αγράμ ματοι έχουν πλέον λόγο και εξουσία σε αυτό το κράτος?
    Που είναι οι διανοούμενοι Έλληνες?Που είναι ο πολιτισμός μας για τον οποιό μιλάμε και μας μαθαίνουν απο παιδιά?ΠΟΥ ΕΊΝΑΙ Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΑΣ????

    Αλλά έτσι είμαστε εμείς οι ΈΛληνες,θυμόμαστε την ιστορία όποτε κι όταν μας συμφέρει...

    Κυκλοφορώ πλέον καθημερινά έξω και βλέπω κατεβασμένα κεφάλια.Δεν είμαι υπερβολικός,ποτε δεν ήμουν,αλλά πλέον έξω στις προτάσεις,στις κουβέντες του κόσμου,το μόνο που επικρατεί ειναι η μιζέρια.Βία,θυμός,μιζέρια,κ λάμα,φοβος..Αυτά κυριαρχούν έξω.Που είναι τα χαμόγελα?
    Εχουμε κάνει το παράλογο λογικό και την πουτανιά μαγκιά....

    Χαθήκανε οι αξίες,χαθήκε η ντομπροσύνη,χάθηκε το ήθος...

    Θα μου πεις εσύ είσαι ηθικός κι αλλοι ανήθικοι???
    Δεν ξέρω αν είμαι ηθικός,πάντως δεν είμαι ανήθικος...

    Αυτη ήταν η σκέψη μου αυτή τη στιγμή...!!!

    {p.S}Καλό ταξίδι και στα ΠΑΙΔΙΑ που σκοτώθηκαν άδικα και οι δημοσιοκάφροι τους βάλανε ταμπέλες χωρίς να σέβοντε την μνήμη τους.Γι αυτούς είναι χρυσαυγίτες-αντιφασίστες.Βρηκατε κουφάλες 2 τίτλους,οπότε θάβετε κόσμο με τις ευλογίες τους κράτους με σκοπό τη διχονοια του κοσμού.ΑΛήτες...!!!

  2. #2
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Ετσι...Ευγε ντουβρουτζα!

    Συλλυπητηρια κιολας..

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    έχουν πλέον λόγο και εξουσία σε αυτό το κράτος?
    http://www.youtube.com/watch?v=rc9jcwTSOpE

    το θεμα ειναι οτι οτι κ να λεμε η ζωη συνεχιζετε....

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,545
    Quote Originally Posted by mnimonio View Post
    Ετσι...Ευγε ντουβρουτζα!

    Συλλυπητηρια κιολας..
    Nα 'σαι καλά
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    http://www.youtube.com/watch?v=rc9jcwTSOpE

    το θεμα ειναι οτι οτι κ να λεμε η ζωη συνεχιζετε....
    Alex δεν είναι τυχαίο που παίζει ο ξεφτύλας ο θέμος.Ξέρει τι κάνει.....

  5. #5
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Ντουβρουτζα για να καλυψουν τις δικες τους εγκληματικες ενεργειες κατα 11 εκ Ελληνων μας εχουν βαλει στην μαχη φασιστων vs αντιφασιστων..

    Κριμα και για τον Φυσσα κριμα και για τα δυο παλικαρια!Ολα αυτα ομως ειναι μαγειρεμενα απο το συστημα..Ενας εμφυλιος θα βολευε πολυ..Ανοιχτα μυαλα λοιπον γιατι χανομαστε..Αν δεν εχουμε χαθει ηδη!

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,545
    Quote Originally Posted by mnimonio View Post
    Ντουβρουτζα για να καλυψουν τις δικες τους εγκληματικες ενεργειες κατα 11 εκ Ελληνων μας εχουν βαλει στην μαχη φασιστων vs αντιφασιστων..

    Κριμα και για τον Φυσσα κριμα και για τα δυο παλικαρια!Ολα αυτα ομως ειναι μαγειρεμενα απο το συστημα..Ενας εμφυλιος θα βολευε πολυ..Ανοιχτα μυαλα λοιπον γιατι χανομαστε..Αν δεν εχουμε χαθει ηδη!
    Όχι τίποτα δεν έχει χαθεί...!!!
    Ακριβώς,αυτό που έλεγα.Κάνουν ότι τους βολεύει και το χειρότερο βάζουν τίτλους.Δεν ήταν χρυσαυγίτες και αντιφασιστες.Ήταν παιδιά....Αυτό μόνο φτάνει.Δημιουργούν μια εικόνα πολέμου στον κόσμο, που δεν υπάρχει.Χάνουμε την ουσία.Αυτό θελουν να μας κάνουν.Αντι για το φεγγάρι να κοιτάμε το δάχτυλο.Σα δε ντρεπόμαστε λίγο.Ετυχε και είδα τηλεόραση για 1 ώρα μετά από 2 χρόνια περίπου.Μετα μου φταιγανε όλα.Δεν ήξερα πως και που να ξεσπάσω με τις βλακείες που ακουσα....
    Επίσης μνημόνιο αυτό με το σύστημα το ακούω σχεδόν απο όλους.Δεν κάνω ποτέ πολιτικές συζητήσεις γιατί το θεωρώ χάσιμο χρόνου κι οτι τα κόμματα είναι εκεί απλά για να έχουν συνεχώς τον λάο σε αντιπαράθεση και διχόνοια....αλλά δεν ξέρω αν θέλω να τα βλέπω όλα έτσι.Δε μ'αρεσει να τα θεωρούμε ολα προπαγάνδα σε αυτή τη χωρα κι οτι όλα είναι ''φτιαχτα'' από καποιους.Κάπου θα υπάρχει το καλό δε μπορει........

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,545
    Για όσους δε το είδαν http://www.youtube.com/watch?v=AUwPhUnG-mA

  8. #8
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Δεν ειναι κακο να κανεις πολιτικη συζητηση..Οχι κομματοποιημενη,αλλα πολιτικη!Δυστυχως ντουβρουτζα το συστημα αποτελειται απο 15-20 ηλιθιους που κανουν κουμαντο σε ολον τον πλανητη!Ειναι σαφεστατο πλεον..Δεν σου μιλαω για Νεφελιμ του Λιακοπουλου!Αυτοι λοιπον εχουν το χρημα ολου του κοσμου και ολες οι κυβερνησεις εχουν ξεπουληθει σε αυτους..
    Εγω που σιχαινομαι την αριστερη ιδεολογια δεν πιστευω οτι τα παιδια τα σκοτωσαν αριστεροι..Ακομα και ο δολοφονος του Φυσσα βαλτος ηταν!
    Μπορει να τα θεωρεις βλακειες και συνομωσιες αλλα κοιτα εις βαθος ολα τα γεγονοτα που συμβαινουν την τελευταια 10ετια..Κατ'εμε δεν υπαρχει τιποτα καλο..Ολα τα κομματα ειναι πουλημενα!Αν βρεθει καποιος ηγετης με @@ τοτε ισως κατι να γινει..
    Καταστρεψαν τα παντα..Στην υγεια προσβαση θα εχουν μονο οι εχοντες,στην παιδεια η ιστορια μας βιαζεται ασυστολα!Η κοινωνια ειναι ωρα μηδεν..!Μην την ψαχνεις νεκρους μας θελουν!Τωρα πολλοι θα γελανε με αυτα που λεω αλλα δεν με νοιαζει.

    Μακαρι καποια στιγμη να ενωθουμε,εκει κατι καλο θα γινοταν.

  9. #9
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Μην βλεπεις το ρεντικολο τον Πρετεντερη!Λεει αυτα που εχει πληρωθει αδρα να λεει!

  10. #10
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    http://www.youtube.com/watch?v=w2bdOze0OzQ

    Αμ αυτο??Ντροπη σε ολους!

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,545
    Quote Originally Posted by mnimonio View Post
    Δεν ειναι κακο να κανεις πολιτικη συζητηση..Οχι κομματοποιημενη,αλλα πολιτικη!Δυστυχως ντουβρουτζα το συστημα αποτελειται απο 15-20 ηλιθιους που κανουν κουμαντο σε ολον τον πλανητη!Ειναι σαφεστατο πλεον..Δεν σου μιλαω για Νεφελιμ του Λιακοπουλου!Αυτοι λοιπον εχουν το χρημα ολου του κοσμου και ολες οι κυβερνησεις εχουν ξεπουληθει σε αυτους..
    Εγω που σιχαινομαι την αριστερη ιδεολογια δεν πιστευω οτι τα παιδια τα σκοτωσαν αριστεροι..Ακομα και ο δολοφονος του Φυσσα βαλτος ηταν!
    Μπορει να τα θεωρεις βλακειες και συνομωσιες αλλα κοιτα εις βαθος ολα τα γεγονοτα που συμβαινουν την τελευταια 10ετια..Κατ'εμε δεν υπαρχει τιποτα καλο..Ολα τα κομματα ειναι πουλημενα!Αν βρεθει καποιος ηγετης με @@ τοτε ισως κατι να γινει..
    Καταστρεψαν τα παντα..Στην υγεια προσβαση θα εχουν μονο οι εχοντες,στην παιδεια η ιστορια μας βιαζεται ασυστολα!Η κοινωνια ειναι ωρα μηδεν..!Μην την ψαχνεις νεκρους μας θελουν!Τωρα πολλοι θα γελανε με αυτα που λεω αλλα δεν με νοιαζει.

    Μακαρι καποια στιγμη να ενωθουμε,εκει κατι καλο θα γινοταν.
    Η πολιτική αμέσως γίνεται κομματική.Γι αυτό τις αποφεύγω.Σημασία έχει το τι κανουμε...Κάτι πρέπει να γίνει...

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,545
    Quote Originally Posted by mnimonio View Post
    Μην βλεπεις το ρεντικολο τον Πρετεντερη!Λεει αυτα που εχει πληρωθει αδρα να λεει!
    Σίχαμα ειναι...!!!

  13. #13
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Quote Originally Posted by Ntoubroutza View Post
    Η πολιτική αμέσως γίνεται κομματική.Γι αυτό τις αποφεύγω.Σημασία έχει το τι κανουμε...Κάτι πρέπει να γίνει...
    Σε αυτο εχεις ενα δικιο..Μακαρι να ξεσηκωθουμε καποια στιγμη,δεν ξερω πραγματικα τι εχουμε παθει..Τι απαθεια ειναι αυτη..

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,545
    Quote Originally Posted by mnimonio View Post
    Σε αυτο εχεις ενα δικιο..Μακαρι να ξεσηκωθουμε καποια στιγμη,δεν ξερω πραγματικα τι εχουμε παθει..Τι απαθεια ειναι αυτη..
    Nαι για τον λόγο οι συζητήσεις βασίζοντε στα ίδια και στα ίδια επιχειρήματα,που συνήθως είναι των προηγούμενων χρόνων.Από 1 μήνα μέχρι 2013 χρόνια.Αναλόγως το πόσο ημιμαθείς είναι κάποιος ή πόσο δήθεν διαβασμένος φιλόσοφος.Εν ολίγης πάντα βασιζόμαστε στο τι έγινε και δεν μιλάμε για το μέλλον.Πχ σου λένε καποιοι...Θέλουμε χούντα.............λέει ο 20αρης αριστερος..Οχι χούντα.......Λέει ο αναρχικος....θανατος στους φασίστες...λέει ο χρυσαυγίτης ουγκ 25αρης ''ενας παπαδοπουλος χρειάζεται''....Κατάλαβες τι γίνεται?Μιλάνε όλοι για μια εποχή που δεν έζησαν απλά από ότι εχουν ακούσει.Και πως βγαίνει το ''οτι εχουν ακουσει?''...Φυσικά αναλόγως σε πιο ''στρατόπεδο'' ήταν οι γονεις και οι παππουδες.!!!Εγώ πάντα απαντάω ''δεν ξέρω απο χουντα δεν την εζησα εκεινη την εποχη'' ....''Δεν γνωριζω τι εγινε στο πολυτεχνειο δεν ημουν εκει'' .....Σιγουρα έχω την δική μου άποψη απο αυτά που εχω διαβάσει αλλά την κρατάω για μένα.Ειναι απλά η άποψή μου και δεν σημαίνει οτι ειναι σωστή ή λάθος.Ειναι απλα μια αποψη.Αυτο και μόνο.Δε μπορούμε να βαδίζουμε με το παρελθόν και διάφορους όρους όπως χουντα,σοσιαλισμός,εθνικοσ οσιαλισμός,αναρχια και τα σχετικα΄.Αυτα μια ζωή θα μας πηγαίνουν πίσω....!!!

    Οπότε για να μη μακρυγορώ,εγώ κοιτάω μόνο το παρόν και το μέλλον,σέβομαι την ιστορία κι ολα τα γεγονότα,αλλά δε μπορώ να βάδίζω σε όλη μου τη ζωή με αυτά.Μιλάω μόνο με καταστάσεις που έχω ζήσει...Ειναι σαν να έρθει ένας το 2050..πιτσιρικάς...και να ερθει να σου κάνει τον εξυπνο για το τι έγινε το 2013 επι εποχες μνημονίου,επειδή καπου τα διάβασε.Ηρέμησε αγόρι μου,τα έχω ζήσει...δε με νοιάζει τι διάβασες...!!!Κατι τετοιο σου λέω

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    το θεμα ειναι οπως ελεγα οτι η ζωη συνεχιζετε κ πρεπει να προσπαθησουμε να τη ζησουμε οσο καλυτερα μπορουμε η γνωση ειναι χρησιμη για να ξερεις που βαδιζεις αλλα απο κει κ περα υπαρχουν 2 επιλογες η κατι προσπαθεις να το αλλαξεις η απλα αδιαφορεις.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΛΕΙΣΤΩ ΣΕ ΜΟΝΑΣΤΗΡΙ...ΓΙΑ ΟΛΑ ΟΣΑ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ...
    By crystal_heart in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 28
    Last Post: 08-07-2022, 13:40
  2. ΣΚΕΨΕΙΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΣΚΕΨΕΙΣ
    By stefanos14587 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 9
    Last Post: 22-03-2013, 14:02
  3. ΟΙ ΚΟΠΟΙ ΜΙΑΣ ΖΩΗΣ......ΛΗΣΤΕΙΑ ΜΙΑΣ ΣΤΙΓΜΗΣ........
    By Lacrymosa in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 7
    Last Post: 02-04-2012, 21:58
  4. Σκεψεις
    By bandicoot in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 11
    Last Post: 30-08-2010, 23:45
  5. Λογια απλα της στιγμης
    By soft in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 4
    Last Post: 12-03-2010, 20:43

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •