Δεν την παλεύω .
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,776

    Δεν την παλεύω .

    Κλάταρα εντελώς 17 έβγαζα στο σχολείο και εδώ και 15 χρόνια δεν μπορώ να συνεχήσω να ζω ...... είμαι ζωντανή νεκρή δεν την παλεύω.... από τις δουλειές με διώχνουνε να περιποιηθώ τον εαυτό μου δεν μπορώ δεν ήξερα ότι ήμουνα τόσο χαζή.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,640
    ολγακι, εχεις σκεφθει ποτε να επισκεφθεις κανεναν ψυχοθεραπευτη? εδω οπως βλεπεις, δεν βοηθιεσαι. παντα τα ιδια θεματα ανοιγεις απανωτα, κανοντας τα ιδια σχολια κι οτι κι να σου πουμε δεν σε ικανοποιει κι ανοιγεις αλλα, ολοιδια!.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    ΒέρνηΕλβετίας
    Posts
    317
    ναι καλό ολγάκι,έχει δίκιο ο remedy ίσως σε βοηθήσει λίγη ψυχοθεραπεία

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    εχω βαρεθει να ακουω τη φραση εχεις επισκευτει κανενα ψυχοθεραπευτη σα να λεμε 1+1=2

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,640
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    εχω βαρεθει να ακουω τη φραση εχεις επισκευτει κανενα ψυχοθεραπευτη σα να λεμε 1+1=2
    εσυ που διαφωνεις με την προταση του ψυχοθεραπευτη, γιατι δεν βοηθας το ολγακι?
    για να σε δω, να σε καμαρωσω!

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    The 36th Chamber of Shaolin
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    εσυ που διαφωνεις με την προταση του ψυχοθεραπευτη, γιατι δεν βοηθας το ολγακι?
    για να σε δω, να σε καμαρωσω!
    Σε παρακαλω ο ανθρωπος εχει παρει PhD στην ψυχολογια,ψυχοθεραπεια,ζωγ ραφικη,γλυπτικη,εφαρμοσμεν ες τεχνες,εχει ταξιδεψει σε 45 θαλασσες και 99,1 Ηπειρους. Εχει κανει τα σχεδια του CERN στην Ελβετια... Θα δωσει τα φωτα του και η Ολγα θα βρει την εσωτερικη της γαληνη και ολα τα υπολοιπα.

  7. #7
    favvel
    Guest
    δυστυχώς ο βαθμός που παίρναμε σχολείο δεν έχει σχέση με την πορεία μας μετέπειτα στη ζωή..
    Αυτό που μετράει για να πετύχει κανείς στη ζωή του είναι να είναι κοινωνικός,να είναι ενεργητικός και όχι παθητικός δλδ να συμμετέχει σε συζητήσεις και πάντα να επωφελείται κρατώντας ό,τι τον ενδιαφέρει από αυτά που ακούει και όχι να κάθεται παθητικά σε μια παρέα ακούγοντας μόνο τι λένε οι άλλοι και χαζεύοντας πολλές φορές,να μπορεί να ελίσσεται και να βρίσκει λύσεις στην καθημερινή ζωή βάζοντας τη λογική να δουλέψει,πράγματα που δε σ'τα μαθαίνει το σχολείο αλλά που είναι απαραίτητα για να επιβιώσει κανείς στη ζωή..
    Όλα αυτά τα λέω όχι για να σε κρίνω,τα λέω κρίνοντας και από τον εαυτό μου γιατί ούτε εγώ τα κάνω και γιατί έχω καταλάβει πόσο σημαντικά είναι για να προχωρήσει κανείς..
    Ας δουλέψουμε πάνω σε αυτά λοιπόν για να βελτιωθούμε..

    Εν τω μεταξύ πολλές φορές σκέφτομαι μήπως μας κούρασε το σχολείο και αυτά που τραβάμε στην ενήλικη ζωή είναι μια αντίδραση στον περιορισμό που είχαμε όταν πηγαίναμε σχολείο(όσοι από μας το είχαν πάρει στα σοβαρά),οπότε τώρα δεν μπορούμε να πιεστούμε και να καταβάλουμε κάποια προσπάθεια σαν άμυνα για να μην πάθουμε τπτ..
    Βέβαια άλλοι οργανισμοί είναι πιο ανθεκτικοί και τα καταφέρνουνε και στο σχολείο και μετά στη ζωή γενικότερα..

  8. #8
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Quote Originally Posted by undetermined View Post
    Σε παρακαλω ο ανθρωπος εχει παρει PhD στην ψυχολογια,ψυχοθεραπεια,ζωγ ραφικη,γλυπτικη,εφαρμοσμεν ες τεχνες,εχει ταξιδεψει σε 45 θαλασσες και 99,1 Ηπειρους. Εχει κανει τα σχεδια του CERN στην Ελβετια... Θα δωσει τα φωτα του και η Ολγα θα βρει την εσωτερικη της γαληνη και ολα τα υπολοιπα.
    Επισης οτι προβληματισμος εχει ειπωθει το εχει περασει και ο ιδιος!!Αυτο που το πας??Περιμενω την μερα που θα ανοιξει θεμα για την εμμηνο ρυση να δω τι θα πει!

  9. #9
    ...ολγάκι, είμαι σχεδόν έξι χρόνια σε αυτό το φόρουμ, έχεις μπει με δέκα διαφορετικά νικ και πάλι ανοίγεις τα ίδια θέματα.
    Αν θες να βοηθήσεις τον εαυτό σου, μόνο με ΕΙΔΙΚΟ θα το πετύχεις.
    Εκτός και αν θες μια δεκαετία μετά, (που θα χουμε μείνει όλοι με ένα δόντι), να λέμε ακόμη τα ίδια.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,206
    Quote Originally Posted by Θεοφανία View Post
    ...ολγάκι, είμαι σχεδόν έξι χρόνια σε αυτό το φόρουμ, έχεις μπει με δέκα διαφορετικά νικ και πάλι ανοίγεις τα ίδια θέματα.
    Αν θες να βοηθήσεις τον εαυτό σου, μόνο με ΕΙΔΙΚΟ θα το πετύχεις.
    Εκτός και αν θες μια δεκαετία μετά, (που θα χουμε μείνει όλοι με ένα δόντι), να λέμε ακόμη τα ίδια.
    Aφού είναι με διαφορετικά νικ που ξέρεις ότι είναι η ίδια;
    Από τα θέματα που ανοίγει;;;;

  11. #11
    Quote Originally Posted by Diana1982 View Post
    Aφού είναι με διαφορετικά νικ που ξέρεις ότι είναι η ίδια;
    Από τα θέματα που ανοίγει;;;;
    ...περίπου.
    Είναι ενα δυο θέματα ΑΚΡΙΒΩΣ τα ιδια.... και όχι μόνο αυτό.

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    The 36th Chamber of Shaolin
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by mnimonio View Post
    Επισης οτι προβληματισμος εχει ειπωθει το εχει περασει και ο ιδιος!!Αυτο που το πας??Περιμενω την μερα που θα ανοιξει θεμα για την εμμηνο ρυση να δω τι θα πει!
    Ασε με τωρα με τον Μινχαουζεν, ολα τα ξερει, τα παντα εχει κανει και για ολα εχει να πει κατι

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    518
    Quote Originally Posted by Θεοφανία View Post
    ...περίπου.
    Είναι ενα δυο θέματα ΑΚΡΙΒΩΣ τα ιδια.... και όχι μόνο αυτό.
    Ήταν ένα ίδιο θέμα, το Μάρτη αν θυμάμαι καλά, που το είχε ανοίξει η Ολγα, το συζητήσαμε, σελίδες επί σελίδων, ειπώθηκαν ωραίες σκέψεις.
    Και το αποτέλεσμα?
    λες και δεν διάβασε απολύτως τίποτα, έχει ανοίξει από τότε 4-5 θέματα με ακριβώς το ίδιο περιεχόμενο <<είμαι ανύπαντρη αποτυχημένη ετών 39 δεν ξερω τι να κάνω>>.

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    εσυ που διαφωνεις με την προταση του ψυχοθεραπευτη, γιατι δεν βοηθας το ολγακι?
    για να σε δω, να σε καμαρωσω!
    εγω μπορω να βοηθησω αρκει να ακουσει καπιος κ να κανει διαλογο. τωρα..
    είμαι ζωντανή νεκρή
    αυτη τη φραση την εχω ξανακουσει κ λεω οτι οπιος δεν εχει φιλους κ διατιρει ενα κυκλο απο γνωστους που δεν τον ξερουν κ τοσο καλα κ ειναι μονος καπως ετσι αισθανετε. εγω το λεω το θεμα ειναι οτι καπιος θα ακουσει ελπιζω.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    αθηνα
    Posts
    300
    εχει δικιο ο αλεξανδρος. δηλαδη εδω ειμαστε για να λεμε σε ολους "πηγαινε σε ψυχολογο";. εδω ειμαστε για να ανταλλαζουμε γνωμες, εμπειριες. δε σημαινει πως επειδη λεμε μια συμβουλη, παιρνουμε τον αλλον στο λαιμο μας. λεμε τη γνωμη μας. προσπαθουμε να βοηθησουμε. ειδικα αν εχεις περασει την ιδια φαση με καποιον, μπορεις να τον συμβουλευσεις καλυτερα.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Παλεύω ήδη 12 χρόνια!!!
    By mar_mo in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 13-04-2011, 14:00
  2. ΔΕΝ ΤΗΝ ΠΑΛΕΥΩ
    By stefanos_la_del_barrio in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 30-03-2011, 18:59
  3. Δεν την παλευω σημερα:)
    By keep_walking in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 58
    Last Post: 09-04-2010, 00:12
  4. το παλευω.. νομιζω
    By mstrouf in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 45
    Last Post: 30-06-2009, 16:42
  5. Ακόμα παλεύω
    By akoma in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 26-08-2005, 09:07

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •